pneumatiky a disky

Zimní, letní, disky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
EB trupo
**
Příspěvky: 142
Registrován: 26 čer 2008, 21:08
Bydliště: poprad

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od EB trupo »

PabloPicaso - normálne sa neviem dočkať, ako budú vyzerať tie dezenty - vždy sa mi páčili, len som si nevedel predstaviť ako budú vyzerať na tmavom aute čierne lakovky...
Accent 1,5CRDi VGT 6/2008 Elegance EB, 205/45 R16 Firestone SZ90
Reklama
 

Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Gandalf »

Síť Auto Kelly teď má v aktuální nabídce spec. barvu ve spreji na brzdy od fy. Motip (žlutá, červená nebo modrá) ve slevě za 195 Kč. Neznám cenové relace jinde, ale asi vezmu modrou a stříknu brzdiče i ten malý "buben" v zadním kole. Uvidím, jak to bude ke stříbrnému laku ladit... :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
PabloPicaso
**
Příspěvky: 167
Registrován: 07 bře 2009, 11:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od PabloPicaso »

Tak jsem to dneska nějak nestíhal ty náckové mi přidělali práci, ale ještě jsem to v podvečer vyfotil, tak přikládám nějaké ty fotečky... není to ono už bylo šero, ale aspoň něco ](*,)
Přílohy
3.jpg
3.jpg (36.78 KiB) Zobrazeno 997 x
2.jpg
2.jpg (17.5 KiB) Zobrazeno 997 x
1.jpg
1.jpg (32.72 KiB) Zobrazeno 999 x
New Accent 1,5 CRDi 81kw/110k, r.v.2008, zlato_bronz_šedá, komplet fólie 3M, 16" Dezent V Dark 7J x 38 ET, pneu Nokian Z 205/45/16.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
PabloPicaso
**
Příspěvky: 167
Registrován: 07 bře 2009, 11:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od PabloPicaso »

Tak ještě dvě fotečky doplňuji.... :-ú
Přílohy
5.jpg
5.jpg (43.75 KiB) Zobrazeno 999 x
4.jpg
4.jpg (29.69 KiB) Zobrazeno 1000 x
New Accent 1,5 CRDi 81kw/110k, r.v.2008, zlato_bronz_šedá, komplet fólie 3M, 16" Dezent V Dark 7J x 38 ET, pneu Nokian Z 205/45/16.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tilopacar
*
Příspěvky: 58
Registrován: 11 dub 2009, 12:56
Bydliště: Slaný

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Tilopacar »

Jak to je s pneu - čím širší, tím stabilnější jízda, ale větší spotřeba ?
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7966
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Mexican »

PabloPicaso velmi pekne, vyzera to suprovo

Tilopacar vyhody sirsej pneumatiky su lepsie trakcne vlastnosti, lepsia ovladatelnost na suchu, mensia nachylnost na bocny vietor, kratsia brzdna draha... nevyhody su vyssia hlucnost, vyssia spotreba, vacsia moznost aquaplaninu a vyssia nachylnost na vyjazdene kolaje
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
EB trupo
**
Příspěvky: 142
Registrován: 26 čer 2008, 21:08
Bydliště: poprad

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od EB trupo »

Mexican píše:PabloPicaso velmi pekne, vyzera to suprovo

Tilopacar vyhody sirsej pneumatiky su lepsie trakcne vlastnosti, lepsia ovladatelnost na suchu, mensia nachylnost na bocny vietor, kratsia brzdna draha... nevyhody su vyssia hlucnost, vyssia spotreba, vacsia moznost aquaplaninu a vyssia nachylnost na vyjazdene kolaje
S tým aquaplaningom by som veľmi nesúhlasil, nakoľko je väčšia styčná plocha pneu s vozovkou - skôr to záleží od desingu pneu - teda pomeru drážok ku styčnej ploche a samozrejme od tvaru drážok. Aquaplaning dostaneš aj na galuskách na bicykli, vravím, záleží na drážkach a trochu aj na hmotnosti vozidla - to by potom audi A6, mercedesy, SUV a iné autá s 225 a vyššie nemohli vychádzať v zime ani z garáže :-)
S ostatným vysvetlením sa stotožňujem. Rád by som ale upozornil ešte na jeden zastaralý názor - zimné gumy užšie ako letné - na zalisovanej vrstve snehu je grip i bočné držanie vozidla lepšie pri širšej pneu a to platí i pre brzdenie - čím väčšia styčná plocha, tým väčší klzný odpor. Skúste obuť auto na galusky a zabrzdiť. Užšie pneu je výhodnejšie iba do nevyjazdeného hlbokého snehu, ale ten som ešte na cestách nezažil - aspoň nie celodenný - a potom sú tu ešte reťaze.
Len toľko by som.... :-)
Accent 1,5CRDi VGT 6/2008 Elegance EB, 205/45 R16 Firestone SZ90
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7966
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Mexican »

