BENZÍN vs. DIESEL

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Mexican »

Borek v horeuvedenych prispevkoch je to mnou vypocitane presne.. teda pri spotrebe zo spritmonitoru je to 30 000km a podla hypoteticko-teoretickej je to po 55 000 km na tachometri - teda nie 30 000/rocne, xxxxxx / rocne.. znamena ze si clovek 100x cestu k babicke co byva 150km od teba a naspat a prevadzka bude uz len ekonomickejsia

to com som spominal ze porovnavas neporovnatelne.. ty proste vychadzas z toho ze Accent je Coupe. Accent ci s CRDi alebo 1,6 CVVT nie je auto na vymetanie zakrut, nie je to Focus ST. Ano, pri skutocne prudkych zjazdoch (Makov, Buchlovice) citit ze dviha zadok a pri intenzivnom brzdeni ma auto tendenciu pokracovat rovno. Lenze na vymetanie zakrut predsa Accent nie je stavany, preto jazdnymi vlastnostami sa rozumie drzanie stopy na dialnici pri 120-160 (a to mi ver ze ten 70kg balast ktory tlaci na prednu napravu ti pri vyssich rychlostiach len pomoze). Accent je myslene ako rodinne auto a tam su nejake piskajuce pneumatiky tak akosi nie moc na mieste. Skor je dolezite vediet ze pri obsadeni auta 1 az 4 ludmi to proste ide prakticky rovnako a nemusim si premyslat scenare pri predbiehani - radit o dva stupne dole a potom za zvuku kosacky s 6000 otackami predbiehat a sledovat ukazovatel paliva s podozrenim ze mi zavistlivy kamionista prestrelil nadrz

S Accentom CRDi som nabehal zatial prakticky 40 000km a preto mozno mozem hovorit trochu viac k veci ako ty, menil som lozisko LP kolesa (co je iste vada sposobena CRDi :lol:), motoricky je to uplne v pohode

Servisne naklady - kazdy odporca dieslov operuje s tymto magickym slovickom - co to vlastne je? ake naklady mate na mysli? mam tri roky zaruku ak sa tam cosi pokazi, tak to proste vyreklamujem. Potom uvidime, u mna po 3 rokoch bude matr auto cca 100 000km. K auto sa spravam ferovo a preto si myslim ze co sa uz malo pokazit, to sa pokazilo - resp pokazi sa max do roka

Ako som uz pisal x-krat, nie som ziadny fanatik dieslov, toto je moje prve dieslove auto - po Neone 2.0 a Fieste 1,25. Co som ti tu ukazal je jednoducha matika. To ci je akceleracia o 0, nieco sekundy lepsia alebo horsia je samozrejme zbytocnost a to dobre vies - vyuzijes max na zrazoch resp v krizovatke ked chces zaimponovat slecne vedla teba.. ja sa moc z miesta pred z kopca iducimi kamionmi rozbiehat nemusim. Maximalka - CRDi iduce 150km/h po stlaceni podalu za par sekund nabere rychlost na 180 km/h tacho.. a o detto zo 120-150 a o tom to je, cestovat Accentom trvalo 180 proste nejde, tu tiez vidno ze si v tom aute vlastne ani nesedel

Ako som pisal, rad si precitam zhrnutie prevadzkovych nakladov a skusenosti ludi s 1,4 a 1,6.. dovtedy to budu len synteticke vypocty. Na zaver odmietam tvrdenie, ze konkurencia pre 1,5 CRDi je 1,4.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

dav
**
Příspěvky: 151
Registrován: 14 zář 2008, 10:05
Bydliště: Plzeň

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od dav »

Jak malý děti, heč, já mám lepší a naftu, ale co, já mám lepší a benzín. :lol: :D :lol:
Už jsem napsal: Pánové, každý snad jezdí co jsi dopřál a sám, nikdo mu určitě nic nenutil, tak proč ty dohady a argumenty, někdo prostě rád naftu, jiný benzín. :twisted:
Velice zajímavé čtení, kam až ta lidská ...........
Byl - Accent 1.6
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od mirpie »

naprosto souhlasim s Mr.Hyundai. Na obě paliva se jezdí jiným stylem. Dehetengine chrochtá, do otáček se mu nechce, bere si míň, protože má vyšší účinnost (40-45%), tahá pěkně "vocpodu" :lol: díky nízko položenému maximálnímu točivého momentu, víc škodí prostředí, víc zatěžuje přední nápravu, je ideální na tahání přívěsů a nákladů, nemá rád vysoké otáčky (velké písty a velký zdvih ty otáčky ani nedovolí), v případě turba to jen kope a hned je mrtvo.

