Ukazatel teploty

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Dogi27
**
Příspěvky: 131
Registrován: 19 říj 2005, 14:43
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Ukazatel teploty

Příspěvek od Dogi27 »

Mam takovej problem,ukazatel teploty vubec neukazuju jak ma,nevyskrabe se vubec na provozni teplotu,kdyz uz je auto zahraty a mam tam rychlost,tak rucicka lezi,kdyz vyradim,tak se trochu vyskrabe.Jednou kdyz jsem to malem uvaril,tak rucicka vylezla az nahoru,ale to byl jeji jediny vystup.termostat je vymenenej.takze vubec nevim co stim muze byt.a je tu jeste jeden problem.nesviti mi rezerva,zarovicka je v poradku,taze problem bude nekde v plovaku v nadrzi,ale jak se tam sakra leze,nevite nekdo?diky za kazdou radu.
Reklama
 

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Ukazatel teploty

Příspěvek od ivan »

Dogi27 píše:Mam takovej problem,ukazatel teploty vubec neukazuju jak ma,nevyskrabe se vubec na provozni teplotu,kdyz uz je auto zahraty a mam tam rychlost,tak rucicka lezi,kdyz vyradim,tak se trochu vyskrabe.Jednou kdyz jsem to malem uvaril,tak rucicka vylezla az nahoru,ale to byl jeji jediny vystup.termostat je vymenenej.takze vubec nevim co stim muze byt.a je tu jeste jeden problem.nesviti mi rezerva,zarovicka je v poradku,taze problem bude nekde v plovaku v nadrzi,ale jak se tam sakra leze,nevite nekdo?diky za kazdou radu.
No,tak za prvé pravdě podobně budeš mít čidlo na teplotu vody k.o!!
Je pod termostatem a vede k němu jeden drát!!
Víš co udělej??Odpoj ho od čidla a připoj k němu kostru,teda -12 voltů!!
Jestli Ti ukazatel vody bude stoupat,tak je to v pořádku!!
Ale čidlo je kaput!!! :cry:
No a co se týče plováku,tak se k němu dostaneš tím to způsobem!!
Vyndej z kufru rezervu,podní je takový černý plech,který je přichycen 4-my křížovými šroubky!!Pod tím plechem je hned plovák!! :wink:
To,že Ti nerosvítí žravé oko,tak za to může odporový váleček v plováku!!
Mě to taky nejde a chystám se to předělat,momentálně jezdím bez ukazatele paliva!!! :evil: :wink:
Všiml jsem si,že sháníž přední světlo,Ti prasklo nebo co?? :o
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
black_sheep

Re: Ukazatel teploty

Příspěvek od black_sheep »

ivan píše:
Dogi27 píše:Mam takovej problem,ukazatel teploty vubec neukazuju jak ma,nevyskrabe se vubec na provozni teplotu,kdyz uz je auto zahraty a mam tam rychlost,tak rucicka lezi,kdyz vyradim,tak se trochu vyskrabe.Jednou kdyz jsem to malem uvaril,tak rucicka vylezla az nahoru,ale to byl jeji jediny vystup.termostat je vymenenej.takze vubec nevim co stim muze byt.a je tu jeste jeden problem.nesviti mi rezerva,zarovicka je v poradku,taze problem bude nekde v plovaku v nadrzi,ale jak se tam sakra leze,nevite nekdo?diky za kazdou radu.
No,tak za prvé pravdě podobně budeš mít čidlo na teplotu vody k.o!!
Je pod termostatem a vede k němu jeden drát!!
Víš co udělej??Odpoj ho od čidla a připoj k němu kostru,teda -12 voltů!!
Jestli Ti ukazatel vody bude stoupat,tak je to v pořádku!!
Ale čidlo je kaput!!! :cry:
No a co se týče plováku,tak se k němu dostaneš tím to způsobem!!
Vyndej z kufru rezervu,podní je takový černý plech,který je přichycen 4-my křížovými šroubky!!Pod tím plechem je hned plovák!! :wink:
To,že Ti nerosvítí žravé oko,tak za to může odporový váleček v plováku!!
Mě to taky nejde a chystám se to předělat,momentálně jezdím bez ukazatele paliva!!! :evil: :wink:
Všiml jsem si,že sháníž přední světlo,Ti prasklo nebo co?? :o
no me zase v mrazech sviti hladovy vocko porad :D ikdyz jsem nad rezervou... az bude hezky tak se to zase samo spravi hihihih....
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Ukazatel teploty

Příspěvek od ivan »

black_sheep píše:
ivan píše:
Dogi27 píše:Mam takovej problem,ukazatel teploty vubec neukazuju jak ma,nevyskrabe se vubec na provozni teplotu,kdyz uz je auto zahraty a mam tam rychlost,tak rucicka lezi,kdyz vyradim,tak se trochu vyskrabe.Jednou kdyz jsem to malem uvaril,tak rucicka vylezla az nahoru,ale to byl jeji jediny vystup.termostat je vymenenej.takze vubec nevim co stim muze byt.a je tu jeste jeden problem.nesviti mi rezerva,zarovicka je v poradku,taze problem bude nekde v plovaku v nadrzi,ale jak se tam sakra leze,nevite nekdo?diky za kazdou radu.
No,tak za prvé pravdě podobně budeš mít čidlo na teplotu vody k.o!!
Je pod termostatem a vede k němu jeden drát!!
Víš co udělej??Odpoj ho od čidla a připoj k němu kostru,teda -12 voltů!!
Jestli Ti ukazatel vody bude stoupat,tak je to v pořádku!!
Ale čidlo je kaput!!! :cry:
No a co se týče plováku,tak se k němu dostaneš tím to způsobem!!
Vyndej z kufru rezervu,podní je takový černý plech,který je přichycen 4-my křížovými šroubky!!Pod tím plechem je hned plovák!! :wink:
To,že Ti nerosvítí žravé oko,tak za to může odporový váleček v plováku!!
Mě to taky nejde a chystám se to předělat,momentálně jezdím bez ukazatele paliva!!! :evil: :wink:
Všiml jsem si,že sháníž přední světlo,Ti prasklo nebo co?? :o
no me zase v mrazech sviti hladovy vocko porad :D ikdyz jsem nad rezervou... az bude hezky tak se to zase samo spravi hihihih....
Mě to nefunguje vůbec,tak to zatím musím vydržet!! :cry: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Dogi27
**
Příspěvky: 131
Registrován: 19 říj 2005, 14:43
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dogi27 »

