Vrzání spojky

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
radex
Příspěvky: 9
Registrován: 17 úno 2008, 19:49

Vrzání spojky

Příspěvek od radex »

Máte také někdo zkušenosti s odstraněním vrzání spojkového pedálu při rozjíždění? Již jsem pedál několikrát prostříkával, ale nepomohlo to.
Reklama
 

Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od j.albi »

Mám podobný problém. V autorizovaném servisu mě řekli, že je to normální. :?:
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
Uživatelský avatar
ondra.rs
**
Příspěvky: 118
Registrován: 26 led 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvek od ondra.rs »

Jednou mě to vrzání tak naštvalo, že jsem kompletně rozebral součástky okolo pedálu, vše promazal a trošku to pomohlo.
Když začalo vrzání podruhé, tak to vycházelo z motorového prostoru. Bylo to tam, kde ze skříně převodovky vychází jakýsi kovový element, na který tlakem působí hydraulické vedení od pedálu. Stačilo opět promazat a dalo to pokoj.
Ovšem zcela upřímně, pořád z toho válečku, kde dochází k přenosu síly z pedálu na hydr. vedení, vychází při zmáčkutí drobný vrz.
Getz 1,3 MAX
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

Pri rozjezdech a pri otevrenych oknech slysim taky z motoroveho prostoru pri pousteni spojky vrzani.
Takze staci prostriknout olejem?
Uživatelský avatar
ondra.rs
**
Příspěvky: 118
Registrován: 26 led 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvek od ondra.rs »

Koukni na ten vypínací mechanismus na tělese převodovky (spojky) v motorovém prostoru (někdo musí šlapat na spojku a druhý se podívá). Jestli je to odtamtud, tak je to snadný. Horší je, pokud je to za pedálem spojky - z prostoru od pedálů tám je pryžová manžeta a za tu jsem už taky párkrát musel stříknout trochu oleje - ale výsledek nic extra. Hodně zdaru.
Getz 1,3 MAX
Odpovědět

Zpět na „GETZ“