jaké žárovky

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

Tak jsem se rozhodnul taky na výměnu stávajících žárovek za něco s lepší svítivostí a uvažuji o OSRAM SILVERSTAR nebo PHILIPS BLUEVISION.
Ty Philipsky vyjdou i s parkovačkama v sadě na cca 600,- :cry: a Osram kolem 300,-/2ks.
Nemáte někdo vlastní zkušenost s PHILIPS BLUEVISION H4!!!!!
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Troy
Příspěvky: 1
Registrován: 10 bře 2008, 20:34

Příspěvek od Troy »

Ahoj
používám PHILIPSy blue vision H4 + parkovačky. Rozdíl oproti org. H4 je vidět, ale není to žádný zázrak (do xenonů daleko) :) Co se týká výdrže tak jsou super, protože je mám už dva roky. Doporučuji
Getz 1.4 16V
Uživatelský avatar
drakas
*
Příspěvky: 46
Registrován: 23 říj 2006, 13:35

Příspěvek od drakas »

BlueVision (ani se moc neohřály 8) jsem právě vyměnil za NightBreaker...takže můžu trochu přispět. Hlavní přínos BV je asi ten, že jejich světlo je na sinici příjemně bílý - a na to se aspoň mě kouká líp, než na std. Hlavně "lajnování" (ale i svislý značky) se líp odráží. Potkávací světlo bylo i hodně rovnoměrně rozprostřeno, jak do stran tak podélně. Nevýhoda je ale díky sklu lehce zabarvenýho do modra, nižší světelnej tok - ve srovnání se std. montovaným "Premium", ale přínos. Podle mě jsou i za cenu (459,-) hodně předražený jako všechny Philips. Stejnou službu ti na silnici udělají levnější CoolBlue - akorát při pohledu do reflektoru podle mě maj nádech víc do žluta než BV, ale to je jedno. Čistě bílá to pochopitelně není ani u BV :wink:
SilverStar jsem měl jen na moto. Asi zlatá střední cesta (výkon-cena-životnost). Barva světla je normální, zato "víc světla" je opravdu znát. Ani po víc než 15 000km nepraskla, ale na vláně už je znát že konec by se rychle blížil. Do Getze jsem je nedával - nemůžu to přesně porovnat.
Když bys měl denní svícení tak bych doporučil NightBreaker. Žárovek jsem zkoušel už dost, ale to co předvádí tyhle je neporovnatelný :!:
Dobrý jsou ještě od GE Tungsram Megalight +60%. (zkoušeno zatím jen na moto v garáži na stěnu. Možná sem někdo přihodí test otištěný v SM, kde bylo porovnání ve zkušebně. Moje subj. hodnocení bez ohledu na cenu: NightBreaker - 100%, Tungsram ML+60 - 80%, SilverStar - 75%, CoolBlue 65%, BlueVision 65%, Premium 55%.
Getz 1.4, 06/2006
i30N (standard 250k), 06/2019
Uživatelský avatar
drakas
*
Příspěvky: 46
Registrován: 23 říj 2006, 13:35

Příspěvek od drakas »

Když už jsme u svícení - tak se poptám: Nejdou mi seřídit paraboly - jak vertikálně, tak horizontálně. Je to jakoby zablokovaný. Při snaze o otočení pomocí šroubováku to jen pruží (o milimetry).. ale víc jsem to nezkoumal, světla nevyndával (i když jedu sám tak jedu na "polohu 1", v 0 mě tak každý 20-50tý problikne :? ) Mimo to když byl Getz pár měsíců starý, tak se po umytí, dešti taky mlžily kryty (u blinkrů). Povytáhl jsem jen blinkry a nechal to vyvětrat, pak byl klid. Že by vadná serie ?
Getz 1.4, 06/2006
i30N (standard 250k), 06/2019
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

Díky za postřehy, nehodlám se rovnat xenonům to ani náhodou, jenom chci něco lepšího než je tam tekon, hlavně kvůli manželce v noci prej nic nevidí :shock:
drakas - ty světla tu už někdo řešil a na záruku to prej vyměnili někde to tu bude
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
matko2005
*
Příspěvky: 65
Registrován: 27 bře 2008, 15:39

Re: jaké žárovky

Příspěvek od matko2005 »

