problémy

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8061
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy

Příspěvek od Mexican »

ZdeněkSvoboda videl by som to na fakt ze mozno jazdis po cestach s vacsim mnozstvom strku (posypu), pred zimou to este raz umy a nastriekaj to sprejom od Motipu na ochranu podbehov.. ja som to robil uz pred prvou zimou (10.2007) a stale to drzi.. ak to nanesies vo viac vrstvach a dobre (co sa mne celkom nepodarilo) znizis aj hluk od kolies
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Reklama
 

Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: problémy

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Gandalf píše:To je zajímavá informace. Použil jsi nějaký "vydatnější" vodní paprsek nebo běžnou "zahradní klasiku"? Dělám tohle při mytí taky a zatím jsem si ničeho nevšiml. Ale za kontrolu spodku člověk nic nedá, zejména před zimou...
Byla to "zahradní klasika" :lol:
Kontrolu spodku jsem měl v plánu až tak za měsíc, ale teď to udělám o víkendu.
Dneska koupím nějaký sprej + litrovku plechovky s podobným maglajzem...ségry kluk je vedoucím autopotřeb a něco mi na to doveze. O víkendu to opláchnu ještě jednou, co půjde očistím "rejžákem" a pak to natřu štětcem. Po zaschnutí ještě přestříkám sprejem a snad to zimu vydrží. Ještě musím vymyslet, co nalepit na zadní dveře...aby mi to v zimě neomlacovali kamínky.
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: problémy

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Jo pro představu...
Přílohy
3.jpg
3.jpg (38.74 KiB) Zobrazeno 607 x
2.jpg
2.jpg (32.63 KiB) Zobrazeno 607 x
1.jpg
1.jpg (38.14 KiB) Zobrazeno 607 x
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: problémy

Příspěvek od _miv_ »

ja mam dost... aj ked zvyknem na umyvarke tlakovou vodou umyvat podbehy aj blatniky odvnutra ale nastastie zatial nic neodletelo... dufam ze to tak vydrzi aspon este jednu zimu...
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: problémy

Příspěvek od Martin Korpel »

presne tak isto ako _miv_ hadam nic neodleti :)
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: problémy

Příspěvek od _miv_ »

tak dnes som bol v servise s problemom, ktory sa tu uz spomenul. od praveho predneho kolesa mi ide tukavy nepravidelny zvuk pri rychlosti cca 10km/h podla budika v aute. nejlepsie sa to da preukazat ked na jednotke sa pomaly rozbieham a potom priblizne 7-10 km/h sa auto hybe vpred alebo vzad. skontrolovali mi co sa dalo bez rozoberania, kedze som nebol objednany ale na nic sa neprislo... (kolesa dotiahnute, naboje dotiahnute, dotiahnute srovby tam hore nad tlmicmi...)... takze musim prist s autom este raz a nechat im ho na dlhsie...
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: problémy

Příspěvek od Martin Korpel »

_miv_ píše:od praveho predneho kolesa mi ide tukavy nepravidelny zvuk pri rychlosti cca 10km/h podla budika v aute...
ANO stym sme boli aj my v servise...ale ako na potvoru to nerobilo ked sme to servisakom chceli ukazat. a ono sa to nejako stratilo alebo to uz nevnimam... neviem...ale skusim sa nato zamerat ale osobne som bol nervozny vzdy stoho a teraz ked soferujem tak to nerobi a ani otec sa nestazuje cize treba to asi tak nahat...ono ho to prejde :) ale ak by na daco prisli tak prosim ta napis co to bolo. Dakujem zatial
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1011
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: problémy

Příspěvek od rokolo »

_miv_ píše:tak dnes som bol v servise s problemom, ktory sa tu uz spomenul. od praveho predneho kolesa mi ide tukavy nepravidelny zvuk pri rychlosti cca 10km/h podla budika v aute. nejlepsie sa to da preukazat ked na jednotke sa pomaly rozbieham a potom priblizne 7-10 km/h sa auto hybe vpred alebo vzad. skontrolovali mi co sa dalo bez rozoberania, kedze som nebol objednany ale na nic sa neprislo... (kolesa dotiahnute, naboje dotiahnute, dotiahnute srovby tam hore nad tlmicmi...)... takze musim prist s autom este raz a nechat im ho na dlhsie...
A zkoušeli si to poslechnout za jízdy okolo těch 5km/h? Mně se zdá, že to slyším hlavně z levé strany (když jsem seděl jako spolujezdec, tak jsem téměř nic neslyšel) a to v přední i zadní části vozu při jízdě vpřed i vzad......takové nepříjemné lupání, klapání. Docela mne to znervozňuje, když nevím čím to je. Když auto bylo nové, tak to určitě nedělalo...to se nedá přeslechnout...
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: problémy

