Nový Hyundai Accent

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Martun »

Vilda píše: Spíš mě zaráží ten motor, taková porce kiláků při kvalitě naší nafty .. :-k
I zázraky se někdy dějí... :lol: :-#
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Reklama
 

Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od tombas »

Nazdar dámy a pánové. Nedávno jsem koupil bazarový Accent 1,4 r.v. 2007. Už jsem to tady prošmejdil a nějaké rady pochytil, ale do nějakých vylepšení se pustím až na jaře.
Zatím jsem s ácou nalítal asi 1000 km a žádné větší nedostatky se neobjevily. Snad to tak zůstane.
Jako první jsem nechal přehrát FW v ŘJ, protože původní majitel v zimě nejezdil a tudíž ten nedostatek asi ani nezjistil.

No to je asi pro začátek vše, chtěl jsem vás hlavně pozdravit a pokud vás zajímá něco o mě, klidně se ptajte a já na co chci odpovím. :wink:
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Ahoj a vítej mezi námi...zrovna nedávno jsme se o tom bavili, že by mohl přibýt bazarový accentík a už je to tady =D>
Tak hodně šťastných km bez poruch a nehod :wink:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od tombas »

Díky, včera jsem to tady četl, že smutníte nad tím, že prodej accentů skončil a nástupce se asi nedočkáme. Tak jsem se odhodlal připojit do diskuse jako ten bazarista.
Docela mě překvapilo, kolik lidí tady psalo, že po třech, čtyřech letech se chtějí auta zbavit, protože očekávají korozi, poruchy a bůh ví co ještě za pohromy.

Moje auto je asi 3,5 roku staré, co jsme na něj koukali, tak nemá žádné stopy většího opotřebení, vad laku nebo ochrany podvozku, nedej bože korozi, ani jiné vady.

Je to verze Dynamic, ale kromě mlhovek, stropního osvětlení vpředu a osvětlení zrcátek a loketní opěrky vzadu jí asi nic nechybí.
Potěšilo mě, že je to plně vybavená verze s chromovými prvky, podsvětlením tlačítek, teploměrem i čalouněním víka kufru a síťkou.
Navíc i na zimních pneumatikách je to velmi tiché auto s dobrým odhlučněním.
Trochu mi vadí hlučný ventilátor na 3 a 4 stupeň, to se skoro nedá použít.

Nechal jsem si dodatečně namontovat dálkové ovládání k centrálu i s dálkovým otevíráním kufru. To nemá chybu!

Přeju hezký večer.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Jestli můžu mluvit za sebe, tak výměna už mě tak nějak přechází...když jsem accenta kupoval, tak jsem si tak říkal, že ho splatím a prodám, koupím zase něco nového...ale už teď vím, že tomu tak nebude...peníze by sice asi byly, ale přece jenom by tu byla ztráta a ne malá...dokoupil jsem už spoustu doplňků a celkově bych se asi s accentem těžce loučil. :cry:

S autem jsem spokojenej, za 3 zimy mě nikde nenechal a koroze, zatím, taky žádná. Jediné, co mě na tomhle autě s...re, jsou katastrofální tlumiče, které, až budou všechny 4 k mání, určitě vyměním....no a další investice :D , ale co bych pro auto neudělal, že?? 8)

Jinak, barvu jsi vybral dobrou, vybíral jsem si taky mezi celadonem a zlatou...nakonec vyhrála zlatá :wink:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od tombas »

Když ono moc na výběr nebylo. Vlastně bylo, ale tenhle kousek se tak nějak objevil znenadání a barvu jsem opravdu vybírat nemohl.
Rozhodující byl stav, najeté km a cena.
Tlumiče zatím vypadají OK, ale netuším, po kolika tkm odcházejí, jestli odcházejí u všech kusů nebo byly jen nějaké vadné série.
I když má áca 3,5 roku, má najeto pouhých 10 tis. km doložených, navíc auto bylo kupované v Ostravě v salonu asi 3 km od baráku, kde jsem si před nákupem vše ověřil.
Vzhledem k tomu, že za rok najedu tak 10-12 tkm, tak to snad chvíli vydrží.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3714
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Vilda »

tombas : Tak Tě vítám v klubu a konečně taky zase nějakej benzín .... barva rovněž dobrá a skoro bych se nebál říct, že ta nejlepší =D> tož ať Ti Accentík slouží co nejdýl ..... doufám, že se uvidíme na jarním srazu, měl by být někde na moravě ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
jarous020
**
Příspěvky: 350
Registrován: 06 zář 2010, 11:21

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od jarous020 »

ZdeněkSvoboda

Přesně tak,musím souhlasit, mě se celkový podvozek zdá trochu tvrdčí, mam ještě doma jedničkouvou fabii a řek bych že ta má ten podvozek o mnoho lepší, i v těch zatáčkách si myslím že sedí líp než ten áca.

