Alfovo Ela - Kladivo na Octavii :)

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Hardcam »

Mit TPMS vyrez, tak uz jsem tam pro ne :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od sarin007 »

Hardcame možná jedna blbá technická, ale co je to to TPMS.. :( Tahle zkratka mě nějak minula, tak aspoň budu chytřejší :D

Alfe jsou to 16", takže jak bylo v příspěvku přetim, jsou akorát pro tebe.

Link na ty ledky: http://www.ebay.com/itm/311208956035?_t ... EBIDX%3AIT
Nejspíš najdeš jinýho prodejce, rostou jak houby po dešti :mrgreen: :mrgreen:
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Hardcam »

Snimani tlaku v pneu, ma to specialni ventilky pro ktery je dobry mit vetsi vyrez.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Jsou fakt hezky. Jak uz jsem tu z reakci poznal, tak "svetle" disky opticky nezmensují, jako ty černé. Mezi 15 a 16 zas takovy rozdil není. Jestli by nemelo cenu, pokud bych se k nejake koupi dokopal, jit rovnou do 17?
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
gerok
*
Příspěvky: 51
Registrován: 20 zář 2012, 15:40

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od gerok »

sarin007 píše:Jinak jsem Alfe o víkendu vyměnil v couvačkách žárovky za LED, svítí to moc hezky a hlavně moderně :D :D Jen ta výměna, opět se mi potvrdilo, že toto nemají technici v Hyundai moc vymyšlený. Světlo musí ven, protože k tomu, aby ses dostal k couvačkám ti překáží plech (žárovku do mlhovky vyměníš bez vyndání světla, ta je v pohodě). Takže musí dolů tapicírung na víku kufru, pak povolíš 3 matky no a světlo furt drží jak přibitý. Dostat ho ven ne a ne, trvalo mi to pár minut. Je divný, že zpátky zapadne ani nevíš. Asi při vyndavání o něco zachytne. No nic, co bych chtěl dělat venku na silnici v -20 [-X A přitom, kdyby po povolení matek šlo světlo vyndat hladce, byla by to paráda snadná výměna. Víc a víc zjišťuju, že si pořídim malou gola sadu, protože na každou žárovku v autě potřebuješ mít základy mechanika :( :( :twisted: Ale hlavní je, že se zadařilo :mrgreen:

Zdar Sarine,

ja kazdu chvilu cakam ze mi taktiez dojdu objednane ziarovky do cuvaciek. Objednaval som ale CREE LED 50w. Malo by to svietit o dost silnejsie ako bezne LED. Teda aspon zo skusenosti viem povedat, ze ked som si objednal baterku s CREE, tak to bolo teda nieco. Nic silnejsie som predtym nemal. Tak som zvedavy, ked ich tam nahodim. Takze aj ja si budem musiet prejst celou procedurou vymeny ako ty :-D
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od sarin007 »

Ahoj geroku, i tato má čip cree, ale jen na přední části, aby to hodně svítilo dozadu. Ostatní jsou dobrý na to, ab ysvítily do reflektoru a svítilo to taky do stran. Je škoda, že Ela používá do zpáteček tyhle malý žárovky T15, dost to limituje. Manželka v Citroěnu má zpátečku na bajonet a to je teprve paráda. Řek bych, že jedna ta žárovka svítí jako tyhle obě dvě. Možná u tebe půjde výměna líp, dej pak vědět, ale čekal jsem to zkátka snažší.

Alfe tmavý kola opticky zmenšujou, ale zase kola v kombinaci leštěný kov-černá neni špatná. Vnitřky kol jsou černý, takže opticky nejsou vidět a kolo pak vypadá větší, protože vnímáš jen ty lesklý plochy. Rozdíl mezi 15 a 16 je alespoň u mě znatelnej, vždycky brečim, když to musim na zimu přezouvat na malý kola :cry: :cry: Jízda je na 15" opravdu "amerika", spousta lidí, co se mnou jela na okreskách si libovala, jaká parádní je to jízda, ale osobně se na nich moc necítim. Na dálnici ve 130 už se jistota trochu ztrácí. Jasně tomu přispívá i fakt, že jsou to zimní gumy a když je tepleji, směs se zkrátka začne projevovat. Ale jízda na 16" je přeci o mnoho jistější, zadní náprava se sklidní a přestane odskakovat. Do 17" půjdu už z důvodu, že Ela na nich vypadá zase o třídu výš.

