Elektromobilita pokec komplexně...

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
devotional
**
Příspěvky: 225
Registrován: 01 úno 2022, 18:07

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od devotional »

predsa to k niečomu tu je,
za niekolko stránok sa nám aspon podarilo vysvetlit (vyvrátit) nezmysly o:

1/ zákazu vjazdu do podzemnych garáži
2/ odpovednost škody pri parkovaní vozidla v podezmných garážiach
2/ horenie a hasenie BEV na lodi

a ono to pojde, nieže nie =D>
BMW i3 120 2019
BMW 320D 2015
Ford Focus 2.0i 2007
RR Silver Wraith II 1977
Reklama
 

Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 950
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Minko »

S tymi ledkami nemozem suhlasit, nie je pravda co si napisal.
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7966
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Mexican »

tak to pokojne rozved, rad si precitam iny nazor
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1482
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od oltcitak »

Na to si počkám.....
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
motorol
***
Příspěvky: 732
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od motorol »

Co se prosadilo samo? Nejdrive se zakázaly žárovky, všichni nedávali a nakupovali žárovky do zásoby. No a x let po jejich zákazu jsou lidem fuk, protože ledky zlevnily a funguji. Takze ano, pokud zakazou spalovaky, tak cca 10 let potom můžeme povídat o tom jestli to bylo fajn rozhodnutí. Žárovka stala tenkrát asi 8kc ledka asi 500. Takze z tohoto pohledu jsou el mobily vlastne levné. No a proč se mluví o jejich dotaci, když pokud vim, ta u nás jeste nebyla?
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 950
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Minko »

Presne tak ako napisal motorol. Nemusim nic dodavat iba tolko, ze ja som menil vsrtky ziarovky za lefky u nasich este v case, ked sa dala bezne kupit klasicka 100w ziarovka oficialne (teda ako zdroj svetla nie tepla). To som sa napocuval ako si na to nemuzu zvyknut ze to divne svieti je to drahe atd. Teraz uz na iny typ ziarovky v regali ani nepozru. Dokonca som objednaval online leno kamenne obchody za nich pytali nekrestanske peniaze (asi dvojnasobok ceny online).
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Stephanos
*
Příspěvky: 27
Registrován: 19 srp 2023, 23:18

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Stephanos »

Byly nějaké dotace pro firmy a od nového roku budou asi zas. Ale v celkových číslech je to celkem marginální záležitost. Ale hospodský narativ "kdyby na to nebyly dotace, tak by si ty elektrokřápy nikdo nekupoval" je lákavější, než přiznání faktu, že všechny fyzické osoby, které u nás mají vlastní EV, si ho koupili bez dotací a za vlastní peníze.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7966
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Mexican »

ziarovky sa nezakazali hned a dopad zrusenia ich vyroby nepostihol planovane statisice pracovnych miest. EU proste nariadila, ze sa nebudu postupne predavat. V tej dobe vsak existovalo mnozstvo funkcnych alternativ (plynove, halogenove, LED) a prirodzene vyhrala LED pretoze bola najlepsia

U aut je ale trochu ine, teda dost

-> zvysovanim dani priamych aj nepriamych spalovak zdrazuje ( v ziarovkovom svetle to znamena ze nestoji 8 kc ale cenou sa blizi k tym cena LED), EV moc nezlacnuje - IKEA LED E27 4W stala par (asi 5) rokov dozadu snad 35kc kus, ceny teraz neviem, mam LED panely vsade.
-> ak sa aj clovek predzasobil, nebolo v plane mu znemoznit pouzivat klasicku ziarovku - takze staromilci mozu pokojne svietit a platit vyssie ucty aj dnes pokial u spalovaku mas uz teraz vyssi level buzeracie (obmedzenie vjazdov do miest, IGL
-> dam krk na to ze STK budu postupne tlacene aby spalovaky "prestali vyhovovat" a tak sa zacne cistka vozoveho parku
->zvyhonovanie EV (parkovanie, nabijanie, domaca infrastruktura, nizsie/ziadne dialnicne poplatky, v mnohych krajinach/regionoch dotacie pre firmy - nalejme si cisteho vina - fakt male percento drahsich novych aut si kupuju sukromnici, vacsina ide na firmy) - toto su DOTACIE aj ked nie uplne vo forme - kup si EV a odpustime ti napr DPH (CR), ak budu prachy tak aj ta bude. Teraz prachy z objektivneho dovodu nie su. CR s tym vsak bude musiet cosi urobit, pac zastupenie EV vo vozovom parku je male.
-> LED bola kompatibilna so svietidlami uz od zaciatu, proste E14 a e27. Pozrime sa na posledych 5 rokov v EV, neustale sa menia konektory, transparencia v nabijacich staniciach je nulova, je to uzivatelsky celkom nanic (natakovat a podat obsluhe 500kc dokaze aj seniorka jazdiaca do obchodu

a pokojne si mozme v roku 2030 toto vlano pozriet a uvidime ako to vsetko dopadlo. Ja som tu na fore od 2007 a pocitam, ze ak Tucson vydrzi tak vydrzim aj ja, minimalne do tych 2030

EDIT mal som blbo typ patice :-D
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 950
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Minko »

