Buchanie riadenia

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Patrick
*
Příspěvky: 96
Registrován: 21 říj 2008, 22:43
Bydliště: Kosice-Saca (SR)

Buchanie riadenia

Příspěvek od Patrick »

Nedavno som si kupil Hyunadi Accent ´99 rocnik 1,3 12ventil skoda ze bez vybavy.. pre informaciu verzia bez serva!! inak peckove auticko len mam problem s klepanim riadenia na pravej(spolujazcovej) strane..hlavne pri prechode cez dieru,po nerovnostiach pocut klepanie(pochadza ist z riadenia!! :)) inak riadenie ide pekne netrha ani nic podobne.. myslel som ze to bude len spojovacia tyc riadenia kedze cap riadenia je este O.K lenze ani po vymene spojovacej tyce neprestalo buchanie zistil som ze to bucha priamo v riadeni nechapem ako sa mohlo vybyt tak skoro(113tis. nabehanych km.)nema s tym niekto skusenost ?? nejak mi pomoct.. na druhej lavej strane to nerobi.. neviem noo pocul som ze tam su este nejake puzdra alebo co.. ze najskor to bude to len neviem noo vlatne kde alebo ci nieco take vobec je.. alebo ci sa da niecim medzera medzi riadiacou tycou a obalom tyce vymedzit?? bojim ze bude musiet ist nove riadenie. ktore bude fest drahe...:((
Hyundai Accent 1,3 12V
Reklama
 

keman
*
Příspěvky: 36
Registrován: 12 úno 2007, 21:54
Bydliště: M BOULE

Re: Buchanie riadenia

Příspěvek od keman »

tycky stabilizatoru
Uživatelský avatar
Patrick
*
Příspěvky: 96
Registrován: 21 říj 2008, 22:43
Bydliště: Kosice-Saca (SR)

Re: Buchanie riadenia

Příspěvek od Patrick »

ee nemyslim.. konkretne som kyval s tycou riadenia kt. ide od riadenia a ona mala volu a buchala o obal(nohavicu) tyce riadenia.. nwm ci presne vies co myslim...
Hyundai Accent 1,3 12V
Uživatelský avatar
Patrick
*
Příspěvky: 96
Registrován: 21 říj 2008, 22:43
Bydliště: Kosice-Saca (SR)

Re: Buchanie riadenia

Příspěvek od Patrick »

nevie my s tymto problemom nikto pomoct??.. pls.. potrebujem to nejak poriesit ak by niekto mal nejaky napad.. alebo skusenost s tym bol by som rad ak by ho sem checkol.. :) velmi by mi pomohol :) taq ludja piiste :D!! vopred dik
alebo by som sa chcel spytat ci sa da do accenta bez serva dat komplet riadenie zo servom..co to obnasa??
Hyundai Accent 1,3 12V
Dom
Příspěvky: 5
Registrován: 04 lis 2008, 17:53

Re: Buchanie riadenia

Příspěvek od Dom »

Patricku, už jsi to bouchání vyřešil? Taky mi tam něco hrozně klepe při přejezdu nerovností. Už jsem se po tím dvakrát válel a na nic jsem nepřišel. Mám podezření na táhla ke stabilizátoru - doufám, že to píšu správně - takové asi 15 cm dlouhé svislé tyčky. Silentbloky jsou v nich vymačkané, ale jist si tím nejsem.
Uživatelský avatar
Patrick
*
Příspěvky: 96
Registrován: 21 říj 2008, 22:43
Bydliště: Kosice-Saca (SR)

Re: Buchanie riadenia

Příspěvek od Patrick »

Dom píše:Patricku, už jsi to bouchání vyřešil? Taky mi tam něco hrozně klepe při přejezdu nerovností. Už jsem se po tím dvakrát válel a na nic jsem nepřišel. Mám podezření na táhla ke stabilizátoru - doufám, že to píšu správně - takové asi 15 cm dlouhé svislé tyčky. Silentbloky jsou v nich vymačkané, ale jist si tím nejsem.
diik za radu lenze mne to klepe v riadeni..to som si na 100% isty lebo ked sme menili spojovaciu tyc riadenia tak som kyval iba s tou tyckou co ide priamo z riadenia na tyc riadenia a ta mala volu.. neviem ci si to vies perdstavit co myslim.. asi budem musiet vziat do garaze fotak a nafotit to trochu aby si mal perdstavu moje slovne opisovanie asi nestaci:D
Hyundai Accent 1,3 12V
Dom
Příspěvky: 5
Registrován: 04 lis 2008, 17:53

Re: Buchanie riadenia

Příspěvek od Dom »

Já brzo pojedu na výměnu pneu, tak to asi nechám prohlédnout na zvedáku. Když na něco přijdou, dám ti vědět. Že by mohlo klepat (spíš mlátit) řízení mě nenapadlo. Vůle je tam minimální a rany se ozývají jen při přejezdu děr. A větší vůle by se snad projevila na jízdních vlastnostech. Však uvidíme. Taky jsem podezíral tlumiče, ale když jsem se díval co stojí, tak bych je klidně nechal mlátit.
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchanie riadenia

Příspěvek od mirec »

a co tak ramena chlapci ? to vas nenapadlo pozriet ? tam su tiez silentbloky na uchyteni ramien....takze ci to nie je ono...ja konkretne tiez mam nejake to buchanie ale ja mam asi skor capy v prdeli...tiez si kuknite ci nemate vybite spodne capy alebo ulozenie tlmicov v pripade spodnych capov je to na vymenu celeho ramena lebo je to tam nalisovane...
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Dom
Příspěvky: 5
Registrován: 04 lis 2008, 17:53

