IX55 xenony

Evropský Veracruz

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

IX55 xenony

Příspěvek od Richard555 »

Zdravím, včera jsem se stal majitelem IX55 no a samozřejmě studuju a čtu a studuju a čtu a potřetí jsem to zapoměl....
Ohledně xenonů bych se chtěl zeptat, když kolega na Oktávce zapne xenony tak se jakoby při zapnutí sníží a zas se vrátí do zřejmě správného nastavení. Při zapnutí xenonů v garáži jsem si podobného chování nevšiml, vím že xenony musí mít řízení dle polohy auta - naklápění. Dotaz můj je: dělaj xenony u IX55 to samý jako u koncernových aut , nebo po zapnutí se nehnou, počkaj až na stav za jízdy ?

Dám sem ještě jeden dotaz, dá se nějak upravit či zastavit zvednutí víka zavazadelníku? Mám v garáži nad zadkem dveře od garáže a úplné zvednutí víka není možné, dá se pohyb nějak zastavit ??? Nechci kvůli otevření zavazadelníku a třeba prkotině vyjíždět z garáže ???

A ještě jsem si vzpoměl, když dám na páčce polohu "AUTO" tak světla začnou svítit když se sešeří, senzor který to měří je ten levej knoflík na palubce jak i bliká červeně když se auto zamkne ?
Já jen že jsme u Suzuki když někdo chtěl automatický svícení ( aby nezapoměl) přelepili kroužkem z černé "izolepy" ten senzor a auto po nastartování poslušně zaplo světla.... šlo by to i tady ?
Zítra zkusím a dám vědět, už jsem bez světel kus ujel :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Reklama
 

Uživatelský avatar
ix55
*
Příspěvky: 69
Registrován: 19 srp 2009, 19:02

Re: IX55 xenony

Příspěvek od ix55 »

Ahoj ,Gratuluji k novému autu.
1. myslím že to nedělá ten test těch motorků, tzn.světla se jen rozsvítí.
2.víko se nastavit nedá teda výška,ale jde vypnout ten motorek takže si v garáži otevřeš kufr jen růčo, vypínač je v kastlíku spolujezdce takový černý čudl, je u něj ON/OFF .
3.Proč prostě nenecháš světla na zapnuto? když vypneš zapalování světla zhasnou, jakmile nastartuješ tak se zapnou, nebo dodělat denní svícení, to jsme tu probírali na foru.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: IX55 xenony

Příspěvek od Richard555 »

Díky za info,

už jsem na spoustu věcí přišel :wink: i na to vypínání el. otevírání kufru

denní svícení jsem zkušebně vyřešil jako u Suzuki, ale nepoužil jsem černou izolepu, ale na senzor jsem dal na výšku obroušený špunt od plastový lahve, ale propouštěla světlo, tak jsem ji musel ještě přestříknout matnou černou. Mám to položeno na tom senzoru a světla mám v poloze AUTO. Světla svítí ihned po nastartování a zřejmě si myslí, že je někde na severu a tam sluníčko vychází asi po 1/2 roce :lol:
To se zapnutím světel na ON jsem neskoušel, protože když jsem u Nubiry tohle udělal svítila furt a většinou jsem neodjel ... :lol:

No a ty denní zvažuju dokonce je u tohodle auta krásný místo v té mřížce, nevyskytuje se někde kombinovaná mlhovka s denním ?
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: IX55 xenony

Příspěvek od Richard555 »

Tak po nějaké době a noční jízdě se mi nashromáždily dotazy ohledně světel...

1. ty žárovičky W5W co jsou na obrysovky jsou tragický, svítí úplně strašně a v kombinaci s xenonem vedle to vypadá jak "za krále klacka" , řešil to někdo? Existuje nějaká homologovaná žárovka co svítí aspoň trochu bíle ? nezkoušel někdo toto : http://www.svetzarovek.eu/p-78960/k-193 ... s-philips/

2. potkávací xenony jsou perfektní, ale dálky mi připadají, že svítí moc nahoru, tedy když jedu alejí stromů vidím nahoře každý lístek v koruně, ale silnice dole je osvětlená jen sporadicky.... je nějaký seřízení pro dálková světla?

