Politika a vše kolem ní

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od Farrael »

No teď ještě usvědčit z korupce další hromadu lidí, který se lidem jen smějou do ksichtu. Ve všech těch vládních stranách jich je dost a dost.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od Tringi »

Espero píše:Kapři si sami rybník nevypustí.
Problém je, že u nás si tihle "kapři" ten rybník vypouští, ale z jiného konce. Ani mě tak neštve, že si hrabou pro sebe; to bude dělat téměř každý, protože je to v lidské nátuře. Mě by úplně stačilo, kdyby si pro začátek uvědomili, že aby si mohli nahrabat, musí být z čeho. Dokud bude politikou modrých i oranžových neustálé zkomplikovávání života těm, kteří statky a ergo peníze vytváří, pak se ani nenadějeme a budeme na suchu.

Příklad: Mám kamaráda truhláře, který provozuje stolárnu, a aby si mohl vzít patnáct tisíc výplatu, musí měsíčně vydělat několikanásobek jen na daně (a další několikanásobek na splátky) a i z té výplaty potom odvádí část na daně přímo, další daně nepřímo, jako DPH za to co si koupí, a na něco i dvakrát, např. PHM. Ten s každou novou komplikací a zvýšením daní znova přehodnocuje, jestli to má vůbec smysl, jestli nebude snazší to zabalit, a místo odvádění statisíců korun státu, raději pobírat podporu. Stojí jim ten jeden nový volič za všechny ty daně které mohl v budoucnu odvést?

Naši ekonomiku drží nad vodou armáda právě takových lidí, kteří i přes to všechno stále doufají, že se to jednou obrátí k lepšímu.
To nevydrží věčně...
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od FISHkaa »

TO SE MI LÍBÍ +1
:mrgreen: =D>
Přílohy
zRáthané.png
zRáthané.png (667.92 KiB) Zobrazeno 874 x
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Hardcam »

Tringi: to doufam kazdej OSVC, ze se to obrati k lepsimu. Zapomnel jsi napsat jeste jednu dost dulezitou vec a to pohledavky, ktery se truhlariny taky tykaj. Znam taky truhlare, ten ma v pohledavkach 300 tisic korun. Z ceho si ty lidi na diskusich myslej, ze ma jako zrat? Ne, ty idioty jen zajima, ze je platce a muze si odepsat auto, coz oni nemohou. Ja to nemam, ty to taky mit nebudes. Zavis, zavist, zavist - nase ceska domena. Puvodne jsem tady mel rozepsano neco o tom, na co muzeme byt hrdy a koncilo to Svejkem, ale radsi na to prdim.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
M.Ela1600
**
Příspěvky: 193
Registrován: 18 črc 2011, 10:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od M.Ela1600 »

Elantra 1.6 2006
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7966
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Mexican »

a v com je rozdiel u odvodov medzi OSVC a zamestnancom? Len v tom ze zamestnancovi to odvadza zamestnavatel a OSVC si vsetko musi zvladnut sam. Ja tiez musim odviest havo dani, socialku a podobne. Mna to zaujima, ze si nemozem odpisat auto. okay, u takeho truhlara chapem ze to ato zrejme potrebuje na perevoz matrosu. Donedavna sa to riesli tak ze v Q7 mal mrzeu asi aby ho ten matros netlacil do krku

naco ale potrebuju odpis auta a PHM taki SW vyvojari, prekladatelia a pdoobne je mi trochu zahadou. A ja tie odvody dani OSVC vidim z druhej strany. Umyselne znizovanie zisku, casta praca na fusku. Ako som pisal asi niekde inde, ak chce stat zlepsit vyber dani, musi zacat u OSVC
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Tringi »

Souhlasím s tím, že OSVČ u nás krátí daně kde se dá, vedou kreativní účetnictví, a všechno ostatní šedými způsoby.
Myslím si ale, že velká část to dělá vyloženě z existenčních důvodů a ze snahy se na "trhu" alespoň nějak udržet.
Nicméně to, že si někdo koupí Q7 s mříží, ale znamená, že strach o existenci firmy není jeho problém.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od matysekul »

