pneumatiky a disky

Zimní, letní, disky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Darth Maul
*
Příspěvky: 59
Registrován: 17 čer 2008, 12:19
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Darth Maul »

Rozhoduji se na zimu mezi UltraGrip 7+ a LM20, ale všechny recenze vycházejí +/- nastejno a taky cena se moc neliší.
Máte někdo výrazně horší zkušenost s jednou z těchto variant, nebo je to fakt jedno?
Letní mám Bridgestone, kdysi jsem na Golfu měl k naprosté spokojenosti UltraGrip 6, takže teď mám dilema... :roll:
Hyundai Accent Elegance, 1,4i MPI DOHC, Ebony Black + béžový interiér, r.v. 05/2008
Ford Focus Kombi Celebration, 1,6 Duratec, Moondust Silver, r.v. 12/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Příspěvek od DEXTER »

kua chlapi ja tam mam naozaj tie gumy 185 uz som isiel na panonsku im vynadat ale ze este sa na to pozriem a skoro som padol na zadok :shock: neviem preco my tie hovada na kopcianskej napisali ine gumy do technicaku 175 , no ale hlavne ze na aute mam tie spravne :lol:
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Příspěvek od _miv_ »

Darth Maul píše:Rozhoduji se na zimu mezi UltraGrip 7+ a LM20, ale všechny recenze vycházejí +/- nastejno a taky cena se moc neliší.
Máte někdo výrazně horší zkušenost s jednou z těchto variant, nebo je to fakt jedno?
Letní mám Bridgestone, kdysi jsem na Golfu měl k naprosté spokojenosti UltraGrip 6, takže teď mám dilema... :roll:
nuz nie som odbornik, ale mozno tie LM budu lepsie drzat stopu kedze maju vytvorenu akusi drazku pomedzi stople... ale aj tie UG7+ nie su zle dokonca sa podla testov menej opotrebuvaju. avsak na michelin A3 nema ziadna co sa tyka opotrebovania sa... podla mna nic nepokazis ked kupis jednu alebo druhu nech rozhodne cena 8)
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Příspěvek od DEXTER »

tak uz su doma a nahodene som celkom spokojny :)
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) DEXTER dne 14 črc 2008, 15:31, celkem upraveno 1 x.
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
Uživatelský avatar
Darth Maul
*
Příspěvky: 59
Registrován: 17 čer 2008, 12:19
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Darth Maul »

Já myslím, že dost slušné... :wink:
Hyundai Accent Elegance, 1,4i MPI DOHC, Ebony Black + béžový interiér, r.v. 05/2008
Ford Focus Kombi Celebration, 1,6 Duratec, Moondust Silver, r.v. 12/2008
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

DEXTER jedina chybicka na krase su tie balony.. ale je to moc pekne, hyperblack s lestenymi hranami je krasny.. vyborna volba :P
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Příspěvek od DEXTER »

no jo balony ale aspon ked bude jama tak to mozno trochu zachrani ten disk (to je moja taka utecha) :lol: a este kde ste kupovali lapace teda zasterky ?? u hyundai pytaju 900sk za jeden par :shock:
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

DEXTER píše:no jo balony ale aspon ked bude jama tak to mozno trochu zachrani ten disk (to je moja taka utecha) :lol: a este kde ste kupovali lapace teda zasterky ?? u hyundai pytaju 900sk za jeden par :shock:
ja som to dostal gratis (vyjednavanie), tyx 2000 Sk aj s montazov by si mal pocitat
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Příspěvek od DEXTER »

kupim nieco univerzalne v cobra tunning a skusim napasovat :)
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Vilda »

Dexter : propátrej tohle www.autostyl.cz E shop, najdeš tady všechno možný .

......................
Uživatelský avatar
Darth Maul
*
Příspěvky: 59
Registrován: 17 čer 2008, 12:19
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Darth Maul »

_miv_ píše:
Darth Maul píše:Rozhoduji se na zimu mezi UltraGrip 7+ a LM20, ale všechny recenze vycházejí +/- nastejno a taky cena se moc neliší.
Máte někdo výrazně horší zkušenost s jednou z těchto variant, nebo je to fakt jedno?
Letní mám Bridgestone, kdysi jsem na Golfu měl k naprosté spokojenosti UltraGrip 6, takže teď mám dilema... :roll:
nuz nie som odbornik, ale mozno tie LM budu lepsie drzat stopu kedze maju vytvorenu akusi drazku pomedzi stople... ale aj tie UG7+ nie su zle dokonca sa podla testov menej opotrebuvaju. avsak na michelin A3 nema ziadna co sa tyka opotrebovania sa... podla mna nic nepokazis ked kupis jednu alebo druhu nech rozhodne cena 8)
Tak na cenu kupodivu vyhrály GoodYeary!!! Za 6000 všechny 4 je IMHO slušná koupě...
http://www.barum-pneu.cz/detail/39833/p ... 85-65-r14/
Hyundai Accent Elegance, 1,4i MPI DOHC, Ebony Black + béžový interiér, r.v. 05/2008
Ford Focus Kombi Celebration, 1,6 Duratec, Moondust Silver, r.v. 12/2008
llubos
*
Příspěvky: 20
Registrován: 24 kvě 2008, 07:06
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od llubos »

DEXTER píše:no jo balony ale aspon ked bude jama tak to mozno trochu zachrani ten disk (to je moja taka utecha) :lol: a este kde ste kupovali lapace teda zasterky ?? u hyundai pytaju 900sk za jeden par :shock:
ja som si ich daval robit pocas garancky - celkova suma 1.800 Sk (montaz bola zdarma)
Accent Elegance, 1.5 CRDi VGT, 08/2007, Gold beige
Uživatelský avatar
jvs
*
Příspěvky: 31
Registrován: 21 črc 2008, 14:04
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od jvs »