3. Na Santovi povolím dva šrouby a jakoby ho vytrhnu z takovýho kolíku dole a mám světlo venku, jak se vyndá celý světlo u IX55 ? dva šrouby ho drží nahoře - jasné ale je tam ještě něco dole? Koukal jsem zrcátkem, ale nic jsem tam neviděl, vyndaval celé světlo někdo ? Poraďte....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Corrado
*
Příspěvky: 64
Registrován: 02 bře 2013, 19:37

Re: IX55 xenony

Příspěvek od Corrado »

Ahoj, tak za mě:
1.) Zkoušel jsem žárovičky bez CANBUS, po nějaké době mi svítily kontrolky jak vánoční stromek. Šly ven, dány nové, s CANBUS, vydržely 2 dny, vypálily se v nich ledky. Taky jsem je kupoval na svetzarovek.cz. No, nakonec jsem do toho něco vrazil, koupil jsem bílé normal. Nic moc, aspoň něco.

2.) seřízení dálkových není možné, zkoušel jsem to

3,) Povolit šrouby, nahoře, pak trochu zevnitř zatlačit na světlo směrem ven a tím dojde k vycvaknutí ze západky. Ta je pod světlem vzadu, při zasazování zatlačit zvenku, až to cvakne.
Hyundai IX55 3,0 crdi 6V AWD - prodáno
Hyundai i30 blue 1,6 mywifecar
Hyundai Santa Fe III, 2,2 Crdi, black
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: IX55 xenony

Příspěvek od Richard555 »

Díky za odpovědi, koupil jsi asi ne žárovičky ale LEDky, protože žárovky žádný Canbus nepotřebují, ty mají správný odpor a canbus je nemůže vyhodnotit jako chybné pokud svítí...
Tu sadu co jsem výše navrhoval, jsou normální žárovky s větší svítivostí a namodralý, aby se to jevilo jako bílé světlo, tedy by neměl být problém.

Potěšilo mě to vyndání světla, bohužel dneska se u některejch aut k výměně žárovky ani nedostaneš, bez demontáže celého nárazníku a možná ještě něčeho (Renault) takže výměna na silnici není možná ani v krizi :wink: . Ty světla vyndáš tak že po odstranění těch 2 šroubů nahoře zatlačíš to světlo směrem vodorovně dopředu ve směru jízdy? Ono až ho jednou vyndám podruhý už to půjde samo. 8)

Já vyměnil dálky za "bělejší" ale mám ten problém se svícením do oblohy, sice svítím bíle, ale vidím skoro prd.... zkusím ještě Osram Night breaker, třeba to bude lepší. Ty dálkový jsem vyměnil bez demontáže celých světel, hlavně vpravo to šlo blbě, je tam ř.j. a trubky klimy, ale dá se to.... doufám že jsem tam ty H7 nenarval obráceně :lol: i to se dá, Mondeo by mohlo vyprávět :lol:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Corrado
*
Příspěvky: 64
Registrován: 02 bře 2013, 19:37

Re: IX55 xenony

Příspěvek od Corrado »

Tak samo, jsou tam normální žárovičky. Ty tvoje schvaluji, snad taky pomůžou. Jo a k těm světlům, jak říkáš, zatlačit ve směru jízdy.
K těm žárovkám.....některé mohou být vyhozeny z osy, to znamená, že je kroužek mimo osu baňky. Já jsem jedny takové taky koupil, ale je to hodně dávno, a spíše to byl vyjímečný případ, nikdy jsem o tom už neslyšel, ani nezažil. Byl to zmetek. Jinak to zrcadlo dálkáče je myslím součástí zrcadla celého světla, Pokud si pamatuji.
Řešením by mohlo snad být přizvednutí světla v zadním držáku a nové seřízení tlumených. Je to jen nápad...... :-k
Hyundai IX55 3,0 crdi 6V AWD - prodáno
Hyundai i30 blue 1,6 mywifecar
Hyundai Santa Fe III, 2,2 Crdi, black
Gabriel159
Příspěvky: 8
Registrován: 25 črc 2016, 09:54
Bydliště: Slovensko

Re: IX55 xenony

Příspěvek od Gabriel159 »

ahoj ja som tie parkovaci svetla len vymenil za ledkovy. svietia bielo s xenonom je to uz krasne tiez mi vadilo ze xenon krasne biely a vedla toho nieco ako klasicka sviecka zlte nieco :-) objednaval z cini svietia uz skoro druhy rok bez problemu. skusim niekde najst nahradu lebo vyberat ich nebudem trapil som sa asi polhodku kym som ich tam natlacil :-)jedna mi aj upadla do svetla to bola dalsia hodina kym som ju vybral.:-)
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: IX55 xenony

