"Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět

Kde najradsej / najcastejsie tankujete?

SHELL
28
25%
OMV
21
19%
SLOVNAFT
4
4%
ESSO / AGIP
5
4%
LUKOIL
11
10%
BENZINA
21
19%
EUROOIL
7
6%
AVANTI
2
2%
Hypermarketove pumpy (Hypernova, Tesco, Makro)
13
12%
 
Celkem hlasů: 112

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od Mexican »

peaty som teraz vo Vrutkach do 17teho, cece ked som pozeral na ceny nafty - GAS jerichov (pri BN) je myslim za 36.40 Sk, co je strasne vela (vo Vrutkach na Agipe 38,xx Sk, ako som pisal teraz som kupoval na JET v Prerove za 26,30 Kc, vedla stoji Agip tam bola nafta a 26,60... ked to prebehnem kurzom tak je to v najlacnejsej SK pumpe siroko daleko (nemyslim teraz JRD a nejake pochybne pumpy) o 5-6 Sk drahsie ako v Prerove... BTW dobre ceny mavaju vzdy aj v Hodonine (je tam Shell a na Brnenskej ceste Unicorn)

ja s Borkom diskutovat nebudem.. ked sa prihlasi niekto aj s 1,4 / 1,6 CVVT kto si vedie statistiku nakladov a kupil Accenta +- v obdobi ako ja, mozme to porovnat. Jeho tvrdenia tykajuceho sa benzinu lacnejsieho o 2 Kc su vsak usmevne.. ako som pisal minimalne 20% nizsia spotreba (a to som fakt nevidel nikoho s 1,4 s priemerom 6,0litra) je vyvazena 9-10% drahsim palivom.. pri mojom najazde - cca 30-35 000 km rocne niet o com diskutovat
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

jaara
**
Příspěvky: 107
Registrován: 25 črc 2007, 15:03

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od jaara »

Mexicane s těma nákladama to není tak jednoznačný. CRDi je teď oproti 1.4 dražší o 30000 Kč. Když budu počítat u 1.4 spotřebu 7.0 l/100 km a u CRDi 5.5 l/100 km, tak při ceně 25 Kč benzín a 27 Kč nafta vychází cena za palivo
1.75 Kč/km u 1.4
1.48 Kč/km u CRDi
tudíž musím s CRDi najet víc jak 110 tisíc km, aby se mi vůbec vrátil rozdíl v nákupní ceně. A do toho nejsou započítány servisní náklady. Z finančního hlediska se CRDi vyplatí jenom tomu, kdo opravdu hodně jezdí, pro většinu lidí, kteří mají auto soukromě, je to nevýhodné.
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od Vilda »

Teď se se nacházím v Mnichově a tankoval jsem u Aralky - Natural 95 za 1.22 eu, ale žádnej zázrak se nekonal ... auto jede stejně jako na český palivo. Spíš jel Áca líp na V. Power 95 natankovaný v čechách. Dneska jsem se byl podívat v Ga Pa, celou cestu tam i zpátky pršelo, takže v klidu do 12O km/h a spotřeba podle palubáku, vyšší než na V Power. :?
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Koukám, že se to tu zase začíná hádat :twisted:
Chlapi, co řešíte???
Ať si každý jezdí v čem chce??
Když jsem se rozhodl opustit moji vysněnou 1,6 a přejít k CRDi, nebyl jsem z toho zrovna nadšený a měl jsem strach, že se mi auto nevyplatí.
Po 6 měsících mám najeto 12 000km, pokud budu pokračovat, ročně to může být okolo 25 000km (auto používám na 90% do práce).
Před koupí jsem se bavil s automechanikem a on mi povídal, že to je v mém případě celkem jedno, protože budu muset sice časem kupivat vstřiky, ale zase nemusím kupovat rozvody, což je skoro stejná cena. A hold turbo je kapitola sama o sobě.
Takže jezdím a budu jezdit a až se něco posere, tak to začnu řešil...zatím neřeším nic.
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od Vilda »

Mě je taky úplně jedno, kdo v čem jezdí a bylo by mi jedno i kdyby tady někdo jezdil na močůvku !!! Nechápu, proč se to tady pořád přetřásá !!! Navíc je to off topic :!: Tady se má hodnotit palivo a ne, benzin versus nafta !!!
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od Mexican »

samozrejme chalaniska je mi jedno kto cim jadi a kazdemu doprajem.. Len ma hneva ked mi niekto kto za A na danom type aut toho moc nenajazdil a za B postrada troch sirsi prehlad o nakladoch bude dogmaticky presadzovat nazor ktory sa zaklada bohuzial len na dojmoch

obohatil som uz trochu zabudnute vlakno (takze flame benzin vs nafta presunut tam)

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 35#p135335
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od Borek »

