závady na i30

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: závady na i30

Příspěvek od laufas »

:mrgreen:
1. topeni mas v poradku
2. klima netopi
3. s autem se naucis
4. viz bod č. 3
a bouchani nedokazu posoudit.
Peknej vecer
i30 1.4 + kn, 12/2007
Reklama
 

Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: závady na i30

Příspěvek od Skyline »

Auto skace, myslis kvuli tlumicum, nebo kvuli motoru, pokud kvuli motoru tak zkus lepsi benzin, tev jsem chvili zkousel tankovat ruzna paliva jak se to bude chovat a jsou v tom rozdily a odted pokus mozno vzdy benzin VERVU ukazal se jako nejlepsi i kdyz jsem byl drive trochu skepticky. U nafty jsem takovy rozdil bezpozoroval. Jinak auto nam topi urcite drive teda zalezi na tom kolik je pod nulou a teplo nemisim klimou to je nesmysl, jedine pokud potrebuji rychle odmlzit okna.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Vlček Pavel
*
Příspěvky: 43
Registrován: 14 zář 2011, 11:10

Re: závady na i30

Příspěvek od Vlček Pavel »

Cvrček píše:
Skyline píše:A jaka je prumerna rychlost, nemyslim kolik nejvic jedes. Zena jezdi d benzinem I30 max. 120 kde to jde a spotreba 6,2-6,4l.Jinak topeni u OII v dieslu má standardne pridavne topeni takze topi hned na rozdil I30 v benzinu kde to trva dyl a v OII mame vydechy dozadu v loketni operce.. Takze zalezi jestli jsi mel Oct. v bezinu nebo dieslu. Cetl jsem o CEEDech v nafte, ze tam to taky trva dyl nez se zahrejou a topi.
Tak jsem se dnes díval na PP, průměrnou rychlost mám 64 km*hod-1
najeto 10455, spotřeba osciluje okolo 4,3/4,4 l / 100 km (VERVA)
Je možné, že u vznětového (nevím jestli přeplňovaného) motoru může být ta spotřeba podstatně menší než u motoru zážehového. Ještě bych si prověřil přesnost PP. Ale u tak nízké spotřeby bych nic neřešil a jenom bych se radoval. Hodně šťastných km přeje Pavel.
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: závady na i30

Příspěvek od standas »

ať dělám co dělám město jezdím za 7,2 a dálnici za 5,5.
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
Vlček Pavel
*
Příspěvky: 43
Registrován: 14 zář 2011, 11:10

Re: závady na i30

Příspěvek od Vlček Pavel »

standas píše:ať dělám co dělám město jezdím za 7,2 a dálnici za 5,5.
CRDi je myslím nafta ne? Tak potom ta spotřeba sedí.
baltazarek
*
Příspěvky: 67
Registrován: 14 říj 2011, 12:35

2 nove zavady na novem aute

Příspěvek od baltazarek »

Ahoj, tak jsem na nasem novem aute objevil dve nove zavady.

1. Kdyz vysedne spolujezdec a ja jedu dal tak mi blika ze neni zapnuty pas a pritom tam nikdo nesedí. Zkousel jsem sedadlo silne zmacknout a pak to prestalo. To je asi na servis ze ?

2. Dnes jsem si vsiml ze rucni brzda kdyz je uplne dole tak ma vuli. Proste ji zvedam a ona jde volne a pak teprve zatahne za lanko. Je to normalni ze se to lanko vytahne tak rychle ? Musim s tim do servisu ?

A jeste me zajima zda musim jezdit stale do stejneho servisu, nebo mohu do nejakeho authorizovaneho co mam po ruce v Brne ? Auto jsem kupoval mimo Brno, tam chci jezdit na garancky, ale nechce se mi tam jezdit kvuli takovym prkotinam. Diky
Hyundai i30cw, 1.6 CVVT / 93kW, 11/2011
Uživatelský avatar
pp25
*
Příspěvky: 63
Registrován: 01 lis 2011, 18:13
Bydliště: České Budějovice

Re: 2 nove zavady na novem aute

Příspěvek od pp25 »

Tak s ručkou jsem měl taky menší problém. Už od vyjetí ze salonu jsem jí musel zatahovat daleko vic nahoru než u přechozího auta (Renault Megane). Když jsem jel ve 4 tis. km na montáž tažnýho, tak jsem jim řekl, ať se na to podívají. Sice ji přitahli, už brzdí skoro od začátku tažení, ale zase uplně v dolní poloze má menší vůli, cca 1 cm jakoby se klepe. Mírným zvednutí tahne dobře, ale ta vůle v nulové poloze mě štve. Až tam půjdu na kondičku nebo garančku musí to dát dohromady.
Hyundai Tucson III, 1,6 T-GDI Smart + Navi; Teal (od 12_2020)
Hyundai i30 III combi, 1,4 T-GDI Trikolor Komfort Go!; Champion blue (od 10_2018)
Hyundai i30 cw, 1,6 Trikolor Komfort; Continental Silver (2011 - 2018)
baltazarek
*
Příspěvky: 67
Registrován: 14 říj 2011, 12:35

