Zimní radovánky

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
smokeflypaper
*
Příspěvky: 70
Registrován: 18 zář 2012, 14:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zimní radovánky

Příspěvek od smokeflypaper »

zdar všem :hyu: pozitivním.

Prohledával jsem tady a nenašel nikde nějaké téma okolo :hyu: Vs. / sníh / led / plýskanice tak jsem si dovolil jedno založit.

Já se dneska asi hodinu bavil na letišti u Tchořovic mapka a pak jsem se dvě hodiny vztekal že sem tam vubec odbočil...

Kde řádíte vy?

Popis je zbytečný foto je dost ilustrativní ;)

PS: foceno mobilem příště si vezmu foťák a hlavně lopatu #-o

připadal jsem si jak na Sibiři
Obrázek
ve skutečnosti to bylo špinavější
Obrázek
všimněte si brázdy vlevo. Ta tam byla až po mé návštěvě.
Obrázek

a může to dopadnout i takhle ;)

po hodině snahy. V nádrži nula kufr prázdnej takže jsem doloval bahno smetáčkem... :-$
Obrázek
](*,) že já nešel do tý oktávky 4x4 ](*,)
Obrázek
Připadal jsem si jako když se zakopává/vykopává tank :)
Obrázek

Tímto děkuji pánovi v VW Transporter, který mne vytáhl na laně. Kdybyste někdo hledal někdy oko na zadku u i40 není tam. Na spodku pod nárazníkem je navařený "madlo" za které se auto váže. (návod mám ještě doma na WC takže jsem volal dealerovi, zda-li to za to můžu uvázat)

Poučení: Příště ssebou (kamaráda co bude točit aby byla prča, teplý oblečení, zahradní klekátko, plnou nádrž, zásobu cigaret, lopatku, písek + range rovera na případně vytažení z bryndy..)
i40cw,1.7 CRDi 100kW, AT,style+navi (seznamuji se :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Zimní radovánky

Příspěvek od Hardcam »

Na letisti jsem radil s mokryma papirama a v domneni, ze predokolka je skoroctyrkola nebo skorobavorak :mrgreen: od ty doby mi to prijde marny, ale nic proti, pokud ti jde o chovani auta v urcitych situacich (ktery v realu na silnici jsou stejne uplne jine).
Taky jsem se dneska na dve hodky utrhnul, ale na to nemam korejce, ale pruzkumnika okoli :mrgreen: mel jsem i fotivou naladu :lol:
pneu jsou MT, M+S maji, ale to je tak to jedinny, co je se zimou spojuje...
Přílohy
Hirohito Polaroid.jpg
Hirohito Polaroid.jpg (265.61 KiB) Zobrazeno 3294 x
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Zimní radovánky

Příspěvek od Martun »

Pavle stímhle se snad ani nedá blbnout ne? :)
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní radovánky

Příspěvek od Yurii »

No právě s takovým se dá zablbnout naprosto perfektně :) Já si byl při prvním sněhu zaskotačit s wintrkárou na oblíbené trati ale měl jsem malý incident se svodidlem, paradoxně za to nemohla přehnaná rychlost v zatáčce ale právě naopak.
Obrázek

Bohužel to bylo v noci takže onboard videa stály zastarou belu.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
smokeflypaper
*
Příspěvky: 70
Registrován: 18 zář 2012, 14:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní radovánky

Příspěvek od smokeflypaper »

Hardcam: proc myslis, ze je chovani auta na letisti jine nez na silnici?

Mokry papiry rozhodne nemam jen me bavi jezdit na hrane.. (tam kde to jde takze okruh, nebo letiste, nebo uzavrena cesta nejake videa zde > muj kanal na YT samozrejme se zadohrabem by me to bavilo vic, kontrolovany smyk je moje oblibena disciplina ale i s predohrabem se da zazit legrace a nejaky ten smyk se da vyvolat a za urcitych podminek dokonce i ridit.

Proste nemel na poradny BMW a koupil jsem :hyu: takze mi ani nic jineho nezbyva :)

BTW: Skoda ze si se neutrhnul nekde v mem okoli zahrabani mohl jsem si usetrit cas a a energii :lol:
i40cw,1.7 CRDi 100kW, AT,style+navi (seznamuji se :)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Zimní radovánky

Příspěvek od Hardcam »

SFP: jak jsem psal, to neni nic proti tobe :) myslim, ze velkou roli hraje i psychika, jet ve smyku na letisti a na 4m siroky silnici lemovany svodidly se sevrenou prdeli je rozdil :mrgreen:
tak ja nevim, kde se pohybujes, ale vyprosteni je mozny kdykoliv...:)
Martun: ale da :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Zimní radovánky

Příspěvek od laufas »

V tomto souhlasim s smokeflypaper.
Moc rad si vyzkousim, co jak delat, jak se auto chova. Taky si trosku rejpnu do mokryho ridicaku - i sam ucitel autoskoly mi pred tema 5 rokama rikal, ze kazdou zimu si to zkousi a rozhodne to doporucuje vsem. Jen doufam, ze to nikdy nebudu nucenej uplatnit v krizove situaci mezi autama a svodidlama...