Mexican,tak když splňuješ bod A i B a sám! jsi i svým povrchním výpočtem zjistil v tebou! odkazovaném linku,že i v tvém případě u Accenta a dost velkém náběhu km/rok je výhodnější benzín.Tak nevím proč stále vyskakuješ,když si to i ty sám tady i se zvýhodňováním nafťáku spočítal,že se už dnes nafťák nevyplatí(jo,když to je služební auto a nalítá 40-50000km,tak snad).Ty si fakt nevidíš do klávesnice a hádáš se sám se sebou. :lol:
Nebudeme to tady už plevelit "mimo"rubriku,můžeme se přesunout do linku naftaxbenzín,ale tam už jsi si větší výhodnost benzínu také spočítal sám,tak není co řešit. :lol:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
dav
**
Příspěvky: 151
Registrován: 14 zář 2008, 10:05
Bydliště: Plzeň

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od dav »

Pánové, každý snad jezdí co jsi dopřál a sám, nikdo mu určitě nic nenutil, tak proč ty dohady a argumenty, někdo prostě rád naftu, jiný benzín. :cry:
A k tématu, už několit let pouze Shell V-Power a jsem spokojen. :wink: Cenu a spotřebu nějak zvlášť neřešim, když spěchám, tak spěchám, když piánko, tak piánko :roll: Dav
Byl - Accent 1.6
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od Mexican »

Borek píše:Mexican,tak když splňuješ bod A i B a sám! jsi i svým povrchním výpočtem zjistil v tebou! odkazovaném linku,že i v tvém případě u Accenta a dost velkém náběhu km/rok je výhodnější benzín.Tak nevím proč stále vyskakuješ,když si to i ty sám tady i se zvýhodňováním nafťáku spočítal,že se už dnes nafťák nevyplatí(jo,když to je služební auto a nalítá 40-50000km,tak snad).Ty si fakt nevidíš do klávesnice a hádáš se sám se sebou. :lol:
Nebudeme to tady už plevelit "mimo"rubriku,můžeme se přesunout do linku naftaxbenzín,ale tam už jsi si větší výhodnost benzínu také spočítal sám,tak není co řešit. :lol:

smarja, ty si jelito :shock: vypocty co som robil boli po 30 000km, nie po 30 000km / rocne... alebo mam to chapat tak ze ty auto po 30 000km predas, dopraj si munutu a precitaj si to este raz

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 4&start=75
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od peaty »

Borek mozno dnes trosku oslavoval, tak ho ospravedlnime, zle to pochopil... :wink:

Inak zvlastne, ze u nas na Slovensku mame 1.6 CVVT a 1.5 CRDi za rovnaky peniaz a v Cechach je diesel drahsi o 10 000Kc (ale aj tak je to este prijemny cenovy rozdiel)...
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od Borek »

Mexican-važ slova a odpusť si jelita,už jsi tady snad dost dlouho na to,že na nějaké nadávky tady nikdo není zvědavý ani zvyklý.Můžeme spolu polemizovat v rámci faktů a slušného chování a také ti hned neříkám "bratře"Maďare i když s tebou nesouhlasím.Takže prosím o návrat ke slušnému chování a vzájemnému respektování,jinak s tebou odmítám dál komunikovat.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od _miv_ »

tak nebol som tu snad 2 mesiace alebo kolko ani neviem... jednoduchjo dlhsi cas a co citam v kazdej teme fakt sa to tu hasi jeden proti druhemu... chill-out-everybody... ukludnime sa... sa dverami su vianoce :-)
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od Borek »

Tak cena benzínu už začíná být i zajímavá.Ve středu jsem si doplnil nádrž v Trutnově(Na bojišti).Cena LPG v Trutnově je 13,30Kč/l,což je také velice pěkné. :wink:
Safra,co to tak skříííípe :?: Jo,to skřípe Mexican zubama,při pohledu na cenu nafty,dražší o 3,30Kč/l než benzín :lol: .
Přílohy
DSC01005.JPG
(208.37 KiB) Staženo 227 x
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

I to je pěkná cena nafty.
V porovnání nádrž benzín - nádrž nafta je výsledek na ujeté km bude úplně cenově stejný, protože benzín bude muset přeci jen trošku ještě dotankovat :wink:

Příkl: Ve středu služební cesta do Železné rudy...z Jihlavy 210km.
Škoda Fábia combi 1,4 16V
V Jihlavě tankováno plná nádrž (necelých 1300Kč), při zpáteční cestě nutnost dotankovat v Českých Budějovicích. Celkem najeto 380 km na nádrž :?

Já když jsem jel na sraz na Karlštejn, bral jsem naftu za 500 Kč, vzdálenost z Jihlavy 180 km a vešel jsem se...= půl nádrže
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od matysekul »

To je těžký,když najedeš 380 km na nádrž.Já s felicií najel od 580 do 680 km.Podle cesty a stylu jízdy.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“