Ale jinak na ácu nedám dopustit [-X

Jinak všem přeji všem Šťasný nový rok
AKTUÁLNI:
ŠKODA OCTÁVIA STYLE 1.9 TDI 66KW
PRODÁNO:
HYUNDAI ACCENT 1.5CRDI 96 KW
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od 69pavel »

tak muzu konstatovat ze po vymene zadnich tlumicu za KYB Aca sedi jak pribity v zatackach a tam kde drive jsem si musel davat majzla abych nebyl v prikope tak ted to proficim, zrejme ty tlumice jsou na ACcu poddimenzovane, kdezto na KIA je dostacujici. dokonce uz i deti prestaly mit morskou nemoc kdyz jedem nekde dal. jeste to che vymenit predni tlumice za KYB a uz to bude dokonale.
podvozek jako takovy je lepsi nez na puvodnich tlumicech, dle me by jeste chtelo trochu posilit zadni pera, prijdou mi slabe,zvlast kdyz nalozis neco do kufru(bagaz). kdyz jsem porovnaval drahu tlumice orig, s KYb tak na orig pri bezenem zatizeni tak draha nebyla moc velka a potom mohlo dochazet v zatackach pri properovani za tlumice dojdou na doraz a potom to peruje na pneu, proto zrejme horsi jizdni vlastnosti v zatackach(snaha odskakovat), kdezto u KYB je draha o asi 5 cm delsi takze tim asi nedochazi k properovani na doraz, jak jsem psal mozna by to trochu chtelo posilit pruziny ale ty pridavne pera od MADU se mi zda uz moc.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3714
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Vilda »

Tenhle týden je budu objednávat ( zadní tl. KYB ) ... už jsem dokonce nastříkal spodní šrouby na uchycení tlumičů, červenou brzdovou kapalinou ( poslední železná zásoba téhle zázračné tekutiny ) neznám nic lepšího na povolování zarezlých šroubů a matek .... V Holešovicích mají na Accenta přední tlumiče od firmy SACHS, tak uvidím jak rychle se objeví na trhu přední od KYB a když tak to zkombinuju ... zadek KYB, předek SACHS ... určitě to bude stokrát lepší než stávající Mando :? Včera večer jsem jel z práce a zase tisíce kladívek klepalo v nápravách :evil: sice to po chvíly přestalo, ale normálně mě to klepání drtí ..... jakmile se oteplí, tak na to jdu ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
jarous020
**
Příspěvky: 350
Registrován: 06 zář 2010, 11:21

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od jarous020 »

69pavel píše:tak muzu konstatovat ze po vymene zadnich tlumicu za KYB Aca sedi jak pribity v zatackach a tam kde drive jsem si musel davat majzla abych nebyl v prikope tak ted to proficim, zrejme ty tlumice jsou na ACcu poddimenzovane, kdezto na KIA je dostacujici. dokonce uz i deti prestaly mit morskou nemoc kdyz jedem nekde dal. jeste to che vymenit predni tlumice za KYB a uz to bude dokonale.
podvozek jako takovy je lepsi nez na puvodnich tlumicech, dle me by jeste chtelo trochu posilit zadni pera, prijdou mi slabe,zvlast kdyz nalozis neco do kufru(bagaz). kdyz jsem porovnaval drahu tlumice orig, s KYb tak na orig pri bezenem zatizeni tak draha nebyla moc velka a potom mohlo dochazet v zatackach pri properovani za tlumice dojdou na doraz a potom to peruje na pneu, proto zrejme horsi jizdni vlastnosti v zatackach(snaha odskakovat), kdezto u KYB je draha o asi 5 cm delsi takze tim asi nedochazi k properovani na doraz, jak jsem psal mozna by to trochu chtelo posilit pruziny ale ty pridavne pera od MADU se mi zda uz moc.


přesně tak v zatáčkách to má snahu odskakovat, můžu se zeptat na kolik tě vyšli a kde se dají koupit ty zadní tlumiče?? určo bych do nich šel..
AKTUÁLNI:
ŠKODA OCTÁVIA STYLE 1.9 TDI 66KW
PRODÁNO:
HYUNDAI ACCENT 1.5CRDI 96 KW
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od 69pavel »

kupoval jsem je pres kamose co ma servis, objednaval je v autobenex(sklad praha) mormalne na strankach jsou kolem 2300 zakus ale on tam ma slevu(bere od nich dost zbozi) tak me jeden vysel na 1700. na jare budu delat experiment s tenisaky ale musim nejak vyresit jejich abych je dal do nejake pevne sitky nebot mezi zavity pruzin je dost mista a tenisak ma tendenci lezt mezi zavit, jeste to nemam vychytane, zatim mi nic nevydrzelo tak patram po necem pevnym.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
jarous020
**
Příspěvky: 350
Registrován: 06 zář 2010, 11:21

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od jarous020 »

budu se muset poohlídnout po nich , protože s těmihle tlumičema nejsem vážně spokojenej... ale jinak s těma tenisákama je to docela dobrej nápad, taky budu muset na jaře něco vymyslet :)
AKTUÁLNI:
ŠKODA OCTÁVIA STYLE 1.9 TDI 66KW
PRODÁNO:
HYUNDAI ACCENT 1.5CRDI 96 KW
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3714
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Vilda »

jarous020 : Osobně je budu objednávat tady ..... http://www.kayaba-tlumice.cz/index.php? ... i&znacka=7 .... 8)
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
jarous020
**
Příspěvky: 350
Registrován: 06 zář 2010, 11:21

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od jarous020 »

Vilda: děkuju za radu...asi taky jima tam udělám kšeft :-k
AKTUÁLNI:
ŠKODA OCTÁVIA STYLE 1.9 TDI 66KW
PRODÁNO:
HYUNDAI ACCENT 1.5CRDI 96 KW
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“