šustění v palubní desce

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Brdy
*
Příspěvky: 15
Registrován: 29 dub 2006, 13:03

šustění v palubní desce

Příspěvek od Brdy »

Přeji pěkný den, mám dotaz jestli jste se někdo nesetkali u accenta (2003, 1.3) se "šustěním" v palubní desce - nevím jestli to jde až z motoru. Je to zvuk nezávislý na otáčkách a rychlosti motoru. Začne to šustit nahodile, nejdřív jsem si myslel, že je to něco ve ventilátoru, ale i když jsem ventilátor vypnul nebo dal na maximum tak to nepřestalo. Je těžké ten zvuk popsat je to něco mezi šustěním a vrčením, nevím co to je a když pojedu do servisu těžko to identifikují, nastává to dost nahodile. Určitě to není vrzání plastů jak jsem se ve fóru dočetl (na to už jsem si zvyknul:-(). Díky za info.
Accent, rv. 2003, zlatá metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Něco podobnýho se mi stávalo když mi tam napadalo jehličí nebo listí. Pak to může šustit i když je ventilátor vypnutej při jízdě náporem větru. Otázka je jestli to šustí i když nejedeš.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Brdy
*
Příspěvky: 15
Registrován: 29 dub 2006, 13:03

šustění

Příspěvek od Brdy »

Tak šustění se začalo oběvovat čím dál tím víc, není to závislé na rychlosti (otáčkách motoru). Při jemném přišlápnutí brzdy to na chvíli přestane. Jeden majitel accenta mi říkal, že mu to dělá když se k brzdám dostane kamínek, že stačí vyčistit brzdy. Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Accent, rv. 2003, zlatá metalíza
Brdy
*
Příspěvky: 15
Registrován: 29 dub 2006, 13:03

šustení vyřešeno

Příspěvek od Brdy »

Tak dneska jsem se stavil v Korecaru v HK a technik i když bylo chvíli před zavíračkou velmi ochotně pochopil/vyřešil můj problém.
Tohle bude trošku offtopic patří to do zkušeností se servisy:
Na servis jsem jel do České Třebové (v HK nebylo volno), podle referencí z fóra to mělo být ok. Garančka na 60k proběhla OK, stálo to cca 7litrů, na můj dotaz zda nebudou měnit brzdy mi bylo řečeno, že ještě dost vydrží. Po ujetí 2000km začalo to šustění co popisuju viz. výše. To šustění byl plíšek co upozorňuje, že dochází brzové obložení:-).
Na tu chválu co je na autoservis ve fóru na Českou Třebovou to u mě dost po***li. Na příští týden jsem objednanej na výměnu brzdovejch destiček + kotoučů (přední), oboje má stát i s prací 8tisíc. Tak dám vědět jaké budou moje další zkušenosti s Korecarem HK.
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Tak to jsem byl asi já,co byl spokojený v Č.Třebové a vrcholně :evil: nespokojený s Korecarem v HK(několikrát-to už jsem zde popisoval).V Korecaru je ochotný majitel,to ano,někteří přijímací technici(ale určitě ne ten na krátko ostříhaný,s brýlemi :evil: :!: ),ale největší výhrady jsem měl k těm lemplům na dílně :evil: :evil: :evil: .Každý den,při zamykání zpátečky,myslím na toho idiota,co mě tam namontoval Medvěd blok-to je ta tyčka,co musíte vytahovat a zasouvat do zamykání a před tím vždy posunout přední sedadlo spolujezdce.To nebyl servisák,ale DEBIL :!: ,když montují i Defend(kroužek),za stejnou cenu.Neptali se a namontovali tam tohle(to by nenapadlo ani vola) a mě nezbilo,než to potom zaplatit a trpět.O tom,že jsem je přistihnul na svačině ve městě v mém autě(když měli montovat zamykání)---to se mě už opravdu zatmělo před očima.Při stížnosti,mě bylo řečeno,že to museli vyzkoušet----jízdou do města,ve třech :roll: :?: :?: Těch negativních zkušeností s HK mám tak 80%,proti dobrým.Slušný přejímací technik je pan Frede-to ano.
A že v rámci garanční prohlídky neudělali Hyundaiem nařízenou :!: úpravu uchycení brzd.trubek/hadic(na to přišli a zdarma po záruce udělali-domontovali uchyty v Č.Třebové),to mě dorazilo :x Cena práce v Č.Třebové 360,-/h x HK-přes 500kč :shock: ,asi mají víc svačin během prac.doby.A tak můžu pokračovat.Třeba tam budeš mít více štěstí. :lol:
A že jsi najel 2000km od prohlídky do výměny brzd.destiček-já bych nebyl rád,kdyby měnili věci,které fungují(destičky si měním doma-chvilková záležitost)a tahali z lidí peníze(tzv.preventivně-jsme vám vyměnili.....,funguje to,ale raději jsme vám vyměnili tohle a toto a ještě tamto :cry: ),ale to je samozřejmě můj názor. :P
Přeji hodně zdaru při údržbě a odkud vlastně jsi?Nemáš to v popisu.Třeba můžeme dát řeč. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“