Klepání v zadních brzdách

Moderátoři: vipe, Moderátoři

MirdaP
*
Příspěvky: 17
Registrován: 17 dub 2008, 11:53

Klepání v zadních brzdách

Příspěvek od MirdaP »

Už někdo přišel na to čím to je? Mě už měnili náboje kol, po pár měsících stejné, před 3 měsíci rozebrání bubnů, nic nenalezeno... Teď to začalo klepat zas. Nejvíc při plném zatížení. :(
Reklama
 

Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Josef »

MirdaP
*
Příspěvky: 17
Registrován: 17 dub 2008, 11:53

Příspěvek od MirdaP »

Tuto diskuzi jsem se zájmem skouknul ale zatím tam nikdo nevynesl konečný verdikt čím to tedy vlastně je...
fred
Příspěvky: 2
Registrován: 17 dub 2008, 14:07

Příspěvek od fred »

Já to měl taky, rozebrali zadní kola a vyměnili pakny a nějaké pružinky. Byla to prý výrobní vada. Nyní to je v pořádku.
MirdaP
*
Příspěvky: 17
Registrován: 17 dub 2008, 11:53

Příspěvek od MirdaP »

A jak je to dlouho? Mě to rozebrali, nic nanašli, tak to dali zase dohromady a ono to přestalo. Na čtvrt roku... :roll:
fred
Příspěvky: 2
Registrován: 17 dub 2008, 14:07

Příspěvek od fred »

někdy v létě 2007. Od té doby jsem najel cca 18 tis. km a nic. Jezdím do servisu v Olomouci, tam se tomu věnují, konzultace prý byla až u importéra, potažmu u výrobce. Pokud tomu mohu věřit, ale vše je OK
MirdaP
*
Příspěvky: 17
Registrován: 17 dub 2008, 11:53

Příspěvek od MirdaP »

Konzultace asi moc neproběhla, jinak by o tom musely vědět všechny servisy. V Chomutově věděli prd, prý tam asi byla nějaká nečistota... :oops:
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od j.albi »

fred píše:někdy v létě 2007. Od té doby jsem najel cca 18 tis. km a nic. Jezdím do servisu v Olomouci, tam se tomu věnují, konzultace prý byla až u importéra, potažmu u výrobce. Pokud tomu mohu věřit, ale vše je OK
V servisu Olomouc se tomu věnují??? :cry: Patrně nejezdíme do stejného autorizovaného servisu!
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
Peter2007
*
Příspěvky: 34
Registrován: 26 říj 2006, 16:15

brzdy

Příspěvek od Peter2007 »

Tak mne menili naboje a odvtesdy je pokoj, viac ako rok....
MirdaP
*
Příspěvky: 17
Registrován: 17 dub 2008, 11:53

Příspěvek od MirdaP »

Nábojema to ale nebude, mě je měnili už v záruce a stejně to začalo dělat zase. Teď je to ve stavu že to chvíli dělá, chvíli ne, přestávám tomu věnovat pozornost... :oops:
Cemar
*
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2005, 22:02
Bydliště: Chrudimsko

Příspěvek od Cemar »

Mám stejnou zkušenost - před rokem mi vyměnili v záruce náboje , do zimy byl klid(cca 10 tis. km), v zimě to zase začalo klepat...A teď na jaře chvíli klepe, chvíli neklepe :?
Červený Getz 1.1 - třídveřový (byl), bílý Getz 1,4 - pětidveřový (byl), bílý Bayon 1,2 (je)
MirdaP
*
Příspěvky: 17
Registrován: 17 dub 2008, 11:53

Příspěvek od MirdaP »

Přece není možný aby nikdo nepřišel na to čím to je... Byl jsem na technický a brzdy v pohodě, takže na funkci to snad vliv opravdu nemá. :shock:
Uživatelský avatar
ross07
**
Příspěvky: 127
Registrován: 22 úno 2008, 09:00
Bydliště: PCE (CZ)

Klepání brzd , Getz, Matrix ...