Benzin má čistý tichý sametový chod, díky lehčím pístům a krátkému zdvihu se dobře vytáčí, zátah je menší než u turbodehtu, ale zato plynulý a trvalý, žádný lítání dopředu dozadu. Nezatěžuje tolik nápravu ani ovzduší, vlivem nižžší účinnosti (30-35%) bere více paliva.

Každé palivo má své pro a proti. Ve sportovně střiženém vozu bych naftu nechtěl ani kdyby mě mučili (malá narážka na chrochtomotor ve Fabii RS a nové Octavii RS TDI), kde to kadle kadle prostě nemá co dělat. Naopak v off roadu nebo SUV si moc neumim představit benzin. Na silnice ok, jen ta spotřeba. ALe kdo tahá přívěsy, nebo občas zapadne někde na zabahněné polní cestě, tak je benzin nevýhodnější díky maximu točivého momentu položeného průměrně kolem 4000ot/min..

A do rodinných vozů, sedanů, combi je každého věc, co mu bude vrnět pod kapotou. Ted mám coupé a 6500ot/min si užívám do sytosti. Jadrný zvuk, okamžitá reakce (oproti dehtu) na sešlápnutí plynu. Jen nejede kolem 2000ot/min, spíš až tak nad 4000ot/min, což mi nevadí, já mám otáčky rád.

Do budoucna plánuji koupit nějaké SUV a tam zase vim, že to bude nafta.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od DEDe »

mirpie píše:naprosto souhlasim s Mr.Hyundai. Na obě paliva se jezdí jiným stylem. Dehetengine chrochtá, do otáček se mu nechce, bere si míň, protože má vyšší účinnost (40-45%), tahá pěkně "vocpodu" :lol: díky nízko položenému maximálnímu točivého momentu, víc škodí prostředí, víc zatěžuje přední nápravu, je ideální na tahání přívěsů a nákladů, nemá rád vysoké otáčky (velké písty a velký zdvih ty otáčky ani nedovolí), v případě turba to jen kope a hned je mrtvo.

Benzin má čistý tichý sametový chod, díky lehčím pístům a krátkému zdvihu se dobře vytáčí, zátah je menší než u turbodehtu, ale zato plynulý a trvalý, žádný lítání dopředu dozadu. Nezatěžuje tolik nápravu ani ovzduší, vlivem nižžší účinnosti (30-35%) bere více paliva.

Každé palivo má své pro a proti. Ve sportovně střiženém vozu bych naftu nechtěl ani kdyby mě mučili (malá narážka na chrochtomotor ve Fabii RS a nové Octavii RS TDI), kde to kadle kadle prostě nemá co dělat. Naopak v off roadu nebo SUV si moc neumim představit benzin. Na silnice ok, jen ta spotřeba. ALe kdo tahá přívěsy, nebo občas zapadne někde na zabahněné polní cestě, tak je benzin nevýhodnější díky maximu točivého momentu položeného průměrně kolem 4000ot/min..

A do rodinných vozů, sedanů, combi je každého věc, co mu bude vrnět pod kapotou. Ted mám coupé a 6500ot/min si užívám do sytosti. Jadrný zvuk, okamžitá reakce (oproti dehtu) na sešlápnutí plynu. Jen nejede kolem 2000ot/min, spíš až tak nad 4000ot/min, což mi nevadí, já mám otáčky rád.

Do budoucna plánuji koupit nějaké SUV a tam zase vim, že to bude nafta.
To je moc pekne napsane. A v pocitech muzu jen souhlasit , na vyblbnuti v otackach a tak je ten benzin u me zabira presne na 3.5 tis otackach tam je cejtit jak to najednou zadne tahnout :) Ale az budu kupovat druhy rodinny vuz tak mi to bude vcelku jedno jestli to bude diesel nebo benal to si pak zkusim spocitat co je lepsi a o kolik zaplatim pri koupi za diesel vic.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Mexican »

panove, ale ved to som pisal.. vela ludi si myli Accenta s Coupe.. a este raz.. jazdne vlastnosti Accenta nepadaju na CRDi, padaju na podvozku ako takom - na jednoduchej vlecnej zadnej naprave, makkych pruzinach a dlhych tlmicoch. Preto jazdne vlastnosti Accentu treba hodnotit smerom dopredu :lol: cele toto nastartovala mierne pichlava poznamka Borka ze benzin je na Tank Ono az o 2,5 lacnejsi ako nafta na Jet, na co som mu odpisal ze ak prejde 800 km za 1000 Kc a drobne, tak mu tych 2,5 rozdielu doprajem.. o nic ine neslo..

