Alfovo Ela - Kladivo na Octavii :)

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od sarin007 »

Alfe moc dobrej tip, to vypadá moc dobře. Asi pořídím a otestuju.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

mne to prijde zítra, tak hned otestuju :)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Otakar84
**
Příspěvky: 371
Registrován: 14 zář 2013, 17:05
Bydliště: Praha 9 Černý Most

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Otakar84 »

Pěkný fotky Alfe :wink: Ta Ela je prostě krasavice! =D>
Jsem taky zvědavý na ten přípravek. Sice Soňu neleštím tak často, ale nedělá mi problém si na ni udělat čas a věnovat se jí půl dne. Hrozně nerad bych se však potil zbytečně a tak mě bude zajímat názor zkušeného harcovníka, protože pohled na nablejskanou káru je pak ta nejlepší odměna :wink:
SONATA NF 2.4 Dynamic, prestige dark red, r. v. 2007 v provozu od r. 2009, u mě od r.2013
NEW ACCENT 1.4 Elegance, leaf green, r. v. 2006 - prodáno r.2013 - nezapomenu! (hold, první vlastní je první vlastní)
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Díky :D vyhoda toho pripravku je, ze z 1 litru naredenim jich udelas 5 :D Staci pak auto trochu ostříkat :mrgreen: a setrit hadrem. Práce na 5 minut. Uspech zarucen :twisted: Sam jsem zvedavej :shock:

vice info v AJ zde : http://optimumforums.org/index.php?showtopic=892

https://www.facebook.com/MytiBezOplachu
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

dnes dorazil Optimum No Rinse Wash & Shine

+

- vsestrane a jednoduche pouziti - pouzil jsem jak na karoserii, tak na skla a interier
- vynikajici pomer mezi cenou X užitnou hodnotou - 950ml ONR i s postovnym 648Kc
- zanechava karoserii zrcadlove lesklou a na omak kluzkou( nevim jak to lepe napsat)
- karoserie auta osetrena za 5 minut
- obsazene lubrikanty zamezuji poskrabani laku, skla, atd...
- pouzivam jako detailer (Detailingový sprej (angl. Quick Detailer nebo jen Detailer) je typ výrobku, který je v kontinentální Evropě prakticky neznámý. Paradoxně se však jedná o jedny z nejužitečnějších výrobků, které jsou pro kvalitní péči o vůz nepostradatelné.
Detailingové spreje jsou velmi univerzální výrobky, které obsahují čistící, lubrikační a ochranné složky v různém poměru. http://www.chemicalguys.cz/tipa-a-triky ... ve-spreje/ ) a zde je redeni 1l destilovane vody + 64 ml ONR ( Optimum No Rinse) coz z jednoho 950 ml baleni ONR, které jsem koupil, dava moznost dlouhého pouzivani. :D/ :mrgreen:

-


- nevim az na jak velike znecisteni lze tento produkt pouzit. Respektive na jeho naslednem davkovani.
- lepsi je pouziti destilovane vody. ( V CR je prevazne tvrda voda a ta nechava nasledne smouhy)


Použití


ONR pouzivam jako detailer ( vice info je v odkazu nahore). Odpada tak potřeba vody( krome te, se kterou ONR naredim) jako u klasického myti vozu. Pritom výsledek je prakticky totozny.

ONR jsem tedy naredil v rozprasovaci v pomeru 750ml destilovane vody a 60 ml ONR. Vse poradne promichal! Nasledne rozprasovacem lehce aplikoval na karoserii a nechal chvilku působit. Zde pozor!! - ihned nestirat, ale nechat pusobit. Polymery obsazene v ONR potrebuji chvilku, aby "vytahly" spinu.
Nasledne staci jen setrit utěrkou z mikrovlákna a pripadne druhou ještě doleštit.


- zde je urcite ještě prostor k ruznym pokusum ohledne redeni. Zalezi jak kdo ma silne znecistene auto a jak se o nej pravidelne stara. Na lehce spinave auto je tento pomer redeni akorát - mozna by se sneslo i méně. Lubrikanty v ONR zabranuji poskrabani laku, takze se nemusíte bat stirat utěrkou všechen ten bordel. Samozrejme na uterku netlacit!!

- vyzkousel jsem dnes i na skla a disky na kolech - vynikajici. Postup stejny jako u karoserii. Lehce aplikovat rozprasovacem, nechat chvilku pusobit a nasledne spinu stahnout mikrovláknem + u oken druhym hadrem ještě doleštit. Disky u kol jsem uz nepokladal za dulezite dolestovat. U oken to však funguje na 1 :D

Takze za me spokojenost, jelikož z 950 ml ONR mam nasledne 16l detaileru, se kterym mohu cistit cokoliv. :mrgreen:

zatím asi nejlepší a nejuniverzalnejsi produkt, který jsem mel moznost vyzkoušet. Nasledne bych ještě doporucil Sonax Brilliant Shine Detailer - který také cisti mirne znecistene povrchy, ale ještě je krasne navoskuje. Spina se prakticky na auto nechyta a stejne jako ONR zanechava velmi kluzký, reflexní povrch. Avsak cenove uz jsme uplne nekde jinde :-k :D

Takze Ela se bliska ted nejak takto :mrgreen: :mrgreen:
Přílohy
P1040654.JPG
P1040654.JPG (196.21 KiB) Zobrazeno 835 x
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od petr.s »