Příspěvek od ross07 »

MirdaP píše:Přece není možný aby nikdo nepřišel na to čím to je... Byl jsem na technický a brzdy v pohodě, takže na funkci to snad vliv opravdu nemá. :shock:
Je to fakt zajímavé, mám to samé ,ale u Matrixu (1.6 GLS 8/2004). Klepe to při větším bržděním a pokud vím jen v pravém zadním kole. Když brzdím zlehka tak nic. Asi nějakej démon v brzdách u Hyundai. Na funkci to nemá vliv to klepání, jelikož to brzdí jak čert a jak píše MirdaP na STK vše OK. Jelikož jsem před týdnem lakoval třmeny i bubny tak mi to už nedalo buben shodit a podívat se na to. Podotýkam, že mám najeto jen cca 17 tis. Pod bubnem vše jako nové jen od prachu. Že by to byla nába se mi věřit nechce a jen tak nechat za 3.5 tácu měnit v servisu nábu taky ne. Jde o to zjistit co o co ťuká. Jde o kovový zvuk. Může to taky ťukat něco o zadní kryt brzd , je to plech a jako ozvučnice a zesilovač randálu idelální. Koukal jsem na to a nic viditelně špatné není. Pružiny našponovaný, jen co můžu posoudit. Nedá mi to a budu se v tom hrabat ještě jednou. Neměl jsem teď moc času. Chtěl bych se ještě jednou podívat na mechanismus od parkovací brzdy. Jestli se při brždění něco nevyvěsí při roztažení paken od prasátek ,protože ten mechanismus je kombinovanej. Teď si nejsem moc jistej jestli jsem to už zkoušel , zatánout trochu ručku 1 - 2 zuby jestli to bude při sešlápnutí dělat nebo ne !!! Někde na to přijít musíme jak vy u Getzíku tak my u Matrixů. Ještě mne zarazil jeden mechanismus který je v horní části brzd , na obrázku jsem ho označil šipkou (nevím jestli to máte u Getzu stejné) Je to rozpěrka ,možná štelovatelná, tváří se tak, a má na sobě ozubení. Proti tomu ozubení je zahnutý plech - páka , tenký,mechanismus (asi jako rohatka), ale je zajímavé , že úplně nedoléhá k ozubení , což mne překvapilo, a přítlak toho všeho dělá tenká pružinka . Hodně tenká. Nesnažil jsem se s tím otáčet , jelikož nevím k čemu to je a při čem se to nastavuje. Na obrázku ten mechanismu s rohatkou namalován není, jen ozubení na té rozpěrce. Tak až to zase rozhodím tak to vyfotím. Někde se odrazit musíme a postupně něco vyloučit. Zajímá mne příčina. Výměna celých paken s pružinama třeba pomůže, ale co po 5 tis , nezačne to zase dělat ??? :idea: :idea: :idea: :? Obrázek
Nyní: Hyundai Matrix 1.6/103HP , r.v. 2004...jezdí...,
Bylo:
Opel Astra F 1.6/75HP 3dv, r.v. 1998, stále jezdí :-)
Fiat UNO 1.5/75HP, r.v. 1986, asi ve šrotu
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Mám dojem, že to tzv. samoštel, který vymezuje vůli paken vůči bubnu tak aby i po opotřebovávání paken byla pořád stejná. Pokud jsou ty plíšky /ta zubatka/ nebo ty pružinky špatné, pakny se automaticky nedoštelovávají a může tak vzniknout větší mezera mezi paknou a bubnem a to může být příčina toho hluku. Pokud ta mezera není moc velká, tak to ani na brždění nepoznáš. Myslím, že jsou to ty samoštely, buď zaneřáděné nebo špatná pružinka. Mrkni na to!!!
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

co ty plechy?

Příspěvek od ROOOM »

Ahoj,

jeste jsem si vzpomnel, ze kdyz jsem to cistil tak na prvni pohled byly vylestene rohy toho plechu nakterem jsou desticky. Jako kdyby se bubnu pri brzdeni dotkly nejdrive ony a pak dosedla cela deska. Nevim jestli je to mozne, ale srazil jsem je trochu pilnikem

http://www.rtech.eu/getz/brzdy/slides/DSCN5382.html

a pak uz jen vyfoukal .... od te doby klid ..tuktuk

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 1&start=30
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Odpovědět

Zpět na „GETZ“