Re: 2 nove zavady na novem aute

Příspěvek od baltazarek »

Tak presne tuto vuli v nulove poloze tam mam taky. Na stare felicii jsem to nemel :-)
Hyundai i30cw, 1.6 CVVT / 93kW, 11/2011
Uživatelský avatar
Cvrček
**
Příspěvky: 266
Registrován: 30 črc 2011, 08:33

Re: 2 nove zavady na novem aute

Příspěvek od Cvrček »

baltazarek píše:Ahoj, tak jsem na nasem novem aute objevil dve nove zavady.

1. Kdyz vysedne spolujezdec a ja jedu dal tak mi blika ze neni zapnuty pas a pritom tam nikdo nesedí. Zkousel jsem sedadlo silne zmacknout a pak to prestalo. To je asi na servis ze ?
2. Dnes jsem si vsiml ze rucni brzda kdyz je uplne dole tak ma vuli. Proste ji zvedam a ona jde volne a pak teprve zatahne za lanko. Je to normalni ze se to lanko vytahne tak rychle ? Musim s tim do servisu ?
A jeste me zajima zda musim jezdit stale do stejneho servisu, nebo mohu do nejakeho authorizovaneho co mam po ruce v Brne ? Auto jsem kupoval mimo Brno, tam chci jezdit na garancky, ale nechce se mi tam jezdit kvuli takovym prkotinam. Diky
1) určitě do servisu, ať se to prohlédne (záruka)
2) mám to stejně, ale neřeším to nějak :) Nicméně v porovnání s Octavií říkám, že ručka v :hyu: je řešená a proovedená dost amatérsky a polofunkční.
3) můžeš jet do jakéhokoliv AUTORIZOVANÉHO SERVISU (kdekoliv, máš nárok na záruku a opravy v záruce). Jakmile zkusíš ale něco samo doma, nebo ti bude líto peněz
a dáš to do neautoriz. servisu (garáž) riskuješ ztrátu záruky, když se na to přijdeš. Za ty dohady to podle mě nestojí, takhle čekám , že se :hyu: postrá (plním smlouvu)..
I30, 1.6 CRDI (66kW), BLACK DEVIL, paket tRiKoLoR, 6°
Co mě baví a živí: KRIZOVÝ MANAGEMENT, POMOC PŘI NAVYŠOVÁNÍ OBRATU
VZDĚLÁVACÍ KURZY pro prodejce "JAK LÉPE A VÍCE PRODÁVAT", vytvoření argumentací při prodeji
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: 2 nove zavady na novem aute

Příspěvek od karel2 »

Ad rucni brzda: Do zhruba 30 tisic km rucka zabirala bez vule a v podstate nesla ani vytahnout uplne nahoru. To se mi libilo, clovek mel pocit, ze ma vzdycky jeste nejakou rezervu. Pak mi jednou v rucce neco prdlo - od te doby ji leckdy musim tahat hodne nahoru a na zacatku mu mrtvy misto - vuli. Navic kdy ji taham vic, ak jakoby pruzi. Kdyz jsem to reklamoval, tak je to pry normalni, ze se pry vymezuje brzda automaticky atd.. Rikal jsem v servisu, ze se to stalo naraz (to prdnuti), ze to nebyl postupny proces ... neuspel jsem.

Cely bych to pocitove popsal tak (nevim ani jak je rucka v i30 resena), ze od paky vedlo silne lanko, ktere bylo akorat napruzene, hned do zaberu. Pak par mensich lanek popraskalo, cele lanko se natahlo a zacalo i pruzit.
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: 2 nove zavady na novem aute

Příspěvek od adam221 »

baltazarek>

1, ked spolujazdec vystupy, tak mi pasy nepipaju... Vsetko ok
2, rucka bez vole aj v spodnej polohe /zatial/

najazdenych 17tis km..
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: závady na i30

Příspěvek od standas »

Ale Cvrček jezdí za 4,5, což je pro mě nedosažitelná meta.

Jinak k tomu topení....klima by měla umět i topit ne? Mě, to ale začne pořádně topit až po chvilce, která je cca 5 min, do té doby ta klima chrlí takovej teplostudenej vychr.
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: závady na i30

Příspěvek od Hardcam »

Jj, klima umi i topit, jde jen o zvolenou teplotu, bud chladi nebo topi. Kazdopadne vysusuje vzduch, coz je jeji nejvetsi prinos v zime.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: závady na i30

Příspěvek od laufas »

klima topi? od kdy? :-)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: závady na i30

Příspěvek od Hardcam »

Nastav 28, zmackni A/C a uvidis, budes mit teplo a jeste odmlzeny okna :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“