Nový Hyundai Accent

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
JoSp
*
Příspěvky: 82
Registrován: 30 zář 2006, 10:43

Příspěvek od JoSp »

Ahoj,
díky všem za poznatky. Asi dám ty patnáctky, přeci jen to bude vypadat lépe než 14..., no a stím komfortem to snad nebude tak zlé..., přeci jen už spíše preferuji komfort než divočinu :)
Obrázek připojím, ale počítám, že to nebude dříve než za 14dní, jinak se rozhoduji mezi disky Enzo H a Dezent F.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

Josp: Enzo H má otec na Berlingu a chalan čo ich predával tvrdil že sú mäkkšie oproti iným značkám. Dokonca ich otec aj rovnal...cena asi zodpovedá kvalite....boli lacné ...cca 2500,-SK Kus 15"
mx5/swiftsport/santafe/accent
dudu
*
Příspěvky: 68
Registrován: 03 lis 2006, 12:47
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od dudu »

Tak som tu prednedavnom pisal, ze som si v servise objednal strateny kryt na poistkovu skrinku v motore. Asi po dvoch tyzdnoch cakania mi uz dnes volali ze si pre nu mozem prist. Ale cena sa mi zda prehnana. Za taky kusok plastu 890 Sk !!!!!

spotreba. Benzin 1,4 - Konecne som bol trosku prevetrat auto aj trosku dalej. Dialnica cca 350 km, 4 osoby + batoziny, rychlost 120-130 km/hod. spotreba podla mna dost vysoka 7,7 l. Som trochu sklamany. Inak skutocna spotreba s palubnym pocitacom sa takmer zhodli. Mam najazdenych nieco cez 8000 km.
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

auto je nove a plastove diely su vecsinou drahe....si myslim ze v znackovom servise je to adekvatna cena...mna napriklad zadne okno na accenta malo vyjst na 15tisic :) nakoniec som ho splasil za 10 priamo od importera :)
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
JoSp
*
Příspěvky: 82
Registrován: 30 zář 2006, 10:43

Příspěvek od JoSp »

Ahojte,

Andy4 : No tak to jsi mne trochu vyděsil, mluvil s člověkem, který by tomu měl rozumět a říkal, že by měly být v pohodě, spíše mne odrazoval od jiných značek..., no ještě se poptám u prodejce...

Dudu : S tou spotřebou na dálnici asi nic neuděláme, já jsem jel za cca 8, při tacho 140..., vono to docela točí 140/4100ot-min, takže bych moc nečekal, že to půjde dolů a to jsme jeli ve dvou lidech s prázdným kufrem..., ale je pravda že mám zatím 3.500km
dudu
*
Příspěvky: 68
Registrován: 03 lis 2006, 12:47
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od dudu »

To JoSp:
Ale jazda bola velmi pohodlna a skusal som aj rychlu jazdu pri 170 auto pekne drzalo na ceste. Takze aj ked spotreba vacsia jazda krasna....
JoSp
*
Příspěvky: 82
Registrován: 30 zář 2006, 10:43

Příspěvek od JoSp »

Jo, jo, svezení je to pohodové, 140 je naprosto v pohodě, řekl bych že 150-160 by mohla být trvalá cestovní rychlost(např. při jízdě v D), kde to máš v pohodě pod kontrolou(ovšem na úkor spotřeby, tam by si ten bezín už solidně pápnul). Maximálku jsem vytáhnul na 194, ale pravda, tam už na to musíš dávat pozor, ne že by to bylo nějak nestabilní, ale přeci jen 190 už je velká rychlost..., Andy4 asi potvrdí, tuším taky zkoušel max... :)
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

Josp, Dudu: maximálka na dialnici mimo SR bola tacho 200km/h a auto nebolo velmi stabilné ..predsa je krátke a vysoké :o)) 140km/h je na diesla ideálna cestovná rýchlosť. Intenzívne meriam spotrebu, mesto 5,9-6,2 .. mimo kolo 5ky ale absolutne sa neobmedzujem....

Josp: K diskom ..otec ich ma na HDI berlingu a váhou je to auto na úrovni 1a1/2 accenta...Niesom profik, predajom diskov sa neživím, tak sa riaď tým čo povie profík .. 8)
mx5/swiftsport/santafe/accent
Marecek
*
Příspěvky: 37
Registrován: 21 bře 2007, 22:09

Příspěvek od Marecek »

Zkusím také něco přispět..Takže v Riu 1,4 najeto zatím 2800km mám dle palubáku spotřebu:
1) 50% Praha v klídečku, zbytek D1 a okresky..Na D1 jedu tak 120km..Palubák 6,6-6,8/100km..Je pravda, že v Praze nestojím nikde v kolonách, nepopojíždím.
2) To samé, ale na dálnici chvílemi až 160km/h dle palubáku spotřeba 7,4/100km...