Yurii: Dost dobra oprava, mas na to patent? :mrgreen:
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní radovánky

Příspěvek od FISHkaa »

Hardcam píše:Na letisti jsem radil s mokryma papirama a v domneni, ze predokolka je skoroctyrkola nebo skorobavorak :mrgreen: ....
Harde, i s předohrabem se na zasněžené letištní ploše dá jet x metrů po boku a za chvíli po druhém 8) S Mazdou sem takhle řádil na Mimoňském letišti 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1482
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Zimní radovánky

Příspěvek od oltcitak »

napadne prvy sneh a uz idem sa niekde vyblbnut na rovnu velku plochu,nech si zopknem spravanie sa auta za zmenenych podmienkach(podklad,gumy) a potom mozme na normalne cesty... :lol:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Zimní radovánky

Příspěvek od Martun »

laufas píše: Yurii: Dost dobra oprava, mas na to patent? :mrgreen:
To vypadá, jak když mu to sešila babička! :lol: :lol:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Zimní radovánky

Příspěvek od 69pavel »

krasny steh,to se jen tak nevidi a dnes ze svadlen uz malokdo ho umi :mrgreen: :mrgreen:

jinak bohuzel s predokolkama se moc blbnout neda,do urcitre miry to jeste jakstak jde ale pote jak to presashne hranici unosnosti tak je to v haji ,takze ani na ceste ani na letisti stim moc nenablbnes teda aspon ne podle toho co byto melo unest,nato zadokolky ci 4x4 jsou uplne nekde jinde,na techto jde smyk zachytit(ne umele vyvolany) a ukocirovat,
predokolka jak ustreli tak se modlis aby to dopadlo co nejlepe a nebylo moc skody
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Zimní radovánky

Příspěvek od Hardcam »

Hirohito objevoval cesty necesty i vcera :mrgreen:
Přílohy
1113a.jpg
1113a.jpg (348.01 KiB) Zobrazeno 3106 x
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní radovánky

Příspěvek od 89majlo96 »

Radovánky, alebo ako sa hovori v zime ma prednost ten kto ide do krizivatky smykom :D
http://www.youtube.com/watch?v=P_ABEFXDbfI
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
smokeflypaper
*
Příspěvky: 70
Registrován: 18 zář 2012, 14:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní radovánky

Příspěvek od smokeflypaper »

Asi si budu muset jako příští auto vybrat RWD abych se mohl smýkat na ledě... :lol:
Chtěl bych jen podotkmnout že na ledě můžete driftovat i na kole i na koloběžce i s autem s náhonem na předek. Ano je pravda že s autem které má pohon zadní nápravy nebo AWD je ovládaný smyk mnohem delší... i když v takovém rusku je možné vše. Driftování s FWD na asfaltu i když pravdou je že s pomůckou.. ale je to hezký.. >>YT<<


ale i bez pomůcek si to člověk (já) může užít. :wink:

chtěl jsem si také vyzkoušet dělá tohle auto v určitých situacích, jak umějí zakročit "pomocníci" a kde jsou mé limity je to určitě lepší, než si to nevyzkoušet....

hardcam: já na houby chodím pěšky a koncem léta... ale proti gustu žádný dišputát :mrgreen:

69pavel: do jisté míry máš pravdu, proto je dobré si to vyzkoušet abys pak věděl co dělat můžeš, nemůžeš a nesmíš ;) Ona taková první reakce je BRZDAAAAAAA!!!! a to není uplně to nejlepší co se dá dělat. Práce s plynem a volantem je to co tě může zachránit, ale máš pravdu v určitých situacích to nejde... :-k
i40cw,1.7 CRDi 100kW, AT,style+navi (seznamuji se :)
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Zimní radovánky

Příspěvek od 69pavel »

no prave u predku kdyz to ustreli tak jedine co muzes delat je, ze vymacknes spojku a cekas az se zpatky chytnou kola a terpve muzes zacit neco vymyslet s plynem a brzdou, pokud pouzijes plyn drive nez se chyti kola tak misto aby se to chytalo tak auto se jeste vice roztoci coz ma v podstate obraceny efekt toho co jsi vlastne puvodne chtel.

vicemene tuto realitu je denne videt na nasich cestach jak zkuseni ridici jezdi mezi nami,tim nehazu vsechny do jednoho pytle,jsou zkuseni kteri umi ovladat sva auta a umi zachovat chladnou hlavu ale jak pises ten prvotni pocit a reakce kdyz se neco stane co by clovek necekal -BRZDA na podlahu-a je vymalovano,pritom nekdy staci uplne jina reakce nez brzda,jenom proste ridici nejsou na take situace pripraveni.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Odpovědět

Zpět na „Pokec“