SM - srovnani s cliem

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

michalcz píše:hodil jsem Vám to ještě na E-disk, tam to snad stáhnete bez problému.
Děkuji mnohokrát. ObrázekObrázek

Není nad to, když člověk opravdu může srovnávat z vlastní zkušenosti viď XMira. :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pavel M »

jenom pro jandaxxe-myslíš si že by motr ve 40 000 km mohl být v... dál už asi nekomentuji,poud někdo stočil to už je jiná věc,ale pan kottek je mimo už od začátku.
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

Shodou okolností jsem ten článek četl dnes ráno. Tedy k věci. Motor určitě nebude v háji po 40 000km. Za předpokladu, že se s ním normálně zacházelo a nejezdilo se na naftu made in JZD. V tom článku je jasně napsáno, že to auto má zcela jistě natočeno mnohem více KM, než je přiznáno a motor je před smrtí, případně do něj bude třeba nacpat mnoho peněz. Když motor v tomhle jarním počasí špatně startuje a jde z něj čoudu jak z Avie, tak asi opravdu nebude úplně v pořádku. Nejde tady o nějakou nesmyslnou hádku mezi námi. Jde o to, popsat skutečný stav věci/to co bylo napsáno v testu. Určitě nejsem fanoušek Rendla. Jestli je ale stav Getzíka opravdu takový, jak se píše v testu, nebude to asi ta nejlepší volba / bral bych Rendla. Když by byly vozy ve stejné kondici, bral bych Hyundíka. Getzík se mi líbí, mám pro něj slabost. Napsat o někom že je xxxxxx aniž bych ten článek četl, je poněkud levné.
To, že Kottek straní Evropě a hlavně do nebe vychvaluje motory TDI je věc jiná. Čtu Svět Motorů pravidelně, proto ho beru s rezervou. Na druhou stranu si přiznejme, že tříválcový nafťák 60KW se Korejčíkům opravdu moc nepovedl a ten v Cliu bude asi lepší. Nový čtyřválec 81KW je už někde jinde - je to jeden z nejlepších motorů téhle kategorie. :wink:
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

tak moje vytky - hezky popradku, stranku po strance: jak uz bylo zmineno u clia je tvrdej interier v poradku, ale v getzu uz je to na dva (-) v hodnoceni +/- hlucnej motor a odhlucneni motoru.. skvely, proc se tam jeste nenapsalo motor klape jako treti radek?

uplne zanedbani TÜV (osobne na tohle nekoukam, ale kdyz to tam je, tak at to zahrnou), dalsi vec: kokotkovo hodnoceni je uplne mimo (ale to je nazor vs. nazor), bezpecnost.. no dovolte, ale ja to vidim jak plichtu, pac rozhodovat o lepsim v pripade bezpecnosti k chodcum?? a co test sedacek? buhvi, jak by renault clio dopadl a ani ted nechci patrat co se zmenilo mezi lety 2000 a 2004 v hodnoceni crashtestu, kazdopadne uz na tom malym obrazku je videt, ze to clio ma daleko vic zarazenej A-sloupek.. ani u getze zazrak, ale nevim no, proste plichta!!

a to ze nebyli schopny do uzaverky sehnat ceny a servisni detaily k renaultu je drobnost, ale kdybych to koupil jako prip. zajemce o auto, dost by me to nasralo.. sice neni problem si nekam zavolat, ale komu se s tim chce zabejvat... ani bych se nedivil, pri tech cenach.. kdyby na tom byl renault hur!

a ted se dostavam k zaveru a taky k veci ktera me lezi v zaludku ze vseho nejvic a to, ze oni hodnoti DVA kousky aut, a ne celou modelovou radu! na co je, takovy test? o cem vypovida? pomerne dost lidi to prolitne a zjisti ze hyundai 40 000 km = motor diesel v prdeli!

a to je podle me, vsak i podle nic naprosta kravina.. ale ze by to tam radne zduraznili? ne! jen stroha poznamka kotka, ze to je sci-fi!! jak snadne, napsat manipulujici clanek.. boji se snad nejaka automobilka konkurence ze strany hyundaie? a plati jim za to??

a vubec, proc takovy auto zapojujou do testu? maj tedy vybrat jiny.. kor kdyz ma rencek najeto malo... tak aby to bylo fer, ne?? jejich koncepce nahodne vybrat a hodnotit je fakt blbost, sami vedi, ze to auto bude mit najeto klidne 200-300tis.. a nejspis prasostylem..

