Spotřeba jako kráva

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

miguel

Příspěvek od miguel »

black_sheep píše:
Hardcam píše:To je jako kdyz nekdo tvrdi, ze se zarazenou rychlosti neni zadna spotreba...samozrejme, ze je, na neco ten motor musi behat...
neni pravda, pokud neslapes na plyn a jedes s kopce s kvaltem nezere nic!!! trebas u starsich strikacek to je jemne cejtit kdyz to vypoji jednotka palivo a jede to naprazdno... :wink: kdybys mel palubni PC tak ti to ukaze opravdu 0,00l ;)

Ale žere něco neboj......když pustíš ten plyn,tak je z toho trochu pal.poč. zmatenej protože ze spínače na škrtící klapce má ř.j. signál že není sešláplej plyn,ale auto je v pohybu.....jakmile se zastaví,tak ti hned naskočí spotřeba v litrech na hodinu............podle mýho to vstřiky uplně nevypne.........co na to IVAN
Reklama
 

Uživatelský avatar
yenda
**
Příspěvky: 145
Registrován: 29 srp 2005, 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenda »

miguel píše:
black_sheep píše:
Hardcam píše:To je jako kdyz nekdo tvrdi, ze se zarazenou rychlosti neni zadna spotreba...samozrejme, ze je, na neco ten motor musi behat...
neni pravda, pokud neslapes na plyn a jedes s kopce s kvaltem nezere nic!!! trebas u starsich strikacek to je jemne cejtit kdyz to vypoji jednotka palivo a jede to naprazdno... :wink: kdybys mel palubni PC tak ti to ukaze opravdu 0,00l ;)

Ale žere něco neboj......když pustíš ten plyn,tak je z toho trochu pal.poč. zmatenej protože ze spínače na škrtící klapce má ř.j. signál že není sešláplej plyn,ale auto je v pohybu.....jakmile se zastaví,tak ti hned naskočí spotřeba v litrech na hodinu............podle mýho to vstřiky uplně nevypne.........co na to IVAN
jo fakt to vstřikování úplně vypne - to že naskočí spotřeba za hodinu při nízkých otáčkách už tady psal Black - aby to nechcíplo, ale pokud máš dostatečné otáčky tak to nežere ani ň :)
Toyota Avensis sedan Sol 2.0 16V (94 kW)
dříve: Accent 1.5 12V GLS, r.v. 1997
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

yenda píše:
miguel píše:
black_sheep píše: neni pravda, pokud neslapes na plyn a jedes s kopce s kvaltem nezere nic!!! trebas u starsich strikacek to je jemne cejtit kdyz to vypoji jednotka palivo a jede to naprazdno... :wink: kdybys mel palubni PC tak ti to ukaze opravdu 0,00l ;)

Ale žere něco neboj......když pustíš ten plyn,tak je z toho trochu pal.poč. zmatenej protože ze spínače na škrtící klapce má ř.j. signál že není sešláplej plyn,ale auto je v pohybu.....jakmile se zastaví,tak ti hned naskočí spotřeba v litrech na hodinu............podle mýho to vstřiky uplně nevypne.........co na to IVAN
jo fakt to vstřikování úplně vypne - to že naskočí spotřeba za hodinu při nízkých otáčkách už tady psal Black - aby to nechcíplo, ale pokud máš dostatečné otáčky tak to nežere ani ň :)
tak tak.. :P
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

No jak bych to napsal,skutečně vypne palivo bez plynu,od toho je tam
spínač škrtící klapky,ale vzhledem k tomu,že benzínová pumpa vhání
palivo do rozdělovacího potrubí a regulátor tlaku drží skoro konstantní tlak
v palivovém potrubí (průměrně bývá u 4-bod tlak 300kpa!!)Tak benzín tam jde,ale skrátí se délka vstřiku paliva a Ecu pouze sníží množství paliva!!!To vypnutí spočívá v tom,že legulátor tlaku sníží průtok paliva!!
Méně do vstřiků,více do nádrže(Pumpa běží pořád!!)
Regulátor tlaku paliva je řízen podtlakovým spínačem,který je elektronicky řízen Ecu!!
Tak snad jsem to napsal dobře,hlavně Mě neukamenujte,dneska jsem moc
dobrý den neměl!! :cry: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