PS: hardcame díky za osvětu, teď už si to budu pamatovat a možná někde i zamachruju :mrgreen: :mrgreen: :D/
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Martinsp
****
Příspěvky: 1400
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Martinsp »

Alfe můžeš se kouknout na i30, kterých je dost a rozdíl mezi 15 a 16" je už od pohledu propastný.
Harde Alf žádný TPMS nepotřebuje a možná by tam i tak mohly jít.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Hardcam »

Vzdyt ja nerikam, ze je potrebuje, ja jsem psal, ze kola se mi libi, ale kvuli vyrezu bych si je nekoupil, na Elantru v pohode :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
gerok
*
Příspěvky: 51
Registrován: 20 zář 2012, 15:40

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od gerok »

sarin007 píše:Ahoj geroku, i tato má čip cree, ale jen na přední části, aby to hodně svítilo dozadu. Ostatní jsou dobrý na to, ab ysvítily do reflektoru a svítilo to taky do stran. Je škoda, že Ela používá do zpáteček tyhle malý žárovky T15, dost to limituje. Manželka v Citroěnu má zpátečku na bajonet a to je teprve paráda. Řek bych, že jedna ta žárovka svítí jako tyhle obě dvě. Možná u tebe půjde výměna líp, dej pak vědět, ale čekal jsem to zkátka snažší.
Zdar Sarine,

tak dnes mi dosli tie ziarovky do cuvaciek. Nedalo mi to a este vecer som zbehol do garaze, ze ich vymenim. Napodiv to islo ako po masle. Tapicirung bol behom chvilky dole, tie 3 matice taktiez. Ja mam momentovy kluc, a s tym to islo raz dva. No a svetlo islo vybrat von na prvy sup. Cakal som ze budem mat problem ako si opisoval, ale islo von uplne lahko. Celkovo som bol asi za 20min hotovy. A ziarovky bomba, svietia paradne.
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Tak dnes najeto 24 000km a zatím veliká paráda.
gerok: co svicky?
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Hardcam »

Pane jo, tolik jsem za den jeste nikdy nedal =D>
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
gerok
*
Příspěvky: 51
Registrován: 20 zář 2012, 15:40

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od gerok »

Alf6 píše: gerok: co svicky?

zdar Alfe,

no este je skoro na hodnotenie, nemam to poriadne vyskusane. Doteraz mi auto viacmenej stalo v garazi. Nabehal som len nejakych 60km na novych svieckach, a aj to len po meste do obchodu a nas5. Takze som auto nemal ako poriadne vyskusat. Zda sa mi ale, ze auto zabera trochu lepsie uz od nizsich otacok. Ale ako vravim, 60km viacmenej na studeny motor je malo a nedostacujuce na nejake hodnotenia. V sobotu sa chystam na SK na dovolenku, takze si prevetram auto a budem vediet povedat jednoznacne ako sa auto sprava na novych svieckach.
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od sarin007 »

Ahoj Geroku, tak to jsem rád, že jsi se s tím netrápil jako já. Typicírung byl venku taky raz dva, povolený šroubky díky ráčně taky, ale pak nevim proč světla ne a ne ven. Čekal jsem, že na mě vypadnou, tak jsem je radši držel, ale nic. Kdybych je nepřišrouboval, tak by možná ani nevypdaly :D No, možná to na podruhý půjde líp :mrgreen: Ale vypadají ty ledky v couvačkách luxusněji viď?
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od ulthar »

Hardcam píše:Pane jo, tolik jsem za den jeste nikdy nedal =D>
Tyjo ono to zvladne rychlost 1000km/h :-D ... to mi pripomina jak jsem videl tedka na nejakem STckovem mondeu nalepku: "nejezdim rychle. Litam nizko pri zemi" :-D
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

gerok píše:
Alf6 píše: gerok: co svicky?

zdar Alfe,

no este je skoro na hodnotenie, nemam to poriadne vyskusane. Doteraz mi auto viacmenej stalo v garazi. Nabehal som len nejakych 60km na novych svieckach, a aj to len po meste do obchodu a nas5. Takze som auto nemal ako poriadne vyskusat. Zda sa mi ale, ze auto zabera trochu lepsie uz od nizsich otacok. Ale ako vravim, 60km viacmenej na studeny motor je malo a nedostacujuce na nejake hodnotenia. V sobotu sa chystam na SK na dovolenku, takze si prevetram auto a budem vediet povedat jednoznacne ako sa auto sprava na novych svieckach.
Zkus i ten olej co mam ja. Zima -nezima, nastartujes a otáčky ihned na 1100. Rucicka se ani nehne. Když jsem mel Shell, tka napred rucicka ukazala nejakych cca 1500 a pak sla teprve postupne dolu. Takze tenhle olej bude asi fakt mazat lepe jiz při startu :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“