Clovek si musi urcit typologiu tras - ak jazdim z Lisne do severneho Brna kazdy den do prace a raz za cas za rodicmi niekam do Val Mezu, nebudem si predsa kupovat diesel, to je jasne. Uz x krat pisane akle bolo ze je trochu nefer operovat tu pocitmi a naladami.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Ráďa
**
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2005, 15:11
Bydliště: Dv.Kr. n.L.
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Ráďa »

jsem psal jednu nápovědu pro výpočet toho, co se vyplatí.
Je to osvědčený vzoreček
"H" i30HB. 1,4. černá metal, 2009, palivo E85
----------------------------------------------------

dříve:"H" Lantra. 1,6, šedá metal. 1996
Uživatelský avatar
clay
**
Příspěvky: 151
Registrován: 29 čer 2007, 22:03

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od clay »

[quote="Mexican"]Borek v horeuvedenych prispevkoch je to mnou vypocitane presne.. teda pri spotrebe zo spritmonitoru je to 30 000km a podla hypoteticko-teoretickej je to po 55 000 km na tachometri - teda nie 30 000/rocne, xxxxxx / rocne.. znamena ze si clovek 100x cestu k babicke co byva 150km od teba a naspat a prevadzka bude uz len ekonomickejsia

to com som spominal ze porovnavas neporovnatelne.. ty proste vychadzas z toho ze Accent je Coupe. Accent ci s CRDi alebo 1,6 CVVT nie je auto na vymetanie zakrut, nie je to Focus ST. Ano, pri skutocne prudkych zjazdoch (Makov, Buchlovice) citit ze dviha zadok a pri intenzivnom brzdeni ma auto tendenciu pokracovat rovno. Lenze na vymetanie zakrut predsa Accent nie je stavany, preto jazdnymi vlastnostami sa rozumie drzanie stopy na dialnici pri 120-160 (a to mi ver ze ten 70kg balast ktory tlaci na prednu napravu ti pri vyssich rychlostiach len pomoze). Accent je myslene ako rodinne auto a tam su nejake piskajuce pneumatiky tak akosi nie moc na mieste.

Si myslím, že ať je auto navrženo jak chce, tak jeho ochota bezpečně a svižně zatáčet je důležitá v krizových momentech - tedy nejen v tom, kdy se mi chce z kterého kopce rychle utíkat. Jinak by mercedesáci nepozdrželi uvedení áčka a nedoplnili ho stabilizaci. A proč by si nějaký výzkumníci vymýšleli nějaký "losí test", kdyby to bylo na .......

Téma benzín x nafta
čím bude víc těch, kteří budou jezdit na naftu, tím se bude zvyšovat rozdíl mezi cenou benzinu a nafty ve prospěch benzinu.

Je jen otázka, zda kdyby se vydaly stejně velké částky na modernizaci benziňáků jako se vydalo na vývoj nafťáků - zda bychom nebyli všichni dále a šťastnější.

clay
Santa Fe 2,7i V6 + Santa Fe 2,4i - nyní LPG sekvence
(Toyota Carina E Combi; Ford Sierra 1,8 TDi ; Sonata 2,0 16v odpočívá v Hyundaiáckém ráji s 375 000 km
Škoda 125 L ; Škoda 120 GLS; Škoda 1100MB; Škoda 110L; Škoda Octavia Combi 1963)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Borek »

