Nový Hyundai Accent

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

docela drsny fotky uz dneska umej mobily.. si pamatuju na prvni digitaly vubec.. kam ten svet speje, je tomu sotva par let a uz je to v mobilech....?! :lol:
Reklama
 

lacot5
Příspěvky: 4
Registrován: 13 zář 2006, 15:20

Příspěvek od lacot5 »

zdravim, uvazujem ci kupit Novy Accent - diesel 1.5 alebo benzin 1.4
neviem ci sa stale oplati kupit diesel lebo ceny dieslu su o 1 SK drahsie ako benzinu. Pocital som to a vyslo mi ze po 120 000 km sa to vyrovna
ako je to s udrzbou?, vymenou oleja(pocul som ze na diesly treba castejsie menit olej) ?
Ide mi len o to aby som usetril, nezalezi ci to bude mat 100 koni alebo 110.
cenovy rozdiel je 50 000 SK, spotreba dieslu 4.7 a benzinu 6.2

P.S teraz mam daewoo nexia 10 rokov - 230 000 km

diky
z.mirek
*
Příspěvky: 41
Registrován: 27 čer 2006, 20:16

Příspěvek od z.mirek »

Na jedno nastartování diesla je potřeba najet asi 15km. v kuse, jinak je ten motor
pořád málo prohřátí a dost trpí.
Olej aspoň 5w40 : 800 – 1600.- Kč.
Filtr olejoví: 200 – 400.- Kč.
Filtr vzduchoví: 350 – 500.- Kč.
Filtr naftoví (po 30000 km.) : 300 – 500. -Kč.


P. S. Passat 1.9 TDi 6 let – 430000 km
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

lacot5 píše:zdravim, uvazujem ci kupit Novy Accent - diesel 1.5 alebo benzin 1.4
neviem ci sa stale oplati kupit diesel lebo ceny dieslu su o 1 SK drahsie ako benzinu. Pocital som to a vyslo mi ze po 120 000 km sa to vyrovna
ako je to s udrzbou?, vymenou oleja(pocul som ze na diesly treba castejsie menit olej) ?
Ide mi len o to aby som usetril, nezalezi ci to bude mat 100 koni alebo 110.
cenovy rozdiel je 50 000 SK, spotreba dieslu 4.7 a benzinu 6.2

P.S teraz mam daewoo nexia 10 rokov - 230 000 km

diky
Tiez mam nexiu :) sice s treninovým poctom kilometrov
Ci benzin, ci diesel oba maju servisny interval 15tis km a tam ti vymenia olej ... nemyslim si ze do nekonecna bude benzin na slovensku lacnejsi a ak najazdis na aute 200tis km tak sa ti to na spotrebe urcite vrati. Cenu servisných prehliadok ti asi ale konkretizuje jedine servis. My sme sa rozhodli jednoznacne pre diesel, nakolko konkurencne znacky ponukaju v tejto cene jedine beziny ...aj to zvacsa trojvalcove :o)
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
Lukas
*
Příspěvky: 51
Registrován: 28 srp 2006, 17:33

Příspěvek od Lukas »

lacot5 píše:zdravim, uvazujem ci kupit Novy Accent - diesel 1.5 alebo benzin 1.4
neviem ci sa stale oplati kupit diesel lebo ceny dieslu su o 1 SK drahsie ako benzinu. Pocital som to a vyslo mi ze po 120 000 km sa to vyrovna
ako je to s udrzbou?, vymenou oleja(pocul som ze na diesly treba castejsie menit olej) ?
Ide mi len o to aby som usetril, nezalezi ci to bude mat 100 koni alebo 110.
cenovy rozdiel je 50 000 SK, spotreba dieslu 4.7 a benzinu 6.2

P.S teraz mam daewoo nexia 10 rokov - 230 000 km

diky
no, ja som si ten rozdiel tiez ratal a vyslo mi zhruba po 50 000 navratnost u accentu. tomu sa nevyrovna ziadny diesel a to neratam, ze ma viac konikov :D novy accent elegance benzin - 399900(po zdrazeni)a diesel 439900,-Sk, tak neviem ci je tych 30 000 taky priepastny rozdiel, ked este priratam, ze mam naviac hmlovky (zhruba 11 000,-)a vyskove repraky(aj ked to je uz detail). skratka ja by som odporucal diesel. zatial som cital a pocul iba samu chvalu.
new Accent 1.5 CRDi noble white
Uživatelský avatar
Lukas
*
Příspěvky: 51
Registrován: 28 srp 2006, 17:33