Příspěvek od Richard555 »

Tak koupil jsem ty Philipsy do obrysovek, a je to podstatně lepší, no a při výměně jsem si všiml u dálkové paraboly (kde je i ta obrysovka) dvou regulačních šroubů jeden nad bajonetovým víkem žárovky a druhý jakoby na vnějšku vozu tedy u xenonové čočky. zatím jsem s tím nehejbal, ale mám pocit že by to mohlo regulovat ty dálkové, navíc detailním průzkumem jsem zjistil že ta parabola dálkáčů je oddělena od tělasa světla, tedy by pohyb mohl být možný.... až budu mítnáladu vyzkouším je trochu snížit, aby svítily na silnici a ne do korun stromů...
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: IX55 xenony

Příspěvek od Richard555 »

takže upřesňuji svůj předchozí příspěvek. Dálková světla se dají seřídit a slouží k tomu ty dva šrouby jak jsem napsal v předchozím příspěvku , pokusím se to nafotit a dát sem. Jsou to šrouby s takovou ozubenou korunkou a jsou buď na 12 šestihran nebo na křížový šroubovák, ale z důvodů baterky vlevo a řídící jednotky vpravo musí být šroubovák hodně krátký, navíc vpravo se musí vyndat plnící hrdlo ostřikovačů, protože seřizovat vyndané světlo je k ničemu :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Corrado
*
Příspěvky: 64
Registrován: 02 bře 2013, 19:37

Re: IX55 xenony

Příspěvek od Corrado »

OK, čekáme na to..... =D>
Hyundai IX55 3,0 crdi 6V AWD - prodáno
Hyundai i30 blue 1,6 mywifecar
Hyundai Santa Fe III, 2,2 Crdi, black
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: IX55 xenony

Příspěvek od Richard555 »

no hledal jsem vhodný obrázek tady je :
Přílohy
ix55 xenon.jpg
ix55 xenon.jpg (99.28 KiB) Zobrazeno 6112 x
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Corrado
*
Příspěvky: 64
Registrován: 02 bře 2013, 19:37

Re: IX55 xenony

Příspěvek od Corrado »

Díky, jsi formát =D> =D> =D>
Hyundai IX55 3,0 crdi 6V AWD - prodáno
Hyundai i30 blue 1,6 mywifecar
Hyundai Santa Fe III, 2,2 Crdi, black
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: IX55 xenony

Příspěvek od Richard555 »

Nemáte zač, když vím tak povím ;-) když jsem hejbal tím šroubem co je dál od xenonu, nevšiml jsem si nějaké změny ale ten blíž ke xenonu reagoval hned, byl jsem s výměnou kliky (kvůli nefunkčnímu bezklíčovému tlačítku) a tak mi je v :hyu: seřídili, ale ještě jsem v noci nejel, tak nevím jak to teď bude vypadat, ale když je rozsvítím na dveřích garáže jsou zjevně níž než byly, zhruba na úrovni toho hrbu co kreslí xenony směrem vpravo.
Dnes mi tvrdil přijímací technik, že se kvůli předním světlům musí sundat přední nárazník, tady se psalo, že stačí odmontovat ty dva šrouby (M6) a pak zatlačit na celý světlomet zezadu..... tak nevím, zatím vše funguje budu to řešit až nastane problém.
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Corrado
*
Příspěvky: 64
Registrován: 02 bře 2013, 19:37

Re: IX55 xenony

Příspěvek od Corrado »

Tak jsem měnil HID výbojky. Světla šla ven, v levém světlometu byla špatná, zhasínala.
1.jpg
1.jpg (191.63 KiB) Zobrazeno 5636 x
Svštlomet před výměnou HID
2a.jpg
2a.jpg (252.5 KiB) Zobrazeno 5636 x
Balast
3.jpg
3.jpg (245.02 KiB) Zobrazeno 5636 x
kryt HID xenonu
4a.jpg
4a.jpg (238.36 KiB) Zobrazeno 5636 x
po demontáži 3 šroubků....
5.jpg
5.jpg (199.41 KiB) Zobrazeno 5636 x
Hyundai IX55 3,0 crdi 6V AWD - prodáno
Hyundai i30 blue 1,6 mywifecar
Hyundai Santa Fe III, 2,2 Crdi, black
Odpovědět

Zpět na „iX55“