Řazení zpátečky

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Kyrglík
***
Příspěvky: 832
Registrován: 19 led 2006, 20:12
Bydliště: Chotěšov-Plzeňsko

Řazení zpátečky

Příspěvek od Kyrglík »

Mám na vác prosbu.Když zařadím poprví ponastartování zátečku,tak nejde..Jde to přez zoubky :cry: Až když dám neutral a pak znova zpátečku,jde to...Fakt nevím co s tím...Nemáte s tím někdo zkušenost???
Hyundai Coupé 2.0 16v
138 vraníků a 4 očíčka..Krásný očíčka
GREY SHEEP (ŠEDÁ OVCE) tohoto klubu, ale nejsem sám!!
Reklama
 

miltic
**
Příspěvky: 190
Registrován: 09 led 2006, 11:48

Příspěvek od miltic »

no tady už se to rozebíralo několikrát u hyundai je to normální nemá simerink na zpátečku takže to chce trpělovost mě to zrovna problém nedělá jde mi tam docela lehce a pokaždý ale nejhorší je když treba couváš máš tam neutrál a pak tam chceš nacpat zpátečky to mě vezme přez zuby vždy :evil: takže toto nedělat :)
Kyrglík
***
Příspěvky: 832
Registrován: 19 led 2006, 20:12
Bydliště: Chotěšov-Plzeňsko

Příspěvek od Kyrglík »

Kuju,já tu četl,že to dělá u trojky(já ji mám v poho)ale že i u zpátečky mi nějak uniklo :roll: Ale Štve mi že pak vypadám jak začátečník-Než tam dám zátečku,tak ostatní skouknou Sportovní noviny :?
Hyundai Coupé 2.0 16v
138 vraníků a 4 očíčka..Krásný očíčka
GREY SHEEP (ŠEDÁ OVCE) tohoto klubu, ale nejsem sám!!
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Myslím, že u té zpátečky nejde o simering, ale o synchron !!!! /Simering = těsnící hřídelový kroužek/
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
Mr.Scully
**
Příspěvky: 157
Registrován: 05 led 2006, 12:40
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Scully »

Kyrglik píše:Kuju,já tu četl,že to dělá u trojky(já ji mám v poho)ale že i u zpátečky mi nějak uniklo :roll: Ale Štve mi že pak vypadám jak začátečník-Než tam dám zátečku,tak ostatní skouknou Sportovní noviny :?
Nic si z toho nedelej, ja jsem na tom uplne stejne. Neni to pokazde, ale tak v polovine pripadu. Zdaleka nejhorsi je zpatecka a vyjimecne mam problem s trojkou. Vypadam pak jak amater :) Ale co, stejne mi to auto vsichni zavidi :)
dříve Hyundai Coupé 1.6 / 84 kW [R.I.P.]
teď BMW E46 330i / 170 kW [mazec!]
Smith
Příspěvky: 5
Registrován: 18 dub 2006, 08:11
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smith »

Já jsem na tom s tou zpátečkou stejně, ale jak ji házím přes trojku tak mi tam vždycky skočí na první pokus :wink:
Hyundai Coupe 2,0 Fx
r.v.2000
DriverK04
*
Příspěvky: 29
Registrován: 14 kvě 2005, 13:38

Příspěvek od DriverK04 »

Jen tak mimochodem, přesně to stejný to dělá i u Felicie, takže to bude zřejmě běžnej problém :mrgreen:
Kyrglík
***
Příspěvky: 832
Registrován: 19 led 2006, 20:12
Bydliště: Chotěšov-Plzeňsko

Příspěvek od Kyrglík »

Mr.Scully píše:
Kyrglik píše:Kuju,já tu četl,že to dělá u trojky(já ji mám v poho)ale že i u zpátečky mi nějak uniklo :roll: Ale Štve mi že pak vypadám jak začátečník-Než tam dám zátečku,tak ostatní skouknou Sportovní noviny :?
Nic si z toho nedelej, ja jsem na tom uplne stejne. Neni to pokazde, ale tak v polovine pripadu. Zdaleka nejhorsi je zpatecka a vyjimecne mam problem s trojkou. Vypadam pak jak amater :) Ale co, stejne mi to auto vsichni zavidi :)
Mě ho taky dost lidí závidí :P Jezdím si po městě jako král :wink: Ale ta zpátečka :cry: Škoda že s tím nejde nic dělat....Hold musím to menší ponížení přetrpět...Ale co,autíčko stejně miluju 8)
Hyundai Coupé 2.0 16v
138 vraníků a 4 očíčka..Krásný očíčka
GREY SHEEP (ŠEDÁ OVCE) tohoto klubu, ale nejsem sám!!
Kyrglík
***
Příspěvky: 832
Registrován: 19 led 2006, 20:12
Bydliště: Chotěšov-Plzeňsko

