Rozvody - ACCENT 2003

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Míla
Příspěvky: 4
Registrován: 19 črc 2006, 12:08
Bydliště: Beroun

Rozvody - ACCENT 2003

Příspěvek od Míla »

Dobrý den, mám následující dotaz. Vlastním vůz H Accent, r.v. 2003 a trápí mně následující problém. Již od ujetí prvních několika set kolimetrů (nyní cca 33000 km) se ozývaly z prostoru rozvodů motoru vrzavé zvuky - pouze při zahřátém motoru. Zejména když se motor vracel z vyšších otáček dolu, tak kolem 1100 ot. Po 1. návštěvě servisu mi bylo sděleno, že stačilo upravit napnutí řemenu - po ujetí cca 50 km stejný problém. Při 2. návštěvě mi bylo řečeno, že byla uvolněná napínací kladka rozvodového řemene a že byla vyměněna - po ujetí cca 200 km opět stejný problém. Při 3. návštěvě mi bylo sděleno, že dovozce doporučuje výměnu rozvodového řemene a že tato výměna byla provedena - což jako laik nedokážu posoudit. Po určité době je vrzání zpět a už si opravdu nevím rady. Navíc když jsem mluvil se svým kamarádem, který má servis, řekl mi, že celkově zvuk z prostoru rozvodů je podezřelý (i při volnoběhu). V autorizovaných servisech (auto je ještě v záruce) - vyzkoušel jsem 2 různé, mi bylo sděleno, že je to normální a že si toho nemám všímat a spíš si odhlučnit motor. Chtěl jsem se proto zeptat, zda nemáte s podobným problémem u Accentů zkušenosti (v servisu mi říkali, že to dělá hodně Accentů a i Getze) a případně jak tento řešit. Nechtěl bych se dostat do stádia, že mi skončí záruka a pak zjistím, že problém je na světě. Předem děkuji za Vaši odpověď. Milan
Reklama
 

Felotron

Příspěvek od Felotron »

Vitej v klubu!

Kazdopadne neco takovy normalni byt nemuze...
Nevim odkud jsi, ale dost se tu resily servisy Hyundai a verim, ze najdes nejaky lepsi.
Odkud jsi?
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Rozvody - ACCENT 2003

Příspěvek od ivan »

Míla píše:Dobrý den, mám následující dotaz. Vlastním vůz H Accent, r.v. 2003 a trápí mně následující problém. Již od ujetí prvních několika set kolimetrů (nyní cca 33000 km) se ozývaly z prostoru rozvodů motoru vrzavé zvuky - pouze při zahřátém motoru. Zejména když se motor vracel z vyšších otáček dolu, tak kolem 1100 ot. Po 1. návštěvě servisu mi bylo sděleno, že stačilo upravit napnutí řemenu - po ujetí cca 50 km stejný problém. Při 2. návštěvě mi bylo řečeno, že byla uvolněná napínací kladka rozvodového řemene a že byla vyměněna - po ujetí cca 200 km opět stejný problém. Při 3. návštěvě mi bylo sděleno, že dovozce doporučuje výměnu rozvodového řemene a že tato výměna byla provedena - což jako laik nedokážu posoudit. Po určité době je vrzání zpět a už si opravdu nevím rady. Navíc když jsem mluvil se svým kamarádem, který má servis, řekl mi, že celkově zvuk z prostoru rozvodů je podezřelý (i při volnoběhu). V autorizovaných servisech (auto je ještě v záruce) - vyzkoušel jsem 2 různé, mi bylo sděleno, že je to normální a že si toho nemám všímat a spíš si odhlučnit motor. Chtěl jsem se proto zeptat, zda nemáte s podobným problémem u Accentů zkušenosti (v servisu mi říkali, že to dělá hodně Accentů a i Getze) a případně jak tento řešit. Nechtěl bych se dostat do stádia, že mi skončí záruka a pak zjistím, že problém je na světě. Předem děkuji za Vaši odpověď. Milan
Co máš za motor??? Ať víme o jaký Akcent se jedná!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Míla
Příspěvky: 4
Registrován: 19 črc 2006, 12:08
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Míla »

Felotron píše:Vitej v klubu!