Ja som nakoniec objednal Osram NightBreaker, rovno 2 sady suma sumárum aj s dodávkou 763,50 Sk. Hneď som ich aj nahodil (ešte šťastie že mám také tenké prsty) a svietia naozaj lepšie ako pôvodné Philipsy. Neviem či to je tým väčším jasom alebo čím, ale pri normálnom nastavení svetiel (na nule, vo vozidle len šofér) sa mi zdá, že svietia "vyššie" ako pôvodné. Aj si na mňa už zopár šoférov zablikalo, zrejme v domnení že som zabudol prepnúť z diaľkových (keď som im odblikol späť tak blikať prestali 8) ). Takže Osramy sa osvedčili, uvidím, koľko vydržia... btw v kamennom obchode by som ich nekupoval.. som ich zbadal v jednom nemenovanom v Bratislave a 1ks stál 400 Sk! God bless internet :)
Getz Dynamic 1.4i 16V
Obrázek
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké žárovky

Příspěvek od j.albi »

Používám Osram Cool Blue. Mám je už 25000 km a pořád drží. S tím svícením do výšky jsem měl na začátku podobný pocit. Čas od času na mě někdo blikne. Na technický jsem si pokecal na to téma s technikem a ten mě řekl, že světla mám dobře seřízené. Světlo má barvu 4000 kelvinů a svítí dál než obyčejné žárovky. Spíš bych řekl, že někteří težce nesou lépe svítící světla.
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké žárovky

Příspěvek od Mexican »

j.albi píše:Používám Osram Cool Blue. Mám je už 25000 km a pořád drží. S tím svícením do výšky jsem měl na začátku podobný pocit. Čas od času na mě někdo blikne. Na technický jsem si pokecal na to téma s technikem a ten mě řekl, že světla mám dobře seřízené. Světlo má barvu 4000 kelvinů a svítí dál než obyčejné žárovky. Spíš bych řekl, že někteří težce nesou lépe svítící světla.
preco vo vsetskom vidite zavist? preco nekalkulujete proste s tym ze to ludi skutocne oslnovat moze? nehovorim ze mas svetla nastavene zle, ale ked borcovi ktoremu vacsinou nesvieti jedno svetlo vobec a druhe svieti panubohu do okien bliknem hmlovkami alebo dialkacmi a on samozrejme odblikne dialkacmi ze akoze co prudim, sak nema dialkace, to ma moze svihnut.. proste niektorych ludi to moze oslnovat viac, inych menej a urcite to nebude tym ze ti zavidia ziarovky za 400 korun
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké žárovky

Příspěvek od j.albi »

Mexican píše:
j.albi píše:Používám Osram Cool Blue. Mám je už 25000 km a pořád drží. S tím svícením do výšky jsem měl na začátku podobný pocit. Čas od času na mě někdo blikne. Na technický jsem si pokecal na to téma s technikem a ten mě řekl, že světla mám dobře seřízené. Světlo má barvu 4000 kelvinů a svítí dál než obyčejné žárovky. Spíš bych řekl, že někteří težce nesou lépe svítící světla.
preco vo vsetskom vidite zavist? preco nekalkulujete proste s tym ze to ludi skutocne oslnovat moze? nehovorim ze mas svetla nastavene zle, ale ked borcovi ktoremu vacsinou nesvieti jedno svetlo vobec a druhe svieti panubohu do okien bliknem hmlovkami alebo dialkacmi a on samozrejme odblikne dialkacmi ze akoze co prudim, sak nema dialkace, to ma moze svihnut.. proste niektorych ludi to moze oslnovat viac, inych menej a urcite to nebude tym ze ti zavidia ziarovky za 400 korun
Asi je to proto, že jsem si to v noci na rovince vyzkoušel. Sedl jsem do jiného auta, na svém jsem nechal rozsvícená světla a jel jsem proti svému autu. Oslnění nebylo o nic větši než u auta s běžnýma žárovkama. Navíc na STK mě technik potvrdil, že světla jsou dobře seřízená a neoslňují (ale to už se opakuji). Souhlasím ale s tím, že rožnutá světla působí na každého trochu jinak.

Na druhé straně ale znám spoustu těch, kteří mají špatně seřízená světla (zvláště s vozidly značky Škoda :lol: - nikdy více :!: ). A taky znám jednoho nebo dva co považují žárovky za pár drobných za stejně kvalitní, jako ty za pár set. Tím se nechci nijak vytahovat, ale pokud mám na to, abych mohl jezdit, tak mám i na to, abych měl kvalitní žárovky a dobře viděl. Jde přece jenom v první řadě o život a to nejen můj.
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
Uživatelský avatar
matko2005
*
Příspěvky: 65
Registrován: 27 bře 2008, 15:39

Re: jaké žárovky

Příspěvek od matko2005 »

No, čo sa týka "závidenia", myslím, že tomu čo ide oproti je úplne fuk či tam mám žiarovky za 50sk, alebo za 5000, keď ho to oslňuje, tak ho to proste oslňuje. Ja som silnejšie žiarovky kupoval preto, že dosť jazdím v noci po cestách-necestách a chcel som lepšie vidieť čo sa deje pred autom.

