Alfovo Ela - Kladivo na Octavii :)

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Dnes jsem poprvé vyzkoušel minikompresor z Lidlu a super 8)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Reklama
 

Martinsp
****
Příspěvky: 1400
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Martinsp »

Také mám vyzkoušený že v nejhorším dostačuje a funguje mi už 10 let. Doma ale používá normální kompresor s 50 l. vzduchojemem. Na filtry i dofukování super. Každá sranda hold něco stojí. Ta moje asi 4500.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Ja ho vozim v aute :) Dofoukaval jsem gumy před srazem :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Hledám nejakou zarovku w16w s prodlouženou zivotnosti na denní svíceni, ale nemuzu zadnou najit...:( nemáte někdo nejaky typ?
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od sarin007 »

Alfe toho asi moc nenajdeš, klasická obyč žárovka se žlutým světlem, kterou tam máme teď bude ok. Ta bude svítit určitě pár let. U mě svítí už pátým rokem a 40 tis. km.

Jinak mám teď objednaný LED žárovky do zpátečky (taky W16W). Mám odzkoušený v autě manželky, svítí to jako prase, konečně vidim do zadu (a to má jen jednu zpátečku). Ela má zpátečky 2, takže to bude svítit určitě parádně. Možná někdy zkusim dát i do denních a vyzkoušet životnost. Ale musim se nejdřív podívat, jestli výměna těch žárovek v denních světlech není nějaká pakárna. Zatím jsem u Ely zjistil, že výměna většiny žárovek není zrovna snadná, na většinu potřebuješ mít zručnost automechanika :evil: :evil: Až mi přestane svítit žárovka v levým oku, tak asi zajedu do servisu, nemam na to už náladu vyndavat celý světlo. Co jsem se díval na youtube, tam raději sundali nárazník, aby to šlo líp. Se jim nedivim, asi bych to po minulý zkušenosti udělal stejně.
Naposledy upravil(a) sarin007 dne 09 lis 2015, 19:54, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Po tvých zkušenostech vymenu radeji necham na servisu. Nemam nejak naladu se stim patlat :)

Mas odkaz kde jsi objednaval ty ledky do zpátečky? diky

Toho chlapka jak jsem potkal u nas v Klatovech s tou druhou červenou Elantrou, tak tomu praskla jedna az po 60 000km. :D říkal, že nechtěl s jednou žarovickou jezdit do servisu, tak zespoda odsrouboval kryt pod nárazníkem a tudy protáhnul ruku. Jestli jsem mu dobře rozumnel :D
Naposledy upravil(a) Alf6 dne 09 lis 2015, 10:27, celkem upraveno 1 x.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Takže žárovky vybrány.
Směrovky - Osram Diadem Chrome ( tam jsou ty puvodni oranzove v prednich svetlech jako pest na oko - v zadních mi to nevadí)

H1 - Tungsram EXTRALIFE
H7 - Tungsram EXTRALIFE

Tungsram patří do General Electric. Vybráno podle testu, kde patřily k nejvyváženějším http://www.autembezpecne.cz/cz/s40/Test ... zy-dosviti

W16W - Philips
W5W- Osram Ultralife + par "obyčejných"
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Martinsp
****
Příspěvky: 1400
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Martinsp »

Dnes bych ani neřekl že je ostuda nechat si vyměnit žárovku. Často je to pakárna a za tu stovku ani nestojí se trápit.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od sarin007 »

Souhlas, u Ely mi trvalo vyměnit žárovky v levým oku skoro hodinu a to jsem to měl možnost vyměnit v garáži. Neumim si představit to dělat před barákem na ulici.

Dneska když tě zastaví policajti, že ti nesvítí světlo, abych si zavolal odtahovku. Dřív to člověk vyměnil před nima za minutku, dneska aby si před nima udělal malý servis :D Nejlíp sebou vozit i zvedák :mrgreen: :mrgreen: Chápu, že výrobce chce vydělat něco na servisu, ale mělo by to být uděláno tak, abych v každým světle vyměnil žárovku bez nářadí do 5 minut. V tomhle klobouk dolů před nějakou řadou Octavie, kde se světlo vyklopilo ven pro lepší přístup.

