Hyundai Coupe 1.6

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
CARy
**
Příspěvky: 152
Registrován: 08 čer 2005, 09:54
Bydliště: Kladno-Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CARy »

No mám neboj, mám kopie všeho z Itálie, má to štítky všude možně. No ale nedokážu si nějak přesně představit když rupne řemen, bych se asi p.. fakt tomu auto nehodlám dát na pr...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

CARy píše:No mám neboj, mám kopie všeho z Itálie, má to štítky všude možně. No ale nedokážu si nějak přesně představit když rupne řemen, bych se asi p.. fakt tomu auto nehodlám dát na pr...
No jestli máš servisku a je tam třeba poslední kontrola letos a stav tachometru odpovídající tak by to mělo bejt v poho, nicméně preventivně bych ho prostě vyměnil - zas tak drahý to neni (třeba ve srovnání s Fiatem Coupé - 30t), protože když rupne tak je vymalováno...
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Uživatelský avatar
CARy
**
Příspěvky: 152
Registrován: 08 čer 2005, 09:54
Bydliště: Kladno-Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CARy »

Tak jo radši asi jo, kde jsi to nechal dělat¨v Butovicích ? sem se přibližně ptala mělo by to vyjít snad kolem 8 tisíc . Chjo mam to auto tejden ještě nestíhám všechno pořešit, hlavně když furt tvrdnu ve práci.
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

CARy píše:Tak jo radši asi jo, kde jsi to nechal dělat¨v Butovicích ? sem se přibližně ptala mělo by to vyjít snad kolem 8 tisíc . Chjo mam to auto tejden ještě nestíhám všechno pořešit, hlavně když furt tvrdnu ve práci.
nechal jsem si to dělat v KK servisu, ale už bych tam nejel, jsou sice levný, ale jejich přístup nic moc, a to místo vypadá spíš jak vrakoviště než servis...ani nevim kolik to stálo, nechal jsem si dělat víc věcí najednou...
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Conan
*
Příspěvky: 95
Registrován: 13 dub 2005, 15:33
Bydliště: kousek od Úval u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conan »

CARy píše:To Conan: dík za inspiraci už sem se dívala před tím, muziku mám v plánu v sobotu (sem furt v práci) , kupovaly se úplně nový repro do Scoupé o vánoce, akorát si myslým že mi budou k ničemu. V zadu sem to neviděla ještě rozebraný asi jsou tam oválný co ? Akorát ste mě zklamaly že se mám vykašlat na elek. anténu, to bylo první co sem řekla že mě zklamalo že to nemá , tak se jednou za rok vymění ?
CARy Má nalítáno 63 tis. docela strašíte s řemenem doufám že do 75 vydrží, zatím mám v planu olej a filtry.
Ta el. anténa se musí udržovat, aby vydržela v dobrém stavu. Musí se čistit a mazat vazelínou, olejem. A to bych doporučoval (podle počasí) min. jednou za 3 měsíce. Pokud ji náhodou ohneš (třeba jako já v myčce), pak už to nemá moc cenu opravovat, už jsou s tim jenom problémy (vlastní zkušenost na otcově Sonátě).
Měl jsem tři roky Hyundai Coupe 2.0i, 1. generace ...

Nyní mám:
Volvo XC 90 2.5T AWD, (154kW, MY 2005, LPG 14,5L / 100km)
Bylo:
Volvo V40 T4 (r.v. 1998)
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

Conan píše:
CARy píše:To Conan: dík za inspiraci už sem se dívala před tím, muziku mám v plánu v sobotu (sem furt v práci) , kupovaly se úplně nový repro do Scoupé o vánoce, akorát si myslým že mi budou k ničemu. V zadu sem to neviděla ještě rozebraný asi jsou tam oválný co ? Akorát ste mě zklamaly že se mám vykašlat na elek. anténu, to bylo první co sem řekla že mě zklamalo že to nemá , tak se jednou za rok vymění ?
CARy Má nalítáno 63 tis. docela strašíte s řemenem doufám že do 75 vydrží, zatím mám v planu olej a filtry.
Ta el. anténa se musí udržovat, aby vydržela v dobrém stavu. Musí se čistit a mazat vazelínou, olejem. A to bych doporučoval (podle počasí) min. jednou za 3 měsíce. Pokud ji náhodou ohneš (třeba jako já v myčce), pak už to nemá moc cenu opravovat, už jsou s tim jenom problémy (vlastní zkušenost na otcově Sonátě).
u mě už nefungovala když jsem to auto koupil, a je to taky deformací antény a tim že jí asi nikdo nepromazal, vytahuju jí ručně a jde to hrozně ztěžka, servo sem vyndal a samotný funguje...
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Conan
*
Příspěvky: 95
Registrován: 13 dub 2005, 15:33
Bydliště: kousek od Úval u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conan »

Taky jsem tu anténu měl trochu pochroumanou, když jsem auto koupil. Já ale poslouchal jen CD, tak mi to nevadilo. Při prodeji jsem jí tak nějak zprovoznil, ale jak dlouho vydrží 100% funkční netuším.

Kdysi mi v Hyundai servisu řekli, že se dá objednat samotný prut za cca 800Kč.
Měl jsem tři roky Hyundai Coupe 2.0i, 1. generace ...

Nyní mám:
Volvo XC 90 2.5T AWD, (154kW, MY 2005, LPG 14,5L / 100km)
Bylo:
Volvo V40 T4 (r.v. 1998)
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

Conan píše:Taky jsem tu anténu měl trochu pochroumanou, když jsem auto koupil. Já ale poslouchal jen CD, tak mi to nevadilo. Při prodeji jsem jí tak nějak zprovoznil, ale jak dlouho vydrží 100% funkční netuším.