a hodnoti vibrace motoru.. napadlo nekoho, ze uz to asi nebude takovy, jako kdyby to melo motor v poradku? nebo at nechaj udelat posudek, kdyz to sami nepoznaji, kolik to tak muze mit najeto.. a srovnavaj to s cliem co bude mit taky tolik! div ze tam nenapsali ze to ma oslapany pedali a na tachu 40 000 - hruza!

taky by me zajima realna spotreba.. sorry za dylku, mozna trosku premiry emoci, ale fak me vytocili.. opet :) jakoby nestacilo srovnani coupe a pumy.. to jsem se narozciloval a to jsem jeste coupe nemel :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

taky si rikam.. nemuze byt getz z roku 2005 v zaruce?? alespon pravdepodobnost je devet z dvanacti, kdyz beru v potaz neomezene km ani v tom by problem nebyl...
to by se asi dal ten motor nejak resit.. asi nema servisku, ale to je problem, zajet trikrat do servisu? => naky divny...
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
mario_liptov
*
Příspěvky: 71
Registrován: 20 bře 2006, 14:03
Bydliště: Liptov Slovensko

Příspěvek od mario_liptov »

Moj osobny nazor na ten "TEST". Nech mi nikdo netvrdi, ze to bol nezaujaty nazor. Preco nebolo napriklad napisane o polohovani zadnych sedaciek v troch polohach? Uz tu by ziskal GETZik nieco navrch v objeme batozinoveho priestoru. CrashTest... preco by ma ako majitela zaujimat pocet bodov za bezpecnost chodcov?(prepacte ale je to tak...) Pre mna je dolezitejsia moja bezpecnost a bezpecnost deti v aute, v com jednoznacne prehral CLIO. Ako tu bolo zmienovane vnutorny priestor, ja s mojimi 186cm, prve co bolo, ked som vyberal auto, bolo usadenie sa v sedadle vodica, nastavenie sedadla a potom som si siel sadnut do zadu za vodica. Mali ste vidiet moje prekvapenie, ked som zbadal kolko miesta tam je. :lol: Jedina moja doterajsia vitka ku GETZ, je nenormalna spotreba priemer 8,5-10l/100km!!! Niekolko krat reklamovana!!!

Moje konecne hodnotenie k clanku: Ten co to pisal bol ZAUJATY ...
Problem so spotrebou vyrieseny. Stal som sa majitelom novuckeho PEUGEOT 2008...

5.9l/100km
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

Holt si musíte zvyknout. Jak je v testu Korejčík VS Evropan, Evropan to vyhraje. Předsudky budou trvat ještě léta. Já kupuju skoro všechny motoristické časopisy a z každého si vyberu něco. V poslední době se mi jako nejvíce seriozní zdá být AUTO 7. Vychází v pondělí jako Svět Motorů.
Navíc si uvědomte, že AAA je inzerent velkého formátu. Ten si do testu prosadí co bude chtít.
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

black_sheep píše:taky si rikam.. nemuze byt getz z roku 2005 v zaruce?? alespon pravdepodobnost je devet z dvanacti, kdyz beru v potaz neomezene km ani v tom by problem nebyl...
to by se asi dal ten motor nejak resit.. asi nema servisku, ale to je problem, zajet trikrat do servisu? => naky divny...
Tak ono tu servisku mít může. Akorát se záhadně ztratila. V servisce najeto 200 000km a na tachometru 40 000. To by se špatně prodávalo :wink:
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

to jo no, ale pak je divny, ze by tomu cloveku neuznali zaruku.. buhvi, co s tim nekdo delal.. je fakt, ze nezaujatost citim jen malo kde, posledni dobou uz se nerozciluju jen u speedu a carautu kde maj panove jiny starosti :-) kazdopadne pochpopili co me na tom testu toci? ;)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

Tak já třeba v CarAutu úpně nesnáším takové ty sloupky co týden dal/vzal od redaktora p. Černého. Častokrát jsou dle mého názoru mimo mísu. P. Černý mi připadá jako člověk, který sežral všechno moudro světa. Testy má dobré ale tyhle spoupky jsou peklo. Onehdá se mu nezdálo, že policajti měří na dálnici tam, kde je snížená rychlost a doprava svedena do jednoho pruhu. Napsal o policajtech, že jsou to zběbělci, kteří se schovávají pod mostem a podobně. Když jsem to četl, tak bych Černého kopl do prxxxxxe. Zrovna tohle jsou totiž místa, kde machýrci jedou 180 až do zůžení a pak se cpou před ostatní a vytvářejí kolizní situace. Těch brzdných drah které jsou dlouhé 50 metrů a sražených sloupků v zůžení vidím každý den na dálnici několik. Takže zrovna p. Černy z CarAuta u mne není příkladem fundovaného a nezávislého redaktora. Takových komentářů napsal několik. Ta zaujatost z něj leze i ušima.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7966
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

ak mozem prispiet aj ja svojou trochou do mlynu - test sa mi po precitani zda dore spracovany (vela uzitocnych informacii, co sa kazi a co nie... ludia co premyslaju nad autom si mozu tak dost dobre urcit priority

