Demontáž zadního nárazníku

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Demontáž zadního nárazníku

Příspěvek od Jirka »

Ahoj kucí, poraďte jak sundat na Accentu zadní nárazník. Potřebuju ho nutně sundat kvůli začínající korozy zadního blatníku nad nárazníkem.
Nevíte kde jsou šrouby, kolik jich je?? Díky za info. Slyšel jsem, že jsou úchyty i pod zadníma světlama, je to pravda, musí se vyndat světla?
Díky moc J
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Reklama
 

Uživatelský avatar
TechGen
**
Příspěvky: 217
Registrován: 28 lis 2007, 18:58
Bydliště: SVK, Big Šariš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TechGen »

Ak by si pockal nejakych sest dni, budem davat dole ten svoj a mohol by som nafotit. Urcite je na kazdej strane za kolesom sruba (ta, ktora z vnutornej strany drzi lapace necistot). Potom je na kazdej strane skrutka, ktora pripevnuje koniec naraznika o karoseriu (to bude urcite to miesto, kde Ti to hrdzavie a samotna skrutka je aj dovod, preco Ti to hrdzavie - vid tema "hrdza"). Styri sruby su na vrchnej strane naraznika pod priestorom zadnej SPZ, jedna je v strede spodnej casti naraznika hned pod tymi styroma. Po dalsej na kazdej strane je niekde okolo toho plechoveho absorbera narazov, ale nepamatam si teraz presne kde a predpokladam ze je dost vysoka pravdepodobnost, ze aj pod svetlami budu nejake.
Červené superžihadlo Accent 1,5 12V 1996 (audio drvič okien - 1390 W)
http://www.hitechweb.genezis.eu/?page=_fcc1.htm
Uživatelský avatar
Thomick76
*
Příspěvky: 14
Registrován: 03 led 2008, 13:45
Bydliště: Homole u Českých Budějovic

Info

Příspěvek od Thomick76 »

Ahoj, zajeď k nám na servis tam ti to kluci řeknou nebo tam zavolej...
Pak tady můžeš být za machra :)
Tomáš

služební HYUNDAI - třeba I30, iX35, Santa Fe, iX20 :)
soukromá Elantra 1.6i, zelený sedan, RV 2000, 315 000 km !!!

http://www.facebook.com/pages/Ceske-Bud ... 2111055417
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Info

Příspěvek od Jirka »

Thomick76 píše:Ahoj, zajeď k nám na servis tam ti to kluci řeknou nebo tam zavolej...
Pak tady můžeš být za machra :)
Ahoj, asi to zkusím najít sám, přece to musí bejt nějak přístupný, kdyžtak vyndám i ty světla. Když to nenajdu, zajedu, ale snad to najdu sám potřebuju to teď přes dlouhej víkend udělat.
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
mannice
**
Příspěvky: 137
Registrován: 05 bře 2008, 04:01
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mannice »

Cauky musis sundat svetla odmontovat sroubky co vidis a pak mas jeste zespoda naky srouby a na naky se spatne dostavas..Jinak to je asi vse..Neni to tezky nak moc..mej se
Butcho
Příspěvky: 9
Registrován: 09 dub 2008, 13:24
Bydliště: Martin, Slovensko

Příspěvek od Butcho »

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Hyundai Accent GLS 1.5 12V
r.v. 96; 5 dv
104000 Km
Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Děkuju všem za opovědi, šlo to celkem v pohodě, jen když jsem to složil zpět zbyly mi asi 4 šroubky :D . Ale drží. Jinak pro všechny komu začíná hnít hrana nad nárazníkem, doporučuju se tam mrknout, je to fakt zajímavý, jak to pod zadním nárazníkem rezne. I když je pravda že to nebyla žádná katastrofa. Trochu jsem to zbrousil a natřel celej zadek pod nárazníkem antikorozní silnovrstvou barvou a bude na chvíli zas vystaráno. Asi by to chtělo udělat i s předkem, ale na to se asi vybodnu.
Horší je to s jedním lemem. Koupil jsem kit a nakonec byl zbytečnej, jak jsem do toho hrábnul, třetina lemu mi zůstala v ruce :D
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
TechGen
**
Příspěvky: 217
Registrován: 28 lis 2007, 18:58
Bydliště: SVK, Big Šariš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TechGen »

Kup novy a daj si prezvarat. Teraz som zistoval a novy stoji okolo Sk 1300,- takze v ceskych by to malo byt okolo tisicky.
Červené superžihadlo Accent 1,5 12V 1996 (audio drvič okien - 1390 W)
http://www.hitechweb.genezis.eu/?page=_fcc1.htm
Uživatelský avatar
TechGen
**
Příspěvky: 217
Registrován: 28 lis 2007, 18:58
Bydliště: SVK, Big Šariš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TechGen »

Odpoved je jasna - bez vybratia svetiel sa zadny naraznik dole dat neda:

Obrázek
Červené superžihadlo Accent 1,5 12V 1996 (audio drvič okien - 1390 W)
http://www.hitechweb.genezis.eu/?page=_fcc1.htm
Uživatelský avatar
mireceks
***
Příspěvky: 501
Registrován: 16 led 2008, 16:22
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od mireceks »

Jirka píše:Děkuju všem za opovědi, šlo to celkem v pohodě, jen když jsem to složil zpět zbyly mi asi 4 šroubky :D . Ale drží. Jinak pro všechny komu začíná hnít hrana nad nárazníkem, doporučuju se tam mrknout, je to fakt zajímavý, jak to pod zadním nárazníkem rezne. I když je pravda že to nebyla žádná katastrofa. Trochu jsem to zbrousil a natřel celej zadek pod nárazníkem antikorozní silnovrstvou barvou a bude na chvíli zas vystaráno. Asi by to chtělo udělat i s předkem, ale na to se asi vybodnu.
Horší je to s jedním lemem. Koupil jsem kit a nakonec byl zbytečnej, jak jsem do toho hrábnul, třetina lemu mi zůstala v ruce :D
Zdravim:) Prosim te, chystam se ted nekdy sundat predni i zadni naraznik, co nejvic to ocistit od rzi i ze spodu a necham si to vystrikat gumoasfaltem. Ale chci se zeptat na to rezaveni toho mista nad naraznikem, jak pises ta hrana. Taky to mam na jedne s trane chytle trochu. Jak sis s tim poradil? Dik moc za radu
:hyu: i30cw 1,6 Style 2010 :hyu: Santa Fe 2,2 CRDi 2010 :hyu: Accent 1,4i, 2010 Ford Mondeo 1,6 16V, 1999

Bylo: :hyu: Accent 1,5 GLS, 1997 :hyu: Elantra 1,6 FIFA Edition, 2002 :hyu: Accent 1,5 GLS, 1997
Pavel_S
*
Příspěvky: 51
Registrován: 18 kvě 2008, 11:51

Příspěvek od Pavel_S »

Resil jsem uplne to samy, s lemem na levy strane se nedalo delat nic jineho nez ho cely vymenit, pravou stranu stacilo zbrousit a prekytovat, ted jsem si to nechal delat a nechal tam 6-tku, mam 3-dverak a strikaly se oba blatniky vcetne laku. Doufam ze ted to nejakou doby zase vydrzi. :)
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“