Ráďa-ano to je přesně vzoreček výpočtu(i já jsem ho použil a používají ho i ve SM),od kolika km se vyplatí určitý typ paliva-a to v něm není započítán servis.
Mexican-nikdy jsem nesrovnával Accent a Coupe(to nelze :!: ),ale jízd.vlastnosti benz. a naft.Accenta a tam je obrovský rozdíl chování auta na silnici :!: Je jedno jaký je to typ/značka auta-jde o rozložení hmotnosti.Stejně ti to napsal i Clay....ty nechápeš,že když ti před auto vběhne dítě,tak i v té 50km/h uhne lehčí,vyváženější auto lépe,než rozjetý tank,který po trhnutí volantu překážku neobjede,ale sune se stále vpřed a poté jde do přetáčivého pohybu (kufru) do smyku. :? Kdyby jsi jezdil na srazy,měl bys možnost i jako amatér si zkusit losí test v malé rychlosti a viděl bys rozdíl ponořující se přídě a přizdvihování zad.kola...u nafťáku. :?
Nikdo ani nemluví o tom,že máš jezdit 180km/h po dálnici,ale že auto které má vyšší konstrukční max.rychlost(1,6CVVT),musí mít i lépe naladěný podvozek,než dehťák s nižší rychlostí.Tzn.,že i v té předpisové 130km/h se bude Accent 1,6CVVT chovat jistěji-nejen při jízdě rovně :lol: ,jak si myslíš ty,ale i třeba,když ti někdo udělá myšku nebo před tebou začne brzdit.... :wink: A asi nečteš nebo raději nechceš číst o zrychlení-to není jen o vystartování na semaforech,ale daleko důležitější je,že u 1,6CVVT za předjížděným autem(kolonou)podřadíš,motor získá sílu,rychlost a víc na šaltpáku nesaháš a rychle :!: -tudíž bezpečněji(a nemusíš zrovna předjíždět 150km/h jak debatu zvrhneš ty-stačí norm.silnice/rychlost),zatím co než se roooozzzttttooočččííí turbo,tak vyjede proti auto a s Crdi....budeš ještě stále předjíždět a řadit a řadit,každých pár set otáček :roll: .
Takže při rozhodování před nákupem,jsou i lidi,kteří se nedívají JEN :oops: na spotřebu.
Menší spotřeba nafty,už není tak markantní,vzhledem k menší ceně benzínu....a najeté km,kdy se začne nafťák vyplácet jsou vysoké.Myslím,že je serioznější použít uznávaný vzorec,který používají i větší odborníci,než jsme my dva(vzorec viz.výše a mnou použitý),než tvé vycucané údaje a výpočty z palce :lol: .
Nazdar. :lol:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Nechci rejpat, ale pokud jsem to dobře pochopil, tak ty si myslíš, že má 1,6 jiný podvozek jak 1,5 ???.
To pochybuju, je to spotřební auto, ne žádný závoďák,(příkl. fabia 1,2 a fabia RS, tam je beze sporu jiný podvozek), tudíš si myslím, že montují seriově stejné podvozky od 1,4 až po 1,5.
Toť můj názor a doufám, že mě za něj neukamenujete.
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od matysekul »

@ Zdeněk Svoboda: Podvozky jsou zaručeně stejné.Jízdní vlastnosti ovlivňuje i rozložení váhy.A že diesel má těžší motor,čili horší rozložení váhy,čili teoreticky horší jízdní vlastnosti.
Tohle Borek myslel a napsal.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11580
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Je to jen můj pocit a dedukce, ale pochybuji že benzíny a diesely mají stejné tlumiče. Právě kvůli větší váze nafťáku bych čekal na předku tužší tlumiče. Podvozky jsou tudíž drobet odlišné.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
majco
**
Příspěvky: 137
Registrován: 20 črc 2007, 23:13
Bydliště: Dunajská Streda

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od majco »

Mr. HYUNDAI píše:Už se touhle diskuzí chvíli probírám a prostě už musím taky něco poznamenat.
Ekonomické porovnávání dieselu s benzínem je věc ošidná a díky neustálému pohybu cen PHM i aut, dílů a práce je to otázka nedořešitelná. Dokázal bych provést výpočet ve prospěch i v neprospěch dieselu (či benzínu) v podstatě na přání - pokud se nebudeme bavit o probězích 40.000 km ročně a víc.
Volba nafty či benzínu je v 99% případů volba dle osobních preferencí. Oba způsoby spalování mají své přednosti a nedostatky. Benzín je konstrukčně jednodušší, lehčí, lépe odolává nedotáčivosti, má kratší brzdnou dráhu, je točivější, má jemnější zvuk, benzínu je fuk jaká je teplota vzduchu a není tak citlivý na krátké pojížďky. Diesel lépe pružně zrychluje, míň baští, je méně citlivý na zatížení vozidla.
Z výše uvedeného vyplývá, že s dieselem a benzínem se jezdí odlišně. A tady bych hledal ten zdroj osobních preferencí, každému vyhovuje jiný styl jízdy a podle něj volí. Já osobně preferuji benzín, a to proto, že najezdím do 20.000 km ročně a 85% jízd je do 10 kilometrů, což by mi diesel odpouštěl jen těžko :D .
A proto bych si dovolil navrhnout následující. Přestaneme se přít co je lepší (protože lepší není ani jedno ani druhé, srovnáváme jablka a hrušky :lol: ) a když se nás bude někdo ptát co má zvolit, tak mu doporučíme se projet s obojím a ať se rozhodne podle toho, co mu víc vyhovuje.