black_sheep píše:jinak k ty spotrebe scoupe, za dnesek a vcerejsek, od opravy termostatu jsem najel celkem hodne, ale dohromady prd, asi 140km, byl jsem se projizdet pac to tedka krasne jezdii 8) a jeste nez reknu kolik mi vychazi - spotrebu pocitat umim pro rejpaly, akorat to neni moc presny zatim, malo jsem najel a pri tehle castkach muze kazdej km hrat roli.. :wink: rozsvitilo se mi hladovy voko, tak jsem nabral, projel to, pred chvili se zase rozsvitilo a podle toho to pocitam. driv mi tak vychazelo kolem 7-8 v zime, podle tyhle metody a dlouhodobe co jsem si psal do tabulky v PDA to vychazelo presne docela.. dneska mi vyslo predbezne 6,288 :shock: ve vysledku dlouhodobe to muze poskocit o trosku, ale nevypada to ze by lezla nahoru spis naopak.. :) vubec jsem to netocil, nemelo to cenu, pac to v tech haldach stejne hrabosii.. podminky: malomesto a mimo mesto, to na to taky melo vliv a osazeni 2 osoby.. :wink: od vymeny oleje ubehlo 2tis a zatim nesezral ani fň :lol: tuk tuk tuk radsi zaklepu kdyby nahodou chtel zacit.. miluju scoupe cimdal vic... :P nad hladovym vokem jsem najel za 200Kc 114km pri cene 27,9Kc za litr (Shell 95ochcan) a vazne nemam duvod tady nak neco nalhavat, to fakt ne.. :) pneu mam novy Sava Eskymo, mozna i to dela svy, oproti romcisovejm slickum.. :wink:
mno venku prituhuje a spotreba vylezla nazpet k sedmi litrum by vocko jak to tedka ubejva.. uvidime, az projedu zbytek v nadrzi budu moudrejsi.. :wink:
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

black_sheep píše:
black_sheep píše:jinak k ty spotrebe scoupe, za dnesek a vcerejsek, od opravy termostatu jsem najel celkem hodne, ale dohromady prd, asi 140km, byl jsem se projizdet pac to tedka krasne jezdii 8) a jeste nez reknu kolik mi vychazi - spotrebu pocitat umim pro rejpaly, akorat to neni moc presny zatim, malo jsem najel a pri tehle castkach muze kazdej km hrat roli.. :wink: rozsvitilo se mi hladovy voko, tak jsem nabral, projel to, pred chvili se zase rozsvitilo a podle toho to pocitam. driv mi tak vychazelo kolem 7-8 v zime, podle tyhle metody a dlouhodobe co jsem si psal do tabulky v PDA to vychazelo presne docela.. dneska mi vyslo predbezne 6,288 :shock: ve vysledku dlouhodobe to muze poskocit o trosku, ale nevypada to ze by lezla nahoru spis naopak.. :) vubec jsem to netocil, nemelo to cenu, pac to v tech haldach stejne hrabosii.. podminky: malomesto a mimo mesto, to na to taky melo vliv a osazeni 2 osoby.. :wink: od vymeny oleje ubehlo 2tis a zatim nesezral ani fň :lol: tuk tuk tuk radsi zaklepu kdyby nahodou chtel zacit.. miluju scoupe cimdal vic... :P nad hladovym vokem jsem najel za 200Kc 114km pri cene 27,9Kc za litr (Shell 95ochcan) a vazne nemam duvod tady nak neco nalhavat, to fakt ne.. :) pneu mam novy Sava Eskymo, mozna i to dela svy, oproti romcisovejm slickum.. :wink:
mno venku prituhuje a spotreba vylezla nazpet k sedmi litrum by vocko jak to tedka ubejva.. uvidime, az projedu zbytek v nadrzi budu moudrejsi.. :wink:
Motor se o něco dýl zahřejvá a tudíž Ecu pěkně valí benzín za studena!!
Dneska jsem byl natočit auto a dlohouho se ohřívalo!!! :(
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

ivan píše:
black_sheep píše:
black_sheep píše:jinak k ty spotrebe scoupe, za dnesek a vcerejsek, od opravy termostatu jsem najel celkem hodne, ale dohromady prd, asi 140km, byl jsem se projizdet pac to tedka krasne jezdii 8) a jeste nez reknu kolik mi vychazi - spotrebu pocitat umim pro rejpaly, akorat to neni moc presny zatim, malo jsem najel a pri tehle castkach muze kazdej km hrat roli.. :wink: rozsvitilo se mi hladovy voko, tak jsem nabral, projel to, pred chvili se zase rozsvitilo a podle toho to pocitam. driv mi tak vychazelo kolem 7-8 v zime, podle tyhle metody a dlouhodobe co jsem si psal do tabulky v PDA to vychazelo presne docela.. dneska mi vyslo predbezne 6,288 :shock: ve vysledku dlouhodobe to muze poskocit o trosku, ale nevypada to ze by lezla nahoru spis naopak.. :) vubec jsem to netocil, nemelo to cenu, pac to v tech haldach stejne hrabosii.. podminky: malomesto a mimo mesto, to na to taky melo vliv a osazeni 2 osoby.. :wink: od vymeny oleje ubehlo 2tis a zatim nesezral ani fň :lol: tuk tuk tuk radsi zaklepu kdyby nahodou chtel zacit.. miluju scoupe cimdal vic... :P nad hladovym vokem jsem najel za 200Kc 114km pri cene 27,9Kc za litr (Shell 95ochcan) a vazne nemam duvod tady nak neco nalhavat, to fakt ne.. :) pneu mam novy Sava Eskymo, mozna i to dela svy, oproti romcisovejm slickum.. :wink:
mno venku prituhuje a spotreba vylezla nazpet k sedmi litrum by vocko jak to tedka ubejva.. uvidime, az projedu zbytek v nadrzi budu moudrejsi.. :wink:
Motor se o něco dýl zahřejvá a tudíž Ecu pěkně valí benzín za studena!!
Dneska jsem byl natočit auto a dlohouho se ohřívalo!!! :(
jojo ty mrazy jsou fuj a navic jsem tomu zase docela nakladal :cry: to se neda udrzet porad jezdit jak snek :lol: 7,4 uz jsme skoro zase tam kde predtim, ale sviznejc a topeni na max :arrow: vedro v aute.. :roll: :lol: njn, uzivam si sauny kdyz uz je venku taka kosa..
Dogi27
**
Příspěvky: 131
Registrován: 19 říj 2005, 14:43
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dogi27 »