Hardcam píše:Tringi: to doufam kazdej OSVC, ze se to obrati k lepsimu. Zapomnel jsi napsat jeste jednu dost dulezitou vec a to pohledavky, ktery se truhlariny taky tykaj. Znam taky truhlare, ten ma v pohledavkach 300 tisic korun. Z ceho si ty lidi na diskusich myslej, ze ma jako zrat? Ne, ty idioty jen zajima, ze je platce a muze si odepsat auto, coz oni nemohou. Ja to nemam, ty to taky mit nebudes. Zavis, zavist, zavist - nase ceska domena. Puvodne jsem tady mel rozepsano neco o tom, na co muzeme byt hrdy a koncilo to Svejkem, ale radsi na to prdim.
Když Pavle vidím některé OSVČ ve svém okolí,tak musím souhlasit s Mexičanem. Když člověk s prosperující firmou odvede za rok na daních to co já jako zaměstanec za měsíc a ještě se vzteká,to o něčem svědčí....
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Gandalf »

Nechci, aby to vyznělo jako závist, protože i já jsem zaměstnanec. Ale znám řadu OSVČ a vím, že to berou víceméně jako sport v tom smyslu, kdo dokáže se státem "vydrbat" víc. Těch možností je, jak víte, dost a zaměstnance potom opravdu může zajímat, proč OSVČ odvádí státu za rok to, co on někdy za jediný měsíc.
A osobně nevěřím tomu, že by snížení daňové zátěže znamenalo náhle poctivé odvádění daní. Lidé, o kterých mluvím, stát neustále kritizují, mají k němu z principu odpor a nedali by mu pokud možno nic a to i kdyby nebyla u koryta zrovna taková chátra.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Nexus »

Mexican,matysekul: souhlasím s tím, že někteří osvč mají statisíce na rozdávání a v nákladech špekulují každou korunou, aby něco nemuseli odepisovat. To se mi rozhodně nelíbí, ale na druhou stranu jich znám fakt hodně, kteří tohle dělají právě z existenčních důvodů jak řikal Tringi, u nás na vesnici mě taky napadá jeden starší truhlář, kámošův děda co má obchod - takovou malou jednotu, ve ztrátě není, ale rabat na zboží 40% rozhodně nemá a když má měsíčně platit třeba 20tis prodavačkám, pak další náklady jako voda, topení atd tak vím že mu toho moc nezbývá a žije doslova z ruky dohuby. Ten kdyby si nemohl odepisovat naftu do 30let staré dodávky se kterou jezdí, tak to může rovnou zabalit, neboť by to musel dotovat :roll: takže bys na takové lidi radši nasadil byrokratickou kontrolu, regulace a všelijaké hlídání aby ve finále šli na podporu??? Takový člověk ať si dá pro mě za mě do nádkladů třeba propisku, vytváří pracovní místa a za ty lidi poctivě vše odvádí... k takovým lidem vzhlížím, že to ještě nezabalili...

ale zároveň jestli ty seš zaměstnanec (čistě příklad) tak ti nikdo nezakazuje, aby ses právě ty stal bohatou osvč a měl třeba 200tis čistá ruka, nakonec zjistíš že to není tak lehký - pokud to není lobbing (a pod.) za kterej bych věšel do průvanu a když vidíš jaký to skutečně osvč mají, žádné prázdniny, žádná dovolená a na všechno musí mít připravené finanční zálohy.... zkus si tak pracovat, živit dvě děti na škole, ročního prcka a barák, k tomu když připočtu né statisíce, ale rovnou miliony co táta jako osvč na daních (za komančů dvojitých) zaplatil tak budu moc rád špekulovat co mu ještě přidat do nákladů aby ty daně platit nemusel, protože jsou stejně k <>... člověk může makat jak mourovatej a ještě za to bude trestanej :roll:

a jen tak mimochodem, jaký je zásadní rozdíl mezi tím, že si například vývojář SW dá do nákladů auto, nebo dělá v IT firmě a ta mu jako bonus dá auto, které si pochopitelně dá do nákladů?