EB trupo kolega sa pytal na vyhody a nevyhody sirsieho dezenu... a teda 185 mm napriklad Pirelli P6 a 195 mm Pirelli P6.. je jasne ze nikto nebude porovnavat pneumatiku Bum-bum sirky 185 s pneumatikou prask-prask sirky 205 .. ide o porovnanie identickych plastov rovnakeho dezenu a vyrobcu s rozlicnou sirkou.. a vacsia stycna plocha (aj ked jje radovo o par cm2 vacsia zvysuje riziko aquaplaningu o radovo percenta, podobne nizsia stycna plocha zvysuje brzdnu drahu, pretoze sa auto neoprie takou plochou do vozovky
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
PabloPicaso
**
Příspěvky: 167
Registrován: 07 bře 2009, 11:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od PabloPicaso »

chlapi .... je jasné že se mi zvýšila spotřeba o cca 0,5l/100km, to už jsem si změřil... dále větší hlučnost je na 100%, ale není to tak hrozné... :-) než jsem tyto gumy a kola koupil tak jsem brouzdal 3měsíce na netu a všude možně se ptal kámošů na hlučnosti vlivu tvrdších kol(nízký profil pouze 45) atd., atd., každá pneu má jiné parametry ať už svojí tvrdostí(měkostí) či vzorkem, ale s názorem o možnosti aquaplaningu se širšími koly nemůžu souhlasit... :-ú. záleží totiž na tom jak je pneu od výrobce provedená.... to by jinak nemohli u F1 jezdit v dešti jako dnes ráno v číně....(i 305km/h).
Našel jsem pneu za babku ( jedna cca 1200,-Kč rozměr 205/45/16) nevím už teď název, ale ohlasy od všech co si jí koupili byli jednoznačné už nikdy levné pneu... důvod vysoká hlučnost a absolutně žádná přilnavost na vodě.. při 80-tce začli plavat jako kačena na vodě....a to pozor přitom vzorek vypadal hodně dobře!!!! NA KONEC JSEM NAŠEL ODKAZ .... PŘIKLÁDÁM

odkaz : http://www.rajpneu.cz/pneumatika-381100 ... 87V-XL.php
ale také ta samá značka a úplně jiné vlastnosti:
odkaz: http://www.rajpneu.cz/pneumatika-371100 ... XL-MFS.php

tak nevím, je to opravdu výrobce od výrobku a auto od auta.
Jen mohu potvrdit mnohem lepší větší stabilita( zatíčky ) a při zrychlení super odpich... celková stabilita na jedničku....za mokra je ještě nemám vyzkoušené... 8)
New Accent 1,5 CRDi 81kw/110k, r.v.2008, zlato_bronz_šedá, komplet fólie 3M, 16" Dezent V Dark 7J x 38 ET, pneu Nokian Z 205/45/16.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7966
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Mexican »

PabloPicaso ja mam pocit ze asi pisem po cinsky... pisal som ze je jasne ze nikto nebude porovnavat pneumatiku Bum-bum sirky 185 s pneumatikou prask-prask sirky 205 a ty to prave porovnavas... ide o to ze aj ta pneumatika na F1 by pri uzsom profile mala nizsiu nachylnost na aquaplaning ako ta ista F+ pneumatika s profilom sirsim.. proste fyziku neukecas.. ak pri rovnakom dezene, z rovnakej gumy musis odviest vacsie mnozstvo vody (kedze plocha dotyku pneu-vozovka je vacsia) tak to potrva dlhsi cas... co je na tom k nepochopeniu?