Kazdopadne neco takovy normalni byt nemuze...
Nevim odkud jsi, ale dost se tu resily servisy Hyundai a verim, ze najdes nejaky lepsi.
Odkud jsi?
Díky za odpověď, jsem z Berouna, servisy jsem zkoušel v Praze
Míla
Příspěvky: 4
Registrován: 19 črc 2006, 12:08
Bydliště: Beroun

Re: Rozvody - ACCENT 2003

Příspěvek od Míla »

ivan píše:
Míla píše:Dobrý den, mám následující dotaz. Vlastním vůz H Accent, r.v. 2003 a trápí mně následující problém. Již od ujetí prvních několika set kolimetrů (nyní cca 33000 km) se ozývaly z prostoru rozvodů motoru vrzavé zvuky - pouze při zahřátém motoru. Zejména když se motor vracel z vyšších otáček dolu, tak kolem 1100 ot. Po 1. návštěvě servisu mi bylo sděleno, že stačilo upravit napnutí řemenu - po ujetí cca 50 km stejný problém. Při 2. návštěvě mi bylo řečeno, že byla uvolněná napínací kladka rozvodového řemene a že byla vyměněna - po ujetí cca 200 km opět stejný problém. Při 3. návštěvě mi bylo sděleno, že dovozce doporučuje výměnu rozvodového řemene a že tato výměna byla provedena - což jako laik nedokážu posoudit. Po určité době je vrzání zpět a už si opravdu nevím rady. Navíc když jsem mluvil se svým kamarádem, který má servis, řekl mi, že celkově zvuk z prostoru rozvodů je podezřelý (i při volnoběhu). V autorizovaných servisech (auto je ještě v záruce) - vyzkoušel jsem 2 různé, mi bylo sděleno, že je to normální a že si toho nemám všímat a spíš si odhlučnit motor. Chtěl jsem se proto zeptat, zda nemáte s podobným problémem u Accentů zkušenosti (v servisu mi říkali, že to dělá hodně Accentů a i Getze) a případně jak tento řešit. Nechtěl bych se dostat do stádia, že mi skončí záruka a pak zjistím, že problém je na světě. Předem děkuji za Vaši odpověď. Milan
Co máš za motor??? Ať víme o jaký Akcent se jedná!! :wink:
Mám motor 1,3 SOHC 12V
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Po 3.neúspěšné opravě je závada považována za neodstranitelnou a předmět koupě je v rámci záruky možné vrátit a požadovat nový nebo vrácení celé kupní částky ( já si takhle hezky zajezdil na motorce a po 18 měsících a asi 4000 najetých km dostal plnou palbu zpátky!?! ). Máš-li protokoly ze značkových servisů, za kterých vyplývá to, že se jim ani napotřetí nezadařilo vadu odstranit, na vadu jsi nebyl prodejcem nikde písemně upozorněný, tak by si se s největší pravděpodobností mohl svézt novým autikem :lol: :lol: :lol:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Míla
Příspěvky: 4
Registrován: 19 črc 2006, 12:08
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Míla »

Tak problém je snad vyřešen - nebo aspoň v to doufám. V úterý mi u autíka vyměnili (nebo to aspoň tvrdí) rozvodový řemen včetně napínací kladky - a podivný hluk z rozvodů je pryč. Doufám, že se to opět nevrátí (záruku mám jen do konce září), ale zdá se mi, že motor je opravdu poznatelně tišší. :D
Míla
Accent 1,3 12V, 2003
Uživatelský avatar
Celerino
Příspěvky: 7
Registrován: 13 zář 2006, 14:32
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Celerino »

Mám accenta '95' výroba.Koupil jsem ho 2004 a nechal si hned vymněnit rozv. a kladku.Za pár dní se začalo ozývat vrzání,myslel jsem,že klíňák.Stříknul jsem ho silikonem,-nepomohlo,vymněnil,-nepomohlo. Asi před rokem jsem sundal horní víčko rozvoďáku,mírně ho máznul silik. olejem a vrzání přestalo(bohužel jen na pár dní).Tak jsem pořád mazal a jezdil do ''Hyundai servisu" a teprve teď když to slyšeli fest vrzat řekli,že mi zdarma vymnění kladku.Chválím je,ale na druhou stranu ho naposledy mněnili oni a nejsem si úplně jistej,jestli výmněna kladky pomůže....????? Máte někdo podobnou zkušenost???? Díky moc Jirka
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“