Rudolf píše:
rokolo píše::?: Otázka pro Toma a DanyhoII :?:
Mám na autě obuté také pneu šíře 205 a zarazila mne při jízdě následující věc: při stání na místě a velmi pomalé jízdě funguje posilovač řízení optimálně a ovládání auta volantem je příjemné, lehké, nenásilné.... Ovšem od rychlosti zhruba 70km/h začíná ovládání volantem nepříjemně tuhnout. Pokud chci směr jízdy korigovat, musím vynaložit docela dost síly, abych pohnul volantem. O řízení jednou rukou se nedá ani mluvit, protože musím vynaložit ještě větší sílu a tím pádem pohnu volantem více než bych chtěl...auto potom jakoby plave. Zkoušel jsem třeba i nepatrně změnit směr jízdy (zatočit) a pustit volant. Volant držel jako přibitý a vůbec se nesrovnal do původní polohy. Je to nepříjemný, člověk necití absolutní moc nad řízením. Pokud vyvinu sílu a zatočím, auto poslušně zatočí, ale je to přes určité "násilí".
Napadlo mne jestli to není těma 205-kama, ale připadá mi to jako blbost.
Na starým autě mám také o 2cm širší pneu, není tam posilovač a během jízdy se auto ovládá úplně normálně. Bohužel jsem na těch 185-kách nic nenajezdil a tak nedokážu posoudit chování auta při tomto rozměru. Proto se ptám vás, zda máte také takové pocity či zkušenosti s těmito pneu při změně roměru či je to pouze problém mého posilovače, který je tuším elektronický?
Mám úplně stejné pocity i na 185-kách. Už jsem tady o tom psal. Nemůžu si na to zvyknout.

Ahoj lidičky, jsem tu nový a zatím jsem si to tu jen pročítal. Teď se pokusím i zapojit.
V příručce automechanika na kterou je odkaz v sekci Download ve vláknu PRIRUCKA PRE AUTOMECHANIKA je na straně 475 popsán princip posilovače Servotronic a je účinný při nízkých rychlostech. Při vyšší rychlosti cituji: "řízení vyžaduje od řidiče větší řídicí sílu a je tím bezprostřednější". Tak možná u Accenta je něco podobného akorát účinek třeba slábne postupně. Ale stoprocentně to nevím, jen jsem si to dal dohromady, když jsem četl citované příspěvky rokola a Rudolfa.
Hyundai Accent 1.4 Elegance (6/2008) - Space Silver - MAM W1 (6x14 ET38) : polovička
Ford Focus 1.6 Ti VCT Combi (3/2008) - Moondust - RC19 KS (6.5x16 ET50) : já
Uživatelský avatar
jvs
*
Příspěvky: 31
Registrován: 21 črc 2008, 14:04
Bydliště: Uherské Hradiště

vybírám disky

Příspěvek od jvs »

Na www.elektrony.cz se zatím neumím rozhodnout mezi Ronal R46 (6x14 ET38) a Platin P47 (5,5x14 ET38) tak že zůstávám na 14" a gumách od výrobce. :wink: Pokud víte o něčem co by mi pomohlo se pro jedny rozhodnout, tak sem s tím. Díky.
Jestli jsem strávně prostudoval stránky prodejce, tak k diskům dávají i matice. Originál matice dodané s autem se nedají použít? Bude to možná spíše kvůli vzhledu, ne? Bezpečnostní alespoň zatím kupovat nebudu. V práci parkuju v uzavřeném areálu a jinak jen krátce ve městě.
Je něco na co si dát pozor? Díky za případné reakce.
Hyundai Accent 1.4 Elegance (6/2008) - Space Silver - MAM W1 (6x14 ET38) : polovička
Ford Focus 1.6 Ti VCT Combi (3/2008) - Moondust - RC19 KS (6.5x16 ET50) : já
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: vybírám disky

Příspěvek od Mexican »

jvs píše:Na www.elektrony.cz se zatím neumím rozhodnout mezi Ronal R46 (6x14 ET38) a Platin P47 (5,5x14 ET38) tak že zůstávám na 14" a gumách od výrobce. :wink: Pokud víte o něčem co by mi pomohlo se pro jedny rozhodnout, tak sem s tím. Díky.
Jestli jsem strávně prostudoval stránky prodejce, tak k diskům dávají i matice. Originál matice dodané s autem se nedají použít? Bude to možná spíše kvůli vzhledu, ne? Bezpečnostní alespoň zatím kupovat nebudu. V práci parkuju v uzavřeném areálu a jinak jen krátce ve městě.
Je něco na co si dát pozor? Díky za případné reakce.
origo matice su moc velke, co viem vacsinou sa na elektrony pouzivaju sroby (matky) velkosti 17, u plechacov je to 19... pozor si treba na to ze ked budes mat elektrony, nezabudni si ku zdvihaku pribalit kluc na kola velkosti 17 a najma 4 origo matice z plechacov a ponechat povodny kluc na kola 19. Rezervu mas plechovu a nemyslim, zeby tam tie mensie matky z elektronom sli nasadit (resp nedrzali by to tak ako maju)

Ked budes kupovat elektrony cez elektrony.cz dostanes myslim aj stredove kruzky, tak ich nezabudni nasadit :-) .. vela zdaru pri vybere, je to len na tebe :roll:
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pneumatiky a kola“