Problém s imobilizérem

Moderátoři: vipe, Moderátoři

petrabart
Příspěvky: 4
Registrován: 29 lis 2008, 21:12

Problém s imobilizérem

Příspěvek od petrabart »

Prosím o radu. Poslední dobou mi u Getze blbne startování. Myslím, že je to imobilizér. Když totiž naskočí po vložení klíče do zapalování kontrolka imobilizéru, nastartuju normálně. Když ale nenaskočí ( což je poslední dobou často), startuju ale motor prostě nenaskočí. Někdy pomůže, když klíč otočím, posledně jsem ho přetřela rukávem. Ale častěji se fakt nic neděje. Nevíte někdo co s tím může být? Getze mám 1.1 letošní ročník. Koupený v dubnu. Předem moc díky za odpovědi...
Reklama
 

Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od j.albi »

Měl jsem podobný problém. Pomohlo koupit nový klíč a vymazat chyby v počítači. Od té doby mám klid. Nepomůže pouze vyměnit klíč a ten vadný nepoužívat, protože chyby v počítači budou dělat pořád problémy.

A cena?

originál klíč Hyundai (obyčejný bez dálkového ovládání) 800,- Kč
vyřezání klíče (musel jsem hledat , ceny jsou různé) 200,- Kč
načipování klíče v servisu 100,- Kč

Celkem celkem 1100,- Kč za jeden klíč.
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od Hardcam »

Mame to u Getze taky tak a prijde mi, ze to tak je v poradku...ale mam to v kombinace s alarmem Jablotron, kdyz jsme v roce 2000 kupovali novou Lantru, mela to stejne. Po urcite dobe od odemknuti vozu neslo nastartovat z bezpecnostnich duvodu...

j.albi: kdes nechal rezat klic?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od vipe »

petrabart píše:Prosím o radu. Poslední dobou mi u Getze blbne startování. Myslím, že je to imobilizér. Když totiž naskočí po vložení klíče do zapalování kontrolka imobilizéru, nastartuju normálně. Když ale nenaskočí ( což je poslední dobou často), startuju ale motor prostě nenaskočí. Někdy pomůže, když klíč otočím, posledně jsem ho přetřela rukávem. Ale častěji se fakt nic neděje. Nevíte někdo co s tím může být? Getze mám 1.1 letošní ročník. Koupený v dubnu. Předem moc díky za odpovědi...
Zkus použít druhý klíč který máš k autu, pokud je to chyby klíče tak to bude fungovat, ale pokud je to chyba imobilizéru tak budeš muset do servisu. Každopádně máš auto nový a v záruce tak s tím koukej jet do servisu a máš to na záruku jinak po skončení záruky si to budeš hradit sama a neni to pár korun. :wink:
Každopádně to je závada imobilizéru podle toho jak píšeš.
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
petrabart
Příspěvky: 4
Registrován: 29 lis 2008, 21:12

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od petrabart »

Mám to v záruce. Bude se to řešit jako záruční oprava? Asi jo, že?
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od vipe »

Určitě to bude na záruku pokud ovšem ten klíč neni mechanicky poškozenej.
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
petrabart
Příspěvky: 4
Registrován: 29 lis 2008, 21:12

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od petrabart »

Jé, až teď jsem si přečetla, že už jsi mi to psal. Asi jsem zrovna taky psala, tak jsem si nevšimla. Strašně díky. V úterý mám volno, hned tam s tím poletím. Předpokládám, že by to měla být oprava na počkání...
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od j.albi »

Klíč jsem nechal řezat v Olomouci na ulici Pavelčákova. Zjistil jsem, že klíč nestál 800,- jak jsem uvedl, ale 905,-Kč.

Jinak při změně klíče se ještě musí vymazat chyby v počítači auta. Jinak to bude zlobit pořád dál. Takže nestačí pouze vyměnit klíč!
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
petrabart
Příspěvky: 4
Registrován: 29 lis 2008, 21:12

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od petrabart »

Tak už mám auto v servisu a jela jsem po dlouhé době zase šalinou. :) Myslela jsem, že to bude oprava na pár minut, ale musí tam vyměnit nějaký díl, takže to potrvá dva dny. Ale i tak myslím, že dobrý... :wink:
Uživatelský avatar
OGYN
**
Příspěvky: 322
Registrován: 26 led 2008, 16:32
Bydliště: Blansko

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od OGYN »

Začal mne také "zlobit" imobilizér(4.rok provozu).Zapnu klíček a kontrolka se rosvítí až třeba na 3.pokus,abych mohl nastartovat. Zajímalo by,mne,zda je možné imobilizér deaktivovat třeba v servisu,nebo jestli by nestačilo třeba jen očistit nějaký zaoxydovaný kontakt,vyzkoušel jsem i druhý klíč a je to stejné.Vím ,že se prodávají i verze bez imobilizéru ! Nemám kód ke klíčům,auto je z druhé "ruky"
Hyundai i30 1,6i Trikolor Komfort Agua blue met.2013
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od Hardcam »

Nam se to stava jen u jedny sady klicu (te, kterou pouzivam ja, kdyz obcas vyjedu a zlobi to casto), u druhe sady to funguje 10 z 10 pokusu. Z fora jsem usoudil, ze zavada je v aute, ale me spis prijde zavada v klicku :roll:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od vipe »

Těžko povědět zda jde IMO deaktivovat v řídící jednotce :-k , ale asi jde všechno pokud se chce. Jak to vypadá tak ti bude blbnout asi cívka (snímač) který je u spínačky pokud ti to dělají oba klíče. :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
clovek
*
Příspěvky: 73
Registrován: 08 dub 2009, 18:38

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od clovek »

To zvykne robit cievka pod pristrojovkou co cita klucik. Tiez mi to robilo cez leto, raz sa mi podarilo az na 10ty pokus. V servise som hlasil, automaticky menia tu cievku.
i30 1.6 benzin
ex Getz Dynamic 1.4i 16V
Uživatelský avatar
matko2005
*
Příspěvky: 65
Registrován: 27 bře 2008, 15:39

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od matko2005 »

U mňa bol tiež problém v cievke antény imobilizera, ale keď "hádali" závadu v servise tak si servisák mrmlal popod nos aj niečo v zmysle že ak je zlý niektorý kľúč tak ho "nabijú", takže možno vedia aj konkrétny kľúč nejak oživiť...
Getz Dynamic 1.4i 16V
Obrázek
Uživatelský avatar
R.e.d.m.a.n.
**
Příspěvky: 480
Registrován: 20 úno 2009, 16:07
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od R.e.d.m.a.n. »

vipe píše:Těžko povědět zda jde IMO deaktivovat v řídící jednotce :-k , ale asi jde všechno pokud se chce. Jak to vypadá tak ti bude blbnout asi cívka (snímač) který je u spínačky pokud ti to dělají oba klíče. :wink:
ja se na to ptal v servisu sice ne u getze , ale melo by to bejt to samy a rikal mi ze bych musel koupit novou ridici jednotku za nakejch 25 000
/-/Yundai Accent 1997 , třídvéřko , 1.3i 12 ventil , tmavě červený , uz to valim přes 205 000
Odpovědět

Zpět na „GETZ“