Nový Hyundai Accent

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
jaara
**
Příspěvky: 107
Registrován: 25 črc 2007, 15:03

Příspěvek od jaara »

ZdeněkSvoboda píše:Já když jsem sháněl auto (teď už diesla) Tak prodejce říkal, že diesly jdou v ČR nejvíce na odbyt a tak je prodejci objednávají navíc. proto ho měl David nebo Schwarzie tak brzy a i já ho měl do 10 dnů. O 1,6 prý neni zájem, proro se skoro vůbec nevozí. Ukazoval mi nějaký graf a tam to bylo takto: Diesel/1,4/1,6 15/7/2 na jednu objednávku
Zvláštní, podle téhle statistiky se Accentů CRDi prodalo jenom 20% od začátku roku 2008:
http://registrace.periskop.cz/cz/2008-8 ... y/hyundai/
Reklama
 

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4503
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Kdyby měli 1,6l na skladě jako 1,4l nebo naftu a nemuselo se čekat spoustu měsíců,tak by se více prodávaly.Takhle,když chce někdo koupit Accenta,tak většinou než by čekal 6-7 měsíců na 1,6l,tak vezme,co je na salonu. :( Osobně kdybych chtěl Accenta,tak si raději počkám a vidím 1,6l jako optimální motor pro tohle auto. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rudolf »

Na téma motorizace Accenta jsem vedl před koupí auta dlouhou debatu s prodejcem. V podstatě z jeho zkušenosti vyplynulo, že Accenta kupují buď zájemci o relativně levný a dobrý diesel nebo lidé, pro které je důležitá cena. Tedy 1,6, ač o pouhých 10t. dražší, nejde. Navíc, a nevím proč, spousta lidí žije v bludu, že 1,6 má dražší zákonou pojistku než 1,4.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

tohle same si myslím i ja a taky mě říkal prodejce že to kupují lidi jako levny auto a 1.4 většině stačí. Ja chtěl naftu ale kdych málo jezdil vzal bych benzín a klidně raděj tu 1.6 ten rozdíl je skoro nic :-)
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3713
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Vilda »

Já jsem taky původně chtěl 1.4, ale potom, co jsem se tady dočetl o problémech s jejich provozem v zimě, jsem radši šel do 1.6ky. Deset táců není zas takovej rozdíl. Jinak musim uznat, že Accent 1.4 jede super a fakt jsem valil oči, jak svižný s tímhle motorem auto bylo :shock: Fussion se stejným obsahem, je proti Accentovi normální lenoch :!:
.......................................................
New Accent 1.6i CVVT celadon blue
dav
**
Příspěvky: 151
Registrován: 14 zář 2008, 10:05
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od dav »

Vilda píše:Já jsem taky původně chtěl 1.4, ale potom, co jsem se tady dočetl o problémech s jejich provozem v zimě, jsem radši šel do 1.6ky. Deset táců není zas takovej rozdíl. Jinak musim uznat, že Accent 1.4 jede super a fakt jsem valil oči, jak svižný s tímhle motorem auto bylo :shock: Fussion se stejným obsahem, je proti Accentovi normální lenoch :!:
.......................................................
New Accent 1.6i CVVT celadon blue
1.4 je prostě 1.4, měl jsem Getze a o žádném zimním problému nic nevím, překopali řídicí jednotku (výrobní závada, vloudila se chybička) a to bylo vše. Za rok při každodenní jízdě bez jediného problému, ale chtěl jsem 1.6, výkon, výbava, sedan, no sežeňte něco jiného ? Z Getzem jsem byl spokojen, tak nad čím přemýšlet - Accent
Byl - Accent 1.6
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3713
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Vilda »

dav píše:
Vilda píše:Já jsem taky původně chtěl 1.4, ale potom, co jsem se tady dočetl o problémech s jejich provozem v zimě, jsem radši šel do 1.6ky. Deset táců není zas takovej rozdíl. Jinak musim uznat, že Accent 1.4 jede super a fakt jsem valil oči, jak svižný s tímhle motorem auto bylo :shock: Fussion se stejným obsahem, je proti Accentovi normální lenoch :!:
.......................................................
New Accent 1.6i CVVT celadon blue
1.4 je prostě 1.4, měl jsem Getze a o žádném zimním problému nic nevím, překopali řídicí jednotku (výrobní závada, vloudila se chybička) a to bylo vše. Za rok při každodenní jízdě bez jediného problému, ale chtěl jsem 1.6, výkon, výbava, sedan, no sežeňte něco jiného ? Z Getzem jsem byl spokojen, tak nad čím přemýšlet - Accent
Tak u Accentu 1.4 bylo o kolísání otáček a problémům se studeným motorem v zimním období tady popsáno dvacet stran a posledním majitelům byla odstraněna závada až v červnu tohoto roku :idea:
............................................................
New Accent 1.6i CVVT celadon blue
dav
**
Příspěvky: 151
Registrován: 14 zář 2008, 10:05
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od dav »