Příspěvek od Kyrglík »

DriverK04 píše:Jen tak mimochodem, přesně to stejný to dělá i u Felicie, takže to bude zřejmě běžnej problém :mrgreen:
No,ona Felda má asi víc much než jen řazení zpátečky :roll:
Hyundai Coupé 2.0 16v
138 vraníků a 4 očíčka..Krásný očíčka
GREY SHEEP (ŠEDÁ OVCE) tohoto klubu, ale nejsem sám!!
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od Rasty »

Kyrglik píše:Mám na vác prosbu.Když zařadím poprví ponastartování zátečku,tak nejde..Jde to přez zoubky :cry: Až když dám neutral a pak znova zpátečku,jde to...Fakt nevím co s tím...Nemáte s tím někdo zkušenost???
Vůbec se tim neznepokojuj. Mě to dělá také u Coupé r.v říjen 2002 a také jsem myslel jestli není synchron v prd... a tak jsem se ptal Borka jelikož má skoro nové a jemu to dělá také, takže jsem to přestal řešit. Mě občas nejde zařadit zpátečka tak stačí pustit spojku sešlápnout ji znovu a pak jde zařadit.
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Řazení zpátečky

Příspěvek od Josef »

Rasty píše:... a také jsem myslel jestli není synchron v prd... a tak jsem se ptal Borka jelikož má skoro nové a jemu to dělá také...
Synchron v prd.. není :roll: Není tam totiž žádný :lol: Úkolem synchronu je sladit okamžité otáčky motoru a převodovky při přeřazování. :shock: A jak známo, zpátečku řadíš vždy s převodovkou v klidu. Takže skutečně stačí jak napsal Rasty pustit spojku sešlápnout ji znovu a pak jde zařadit. :P Jinak neznám auto, které má na spátečce synchrom :oops:
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Me obcas blbne trojka .. jak se tu pise ...
Ja to lecim tak, ze ji radim pomaleji... vyhodim dvojku a Tak 2vteriny pockam a trojka tam padne suprove ... nebo me pomuze dvakrat seslapnout spojku Tak jak u nakladaku bez synchronu .. PV3S...
Kdyz neco z toho neudelam, a chci radit rychle, tak me to skrtne ...
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
miltic
**
Příspěvky: 190
Registrován: 09 led 2006, 11:48

Příspěvek od miltic »

jo s tou trojkou mám to samé když řadím rychle tak mě to taky "jakoby" škrtne byl jsem u servisáka a říkal že to můžou bejt i táhla tak nevim, vadí to hodně když to jakoby "škrtne"?
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

No dobry to rozhodne neni .... (treni Kov kov)
Podle me je tam asi na tom sinchronu asi kratsi krouzek, nebo ma malinko jiny uhel a tim padem ti neni schopny ten sinchron v tech otackach podrzet ty hridele presne proti sobe ...
Takze Musis radit, jako by tam ten sichron nebyl ....
A leste jedna vec ....
Kdyz radis dolu 4,3,2, Tak to nedela .... A tam je prave rozdil v rychlostech tech hrideli ...
Jestli se pletu, tak me nekdo opravte .... :wink:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
miltic
**
Příspěvky: 190
Registrován: 09 led 2006, 11:48

Příspěvek od miltic »

jo při podřazování to nedělá...a čenu to vadí???asi převodovce co?ale je zajimavý že to nedělá pořád a samozřejmně že se snažim taky řadit z 2 na 3 pomalejc ale nekdy bohužel zařadim rychlejc a je to cejtin v tý řadičce že to přes něco škrtlo a cejtim to jen na ruce a co tedea s tim?rozpůlit převodovku a vyměnit synchrony???
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“