a napadla ma este jedna vec.. 0,5 litra navyse na 100km da pri 50 000km rozdiel 250 litrov paliva, co je asi 6000 kc rozdiel.. to niekedy natiska otazku ci sa nevyplatia pneu uzsie
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
dzigit
*
Příspěvky: 62
Registrován: 20 úno 2009, 01:08
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od dzigit »

EB trupo píše:
Mexican píše:PabloPicaso velmi pekne, vyzera to suprovo

Tilopacar vyhody sirsej pneumatiky su lepsie trakcne vlastnosti, lepsia ovladatelnost na suchu, mensia nachylnost na bocny vietor, kratsia brzdna draha... nevyhody su vyssia hlucnost, vyssia spotreba, vacsia moznost aquaplaninu a vyssia nachylnost na vyjazdene kolaje
S tým aquaplaningom by som veľmi nesúhlasil, nakoľko je väčšia styčná plocha pneu s vozovkou - skôr to záleží od desingu pneu - teda pomeru drážok ku styčnej ploche a samozrejme od tvaru drážok. Aquaplaning dostaneš aj na galuskách na bicykli, vravím, záleží na drážkach a trochu aj na hmotnosti vozidla - to by potom audi A6, mercedesy, SUV a iné autá s 225 a vyššie nemohli vychádzať v zime ani z garáže :-)
S ostatným vysvetlením sa stotožňujem. Rád by som ale upozornil ešte na jeden zastaralý názor - zimné gumy užšie ako letné - na zalisovanej vrstve snehu je grip i bočné držanie vozidla lepšie pri širšej pneu a to platí i pre brzdenie - čím väčšia styčná plocha, tým väčší klzný odpor. Skúste obuť auto na galusky a zabrzdiť. Užšie pneu je výhodnejšie iba do nevyjazdeného hlbokého snehu, ale ten som ešte na cestách nezažil - aspoň nie celodenný - a potom sú tu ešte reťaze.
Len toľko by som.... :-)
dik za info konecne plnohodnotna informacia ktora mi dava zmysel :D
btw pekna farba auta =D>
Hyundai Accent 02/09 black Elegance 1.4 benzin kupovane v CR - Hodonin
Slovakia Bratislava
www.nefajci.eu
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Hardcam »

Mexican: rozhodne neplati tvrzeni, ze cim sirsi guma, tim vyssi je jejich hloucnost. Ani u totozne pneumatiky. A se 185kama jsem mel mnohem vetsi problemy ve vyjetych kolejcih nez se 195/205...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od David C3 »

jeee vypadá to parádně... úžasná barva a ty 16 moc pěkné celkově fakt luxus !!!!!!
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
EB trupo
**
Příspěvky: 142
Registrován: 26 čer 2008, 21:08
Bydliště: poprad

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od EB trupo »

Hardcam píše:Mexican: rozhodne neplati tvrzeni, ze cim sirsi guma, tim vyssi je jejich hloucnost. Ani u totozne pneumatiky. A se 185kama jsem mel mnohem vetsi problemy ve vyjetych kolejcih nez se 195/205...
Stotožňujem - prezul som zimné mišeliny(185/65, najazdené cca 10tis.) za letné pirelly (185/65 - origo hyundai, najazdené cca 10tis.) a hukot nenormály!!! Auto mi začalo bočne kĺzať akoby som behal s letnými pri 0 stupňoch. A spotreba mi vzrástla z 5,0 na 5,2. Nie SUNNY, ale Pirelly už nikdy viac!!!
A teraz trochu z iného súdka - kolega má Ford Focus - 205/50/R16 - tiež nejaké mišeliny, ale keďže je to ford so športovo ladeným podvozkom, tak ani tie diery, ani kopčeky veľmi necítiť - hold nie je tlmič ako tlmič, pružina a zavesenie detto. To auto sa drží vozovky v zákrutách ako blcha kožucha :-). Chcel by som ale vedieť od PabloPicasa, ako mu to jazdí teraz. Skús porovnať plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz :-)
Accent 1,5CRDi VGT 6/2008 Elegance EB, 205/45 R16 Firestone SZ90
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Vilda »

Včera jsem na letních Pirelkách najel skoro 500 km a žádnýho hučení, ani klouzání jsem nevšimnul ..... ani na vodě, ani na suchu. Za to na letních Michelinech jsem si hučení a klouzání užil, až to hezký nebylo :| mě Michelinky nesměji do baráku ( teda na auto ) !!
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pneumatiky a kola“