Antena na Getzi - ako ju demontovat? Menil ju uz niekto

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
Docent
**
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2006, 01:44
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Docent »

Možná by nebylo od věci zopáknout si ve škole čtení :twisted: :

1) Reagoval jsem na příspěvek, ve kterém se tvrdí, že na Matizu levý závit není.
2) Vojta: Nejblbější na anténě je fakt, že má levý závit. Mordoval jsem se s tím dost dlouho, než jsem na to přišel.
Radovan: Tak jsem minuly tyden tu antenu koupil v Krci za 350 i se stojankem. Zavit je na stojanku a fakt je opacny. Uz si to snad budu pamatovat.

Takže pokud umím počítat, tvrdí to 2 lidi...
Reklama
 

xmrak
**
Příspěvky: 363
Registrován: 24 bře 2006, 12:38
Bydliště: Hořovicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmrak »

Tak jsem chtěl zajet do mičky a když jsem chtěl povolit anténu, tak jsem si to rozmyslel ... To mě zase doma čeká akce kobinačky ....
Hyundai Getz 1,3/63kw cvvt Elegance 5HB Tundra Green
Mercedes Benz class G 2.9tdi rv.89 + facelift 2005
Daewo Nexia 1.5i 8V rv.92
R.I.P - Honda Civic původně 1,5/66kw
R.I.P - Fiat 126p (polski)
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Antena

Příspěvek od XMira »

Me ji behem garancni prohlidky namastili nejakou kolomazi..... asi predchazeli tomu, abych tam pak prijel s ukroucenou strechou :D I kdyz kabriolet by se ted hodil. Klima je sice fine, ale neni to na popojizdeni po meste.....
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
xmrak
**
Příspěvky: 363
Registrován: 24 bře 2006, 12:38
Bydliště: Hořovicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmrak »

o cabru už dlouho přemýšlím, předpokládám že přes zimu něco pořídím .... to jsou ceny nejnižší ...
Hyundai Getz 1,3/63kw cvvt Elegance 5HB Tundra Green
Mercedes Benz class G 2.9tdi rv.89 + facelift 2005
Daewo Nexia 1.5i 8V rv.92
R.I.P - Honda Civic původně 1,5/66kw
R.I.P - Fiat 126p (polski)
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

No to drzim palce :D jednou jsem v zime stanoval a dovedu si to predstavit :D
Je fakt, ze kabrio je super, ale bohuzel v nasich zemepisnejch sirkach ho clovek neuzije tak, jak by si predstavoval....
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
slavoslav
Příspěvky: 1
Registrován: 16 led 2008, 13:31

Příspěvek od slavoslav »

Zdravim. Zavit na antene Getza je nejaky standardny rozmer? Da sa bezne kupit nejaka vhodna kratsia antena? Prosim o nejake dobre tipy. Dik. (Original som ulomil v umyvarke :oops: Dufam ze sa mi podari zvysok vykrutit)
Uživatelský avatar
OGYN
**
Příspěvky: 322
Registrován: 26 led 2008, 16:32
Bydliště: Blansko

Anténa

Příspěvek od OGYN »

Koupil jsem jetého Getze,bohužel bez antény!Problém je v tom,že většina prodávaných antén má závit M 6.A Getz M5! Některé antény mají zase rozdíl "samec" "samice".Na mém autě zůstal "samec" tedy šroub M5.Vyřešil jsem to redukcí,delší matkou z šestihranu(si 2,5cm) se závitem 5, na 6 z druhé strany.Nyní nemám problém koupit jakoukoliv náhradní antenu,v kterémkoliv obchodě. :wink:
Hyundai i30 1,6i Trikolor Komfort Agua blue met.2013
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

OGYN: v Globusu prodavaji antenu, ke ktere dodavaji nekolik zavitu. Jeden z nich, myslim, sedi i na Getze....
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
OGYN
**
Příspěvky: 322
Registrován: 26 led 2008, 16:32
Bydliště: Blansko

Příspěvek od OGYN »

XMira píše:OGYN: v Globusu prodavaji antenu, ke ktere dodavaji nekolik zavitu. Jeden z nich, myslim, sedi i na Getze....
Já prošel většinu obchodních domů v Brně a okolí,a problém je v tom,že ty antény jsou zatavené v obalu,a nejde zjistit jaký mají závit!U některých je více propojovacích "šteftů", ale v těchto obchodech sehnat prodavače ochotného ti anténu rozbalit a předvést neseženeš :( Samostatné "biče" třeba u benzínek mají závit M6 ,a závit se šroubem(samcem :lol: ) Problém ,alespoň u mého Getze(věřím,že u všech),je jak jsem psal závit M5 na M6.Našel jsem jednu anténku asi 10cm dlouhou s vhodným závitem,ale obával jsem se slabého přijmu signálu!
Hyundai i30 1,6i Trikolor Komfort Agua blue met.2013
Birkof
**
Příspěvky: 239
Registrován: 30 kvě 2008, 09:11
Bydliště: Žatec/ Praha

Demontaz anteny

Příspěvek od Birkof »

Zdravim, potreboval bych radu. Pred myckou se mi povedlo ulomit si antenu v zavitu, slo to snadno jak lamani chleba, pokousel jsem se zbytek odvrtat ale bez uspesne. Proto bych se chtel zeptat jak odmontovat cely drzak anteny co je na strese nebo zda ma nekdo jiny napad jak toto vyresit. Diky za rady.
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
radex
Příspěvky: 9
Registrován: 17 úno 2008, 19:49

Re: Demontaz anteny

Příspěvek od radex »

Birkof píše:Zdravim, potreboval bych radu. Pred myckou se mi povedlo ulomit si antenu v zavitu, slo to snadno jak lamani chleba, pokousel jsem se zbytek odvrtat ale bez uspesne. Proto bych se chtel zeptat jak odmontovat cely drzak anteny co je na strese nebo zda ma nekdo jiny napad jak toto vyresit. Diky za rady.
To by mě taky zajímalo, protože jsem taky přetrh závit a ke všemu mám taky volnou i tu základnu. Takže asi bude muset dolů střešní tapecírung.
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

Pokud máte středovou lampičku mezi clonítkama tak jde povolit tudy když tu lampičku sundáte, pokud ne tak sundat clonítka madla nad dveřmi a opatrně odklonit střešní tapecírunk. :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Odpovědět

Zpět na „GETZ“