Laminovanie

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Jandaxx: a to ti nakcelal kdo že na laminát nedostaneš homologaci??? Homologaco dostaneš na vše co projde zkouškama bezpečnosti apod. Tyhle testy stojej peníze. Moc lidí ty peníze za ty zkoušky nedá a pak logicky nemaj atest. Vesměs všichni tuningový výrobci a prodejci prodávají laminát s homologací. Jestli chceš klidně ti sem hodim fotky FIA listů 1000ce kusů laminátovejch nárazníků. Jinak FIA list je list, který prokazuje homologaci a schválení pro provoz a ne žádný Ečka
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Reklama
 

Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

Tak co vím, nelze na laminátové spojlery a prahy dostat homologaci. Právě pro nebezpečnost materiálu při případné nehodě. Možná je to v zahraničí jinak, ale náš atest 8SD na to nelze dostat. Jestli se to nějak změnilo v poslední době nevím, nedávná praxe byla taková. Jestli máš nějaký laminátový výrobek, který se připevní na karoserii - spoiler, křídlo, prahy a podobně s atestem 8SD klidně to sem naskenuj a já uznám neaktuálnost své informace v tomto směru.

Ještě bych chtěl doplnit. Tou homologací jsem myslel náš atest 8SD. Možná jsem se nepřesně vyjádřil. Praxe v zahraničí je možná jiná, tam jsou podmínky schvalování odlišné od našich. To samé platí i o individuálním schvalování různých přestaveb. Je známá Fabie, která má motor 1,8T a 4x4. Majitel jí postavil na německé značky a nechal si jí individuálně schválit v německu. Nyní s ní bez problémů jezdí i u nás. Tady by takováto přestavba nikdy schválena nebyla. Zároveň bych se chtěl ohradit proti označení idiot. To je totiž lékařská diagnóza. Já bych asi napsal nemáš pravdu, dokládám to tím a tím. Rozhodně bych nebyl vulgární. :(
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Rasty já jsem také vždy jen slišel že laminát je zakázaný protože se při poškození respektive nárazu třeba s chodcem štípe a výštipky jspu ostřé proto je zakázaný alespoň tak jsem to vždy slyšel a ta auta co jsi jmenoval že jsou laminátová s tím máš tak na půl pravdu protože to co na sobě mají je sice laminát ale ne takový jaký známe z běžné praxe ale má právě odlišné vlastnosti a při nehodách se právě neštípe jako ostatní lamináty. Takže lamináty jsou povoleny ale pouze za určitých podmínek a tím je právě chování při deformaci. Pokud laminátové díly které vyrábíš jsou z tohoto ohledu bezpečné tak jsou samozřejmě pro schválení v pořádku takže z mého pohledu ani ty Rasty ani ty Jandaxxi nemáte úplnou pravdu tak se nehádejte :wink: .
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

Tak já se samozřejmě nechci hádat. Jenom mi vadí, když je někdo zbytečně vulgární. Ty to tady v pohodě vysvětlíš a já to beru. Ale nadávat někomu, že je Idiot, no nevím. A ještě kvůli takové hlouposti. :(
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Samozřejmě se omlouvám za toho idiota. Ale laminát se štípe pokud jsou použity nekvalitní materiály. Samozřejmě že nemůžou mít atest 8SD jelikož u nás neexistuje zkušebna která se tímto zabejvá (myslím laminátem) ale ve všech zemích výrobci kteří prodávají kvalitní laminátové doplňky, vystavují FIA list, který platí po celé Evropě a na základě tohoto listu to zapíšou bez připomínek i v ČR do TP. Zakázanej není pokud je homologovanej.
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Dohodnu se se šéfem jestli bude vadit pokud sem hodim kopii FIA listu neboly homologace laminátového doplňku.
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Samuel
**
Příspěvky: 169
Registrován: 12 bře 2008, 19:07
Bydliště: Nitra, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samuel »

Shelby_nr píše:u nas v meste mame jednu firmu ale to ti nepoviem jak sa vola bo teraz neviem....tam chodim nakupovat zivicu aj sklenne vlakno a rohoz...mna to tam vyjde 5kg zivice + nejakych 10m-stvorcovych rohoze nejakych 700korun bez dph....a to hlavne tak ze to velkoobchod a predavaju a specializuju tam len tento tovar..a jak som kukal drogeriu a tam tie lamino sady...som gulal ocami :roll: ...jak sa to neoplati...no strach a hruza
Usudzujem ze si z NItry ked NR.........nemyslis LaS........farby laky velkoobchod v krskanoch ? lebo ani tam som vela veci nenasiel
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“