To svetlo schanim kvuli tomu,ze tam mam urvany stelovaci kolecka a nemuzu to nastelovat.dneska jedu do garaze,tak se tam podivam na ten plovak.V pondeli davam udelat motor,tak jsem na to zvedavej,jak to bude potom litat.Takze zdarec,ja jdu na to. :wink:
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

Dogi27 píše:To svetlo schanim kvuli tomu,ze tam mam urvany stelovaci kolecka a nemuzu to nastelovat.dneska jedu do garaze,tak se tam podivam na ten plovak.V pondeli davam udelat motor,tak jsem na to zvedavej,jak to bude potom litat.Takze zdarec,ja jdu na to. :wink:
co ti budou delat? premejslim co si naplanuju dal za udrzbu :))

pristi tejden jedu na rozvody a zadni pakny, konecne skrtam posledni dve polozky uvodniho seznamu co jsem pred dvouma rokama napsal... pak je auto bez zavad (tuk tuk tuk), teda, krome mirny koroze, ale to az se mi nasypou finance...... :lol:
Uživatelský avatar
Davepic
***
Příspěvky: 625
Registrován: 21 zář 2006, 20:24
Bydliště: Vigantice

Příspěvek od Davepic »

Chlapi je normalní že se celkem často spína ventilator k uchlazeni chladiče vody??? za cestu ktera je asi dlouha 15KM se zapne cca 3x Vodu jsem kontroloval a je v pohodě...pred tim jsem měl Astru s Dieselovym motorem tam se nic takoveho nedelo...Ted mam Hyundai coupe 1998 1,6. diky za odpoved...
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

pokud za tech 15 km cukas v kolonach, casto stojis a tak tak klidne. Pokud jedes vicemene stale, tak uz to bude problem - termostat, malo vody, cidlo na tu vrtuli spina brzo...ale nemelo by to byt takovy problem...furt lepsi, kdyz spina, nez kdyz nespina
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

no me prestal chladic temer fungovat, pac mi ho blbouni prestrikali kdyz mi delali lak!! mista kde je barva jsou horky jako prase a kde to nenastrikali tak je chladic studeny.. :roll:
Uživatelský avatar
DriverXXX
Příspěvky: 6
Registrován: 07 srp 2009, 16:23

Re: Ukazatel teploty

Příspěvek od DriverXXX »

Nazdar všetci, mam ten istý problem ako kolega, včera som menil hadicu od motora k termostatu, lebo bola prasknutá a odvtedy mi nechce ukazatel teploty vyliezť vyššie než na štvrtinu stupnice, mohli by ste mi prosim niekto zmerať aky ma odpor čidlo keď je motor zohriaty? Mne ukazalo 129 ohmov voči kostre pri zohriatom motore.
Eventuelne zmerať aj za studena kolko bude mať.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Ukazatel teploty

Příspěvek od mirpie »

_
Přílohy
cidlo teploty vody.JPG
cidlo teploty vody.JPG (50.5 KiB) Zobrazeno 1834 x
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
DriverXXX
Příspěvky: 6
Registrován: 07 srp 2009, 16:23

Re: Ukazatel teploty

Příspěvek od DriverXXX »

Dík za vykres, bolo vadne čidlo, kupil som druhe a všetko funguje.
Uživatelský avatar
Kenahluk
*
Příspěvky: 24
Registrován: 30 bře 2010, 12:21
Bydliště: Seveřan

Re: Ukazatel teploty

Příspěvek od Kenahluk »

Ahoj mam taky jeden problem vím ze tu jsou uz znalí takze driv nez k mechanikovi ptam se vas po delsim stani auta treba prez noc kdyz nastartuju tak pochvilce mi zacne strasne piskat asi posilovac ale jak se rozjedu prestane to piskat a zas az po delsim stani co to muze bejt?Dik cupe 1998 2.0 :-k
Hyundai cupe 2.0 r.v.1998
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Ukazatel teploty

Příspěvek od mirpie »

prokluzující řemen posilovače řízení, u mjauto.cz stojí tuším od Gates 220Kč, výměna za na 30min. Povolíě alternátor, odkloníš, shodíš klínák z altíku, pak povolíš čerpadlo servořízení a shodíš řemen, vyměníš složíš.
Ten řemen je opotřebovanej a prokluzuje. Někdy stačí ho dopnot, ale to je řešení na chvilku, nejlíp vyměnit, prohledej forum, objevuje se to tu víckrát, já osobně jsem ho měnil asi 3x....
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
marenkka
**
Příspěvky: 367
Registrován: 20 črc 2009, 17:01

Re: Ukazatel teploty

Příspěvek od marenkka »

nekdy muze stacit maznout ho mydlem :mrgreen:
driv: accent '95 1,3 GLS
ted: coupe '98 1,6 G4GR
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“