Kdysi mi v Hyundai servisu řekli, že se dá objednat samotný prut za cca 800Kč.
jo taky mi jí nabízely za stejný prachy v APB, taky neposlouchám rádio tak sem se na to vyprd, při nejhoršim, většinou když je na semaforu červená, vylezu z auta a ručně jí vytáhnu, je to docela komedie :)
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Uživatelský avatar
CARy
**
Příspěvky: 152
Registrován: 08 čer 2005, 09:54
Bydliště: Kladno-Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CARy »

Ahoj kluci, :lol: no stou anténou to ještě promyslým, myčku nepreferuju, jezdím-jezdila sem (s SCoupe) mytí alá aktivní pěna. No sem taky spíš na MP3 , ale na rádio taky mi co jezdíme po Praze tak je to spíš nutný. Dotaz, do Coupéčka máte vychytanej nějakej olej k doporučení ? dřív než se to objedná? Ještě sem měla ještě jeden dotaz jenže si nemůžu vzpomenout , no snad si vzpomenu? :lol: C.
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

CARy píše:Ahoj kluci, :lol: no stou anténou to ještě promyslým, myčku nepreferuju, jezdím-jezdila sem (s SCoupe) mytí alá aktivní pěna. No sem taky spíš na MP3 , ale na rádio taky mi co jezdíme po Praze tak je to spíš nutný. Dotaz, do Coupéčka máte vychytanej nějakej olej k doporučení ? dřív než se to objedná? Ještě sem měla ještě jeden dotaz jenže si nemůžu vzpomenout , no snad si vzpomenu? :lol: C.
záleží co se tam lilo předtim, jestli syntetika nebo polo-syntetika, já sem tam lil čistou syntetiku, ale hrozně rychle mizela (asi litr oleje na 1500km) - v servisu mi řekli že je to u takhle starýho motoru normální, že ten olej je sice kvalitní, ale vypařuje se jak voda při takovýhle kilometráži (mám už najeto přez 100t) - dává se spíš do novejch aut....tak sem tam nechal dát polosyntetiku a je to v poho... jinak teď tam mám tušim Shell Helix Plus
Naposledy upravil(a) Tiburon_FX dne 17 čer 2005, 15:23, celkem upraveno 1 x.
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Uživatelský avatar
CARy
**
Příspěvky: 152
Registrován: 08 čer 2005, 09:54
Bydliště: Kladno-Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CARy »

OK, dík moc. Už sem si vzpoměla na to druhý :lol: . Dostala sem takovou otázku na kterou sem neuměla odpovědět. Ot. je MOTOR. jestly je to vlastní výroba Hyundai nebo a někdo mi tvrdil že je to převzatý od Ford.
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

CARy píše:OK, dík moc. Už sem si vzpoměla na to druhý :lol: . Dostala sem takovou otázku na kterou sem neuměla odpovědět. Ot. je MOTOR. jestly je to vlastní výroba Hyundai nebo a někdo mi tvrdil že je to převzatý od Ford.
já sem zas slyšel že ten 2litr co mám je původem Mitsubishi, v tomhle ti bohužel nemůžu sloužit, počkáme co na to Conan...
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Uživatelský avatar
CARy
**
Příspěvky: 152
Registrován: 08 čer 2005, 09:54
Bydliště: Kladno-Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CARy »

tak to je už druhej TIP na myši v buši. Tak uvidíme, dík C.
DriverK04
*
Příspěvky: 29
Registrován: 14 kvě 2005, 13:38

Provozní náklady

Příspěvek od DriverK04 »

Můžu ještě jednu otázčku!??..jestli se k tomu někdo vyjádříte, tak asi nejspíš Tiburon_FX nebo Conan..
Dá se nějak odhadnou jaký sou asi tak průměrně roční náklady na to Coupéčko!?..nebo spíš jaký vy máte(nebo jste měli) výdaje třeba za opravy, doplňování nebo výměny provozních kapalin a tak..
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Re: Provozní náklady

Příspěvek od Tiburon_FX »

DriverK04 píše:Můžu ještě jednu otázčku!??..jestli se k tomu někdo vyjádříte, tak asi nejspíš Tiburon_FX nebo Conan..
Dá se nějak odhadnou jaký sou asi tak průměrně roční náklady na to Coupéčko!?..nebo spíš jaký vy máte(nebo jste měli) výdaje třeba za opravy, doplňování nebo výměny provozních kapalin a tak..
no když budeš mít smůlu tak vysoký, třeba teď sem byl na prohlídce po přibližně 120t km a vyšlo mě to na 25t - protože se měnily tlumiče, podložky pružin, misky tlumičů, čepy stabilizátorů, pouzdra stabilizátorů - údajně byly dost vyhnilý, vyšlo by mě to na 35t ale sehnal sem si tlumiče Monroe - teď sou v akci 3+1 a vyšli mě na 11,5t místo originálních za 20t, v ceně jsou samozdřejmě započtený provozní kapaliny, test motorů a tlumíču, plus sazba za práci....záleží na tom co ti budou dělat, třeba zadní destičky stojej origo asi 1600, přední snad něco kolem 1800 - ale dá se ušetřit, přední Nipparts se daj sehnat za 900,- - v servisu mi řekly že je nedoporučujou, ale zatim je to v poho a brzdí to dobře. Zkrátka záleží na tom jak často budeš jezdit a co bude potřeba vyměnit - třeba spojka se musí kupovat i s přítlačákem a vyjde to s prací cca na 20t...U mího staršího modelu je vejfukový paroží a katalizátor zvlášť - proto se dá sehnat za 8t (mě prasklo), u novějších modelů - tušim od 98´je s katalizátorem v kuse a vyjde asi na 38t...hrozně záleží na stavu auta a počtu kilometrů, může se ti to pěkně prodražit....
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“