Příspěvek od adam221 »

Mne to robi tiez... Take tukanie pri malej rychlosti niekde od prednej napravy, v servise nevedeli na to prist, podotahovali co mohli, proste nic..... Este som si vsimol, ze ked s autom pojazdim viac, tak je to ticho... A ked je vonku vlhko, tak to nerobi...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: problémy

Příspěvek od Martin Korpel »

adam21 ano ano ..presne tak... ale vravim nevedia co to je..ale som rad ze nie len nam sa to deje :) xi neze by som bol skodoradostny..ale ked sa zaobera problemom viacej ludi je to vdy lepsie :) a dneska som siell pomalinky...a nic to nerobilo a mame najazdene 38 000 ako keby sa to stratilo :)
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: problémy

Příspěvek od matysekul »

Zkus pohlédnout kotouče. Taky mi to jednou dělalo a zjistil jsem,že mi přirezly destičky ke kotoučům. Zřejmě tam zůstal hrbolek rzi a pravidelně to klapalo. Stačilo párkrát zabrzdit a bylo to pryč. Stalo se mi to zatím jednou,ale řekl bych,že materiál desek a kotoučů se moc nesnáší.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: problémy

Příspěvek od _miv_ »

matysekul píše:Zkus pohlédnout kotouče. Taky mi to jednou dělalo a zjistil jsem,že mi přirezly destičky ke kotoučům. Zřejmě tam zůstal hrbolek rzi a pravidelně to klapalo. Stačilo párkrát zabrzdit a bylo to pryč. Stalo se mi to zatím jednou,ale řekl bych,že materiál desek a kotoučů se moc nesnáší.
jedna sa vsak o absolutne nepravidelne potukavanie. ci je vlhko ci je sucho stale mi to robi. ale ako som pisal tak do cca 10km/h. co som si dnes vsak vsimol ze robi to hlavne! ked je auto v zabere. ze by homokineticky klb? alebo lozisko?
neviem. proste musim navstivit servis znova ako mi kazali a ma sa na to kuknut resp vypocut si to isty servisak ktory mal dovo ked som tam bol prvy raz. verim ze to odhalia. dufam...
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1011
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: problémy

Příspěvek od rokolo »

Tak u mne je to trvalé, ovšem slyšitelné vždy jen při jízdě krokem vpřed i vzad :|
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: problémy

Příspěvek od adam221 »

Martin Korpel píše:adam21 ano ano ..presne tak... ale vravim nevedia co to je..ale som rad ze nie len nam sa to deje :) xi neze by som bol skodoradostny..ale ked sa zaobera problemom viacej ludi je to vdy lepsie :) a dneska som siell pomalinky...a nic to nerobilo a mame najazdene 38 000 ako keby sa to stratilo :)
Neprsalo nahodou vcera? Nebolo vonku vlhko? Lebo mne to robi len za sucha, a ked nieje vlhko.... V servise si mysleli, ze to bude daka guma, alebo nieco takeho co stvrdne, ale nikdy nic nieje pocut... Tiez by som to rad do roka fixol /zaruka/. Miv prosim ta, ked dojdu na to co to je, daj vediet, nech mozu fixnut aj moje :)
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: problémy

Příspěvek od Martin Korpel »

ADAM221
Ano prsalo... ale potom bolo aj suho... fakt mno dneska nato zameriam ak neabudnem abudem to sledovat... :) ale moze to byt aj brzdove kotuce a ak to robili tie tak tie sme dostatocne predrali vo Svajciarsku na horskych prechodoch kde mi nevladala ani 2jka urzdit auto.... ale to by bolo pravidelne klepotanie ten homo klb to nieje to by sa dialo aj vo vacsich rychlostiach podla mojho nazoru. som SILNO zvedavy co to bude ak ti nato pridu DAJ vediet nak to porobia kazdemu :) ale este dneska sa ozvem budem sledovat... :) aj forum aj auto :) zatil cawte a skuste aj ostatny to odsledovat :)
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“