Rozvody vymena

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Selshig píše:[Tak panove ja měnil rozvody po ted si sedněte 120 000km... :lol: :lol: :lol: ne moji vinou ale určití lide do auta nedaji nic krom benzínu...
Klidně se může najet i 150,nebo 200 tisíc Km,a nemusí se nic stát.Ale kdybych měl tolik najeto a věděl,že nemám měněné rozvody,Asi bych za volantem moc klidný nebyl. :)
Naposledy upravil(a) Kamil dne 25 bře 2008, 12:59, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Lucík
*
Příspěvky: 21
Registrován: 04 úno 2008, 10:23
Bydliště: Brno

Příspěvek od Lucík »

A kam chodíš do servisu do Brna? Já do Auto Balvin a nikdy jsem tam neměla auto dýl než do druhého dne... Na ty tisíce KM vyměnit určitě... (lepší než potkanej motor)
Lepší živý nebo pod kapotou?
Obrázek

Hyundai Accent 1,3i 12V 62kW, 1997, 3-dv.
Uživatelský avatar
bohrosik
**
Příspěvky: 198
Registrován: 01 lis 2007, 11:01
Bydliště: Brno, (občas Havl.Brod)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohrosik »

Lucík píše:A kam chodíš do servisu do Brna? Já do Auto Balvin a nikdy jsem tam neměla auto dýl než do druhého dne... Na ty tisíce KM vyměnit určitě... (lepší než potkanej motor)
Tož jelikož jsu z vysočiny a mám malé známosti v servise v Havlíčkově Brodě, tak to zpravidla nechávám tam. Přišlo mi to zatím levnější a s tím člověkem se prostě domluvim co chci to nechci a s čím má případně volat.
Přiznám že jsem nezkoušel rozdíl cen v Brne a v HB, ale myslim že je teď příležitost se na to minimálně optat.
Dík za TIP.


Právě jsem dotelefonoval s AUTO BALVIN - tak výměna cca 10000,- a cca od objednání týden
Aktuálně Hyundai Elantra 1.6i GL 77kW, Hatchback, 12/2005
Hyundai Lantra 1.6i GLS 85kW, KOMBI, 1999 - prodáno 18.12.2011
Hyundai Accent GS 1,3, 62kW, 3-dv, 1996 - prodáno 01/2009
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

já si nechal rozvody měnit v neznačkovém (ale prověřeném) servise, kam jezdim často. Komplet mě to stálo asi 4900,- a měnili mi rozvodový řemen, vodící kladku, napínací kladku (mám Coupé) a k tomu jsem si nechal vyměnit i drážkovaný řemen na alternátor a klínový řemen na posilovač řízení(kterej ovšem nebyl originální a začal mi prokluzovat i po napnutí (ten jsem si pak vyměnil sám za origo). Ráno jsem jim tam dal auto a odpoledne už jsem zase jezdil.

Pokud auto už není v záruce, přijde mi zbytečný vyhazovat peníze za origo servis Hyundai, navíc pokud ten neorigo servis je prověřený, že nic neflákaj.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Lucík
*
Příspěvky: 21
Registrován: 04 úno 2008, 10:23
Bydliště: Brno

Příspěvek od Lucík »

Nevím, proč by to mělo být "vyhazování peněz" za origo servis? To, že mám starší auto, snad neznamená, že ho strčím do prvního servisu kterej potkám?? Chci mít vše kvalitně, rychle a vím, že to neodflákavají. Myslím, že (aspoň teda kam jezdím já) je hodina práce cenově celkem srovnatelná s neorigo (450,- Kč je za hodinu moc?? v neorigo stojí kolem 350,- = to si snad za kvalitu připlatím!). Navíc mají náhradní díly vždy při ruce a když ne, tak není problém objednat a dodají hned. V neorigo? V kterým neorigo mi rychle seženou nějakej drobnej náhradní díl? Možná seženou, ale určitě ne rychle. Jak psal kolega = má auto v opravně třeba i 14 dní (to mi za to fakt nestojí, já potřebuju jezdit). Ale v neorigo? Hyundai je úplně jinak "dělaný" než třeba opel. Když si představím, že do takového servisu, kde zpravují úplně jiná auta, dám svoje... No nevím.. Fakt bych ho tam nedala. A pro, dle mého, když ten mechoš za něco stojí, je šikovnej - kam půjde pracovat? Tam, kde mu dají větší mzdu. A to je v nějaký neorigo venkovským servisu nebo v servisu origo? Samozřejmě v origo servisu. Jiná věc je cena náhradních dílů - ty jsou na starší Hyundaie opravdu (dle mého až přehnaně) drahé. Ale není problém si dobrej náhradní díl sehnat sám a dát ho do servisu ať ho namontují.

Každý má ale jiný názor :wink:
Lepší živý nebo pod kapotou?
Obrázek

Hyundai Accent 1,3i 12V 62kW, 1997, 3-dv.
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

taak mě bylo řečeno že řemen se tam měnil ale když sem se ptal tchana ktery tak řekl tenhle jinej tam neni...njn tak díky cypiskovi sem měl řemen i s napinaci kladkou za 700Kč a prace mě stála 800Kč dělal sem to s kamaradem...ted už se nebojim auto jezdí jinak sem nikdy nevěděl proč chtěji v servisech tolik peněz za rozvody a ono když to člověk děla sam tak pak mu to dojde...
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Uživatelský avatar
Samuel
**
Příspěvky: 169
Registrován: 12 bře 2008, 19:07
Bydliště: Nitra, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samuel »