Neskutečné..... =D> Jelikož jsem v leštění auta nepolíbený panic, nestačím se divit. Chceš mi snad říct, že když vezmu tento zázrak v rozprašovači na auto viz fotka, které nikdy před tím nevidělo vosk nebo leštěnku, bude to fungovat a že by dokonce mohlo vypadat jako to tvoje a to bez předchozího umytí? (to byla sranda, jako to tvoje nebude vypadat nikdy... :D )
Přílohy
20150204_163124.jpg
20150204_163124.jpg (50.47 KiB) Zobrazeno 835 x
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

:D tezko rict. Pokud si auto celou zimu nemyl, tak tohle asi moc nepomuze. Ikdyz na amerických forech psali, ze to jde taky...akorát redeni je trochu jiné. Na silne znecisteni bych pouzil urcite wapku a nasledne třeba ještě na docisteni tento produkt + vosk. Pak urcite staci jen auto udržovat timhle - ale pravidelne. Vosk by si mel urcite pouzit :D ja cerpam vedomosti z těchto stranek http://www.detailingclub.cz/

Ja Elu ošetřuju po kazde jizde. Zabere to 5 minut. Proto mne staci i ten rozprasovac a auto nemusim vůbec mýt. Uz jsem si zvykl a ani mne to neprijde divny - ale lidem z okoli jo :mrgreen: :mrgreen: ze prej porad něco smrdlam :roll: :mrgreen:
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od petr.s »

Taky na ty stránky koukám, ale je to pro mě španělská vesnice. Ale nedalo mi to a objednal jsem to stené jen s voskem, k tomu houbu a sušící utěrku a vyzkouším to.
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

No ono kdybych mel používat vse co tam pisou, tak jsem na desetitisících ..jen to hvizdne :D ze zacatku jsem tomu taky nerozumel, ale postupem casu se do toho dostanes. Vsude samy nazvy, specialni produkty co clovek musí mit!!! jinak to není ono :mrgreen: clovek holt musí hledat a zkouset sam :D
uterky tam mají drahe..zkus se podivat v Kiku...mají super dlouhosrsty uterky z mikrovlákna za 25 Kc/ kus.Jsou super 8)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od petr.s »

Ty utěrky z Kiku mám a používám je na vnitřek, ale tady k tomu šampónu jsem objednal tu co k němu doporučují, že je to něco extra, tak uvidíme.
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

tak se potom pochlub jak to dopadlo a udelej fotky :D plánuju az tenhle kousek vypotrebuju koupit to same co ty. Tak jsem zvedavej jak se ti stim bude delat :D a samozrejme na ten lesk!!! O ten jde především! :twisted:
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od petr.s »

Jsem od přírody dost línej člověk, takže doufám, že to bude jednoduché, rychlé a moc se nenadřu a hlavně potřebuju aby to šlo udělat v dílně a nebyla od toho moc velká potopa, což by snad mělo splňovat. I když mám trochu obavu z toho, že třeba na zadních dveřích je dost zaschlá špína, abych nepoškrábal lak, ale podle všech těch videí, když se to namočí roztokem v rozprašovači, tak by to mělo stačit. Jsem na to zvědav. Doufám, že to do pátku přijde.
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

To jsem sam zvedavej, jestli to na zazranou spinu bude stacit. Ja jsem nikdy v mycce nebyl. Meju v garazi :D Takze tento výrobek je urceny primo pro me :D Jdou koupit i jiné bezoplachove sampony, ale tam je cena mnohonasobne vysi. Asi bych to na tvem miste moc neredil. Alespon poprvé ne aby to tu spinu dostalo pryc. Jinak si ale myslim, ze je to super věc. Hlavne po naredeni mam do rozprasovace 16l roztoku. Takze i kdybych ho pouzival na všechno a každý den, tak mam na pul roku minimalne klid :mrgreen:

Co mne taky pomohlo byl Sonax Brilliant Shine Detailer. Po jeho pouziti spina skoro ani neulpiva na karoserii. Obsahuje synteticke vosky. Diskuze k vyrobku je zde : http://www.detailingclub.cz/viewtopic.php?f=13&t=1175
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od petr.s »

Ten Sonax bylo to první, co jsem chtěl pořídit na základě Tvých recenzí, ale u něj jsem si nebyl jist, jestli by to fungovalo bez toho, aniž by se auto před tím nemuselo umýt. I když stejně pořád nemám důvěru k těm videím a mám strach, aby se lak nepoškrábal, když se to myje jak se říká z jedné vody na čisto.
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
Linux
**
Příspěvky: 143
Registrován: 15 črc 2014, 09:27
Bydliště: Poběžovice/Domažlice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Linux »

To opravdu auto před tím čistěním neoplachtujete? Normálně jen rozprašovač a hadr? To bych měl také strach, že by se mi poškrabal lak. A hlavně ten hadr musí být špinavý jak sviňa :)
Hyundai i30 kombi, paket parking, weekend, barva Aqua Blue, 07/2014.
Co ještě mám:
Tabant 601 S 1971
Trabant 601 de Luxe 1989
Trabant 601 S 1989
ČZ 125 Sport 1964
Jawa 50 typ 20 1968
Suzuki Ignis 1.3 VVT, červená, 2004
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“