Klima - manuál , nebo automatiku ?

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od Hardcam »

Fulli: je to mozny, ale zvukove nic nepozoruju, ani pokles, ani zvyseni otace. Btw, jeste do toho zkus zapnout radio a vytahovat elektricky ovladany okna. To je pak poradna zatez :) ale na to uz potrebujes tak 10 rukou.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od Fulli »

Hardcam píše:Fulli: je to mozny, ale zvukove nic nepozoruju, ani pokles, ani zvyseni otace. Btw, jeste do toho zkus zapnout radio a vytahovat elektricky ovladany okna. To je pak poradna zatez :) ale na to uz potrebujes tak 10 rukou.
ved je to 5 mieste tak s plnou posadkou to pojde.....niekedy to skusim a nakamerujem to
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od tatchwud »

vlado1979 píše:V peugeote 307 som mal automatickú klímu a v i30 mám manuálnu. Mám pocit, že manuálna je lepšia. Interiér auta sa vychladí skôr. Nenastavujem síce teplotu, ale klímu dám na minimum a za minútu je tam príjemne. Ak je potrebné, potom uberiem ventilátor alebo zvýšim teplotu ( resp. pohnem tlačidlom klímy v smere hodinových ručičiek ) a je to ok. Nevidím veľký rozdiel medzi automatickou a manuálnou klímou, moja skúsenosť. Mal som obe, tak môžem porovnať.
Když nastavím v automat. klimatizaci teplotu na třeba 23st.,měla by ji držet stále - v létě i v zimě,aniž bych ji (když to přeženu) vypínal? To by mělo být asi kouzlo automatické klimatizace.Si myslím.Kdežto manuální klima chladí a chladí,dokud nezměním foukání,nebo ji nevypnu. Chápu to správně? :D/
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od Hardcam »

tatchwud: no de facto jde o digitaln topeni, ne? Protoze pokud uz mam moc vychlazeno, klima se na chvili vypne. A automaticka teplota je zcela jiste udrzovatelna i v zime - ale jak jsem psal, nepouzivam to. Bojim se, co by se stalo, kdyz by treba ve 140km/h sama sepla. Co vim od znameho z Hyundai servisu, nekolik vozu tam meli na opravdu prave kvuli tomu, ze se jim tam pretrhl remen diky sepnuti klimy ve vyssich otackach. Prirovnaval to k bezci, kteremu hodis na zada pytel kameni.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od SKV »

Aut. klima v i30 se dá přepnout do man. módu. Jinak při tomto počasí používám aut. režim bez chlazení - chladný vzduch si bere z venku a jsem náramně spokojen, nemusím stále něco nastavovat. Pokud bylo venku teplo a to stačí když svítí sluníčko, dávám teplotu třeba 24 °C. Spolujezdci se mě ptají, co blázním, že oni si nastavují 20 a méně, pak se nestačí divit, jak je to příjemné. Větráky si jen předou při nízkých otáčkách a v autě je fajn. Jsem zvědav na odmlžování oken v zimě.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od laufas »

Hardcam píše: Bojim se, co by se stalo, kdyz by treba ve 140km/h sama sepla. Co vim od znameho z Hyundai servisu, nekolik vozu tam meli na opravdu prave kvuli tomu, ze se jim tam pretrhl remen diky sepnuti klimy ve vyssich otackach. Prirovnaval to k bezci, kteremu hodis na zada pytel kameni.
Co kdyz to valim na dvojku,trojku do otacek a sepne klima? To stejny, ze? To mam preventivne vypinat klimu, kdyz delam kraviny? 8-[ Vlastne vono to pak lip potahne i vodspoda kdyz ji vypnu,no ne? :mrgreen:

SKV: Odmlzovani je jedna basen :)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od Hardcam »

SKV: auto bez klimy bych nechtel uz jen kvuli odmlzovani.

laufas: mne rekl, ze by bylo dobry ji nezapinat ve vyssich otackach. Tzn. klidne si blbni uz se zapnutou klimou. Je mozny, ze to je nesmysl a treba to tak neni. Takze bych nerad siril famy. Nicmene se podle toho ridim a klimu zapinam v 80% na neutral a ve zbylych 20ti % do 2000ot.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od shwaara »

jj, taky mi to v servisu rekli, ze ve vysokych otackach (5-6000) by mi zapnuti klimy mohlo udelat problemy. Proto ji poustim jen pri ustalene jizde. Kdyz vim, ze budu potrebovat vykon, klimu vypnu :)
btw. kdyz budu mit autoklimu a v zime si nastavim 23°, tak mi to bude zvysovat spotrebu a snizovat vykon jako kdyz chladim, nebo to bude mit stejny parametry jako kdybych si zapnul bezny topeni? Mam predsudek, ze kdyz sviti tl. A/C, mam nizsi vykon a vyssi spotrebu :)
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od Hardcam »