Alfe ta výměna žárovky do denních světel bude tak nějak jak jsi psal, podobný popis je i v návodu, sundat dekl dole a šahnout někam rukou pro žárovku. Otázka je, jestli to půjde i bez toho, abych měl auto ve vzduchu na zdviži. No, někdy to vyzkoušim. Jinak ty Diadem moc dobrá volba, budeš určitě spokojenej. A až uvidíš, jak hezky blikají oranžově, budeš je chtít dozadu jako já.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Jak psal, jsem antitalent. Zarovky necham na servisu. V unoru az pojedu na 3 garancku, necham vymenit zarovky v hlavnim svetlometu, apak nekdy při kondicni ten zbytek. Vsechno najednou asi ne. Myslim, že mne to radi vymeni, olej si beru svůj, pylovej filtr si od nich taky nevemu, takze jim necham "vydělat" nejakou tu korunu vymenou zarovek :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od sarin007 »

Alfe, dneska nemusíš být ani antitalent, zkrátka už to neni tak snadný je vyměnit :( V autoškolách už by něco takovýho mohli vyučovat už jen v rámci teorie a říkat, jo to tenkrát ... :-k
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od vorlajz »

v původní i30 jsem taky nevyměnil žárovku..., ale v nový, tam to jde a jsem za to rád, protože žárovku je potřeba vyměnit hned, když praskne... ale některý automobily to prostě mají kravsky řešený no... u O II se musel vyndat světlomet... zlatá Fabča mojí mamky... tam si k tomu světlu můžeš pomalu vlézt, kolik je tam místa... :D
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od sarin007 »

Je to pak postavený na hlavu. Policajti tě zastaví, že ti nesvítí světlo a daj ti pokutu. A jak mam vědět, že mi nesvítí, to bych musel zastavovat každých 100 m, abych oběhl auto. Měla by být povinností výrobce, abych měl v autě kontrolku, abych byl informovanej, že je něco špatně. Moc bych se tomu třeba přizpůsobit (nesvítít denníma, když je prasklá a pustit celý světla atd.) a hned to řešit. Takhle jsme každej potenciálně na pokutu, jedu, myslim si, jak hezky svítim a kulový. :twisted:

No a před policajtama co, já nesvítim a nesmim jet, dokud to nevyměnim a já to nevyměnim, protože to prostě nejde ](*,) ](*,) ](*,)
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od vorlajz »

to je jak z toho filmu se Svěrákem, světla svítí, blinkry blikají... ostřikovače ostřikují, stěrače stírají a klakson troubí... :D :D :D

ani nevím, zda má i30 kontrolku vadné žárovky, předpokládá, že jo... ale bůh ví... každopádně tu kontrolku má i Fabie mojí mamky z roku 2007 ... hh...

ale kontrolu hladiny nízké hladiny ostřikovačů to mám.. to joooo...
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Je to cely na palici :/ a jak to tak vypada, cim novejsi auta, tim to jde vic do kytek. A to se dnes netyka jen aut..staci, ze se nataci filmy( namátkou Snezenky a machri po 30 letech) a proste to uz není ono. Vse novy je horší. Budme ale radi za Elu jak je, ta nova uz proste také není originalni.

Ještě by me zajímalo jak si " vylepšit" dál Elu. Po technicke strance uz nevim co jí dát lepšího :) Svicky, olej, filtry už mám vyřešený..tak mně nic dalšího nenapadá. No možná, že tohle uplne stačí... :D

PS: když zapnu ostrikovace při jizde a nebo i když stojím, tak mam nejen "postříkané" predni sklo, ale skoro i komplet strechu a i něco najdu na viku kufru. Nastesti od doby, co pouzivam na skla ONR, tak prakticky okna nemeju a ni necistim. Okna se vůbec nespiní..nejlepší věc na okna kterou jsem vyzkousel 8)
Naposledy upravil(a) Alf6 dne 10 lis 2015, 12:07, celkem upraveno 1 x.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“