JO,TAK MOJE SPOTREBA BYLA VCERA NEJAKEJCH 14L/100KM.JE FAKT,ZE TEPLICKOU DALNICI JSEM UDELAL ZA 22 MIN,ALE DOST TO TAKY DELA MOTOR,KTEREJ NEMAM JESTE UDELANEJ.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Dogi27 píše:JO,TAK MOJE SPOTREBA BYLA VCERA NEJAKEJCH 14L/100KM.JE FAKT,ZE TEPLICKOU DALNICI JSEM UDELAL ZA 22 MIN,ALE DOST TO TAKY DELA MOTOR,KTEREJ NEMAM JESTE UDELANEJ.
No takhle jsem začínal taky na 14 litrech :shock: na 100 km-ů!!!
Já si rval vlasy co s tím :twisted: Dneska :lol: :lol: 8) :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

ivan píše:
Dogi27 píše:JO,TAK MOJE SPOTREBA BYLA VCERA NEJAKEJCH 14L/100KM.JE FAKT,ZE TEPLICKOU DALNICI JSEM UDELAL ZA 22 MIN,ALE DOST TO TAKY DELA MOTOR,KTEREJ NEMAM JESTE UDELANEJ.
No takhle jsem začínal taky na 14 litrech :shock: na 100 km-ů!!!
Já si rval vlasy co s tím :twisted: Dneska :lol: :lol: 8) :wink:
ty brdo a cim zes to mel? kdyby nahodou se mi to jednou stalo taky tak at vim uz dopredu.. :roll: :lol: :wink:
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

black_sheep píše:
ivan píše:
Dogi27 píše:JO,TAK MOJE SPOTREBA BYLA VCERA NEJAKEJCH 14L/100KM.JE FAKT,ZE TEPLICKOU DALNICI JSEM UDELAL ZA 22 MIN,ALE DOST TO TAKY DELA MOTOR,KTEREJ NEMAM JESTE UDELANEJ.
No takhle jsem začínal taky na 14 litrech :shock: na 100 km-ů!!!
Já si rval vlasy co s tím :twisted: Dneska :lol: :lol: 8) :wink:
ty brdo a cim zes to mel? kdyby nahodou se mi to jednou stalo taky tak at vim uz dopredu.. :roll: :lol: :wink:
Tak to je na knížku,protože co jsem všechno s tím zkusil,tak bys Mi ani vevěřil!! :lol: :lol: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

no ja mam asi 10 stale...ale tiez mam prudke rozbehy...a strasne tazku nohu...a jazdim vecsinou tyx 80 po meste...teplota sa mi vzdy tak do 5minut dostane do polky...ale xcem po prvej vyplate ak mi niekto da pracu dat sportovy filter a to cidlo z povodneho nejako polepit aby na neho nefukalo( ako to tu jeden typek radil ) mozno pojdem dole so spotrebou co by ma potesilo ale tiez necakam zazraky :D
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Dodneska jsem jezdil se sport filtrem, nez mi bouchnul...diky tomu jsem snizil spotrebu z 12 na 8 litru...vratil jsem tam normalni a dokonce to neskube po ranu...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Farmář
***
Příspěvky: 763
Registrován: 27 kvě 2005, 22:35

Příspěvek od Farmář »

Hardcam píše:Dodneska jsem jezdil se sport filtrem, nez mi bouchnul...diky tomu jsem snizil spotrebu z 12 na 8 litru...vratil jsem tam normalni a dokonce to neskube po ranu...
ze by se klasika opravdu osvedcila?!? :wink:
lukas.frela

Příspěvek od lukas.frela »

na sportovní filtr sou přípravky kterým ten filtr musíš proprat aby vydržel jak má.A stou spotřebou to nemohu psoudit jelikož ten filtr na zimu vyndavám přijde mi ho škoda tam nechat
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“