Hrdza

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

super.soso
**
Příspěvky: 278
Registrován: 27 čer 2007, 14:10
Bydliště: Bratislava

Hrdza

Příspěvek od super.soso »

Dneska som si vsimol na svojom accente hrdzu, je nad zadnim pravim kolesom.
Tam ako sa spaja zadny blatnik s karoseriou.
Takze som trosku sklamani. Neviete niekto poradit ako sa to
zbavit svojpomocne. Lebo za klampiarom sa mi
nechce ist, bolo by to aj dost drahe. Dik za rady :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Samuel
**
Příspěvky: 169
Registrován: 12 bře 2008, 19:07
Bydliště: Nitra, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrdza

Příspěvek od Samuel »

super.soso píše:Dneska som si vsimol na svojom accente hrdzu, je nad zadnim pravim kolesom.
Tam ako sa spaja zadny blatnik s karoseriou.
Takze som trosku sklamani. Neviete niekto poradit ako sa to
zbavit svojpomocne. Lebo za klampiarom sa mi
nechce ist, bolo by to aj dost drahe. Dik za rady :)
Ak to odfotim tak to sem dam ako to dopadne ked si to das spravit fuserovi sebe podobnemu cize nejakemu amaterovi s nastrojmi..........bez urazky ale asi ty ani ja sme neni prof klampiari :lol: dali sme to spravit a zhnilo to este viac.........daj to spravit poriadne...........ver mi ze to bude za tych par tisic stat
Hyundai Accent 96 1,5 12V HB
Obrázek
Uživatelský avatar
Dracik
*
Příspěvky: 50
Registrován: 26 bře 2008, 16:53
Bydliště: Rimavská Sobota /Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dracik »

ja mam uplne presne ten isty problem nad pravym zadnym kolesom to kvitne tiez rozmyslam co s tym ci si sam poradim alebo dakoho vyhladat ... zas druha vec je ze neviem ani ako nato ... hm.. ale som si vsimol velmi vela accentov tam hrdzavie...
PS: pozri si aj prave predne dvere naspodku uplne ci aj tam ti nechyta hrdza...
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

Viděl jsem naživo asi deset Accentů typu X-3 a všechny :!: :!: :idea: :?: měly tohle místo narezlé..... ten můj nevyjímaje.... asi tady udělali soudruzi z Koreje nějakou chybičku. V mém případě je to jediné místo, kde se rez objevuje (ač ne moc)
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
skullin
*
Příspěvky: 59
Registrován: 09 úno 2008, 16:46

Příspěvek od skullin »

jj presne jak pisete me to chyta ale i u kliky ridice nastesti mam bratra lakyrnika takže pohoda jazz :D
Hyundai Accent 97 1,3 62Kw......Prodáno
Toyota Avensis 2,0 Tdi 81Kw 2001
Uživatelský avatar
Samuel
**
Příspěvky: 169
Registrován: 12 bře 2008, 19:07
Bydliště: Nitra, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samuel »

skullin tak ty si teda zahojeny :D no vazne odporucam to dat spravit odbornikovi uz pri zakladnom kvitnuti......kamosovi na Lantre to robili prof ne ako mne a ma to uz 3 rok bez vsetkeho........avsak lantru mu to chytilo na kufri......ano vela hyundaiov accentov tam hrdzavie avsak okrem tohto je to co sa tyka hrdze solidne auto........takze vzdy lepsie ako stara Astra ktora hrdzavie na celom podvozku plus kufor a blatniky........takze accent oka :wink:
Hyundai Accent 96 1,5 12V HB
Obrázek
super.soso
**
Příspěvky: 278
Registrován: 27 čer 2007, 14:10
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od super.soso »

Tak toto je to spominane miesto,sorry za kvalitu fotky,bolo to fotene mobilom. Zajtra to skusim cele navoskovat. Obrázek Obrázek :D
21peter
*
Příspěvky: 65
Registrován: 10 črc 2007, 16:54
Bydliště: SR

Oprava

Příspěvek od 21peter »

Ahojte chlapci tu je moja oprava blatníka ktorý ešte nie je na fotke dokončený.Piplal som sa 3 hoďky okolo toho.