gandalf: viz předchozí odstavec, klidně bež na volnou nohu a uvidíš, že to není tak lehký :wink: nicméně i firma ve které ty pracuješ, dává do nákladů kdeco a proč taky ne, když to potřebuje k podnikání, tvůj plat v nákladech má taky... akorát ty jako zaměstnanec si z něj asi moc neodepíšeš


a ještě mě tak napadá další kamarád - tesař, dělá střechy. Hrubýho si vydělá tak 18 měsíčně během sezony, ale když zaplatí soc. a zdravotní, nájem, nakoupí jídlo tak mu zbývá kulový, do nákladů už se mu stejně nic nevleze a ano přímé daně neplatí, víceméně nemá z čeho.... a narovinu se mu divím že vůbec sociální platí, protože on důchod stejně nedostane a musí si na něj našetřit a znám pěknou hromadů ičařů ve firmách, kteří neodvádí ani korunu a ano, přiznám se, že jim fandím, ikdyž neplatit zdravotní je jejich pěkná blbost. Ale je to dospělej člověk, co si peníze vydělá vlastníma rukama, né krádeží tak proč by si s nima nemohl naložit jak chce on? Když místo sociálního si koupí karton cigaret, je to prostě jeho volba (o správnosti polemizovat nebudem) a do státního rozpočtu ty peníze stejně nasype a tam se vytratí do neznáma....
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od matysekul »

A když to udělá každý,tak to půjde do kopru o to rychleji....Zdraží se další věci,opět budeme nadávat a brečet,ale stejně to k ničemu nebude....
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Nexus »

ono to může jít rychleji než v současné době? Zaplatíš daně 70% a k ničemu to nevede, zdravotnictví vypadá jak vypadá, silnice jsou v tragickém stavu, hasiči nemají na vybavení, záchrankám se prodlužují doby příjezdu... důchod nedostanu, platím jak mourovatej a mám platit ještě víc? Za co prosimtě? Napouštět odšpuntovaný umyvadlo je asi jako cedníkem vybírat rybník. Dokud se do toho umyvadla špunt nedá, odmítám ho jakkoli plnit, protože to prostě odteče. Akorát chápu pohled ukřivděných zaměstnanců, kteří tvrdě makají 8h denně, 5 dní v týdnu, mají kdejaký bonusy, nemocenskou a chudáci si nemůžou dát do nákladů nákup v kauflandu... až si zkusí pozici osvč, tak holt drtivá většina z nich změní názor. Ano, většina podnikatelů má větší příjmy než průměrný zaměstnanec, ale taky většina z nich dělá 7 dní v týdnu a takových bych ti mohl jmenovat, počínaje tátou [-X už vidím jak nějaký zaměstanec v pátek, sobotu a neděli večer se bude věnovat práci, respektive přípravě na další dny :mrgreen: :mrgreen: ...
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od frawd »

Nexus: Sorry, ale tvrdiť, že zamestnanec robí 8 hodín 5 dní v týždni je hlúposť. Sám robím viac a poznám veľa takých, čo robia viac než ja. to bude asi tým, že nerobím pri páse a platený nie som od času ale od roboty. Tak to je dnes vo veľa súkromných firmách. A prečo ja mam platiť nehorázne odvody a ten, čo robí to isté ako ja ako OSVC platí oveľa menej? Štát je nastavený nahovno a ja ho nemienim už ďalej sponzorovať. Mám z toho prd, cesty roztrtkané, zdravotníctvo v kýbli, policajti pomáhajú a chránia bohvie koho, len nie mňa.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od matysekul »

@Nexus:Zrovna třeba já.A nech si tu arogantní ironii,až budeš vydělávat,živit rodinu a něco platit státu(i když podle tvého názoru je to zbytečný přepych).
Většina OSVČ,které znám,drží dost striktně víkendy a s pracovní dobou to taky nepřehánějí.Netvrdím to o všech OSVČ a ty taky laskavě neházej všechny zaměstnance do stejného pytle.
Nemíním zkoušet být OSVČ a ani jim nic nezávidím,pouze jsem napsal,že u dost lidí funguje neodvod jakýchkoliv daní jako sport....
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7966
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Mexican »

Nexus osvc sa stat nemozme. Pretoze konzultanta v IBM by som robit ako OSVC nemohol. Nie vsetky profesie mozu proste zabalit svestky a robit na dohodu. Bohuzial. A bohudik pre Kalouska, ktoremu odvadza moj zamestnavatel pravidelne myslim velmi pekne odvody. na to ze som tento stat nestal prakticky nic. Zo mna osobne moze mat Kalousek sakra radost
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „Pokec“