Auta boli brane z Acek, takze to ze Getzu cmudil motor je proste fakt. Ale cenovy rozdiel 20 000 medzi jednotlivymi autami by stacil ohodovo Getzu na uplnu generalku motora (aj ked v 40k km je to haluz :-)

porovnavacie testy zo SM mam celkom rad aosobne si nemyslim ze su zaujate. Zaujimava volba Getzu je novy 16V Crdi s nizsim vykonm (predsa len tych 81 kw je uz fakt vela :-)

BTW ja som rad ze Hyundiov nie je tolko ako napr Skod... preto sa kradnu menej a cloek ma pocit "nezvycajnosti" .. takze by som to za kazdu cenu nehrotil
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Mimochodem. docela me zaujaly jeste dalsi drobnosti:
Ten bazar si teda dela sqelou reklamu, kdyz prodava auto, ktere ma 40k, ale vlastne asi vic, kdyz je uz znicenej motor. Takze zase: "Vonafka, co s ni jezdila stara baba na nakup.... to je jasny, pane!" Uplne to slysim....

A druha vec. Jak uz tady nekdo psal. Snad pro budouciho kupce je dulezity srovnani tehle dvou modelu obecne. K cemu mi je srovnani dvou konkretnich aut? Ani se mi nezda, ze by ty popisovany zavady byly moc typicky pro dany model. Zrovna tak asi kazdy spis oceni upozorneni na to, ze Clio nema po slozeni sedacek rovnou podlahu, nebo ze v levnejsich variantach Getze neni posilovac (priklad). Svoje osobni dojmy z plastu a designu at si schovaj pro Srovnani Maseratti a Lamba :wink:
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

XMira píše:Mimochodem. docela me zaujaly jeste dalsi drobnosti:
Ten bazar si teda dela sqelou reklamu, kdyz prodava auto, ktere ma 40k, ale vlastne asi vic, kdyz je uz znicenej motor. Takze zase: "Vonafka, co s ni jezdila stara baba na nakup.... to je jasny, pane!" Uplne to slysim....

A druha vec. Jak uz tady nekdo psal. Snad pro budouciho kupce je dulezity srovnani tehle dvou modelu obecne. K cemu mi je srovnani dvou konkretnich aut? Ani se mi nezda, ze by ty popisovany zavady byly moc typicky pro dany model. Zrovna tak asi kazdy spis oceni upozorneni na to, ze Clio nema po slozeni sedacek rovnou podlahu, nebo ze v levnejsich variantach Getze neni posilovac (priklad). Svoje osobni dojmy z plastu a designu at si schovaj pro Srovnani Maseratti a Lamba :wink:

tak tak... a taky uz slysim bazarnika "jooo pane, to je hyundai, to po 40.000 kouri normalne.." a takhle to ma klepat.. vsak si prectete Svet motoru.... :lol:

(jak rikam, dost lidi si ani nevsimne toho, ze ty kilometry jsou nesmysl)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
mgl
*
Příspěvky: 27
Registrován: 05 říj 2006, 22:38
Bydliště: Benešov

Příspěvek od mgl »

to black sheep: Pokud první vlastník vozidla prodá vozidlo v záruce, kupující (druhý vlastník) záruku prodejce (dealera Hyundai) ztrácí. Za případné vady (zjednodušeně řečeno pouze ty, které mělo vozidlo v době prodeje a o kterých kupující nevěděl) bude odpovídat prodávající (první vlastník).
Hyundai Getz 1,5 CRDi VGT (65 kW) Champion Hiphop Red
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Příspěvek od antek »

mgl píše:to black sheep: Pokud první vlastník vozidla prodá vozidlo v záruce, kupující (druhý vlastník) záruku prodejce (dealera Hyundai) ztrácí. Za případné vady (zjednodušeně řečeno pouze ty, které mělo vozidlo v době prodeje a o kterých kupující nevěděl) bude odpovídat prodávající (první vlastník).
mgl---NEMÁŠ PRAVDU neboli kecáš.
Accent LC CF1 1.3 2006
Odpovědět

Zpět na „GETZ“