Záměrně píšu dle palubáku, protože jak vím, určitě něco proměřuje a ubírá si..Až to bude zajeté, zkusím změřit plná/plná..

Jinak jsem tento týden četl (už si nevzpomenu kde) zajímavý článek..Měření zvýšení spotřeby oproti rychlosti 130km a 160km...U benzinových motorů (většina 1,4 a 1,6) činí nárůst spotřeby při těch 30km/h neuvěřitelných cca- 4,5-4,9 litru :o Tak se nedivte, když jste plně obsazeni, náklad i v kufru, že máte spotřebu 7,7..to je zlaté..Zkuste se někdy projet 1,2HTP (měl jsem tu čest jet s tím asi 1500km)..Spotřeba při rychlosti 130-140km na dálnici byla neuvěřitelných 9,6litru a to jsem jel sám...
Kia Rio II, 1,4LX+, rv.2007, béžový interiér :-)
dudu
*
Příspěvky: 68
Registrován: 03 lis 2006, 12:47
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od dudu »

To Marecek: Diky aj za tvoje poznatky. RIO ukazuje aj momentalnu spotrebu alebo len priemernu ako accent?
A je pravda ze som bol fakt plne nalozeny a islo to krasne takze ta spotrebe tomu asi zodpoveda. A mozno po case bude este nizsia, ved tycch 8000 km je este malo. Neskusal som maximalnu rychlost mozno nabuduce, snad ma nechytia :-)

V servise stale nemaju ten novy soft, vraj urcite do konca aprila. Pytal som sa aj na garancku, vraj okolo 5000 ked mam klimu, bez klimy 4000.
Marecek
*
Příspěvky: 37
Registrován: 21 bře 2007, 22:09

Příspěvek od Marecek »

Rio také neměří aktuální spotřebu, pouze průměrnou..Ale ta aktuální je beztak nic neříkající (v C3 jsem jí měl, ale nic to člověku neřekne, jen se na to pořád kouká a odvádí to pozornost)...Jinak se softem problémy nemám (četl jsem o tom tady na foru), zřejmě mám už z výroby ten novější (kupováno 2/2007). Já jsem zatím se spotřebou spokojen, uvidíme až to bude mít víc jestli ještě klesne nebo ne..
Kia Rio II, 1,4LX+, rv.2007, béžový interiér :-)
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od peaty »

Takze uz sa aj ja mozem medzi vas pridat... Accentik uz je doma :D
Zatial ma nabehanych 50km, spotreba cini 7,1 l. Audio je v aute celkom v pohode, ale co ma zarazilo je dost slabe bocne vedenie sedadiel. Clovek v tom dost plava. :(
A este perlicka na zaver: dnes som si vsimol, ze sa mi nedaju zadne pasy natiahnut :?: :!: Stredovy ide v pohode, ale tie bocne ako keby boli zablokovane...
Ale zatial v celku spokojnost, motor sa vyskusat este neda, bude ho treba trosku zabehat...
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Marecek
*
Příspěvky: 37
Registrován: 21 bře 2007, 22:09

Příspěvek od Marecek »

Jestli mohu postřeh ohledně sedadel..Snad má Rio a Accent stejná..Mně se ani nezdá, že by bylo slabé boční vedení, spíš mi to přijde, že jsou sedačky dost široké, v tom já vidím možná to plavání..Jakoby tělo neobepnou..

Ty pásy nevím, ale zkusil bych to cestou kolem vzít k prodejci..Je možné, že se stala někda chyba..
Kia Rio II, 1,4LX+, rv.2007, béžový interiér :-)
Kcheml
*
Příspěvky: 77
Registrován: 14 bře 2007, 18:44
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kcheml »

Tak už mám Accentíka taky doma, resp. před domem. Béžová gold 1,4. Zatím najeto cca 200 km a spokojenost. Pár obdivných reakcí od majitelů Fábií, ani jsem neměl sílu jim říct, že mě ta super kára vyšla levněji než je ta jejich. :twisted:

Jediný, co mi nevyhovuje, je účinek posilovače řízení, ale to bude otázka zvyku. Nechal jsem si namontovat automatické rozsvícení světel a nic moc. Sepínají se již v poloze startéru ON a hlavně nejdou při automatickém sepnutí zapnout dálkový, musí se potkávačky nahodit manuálně a pak teprve fungují i dálkáče.

Ale jenom drobné vady na kráse, jinak své volby nemohu ani v nejmenším litovat. Jen škoda, že k nám nedováží ty 1,6, ještě jsem to ověřoval a fakt nic. :(
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

Peaty: GRATULUJEM :lol: :lol:
mx5/swiftsport/santafe/accent
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“