Re: Buchanie riadenia

Příspěvek od Dom »

Silentbloky na ramenech a čepy bylo první na co jsem se díval. Zkoušel jsem vůli páčením na všem co se hýbe. Zdá se mi, že to je docela ok. I na TK říkal, že je to vše v normě. Já se zde ptám proto, jestli to není nějaká známá nemoc Hyundaiů. Osobně mám Vectru, tohle jsem koupil jako druhý auto do rodiny. Jenže to je stejně málo, děcka se hádají kdo kam pojede, tak až mě nas... tak to prodám. Ať si koupí sami.
Tomáš
*
Příspěvky: 10
Registrován: 16 srp 2005, 15:28
Bydliště: Žilina

Re: Buchanie riadenia

Příspěvek od Tomáš »

čaute páni. Presne tento problém som mal aj ja na mojom prvom accente. tiež bol bez serva a búchalo mi to tak isto ako to ty popisuješ. najprv sme si mysleli že sú to tyčky riadenia , ktoré sme vymenili a robilo to stále. potom sme vymenili gumičky stabilizátora a robilo to rovnako. nakoniec sme zistili , že to ide priamo z riadenia , ktoré bolo vybité a bola tam malá vôľa. Chcel som to dať opraviť ale bohužiaľ jednotlivé komponenty hrebeńového riadenia sa nám nepodarilo zohnať tak som musel zháňať nové riadenie.
Uživatelský avatar
Patrick
*
Příspěvky: 96
Registrován: 21 říj 2008, 22:43
Bydliště: Kosice-Saca (SR)

Re: Buchanie riadenia

Příspěvek od Patrick »

Tomáš píše:čaute páni. Presne tento problém som mal aj ja na mojom prvom accente. tiež bol bez serva a búchalo mi to tak isto ako to ty popisuješ. najprv sme si mysleli že sú to tyčky riadenia , ktoré sme vymenili a robilo to stále. potom sme vymenili gumičky stabilizátora a robilo to rovnako. nakoniec sme zistili , že to ide priamo z riadenia , ktoré bolo vybité a bola tam malá vôľa. Chcel som to dať opraviť ale bohužiaľ jednotlivé komponenty hrebeńového riadenia sa nám nepodarilo zohnať tak som musel zháňať nové riadenie.
veru presne tak som natom aj ja.. a cele riadenie teda nove asi nebudem davat.. a nakoniec si to ako poriesil??a kolko cca. stoji new riadenie??.. vidim ze to bude asi taka mensia choroba accentov bez serva.. ja to zatial neriesim.. nechavam tak len noo bojim sa ci mi ho po case nevyklepe totalne alebo mi celkom odide riadenie.. :( diik za info :)
Hyundai Accent 1,3 12V
Dom
Příspěvky: 5
Registrován: 04 lis 2008, 17:53

Re: Buchanie riadenia

Příspěvek od Dom »

Já tam tedy servo mám, takže nevím, jestli to bude ono. Včera jsem při výměně pneu zkoušel páčit hokejkou za ty tyčky stabilizátoru a klepání se trochu ozývalo, jenže asi opravdu ne od tyčky ale někde dál. Je možný, že to bylo někde od řízení. Byl jsem tam sám, tak jsem se pod autem neplazil. Klepe to od začátku co auto máme a už na něm najezdili za rok asi 15000 a klepe to pořád stejně, tak to taky zatím moc neřeším.
Ceny jsou tady:
Bez posilovače - http://www.elitecat.cz/ArticleDetail.as ... eId=100199

S posilovačem - http://www.elitecat.cz/ArticleDetail.as ... eId=100199

Takže ať si v klidu klepe dál.
Uživatelský avatar
Patrick
*
Příspěvky: 96
Registrován: 21 říj 2008, 22:43
Bydliště: Kosice-Saca (SR)

Re: Buchanie riadenia

Příspěvek od Patrick »

noo heeh tak.. priblizne take ceny som aj cakal:D.. ale zo servom 20litrov??:D doobra palka :D veru tak.. asi to aj ja dam do roviny nech si klepe :D ale sa bojim ci nemoze odist.. ze mi ostane visiet volant alebo co??...
Hyundai Accent 1,3 12V
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchanie riadenia

Příspěvek od mirec »

za 20 tacov mas aj cely accent z bazaru :D trebars nejaky na diely....a nie to cele riadenie...mali by trosku aj rozmyslat ti ludia co to predavaju...
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Uživatelský avatar
Patrick
*
Příspěvky: 96
Registrován: 21 říj 2008, 22:43
Bydliště: Kosice-Saca (SR)

Re: Buchanie riadenia

Příspěvek od Patrick »

mirec píše:za 20 tacov mas aj cely accent z bazaru :D trebars nejaky na diely....a nie to cele riadenie...mali by trosku aj rozmyslat ti ludia co to predavaju...
jj sak nad tym som presne rozmyslal.. kupit nejaky burany accent s dobrym riadenim a prehodit to do mojho.. ale ja mam verziu bez serva cize komplet new riadenie stoji 6200,- myslim ale aj to je na mna dost.. :D rozmyslal som ze ak by som kupil uz buraneho accenta tak uz aj so servom a tak prehodil len neviem co vsetko by to obnasalo aby som tam dopasoval servo.. ale zatial sa moja penazenka na take plany neciti taze to nechavam tak ako to je :D...
Hyundai Accent 1,3 12V
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“