Selshig píše:
Vladislav Bureš píše:tuším že by to mělo být po 90tis km ale na rovinu u aut z bazaru bych i toto udělal pokud nemáš info o tom kdy to bylo děláno není to sice nejlevnější z věcí co je třeba udělat po koupi takového auta ale pořád lepší než aby se to potkalo a oprava byla až v řádu deseti tisích korun.
tak panove ja měnil rozvody po ted si sedněte 120 000km... :lol: :lol: :lol: ne moji vinou ale určití lide do auta nedaji nic krom benzínu...
tipujem ze auto bolo fotrovcov :lol: u nas to iste.........nase klepe jak svina brzdy piskaju ale z bodu A do bodu B ta to donesie s tym ma vzdy odbije :evil: uz mi to dobre zere nervy...........a chlapci tipnite si kolko si zapytali u nas v NR za vymenu rozvodoveho remena a napinacej kladky........s tym ze oni objednaju diely........servis orig. Hyundai.........len pre info povedal som im nech si vy.....ru oko :lol:
Hyundai Accent 96 1,5 12V HB
Obrázek
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

no original řemen hyundai tak 1600a kladka tak 1000ne???jiank auto bylo od tchana .... a jak říkam krom benzínu tam nelil nic...ani nic neměnil :D
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Uživatelský avatar
Samuel
**
Příspěvky: 169
Registrován: 12 bře 2008, 19:07
Bydliště: Nitra, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samuel »

Selshig píše:no original řemen hyundai tak 1600a kladka tak 1000ne???jiank auto bylo od tchana .... a jak říkam krom benzínu tam nelil nic...ani nic neměnil :D
No starousi.......co s nimi narobis..........inac si moc optimisticky...........12 000 slovenskych korun...........za kladku a remen+ robota vymena oleja filtrov.............za 12000 by som si spravil kurz na mechanika som mu povedal :?
Hyundai Accent 96 1,5 12V HB
Obrázek
Uživatelský avatar
dzakobo
**
Příspěvky: 269
Registrován: 24 úno 2008, 22:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dzakobo »

12 tis. to je dost prehnany!!:o)To by jsi musel mit ferrari ne?:o)Ja jsem koukal na net a dily od NIPPARTS staly cca okolo 1500 + nejaka prace..pocitam tak 2-3 hodiny,takze tohle je prehnany....
Hyundai TUCSON r.v. 2021, 1.6T-GDI HEV 169Kw
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

Samuel píše:
Selshig píše:no original řemen hyundai tak 1600a kladka tak 1000ne???jiank auto bylo od tchana .... a jak říkam krom benzínu tam nelil nic...ani nic neměnil :D
No starousi.......co s nimi narobis..........inac si moc optimisticky...........12 000 slovenskych korun...........za kladku a remen+ robota vymena oleja filtrov.............za 12000 by som si spravil kurz na mechanika som mu povedal :?
no mě stala kladka plus řemen 700 a prace 800 co jsem dal kamaradovi za to že si parkrat zanadaval u toho...jinak těch 12tisic to je mazec
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

12 tisic ? no chlape na tvojom mieste by som napisal priamo do hyundaia nech ich pride niekto skontrolovat.....napriklad...ja som bol v nasom tu v kosiciach ze po com je zadne okno na akcenta...dostal som odpoved ze 15tisic oci mi vysli z jamiek a len ma oblial studeny pot...nakoniec som napisal nejakej pipke do hyundaiu ze po com to mozem mat...odpisala mi 5 tisic a tak aj bolo za 5 tisic som mal okno....ako zatial co som sa stretol s ludmi zo servisu tak to su strasne hovada :D ale tak co narobis :)
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Selshig píše:no mě stala kladka plus řemen 700 a prace 800 co jsem dal kamaradovi za to že si parkrat zanadaval u toho...jinak těch 12tisic to je mazec
Nevíš,jestli by mi ten Tvůj kamarád někdy v budoucnu neudělal rozvody?
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
Samuel
**
Příspěvky: 169
Registrován: 12 bře 2008, 19:07
Bydliště: Nitra, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samuel »

mirec píše:12 tisic ? no chlape na tvojom mieste by som napisal priamo do hyundaia nech ich pride niekto skontrolovat.....napriklad...ja som bol v nasom tu v kosiciach ze po com je zadne okno na akcenta...dostal som odpoved ze 15tisic oci mi vysli z jamiek a len ma oblial studeny pot...nakoniec som napisal nejakej pipke do hyundaiu ze po com to mozem mat...odpisala mi 5 tisic a tak aj bolo za 5 tisic som mal okno....ako zatial co som sa stretol s ludmi zo servisu tak to su strasne hovada :D ale tak co narobis :)
Jo auto zobor............je to tu v Nitre hned nadomnou...........som myslel ze su kvalitny ale ze su tak drahy tak to nie...............inac asi pred 5 tyzdnami som tam dal robit klucku..........na vodicovej strane sa odtrhol bazmek vnutri............chalan asi 19 rocny tam bol mechanik to robil to 3 hodiny a cena prace aj s dielom bola 2156 sk................dam sem doklad prefoteny ked ho najdem aby ste sa zasmiali nad ich nemoznostou................
Hyundai Accent 96 1,5 12V HB
Obrázek
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

Kamil píše:
Selshig píše:no mě stala kladka plus řemen 700 a prace 800 co jsem dal kamaradovi za to že si parkrat zanadaval u toho...jinak těch 12tisic to je mazec
Nevíš,jestli by mi ten Tvůj kamarád někdy v budoucnu neudělal rozvody?
pokud se ti bude chtit jed do stareho jičína tak proč ne...matroš si sežen v tom polsku..jinak rozvody bych už možna i ja vyměnil :D
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“