Zakopeme válečnou sekeru :lol: :lol: :lol: ?
Moja reč. Už ma tu nebaví čítať stále nejaké hádky, kto má lepšie auto, či je lepší diesel a či benzín. Nech si každý vyberie podľa toho na čo má peniaze a čo mu lepšie vyhovuje. Ak má peniaze na diesel a chce ho, nech si ho kúpi. Ak má peniaze na diesel, ale chce benzín, tak nech si kúpi benzín. Doteraz som jazdil v benzínových autách a teraz som chcel diesel. Tak som začal vyberať z áut, ktoré sú cenovo dostupné mojim možnostiam. A pomohlo mi aj hyundaiclub.net. Toť vše.
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT Elegance
Celadon Blue
07/2007
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Mexican »

CrDi ma prave kvoli inej hmotnosti ine tlmice a ine pruziny. Borku, mne je to jedno... nebudem diskutovat s clovekom, kto noveho Accenta (ci uz CRDi alebo CVVT alebo 1,4) nikdy nesoferoval - a nemyslim tym vazeny zakazniku, podte sa previezt 2 kilometre nasim autom, proste varis z vody... to si fakt tak naivne myslis ze CRDi ma o triedu-dve horsie jazdne vlastnosti ako benzin? tomu hovorim skutocna naivita a nehorazne presvedcenie. Vycerpali sme meratelne temy (prevadzkove naklady) a tak sme teraz v tzv subjektivnych. Losi test som uz (vdaka premavke v CR a SR) robil uz XY krat a vzdy ma Accent podrzal. Jedine ma mozno prekvapil vo velmi nestandartnej zakrute na makove na cerstvom snehu kde som dostal hodiny (prave po losom teste), to uz vsak boli tak do extremu vyvenede podmienky (cesrtvy sneh, naopak klopena zakruta, malo najazdenych km, vyssia rychlost)

zrychlenie z 50 km/h na 150km/h bude mat 1,6 a 1,5 CRDi rovnake, to mi ver... o nic ine mi nejde.. BTW jazda s CRDi znamena ze ak nie si Vyskovak a poznas aspon trochu svoje auto tak vies v ktorych otackach ma a v ktorych otackach nema tu pruznost na predbiehanie. Aj so svojim zacmudenym dieslom, ktory ma vyuzitelnych mozno 97 otacok som uz raz-dvakrat dokonca predbiehal..

BTW ja na normalnych cestach nejazdim 150.. tam su rychlosti od 50 do 120.. a to aj do kopca a aj 3 pasaziermi clovek zvladne s jednym preradenim - v extreme sa na 3 da ist 110 ale to je uz znova extrem, neriskujem za kazdu cenu. 150 sa mysli predbiehanie na dialniciach a tam to pruzne zrychlenie vyuzijes krasne - od pripajania sa na dialnicu z 80 do 160-170 cestujes stale na 5

uzavriem to co pisem.. borci, proste si na vikend pozicajte Crdi accenta a pozicajte si 1,4 / 1,6 CVVT.. dovtedy to bude len "myslim si" albo "franta hovoril"
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od DEDe »

muzem zkusit na srazu ja zkusenosti nemam takze co pisete jen ctu a nekomentuju :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od peaty »

Borku, Borku, nehnevaj sa, ale teba sa uz fakt neda pocuvat, resp. citat. U teba je cisto jednosranne citit jasne presadzovanie benzinu, az si clovek mysli, ze by si ho chcel mat hadam aj v kamione.
V inom vlakne si sa velice urazil na Mexicana, za slovko "jelito", ktore podla mojho nazoru pouzil aj opravnene, lebo ti nieco jasne a nazorne vysvetlil a ty si to aj tak nepochopil. A nemyslim si, ze vyraz "jelito" je zrovna nadavka, skor konstatovanie zo zufalstva...
Mne skor z tvojich nazorov pride, ze ty povazujes vsetkych nas, ktori sme si vybrali Accent 1.5 CRDi za blaznov. A preco sme si ho kupili, resp. preco som si ho ja kupil? V porovnani s inymi znackami ma vyborne nastavenu cenu, ma lepsiu spotrebu ako porovnatelne vykonny benzin a ma dobry vykon. Keby si cital vlakno NOVY HYUNDAI ACCENT, tak by si zistil, ze kazdy kto si kupil CRDi bol doslova nadseny z vykonu tohto motora. A stojim si za tym, ze 1.4 a 1.5 sa nedaju porovnavat, ten diesel je prosto silnejsi... Sedel som v oboch a pocitovo mal diesel navrh. Niekomu vyhovuje podradit a predbiehat v otackach 3000-6000, iny je zase rad, ze nemusi podradovat a pracuje v otackach 2000-4000...

Uz nechajme tejto debaty, prosto kazdy si kupil co chcel a zvazil si ci sa mu to oplati, resp. neoplati uz pri kupe auta. Za tie peniaze co sa Accent predava je to dobre auto s kazdym motorom, finito...
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“