Obrázek :lol:
Uživatelský avatar
mischo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 26 dub 2008, 12:07
Bydliště: Kendice SK

Příspěvek od mischo »

Nazdar chalani mal som prvy accent a kvitla prava aj lava strana.
Teraz mam druhy accent a to same na pravej strane ale len zo spodu falca takze to vybrusim do ziveho a asi nejaky zaklad a potom farbu.
Ak sa to urobi v zaciatku kvitnutia tak je to potom najlacnejsie opravit
A okrem toho je jar takze vsetko kvitne :lol:
21peter
*
Příspěvky: 65
Registrován: 10 črc 2007, 16:54
Bydliště: SR

Příspěvek od 21peter »

:D dávaj si pozor aby si nebol ako ja :lol: brúsil som aby bola preč korózia a vybrúsil som cca 6-9cm otvor a prúser jak hovadol ale inak sa nedalo :twisted: Tak som bol nasraný na to :x
Uživatelský avatar
TechGen
**
Příspěvky: 217
Registrován: 28 lis 2007, 18:58
Bydliště: SVK, Big Šariš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TechGen »

Hrdzaviet tam zrejme bude kazdy Accent. Dovodom je stupidna konstrukcia lemov okolo blatnikov. Najprv to zacne hrdzaviet nad kolesom preto, ze tam je lem horizontalny, takze voda a sajrajt nemaju kam odtekat. A kazdemu to zacne na jednom specifickom mieste, tam, kde lemom prechadza skrutka, ktora drzi zadny naraznik na svojom mieste. Cez spoj pretecie voda a je to. Prava strana zacina hrdzaviet skor ako lava - to bude zrejme dane tym, ze na lavej strane je veko palivovej nadrze, takze cast spiny stecie po nom. U mna sa to uz tmelenim zachranit neda, takze budem musiet dat prezvarat :?

Dalsie kriticke miesto je spodna cast prahov pod dverami. Ja som to mal estelen v zaciatocnom stadiu, takze stacilo z vnutornej strany kompletne vsetko vyplnit plastickym tmelom FT101 a teflonom, aby sa tak obnovila povodna oasfaltovana vrstva. Teraz by sa tam uz za ziadnych okolnosti nemala dostat voda. Na vonkajsiu stranu pojde klasicky karosarsky dvojzlozkovy tmel na brusenie.

Obrázek Obrázek
Červené superžihadlo Accent 1,5 12V 1996 (audio drvič okien - 1390 W)
http://www.hitechweb.genezis.eu/?page=_fcc1.htm
super.soso
**
Příspěvky: 278
Registrován: 27 čer 2007, 14:10
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od super.soso »

Auto som poriadne vycistil a navoskoval. V najblizsej dobe musim ist s auto na zdvyhak a pozret sa ako to vyzera z dola. Dufam ze to nebude vazne.

Ked si to tak zoberem accent ma vyse 10rokov a za tych 10rokov bol mozno 5krat v garazi inac odolaval nastraham pocasie.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatulda »

nazdar pánové,mám jen jednu otázačku-stříkáte někdo dutiny,pokud ne,tak to jednou za dva roky zkuste udělat a myslím,že budete mít o problém méně.Je to jen můj názor,protože pony mi takhle reznul taky-vyvařil jsem,nakytoval,nastříkal a vypral dutiny a byl pokoj.
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
Uživatelský avatar
TechGen
**
Příspěvky: 217
Registrován: 28 lis 2007, 18:58
Bydliště: SVK, Big Šariš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TechGen »

Obrázek
Červené superžihadlo Accent 1,5 12V 1996 (audio drvič okien - 1390 W)
http://www.hitechweb.genezis.eu/?page=_fcc1.htm
super.soso
**
Příspěvky: 278
Registrován: 27 čer 2007, 14:10
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od super.soso »

TechGen píše:Obrázek
Tak tohoto sa najviac obavam,toto je uz velky pruser. To bude treba cele kompletne vyvarit.
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“