Příspěvek od Lukas »

tak sa ospravedlnujem, to je trosku prehnane tych 50 000km. ak by som ratal cenu benzinu a nafty rovnaku, tak by to vyslo asi tak 65 000km. kedze teraz je drahsia, tak v sucasnosti asi tak 80 000km, ale nikto netvrdi, ze sa to zase neotoci..tak ako vzdy. je chvilku po sezone, tak uvidime ako sa to vyvinie. je to strasne otazne
new Accent 1.5 CRDi noble white
Uživatelský avatar
Lukas
*
Příspěvky: 51
Registrován: 28 srp 2006, 17:33

Příspěvek od Lukas »

http://auto.sme.sk/kalk.asp?tk=1&cb=&cd ... %DDPO%C8ET - sa da lahko vyratat navratnost diesla
new Accent 1.5 CRDi noble white
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

diesel

Příspěvek od David C3 »

už jen pro ten pocit bych si zas koupil naftu... mam C3 Hdi a nafta mě sedí víc. Najedu 35 tis ročne a auti budu mit min 5 let tak není ci řešit.. jo a 81 v Crdi musí být parada.... (nic proti benzinu)
lacot5
Příspěvky: 4
Registrován: 13 zář 2006, 15:20

Příspěvek od lacot5 »

Na jedno nastartování diesla je potřeba najet asi 15km. v kuse, jinak je ten motor
pořád málo prohřátí a dost trpí.
Ak je pravda ze diesel dost trpi ked ide za studena tak asi radsej zostanem len pri benzinaku kedze casto jazdim len na kratke trasy po meste. Ale stale nie som rozhodnuty. Neviete ako je to s poruchovostou motorov dieslaka a benzinaka?
Uživatelský avatar
maring
*
Příspěvky: 28
Registrován: 23 srp 2006, 11:29

Příspěvek od maring »

Andy :P tiež som si ho odfotil pred barákom :lol:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zatial som na tvoju spotrebu nedosiahol,no uvidíme...
Pomaly sa ,ale nedá... :cry:
Čím ho kŕmiš ? A koľko urobíš na 40 l ?
Accent 1,5 CRDi Gold Beige ZLATÝ DRAK
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

Cau Marinq :) pekny jazierko pri dome, gratulujem .... ale povedz pravdu, ze ty baby balís na béžovú metalízu :lol:

Cestou do Nitry, Blavy a s5 som spravil cca 840km ...(tam som siel cez dolniaky, a vracal som sa vrchom) pri priemerke 5,1 lit/100km a vobec nie pomaly a so zapnutou klimou. V blave sme sa pomotali ..dvihlo sa to na 5,3 a cestou domov uz po dialnici, mal som na ponahlo tak vkuse minimum 120 a na niektorych usekoch aj nejakych skoro 180 ale len chvilku. Auto naozaj zrýchluje do 160 uplne lahko, potom uz svoje robi asi aj aerodynamika. Cestou spat sa dvihla spotreba na tých 5,5 a na usekoch v obciach a mimo nich na okreskach zase pozvolne klesala na 5,2-5,3 pri pribliznom dodrziavani rychlostnych limitov. Kedze teraz tu na vychode pekne pecie slniecko tak klimoska je stale ON a spotreba sa svýsila o nejake 4 deci na 5,7. Neriesime to, auto ma sluzit nam, nie my autu :)

Krmim ho zvacsa naftou z Essa, raz som musel tanknut na slovnafte evo diesel bez síry... normal naftu nemali, ftedy isiel Accent ako drak ...ale 43,20 za liter :twisted:


Najazdených 2600 km
Na plnu nadrz cize 45litrov som urobil cca 840km mimo mesto.. v meste cca 700+/- 50 km zalezi na pocasi a nalade :lol:
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

Krasné foto matinga a pěkný domek :-)) a moc krasné auti v te zlate v realu. tak gratulace a myslím že zlata se bude asi nejvic prodavat....
Uživatelský avatar
Petusko73
**
Příspěvky: 134
Registrován: 18 črc 2006, 17:39
Bydliště: Košice

Příspěvek od Petusko73 »

Andy4, asi som videl vášho Accenta v meste. Šoférovala ho asi mama. Máš v značke v strede číslo 4?
drifterxd
Příspěvky: 7
Registrován: 08 črc 2006, 14:05
Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvek od drifterxd »

tak mi prosím porad jak jsem mám dostat obrázek???Nejsem zrovna talent.
V odeslat odpověd dám img a co dál??[/img]
Naposledy upravil(a) drifterxd dne 15 zář 2006, 12:28, celkem upraveno 1 x.
Felotron

Příspěvek od Felotron »

drifterxd píše:[img]C:\Documents%20and%20Settings\Administrator\Plocha[/img]

Co říkáte na tohohle???Má 17"kola.Pro někoho pravděpodobně moc,ale je to bomba.Jo kola dělají auto.
Fakt dobry :lol:
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“