Ale ten samý problém se vyskytoval u Getze 1.4. Kolísání otáček při studeném motoru, též popisováno ve fóru Getze, stačilo nahrát nový SW.
To jsem také absolvoval a bylo po problému.
Byl - Accent 1.6
Miros
**
Příspěvky: 127
Registrován: 19 bře 2008, 08:18
Bydliště: Chotěboř

Příspěvek od Miros »

Vitejte kamarádi.Hodně dlouho jsem tu nebyl.Pracovat o víkendu se nevyplácí.V červenci jsem betonoval plot,píchlo mi v páteři a půl těla nebylo moje.Díky péči lékařů už jsem skoro fit,chodím,jezdím.
Máme něco přes 6000km.
Pořád jsem Hyndíka chválil,jak jezdí a nezlobí,až do současných chladných rám.A večerů.Cukal,skákal,svítilo kde co a v servisu se ,,divili".Dal jsem jim na netu přečíst stránky o závadách.Nejdřív se podívali na kabele a svíčky-paradox.Druhý den volali,že jsem měl pravdu a mám přijet na přehrátí softu. Hned ve čtvrte jsem tam jel-za 20 minut hotovo.Jede jak brus,ale dřív jsem měl trasu Havl.Brod -Chotěboř za průměr 6,3 až6,5,včera s novým 7,4.Doufáže to bylo jen tim,jak jsem zkoušel jestli necuká.Jinak předtím do 3000 ot.se mírně zahlcoval,dusil.Ted jde za plynem bez děr na plynu.
Jinak ve 2000jsme absolvovali Chorvatsko.Jízda super a pomohlo mu to na usazení motoru.Na tachu od 120 do 170 km/h,s klimou a průměr 6,7.Naložený ve čtyřech lidech.
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Ahoj.
Tak přeju rychlé a úplné uzdravení a ať ti to jezdí :!: :!:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Příspěvek od CzechJoker »

Miros píše: Jinak ve 2000jsme absolvovali Chorvatsko.Jízda super a pomohlo mu to na usazení motoru.Na tachu od 120 do 170 km/h,s klimou a průměr 6,7.Naložený ve čtyřech lidech.
I když se názory různí, tak podle mě je auto při 2kkm ještě v záběhu a dálnice není úplně ideální. I když benzíňák nepotřebuje tak dlouhý záběh.
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Ahoj.
Kamarád si v pátek koupil Golfa IV za 190 000Kč.
1,9 Tdi 81kW :twisted:
Dneska jsme byli na fotbale a prý, že mě vyzkouší co a jak :roll:
Obá jsme byli v 5 lidech... a musím uznat, že se asi divil a popravdě i já, nedal jsem mu šanci :twisted: :twisted:
Když jsme prijeli domu, nemohl to v hospodě u pivka překousnout, že mu blbej Accent ujel :twisted:
Je to suprový auto :!: :!: :!:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3713
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Vilda »

Tak, dneska ráno jsem měl telefonát s prodejcem. Auto je prý ve vlaku a míří do čech. Do týdne, nejdýl do deseti dnů, bych ho měl mít připravený. Ve středu ráno si mám přijít pro náhradní vůz, který můžu používat bezplatně, do doby, než přijde můj Áca. Tak aspoň budu mít čím jezdit :roll:
........................................................
New Accent 1.6i CVVT celadon blue
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rudolf »

Vilda píše:Tak, dneska ráno jsem měl telefonát s prodejcem. Auto je prý ve vlaku a míří do čech. Do týdne, nejdýl do deseti dnů, bych ho měl mít připravený. Ve středu ráno si mám přijít pro náhradní vůz, který můžu používat bezplatně, do doby, než přijde můj Áca. Tak aspoň budu mít čím jezdit
Já bych se moc neradoval. Státem notně dotovaná "zločinecká" organizace České Dráhy je schopná přepravovat vlak po republice nekonečně dlouho.... :P
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3713
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Vilda »

Rudolf píše:
Vilda píše:Tak, dneska ráno jsem měl telefonát s prodejcem. Auto je prý ve vlaku a míří do čech. Do týdne, nejdýl do deseti dnů, bych ho měl mít připravený. Ve středu ráno si mám přijít pro náhradní vůz, který můžu používat bezplatně, do doby, než přijde můj Áca. Tak aspoň budu mít čím jezdit
Já bych se moc neradoval. Státem notně dotovaná "zločinecká" organizace České Dráhy je schopná přepravovat vlak po republice nekonečně dlouho.... :P
Já se taky radši neraduju :D za sedm měsíců čekání, se ze mě stal chronický pesimista :evil:, ale za velkej úspěch považuju to, že od středy budu mobilní, sice s půjčeným autem, ale pojízdnej !!!
...........................................................
New Accent 1.6i CVVT celadon blue
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“