schwaara: pokud nemas A/C zaply (tedy nesviti kontrolka) melo by se to chovat jako klasicke topeni. Pokud A/C zapnes, snizi se Ti vykon a vzroste spotreba. Co jsem cetl na netu, u malych aut zapla klima dela i +2 litry/100km
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od shwaara »

no to chapu, ale jde mi o to, jestli mi to snizi vykon s zvedne spotrebu, i kdyz tou klimou topim.
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od Hardcam »

schwaara: jo takhle...nad tim jsem taky badal, ale vzhledem k tomu, ze jsem s ni nikdy netopil, tak jsem to zase vypustil.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od tatchwud »

SKV píše:Aut. klima v i30 se dá přepnout do man. módu. Jinak při tomto počasí používám aut. režim bez chlazení - chladný vzduch si bere z venku a jsem náramně spokojen, nemusím stále něco nastavovat. Pokud bylo venku teplo a to stačí když svítí sluníčko, dávám teplotu třeba 24 °C. Spolujezdci se mě ptají, co blázním, že oni si nastavují 20 a méně, pak se nestačí divit, jak je to příjemné. Větráky si jen předou při nízkých otáčkách a v autě je fajn. Jsem zvědav na odmlžování oken v zimě.
Při odmlžování oken v zimě mohu potvrdit dobré zkušenosti.Nejdříve jsem koukal jako Janek na to,když mě při -10 zapla klimatizace chlazení. Ale za chvíli bylo odmlženo, akorát jsem musel přepnout do topení.Jinak chladím stejně - nastavím něco kolem 24,klimoška si jen přede,bigbítek si hraje a je tam fajné povětří. :D/
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od shwaara »

Hardcam píše:schwaara: jo takhle...nad tim jsem taky badal, ale vzhledem k tomu, ze jsem s ni nikdy netopil, tak jsem to zase vypustil.
No prave. Zajimalo by me, kdyz budu mit automatickou klimu, zda kdyz si celorocne nastavim 23° a necham pustenou klimu, zda to bude zrat i v zime. Ted jsem mel manuala, takze jsem to resit nemusel, stejne jsem byl nucenej tocit koleckem, tak uz nebyl problem i zmacknout tlacitko. Ale u automatu by me to uz velmi obtezovalo, pac bych nemusel tocit koleckem :lol:
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od Tudy »

shwaara píše:
Hardcam píše:schwaara: jo takhle...nad tim jsem taky badal, ale vzhledem k tomu, ze jsem s ni nikdy netopil, tak jsem to zase vypustil.
No prave. Zajimalo by me, kdyz budu mit automatickou klimu, zda kdyz si celorocne nastavim 23° a necham pustenou klimu, zda to bude zrat i v zime. Ted jsem mel manuala, takze jsem to resit nemusel, stejne jsem byl nucenej tocit koleckem, tak uz nebyl problem i zmacknout tlacitko. Ale u automatu by me to uz velmi obtezovalo, pac bych nemusel tocit koleckem :lol:
Selským uvažováním dojdeme k závěru, že jakmile pustím klimu, tak prostě žere palivo, ať už s ní topím nebo chladím. V zimě pouštím klimu jen 2x do měsíce, aby mi nehnila, ale proč s ní topit? :shock: Leda krátkodobě na odmražení čelního skla...
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od štaflík »

Tudy píše:
Selským uvažováním dojdeme k závěru, že jakmile pustím klimu, tak prostě žere palivo, ať už s ní topím nebo chladím. V zimě pouštím klimu jen 2x do měsíce, aby mi nehnila, ale proč s ní topit? :shock: Leda krátkodobě na odmražení čelního skla...
No já bych řekl, že ne. Elektronika ví, kolik máš v kabině. Pokud je v ní méně, než je nastaveno, tak nemá důvod sepnout kompresor. Přeci to není tak blbé, že by jela klimačka v -10°C na plný pecky a požadovanou teplotu by to dělalo zvýšeným přísunem tepla od motoru. Tím by už padal jakýkoliv důvod považovat tu klimatizaci za eletronicky řízenou. Než se zahřeje motor, tak by kompresor ochlazoval vzduch s teplotou pod bodem mrazu a dopadl by si jak v Ocelovém městě - holomráz....
Třeba u škodovky kompresor při teplotě pod 5°C prostě nesepne.
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“