Čo sa toho osvetľovania týka, zrejme zohráva veľkú úlohu nerovnosť vozovky (kolísanie auta) a výška sedenia vodiča čo ide oproti, keďže svetlá sú nastavené na určitú výšku v kľudnom stave vozidla. Keď niekto sedí "na ceste" tak mu to proste svieti do očí viac ako tomu čo je vyššie. (A samozrejme aj nervový stav šoféra :D )
Čiže rozdiel medzi osvetľovaním slabšími a silnejšími žiarovkami je v tom, že keď mu to svieti do očí, tak mu to proste svieti silnejšie... :) (samozrejme neriešim zlé nastavenie svetiel a preťaženie zadnej časti auta s nesklopenými svetlami...)
Getz Dynamic 1.4i 16V
Obrázek
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké žárovky

Příspěvek od Mexican »

matko2005 plne suhlasim :)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
matko2005
*
Příspěvky: 65
Registrován: 27 bře 2008, 15:39

Re: jaké žárovky

Příspěvek od matko2005 »

Mexican to som rád :)

Ešte dodám, že prečo som mal podozrenie z toho, že mi svetlá svietia vyššie: pri výmene žiaroviek sa mi zdali nové žiarovky o kúsok kratšie ako pôvodné, čo by (pokiaľ je to pravda, nemeral som ich) mohlo spôsobiť zmenu uhla odrazu od paraboly reflektoru a tak aj zmenu v charaktere svetiel a teda i napr. vyššie svietenie :mrgreen: ... len teoretizujem :D 8)
Getz Dynamic 1.4i 16V
Obrázek
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re:

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

vipe píše:Tak jsem se rozhodnul taky na výměnu stávajících žárovek za něco s lepší svítivostí a uvažuji o OSRAM SILVERSTAR nebo PHILIPS BLUEVISION.
Ty Philipsky vyjdou i s parkovačkama v sadě na cca 600,- :cry: a Osram kolem 300,-/2ks.
Nemáte někdo vlastní zkušenost s PHILIPS BLUEVISION H4!!!!!
Ahoj
Používám je v Accentovi a jsem s nima max. spokojen.
Před tím jsem měl osramy cool blue a taky dobry, philips svítí více do bía a nebolí mě tolik oči. Můžu doporučit
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: jaké žárovky

Příspěvek od Korálek »

No já měl přez léto ve světlech Phillips Extreme a svítějí špičkově,bohužel je vražda s nima jezdit v mlze.Proto jsem si koupil na zimu svoje oblíbený H4 Allseason které svítějí žlutě a mlha mi políbít....
Co se týče LED diodovejch parkovaček tak jsem si do koupnejch patic napajel LED diody o svítivosti 7000 mcd a dal tam odpory na 12 V.Odporoučely se asi tak po 3 a půl letech.
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
campagnolo
*
Příspěvky: 11
Registrován: 30 zář 2008, 15:04
Bydliště: Praha

Re: jaké žárovky

Příspěvek od campagnolo »

No ja kdyz poridil naseho 3 roky staryho Getzika diesel, tak mel ve svetlech u spolujezdec original H4 korea a u ridice nejakou H4 Philips. Ta mi hned prvni den praskla. Zastrachal jsem v garazi a nasel tam Narvu H4. Parkovacky jsou tam nejspis origo, bo kdyz je zapnu tak to vypada jak svicky na hrobe. Maji zacouzeny skla chuderky. Svetla prosly kontrolou STK a pro me ucely dostatecne sviti, Vim, ze zadna ultra, hyper, mega, special +-1000% zarovka z toho xenony neudela. :lol: :lol: :lol: Jezdim v klidu, nikdo na me neblika, gezik s nazloutlym svetlem vypada normalne. Rozhodne lepsi, nez tuningove superbile svetla co pouzivaji znami a svorne priznavaji, ze za tmy vidi uplny hov..o.
Jo a o tech co si narvou do halogenovejch parabol HID :idea: sady si myslim sve a nic pekneho to neni :D :D :D .
Odpovědět

Zpět na „GETZ“