Problémy se startováním

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Problémy se startováním

Příspěvek od Nexus »

Sonatu vlastníme něco přes dva roky, přibližně po roce se začla prodlužovat doba startování, prodlužovala se přibližně 3 měsíce. Pak už byla asi dostatečná :-k takže v tom stavu zůstala dodnes. Jestli je venku +25°C nebo -20°C nemá téměř žádný vliv, vždy to zabere poctivých 4-6 vteřin a pokud zůstal trochu vlažný až teplý motor tak projistotu ještě párkrát zdechne (což při naprosto studeným neudělala nikdy). Já po nastartování ještě takových 10s čekám než se motor "rozběhne" a je schopen držet otáčky - poté nejeví sebemenší problém, perfektně drží otáčky volnoběhu, krásně táhne v celém rozsahu a ne-existuje že by zdechnul. Táta na to nemá nervy, sešlápne plyn aby motor měl 3-4tis otáček a okamžitě jede a po nějakých 5s jede bezchybně a může zvolnit, ale já nemám to srdce na jedničku takhle točit motor.
Hned po koupi byla přestavěna na LPG, ale tomu bych to za vinu nedával. Stejně startuje na benzin a rok to problémy nedělalo. Nicméně se ani jednou nestalo, že by nenastartovala nebo nedojela do cíle, jenom s tím startováním těžce bojuje...
Krátký sestřih jsem hodil na youtube
http://www.youtube.com/watch?v=8-c8dHe5hgA

máte někdo nápady, čím by to mohlo být?
Díky moc za každou radu
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se startováním

Příspěvek od Lukino »

Diagnostika ... snad něco napoví, ale dle mě teplé starty komplikuje čidlo teploty, kolísání volnoběhu krokový motorek (i když popravdě nevím jestli ho mají i 6-ti válce), Lukino
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se startováním

Příspěvek od Nexus »

Diagnostiku plánuju na pátek. Přes týden jsem ve škole v HK a na hradecký korecar jsem moc pozitivních komentářů nečetl, respektive žádný :D takže to riskovat nebudu. Pěkně v pátek doma v Olomouci a uvidíme, snad to dají dopořádku za rozumnou cenu. Prý to klidně může být váha vzduchu nebo jenom zaznamenaný chyby v jednotce a stačilo by je promazat... no jsem na to zvědav
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se startováním

Příspěvek od Nexus »

Tak a konečně to je vpořádku:)
Diagnostika nenašla jedinou chybu, kroutili nad tím hlavou a řekli, že těsnění u čerpadla neudrží tlak a musí se vracet benzin do nádrže. Bohužel po změření tlaku zjistili že u čerpadla být vada nemůže. Shodli se na čidle tlaku, že ho odpojí a vadit to nebude, protože stejně jezdí na plyn....a taky to nepomohlo.
A dneska v 15:10 si vzali auto a 15:30 volali že to je opravený, dali tam nový regulátor tlaku a je vymalováno :D bohužel se vším všudy 4700 :(
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Odpovědět

Zpět na „SONATA“