Nariadit ze sa nebudu predavat je v podstate nariadenie zakazu predaja. V tom nie je ziadny rozdiel. A eu tiez nezakazuje pouzivat spalovaky a ver ze ani nebude. Ona stanovi pravidla ktorymi znemozni predaj novovyrobenych (defacto zakaze). Vysledkom bude ich postupne vytracanie sa z ciest s ohladom na priemerny vek vozidla. Cize povedzme niekde v DE skor, na SK neskor. Ako bude klesat ich podiel, bude klesat pokrytie ČS cim sa pouzivanie spalovaku ci kupa bazaroveho stane nezaujimavou pre dalsich a dalsich ludi. Bohati budu nakupovat nove a chudobnejsi bazarove EV. Vzhladom na to ze akosi stale sa nepotvrdzuju konspiracne teorie o udajnej zivotnosti baterii 8 rokov, trh sa proste preorientuje. A ktoviecoraz viac firiem investuje do vyvoja technologii, ktore by priniesli baterie ci uz s vacsou kapacitou alebo mensou vahou ci menej surovinovo narocnejsou vyrobou. Zacina novy vek technologickych pretekov a kto ho vyhra moze ziskat nepredstavitelnu vyhodu oproti konkurentom na trhu.
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
motorol
***
Příspěvky: 732
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od motorol »

Ani teď nikdo nenarizuje el auta, muzes si koupit vodíkové :-$ pak je otazkou jak dlouho to ustoji cng a LPG. Na cng mas taky slevu na dálniční známku a jestli jedes na cng nebo benzin v tu chvíli nikdo neřeší.
Jen automobilky si řekli, ze el mobil jim vychazi nejlíp, tak ho budou tlačit.
U spalovaku mas taky hromadu bordelu co nikdo nechce- s/s tlačítko, pokus o udržování v pruhu, pokus o čtení značek. Blíží se doba, kdy auto s manuálem bude vip, protože vse chteji delat s automatem, který má více koleček a mene emisi…
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1482
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od oltcitak »

Desim sa okamihu, kedy mi bude nejaky operator ci UI nariadovat ci zakazovat, kde a ako mozem, ci nemozem ist. A netrepte, ze to nikto nespravi. Sledujte vlnenie travy pod naporom vetra, aby ste vedeli odkial a co fuka. Pripomeňte si napr. MINORITY REPORT s Tomom Cruisom. A reci o fantasmagoriach si odpustite.😋
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 950
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Minko »

Daj si studenu sprchu a zapni si napr. YT kanal "spiknuti".presne tieto vsetky mozne teorie su na rozoberane a vysvetlovane preco su to iba fantasmagorie ( a just som to slovo pouzil :mrgreen: )
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7966
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Mexican »

COVID bol celkom dobry priklad ako sa v demokratickych krajinach aplikoval cinsky system kam a kedy mozes ist. Ja osobne som nijak neprotestoval, chapal som ze nejak zazracne sa to vyriesit neda. Teraz sa samozrejme vyrojilo mnozstvo generalov po vojne

Uvidime. Strach z niecoho neznameho je celkom prirodzeny. To je jeden aspekt EV, dalsim je jeho nedostupnost. Ja mam obavy z nekoncepcneho riesenia zakazov a prikazov v pripade individualnej mobility. Je ale pravda, ze si casto hovorim ked vidim tie kolony ze s tou slobodou individualneho transportu mosime koncepcne cosi robit, zacina to byt neudrzatelne. Ak sa to vyriesi tym, ze proste individualna mobilita bude pre bohatsich, nie je to idealne ale osobne to prezijem. Co byva casto taky ten argument majitelov Tesly (tam je to velmi caste) a spol, ktori maju potrebu nahliadat na nas majitelov "obycajnych" aut ako na nevzdelanu spodinu. Cim sa samozrejme celkom dobre bavim
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
devotional
**
Příspěvky: 225
Registrován: 01 úno 2022, 18:07

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od devotional »

zase do toho taháš ideologiu vzdelania a pod
mám dojem, že vy ochránci "tradičných hodnot" máte vačší problem s e-mobilitou ako oni s vami.

ja mám 4 auta, ktorých súčtový objem je 10,75 litra (to je akoby som mal 4x auto s objemom 2,7)
čo som teda? elektro maniak? petrol head? eko terorista?
ten argument, že vás niekto nutí do BEV - kto vás nutí? že v 2035 si nebudeš moct kupit auto benzín, alebo naftu? my vieme kolko bude stát take systetické palivo za 12 rokov?
už mi to prijde viac ako náboženská vojna ako to, že čím skor sa pripravíme na to, že nebudeme fosil potrebovat, tým lepšie pre nás
BMW i3 120 2019
BMW 320D 2015
Ford Focus 2.0i 2007
RR Silver Wraith II 1977
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7966
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobilita pokec komplexně...

Příspěvek od Mexican »

ja som ochranca hodnot: mat moznost sa rozhodnut. Ci je to tradicna hodnota neviem. Asi ano
A moznost rozhodnut nie je vtedy ak ostatne moznosti okrem jednej su bud zakazovane, znevyhodnovane resp sa krivi trh
Nerad som smerovany niekam, kde mi da niekto vybrat z nevyhodnych moznosti len preto aby mohlo byt zaskrtnute ze som si teda vybrat mohol

Preco su dotacie na wallboxy a preco nie su dotacie na bicykle? ako priklad na riesenie problemu s emisiami ...
ja som v tomto vlakne viackrat tvrdil, ze ak sa mi EV bude davat zmysel, tak ho kupim. Myslim, ze tak uvazuje prakticky kazdy clovek s moznymi obmenami pretoze mnoho ludi ma od auta odlisne ocakavania a poziadavky na cenu / vyuzitie

paradoxne pracujem (resp od 1.11 zacnem) pre firmu, ktora sa na elektronickom hypu celkom dobre nabali. Nemam vsak placky na ociach a vidim ako si Europa vedome zlikvidovala restrikciami autopriemysel a mnozstvo dodavatelov. A dam krk na to, ze v tejto situacii to dopadne tak ze cinan zacne sypat viac a viac EV a europske automotive proste dorazi, pretoze logicky europa nema moznost technologicky a surovinovo prekonat sucasny narativ
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „IONIQ“