pocení oken zevnitř

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
HonzaE
*
Příspěvky: 83
Registrován: 23 říj 2007, 14:36

pocení oken zevnitř

Příspěvek od HonzaE »

Rok mám El a pozoruji za vlhkého počasí přílišné pocení oken zevnitř. Obzvlášť je to patrné po nastarování teplého motoru (chvíle pauzy u pumpy). Nový pylový filtr to nezpelšil. Řeším to klimatizací, ale to asi není řešení podstaty problému. Do systému větrání asi zatéká, nebo se v něm drží nějak vlhkost. Nebo je to normální jev? Měl jste někdo obdobný problém? Dřív jsem měl fabii bez klimatizace a okna se prakticky nepotily, snad jen když za deště dovnitř nasedli 4 zmoklí lidé... Děkuji za tipy a přeji klidné vánoce.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: pocení oken zevnitř

Příspěvek od Hardcam »

Takhle jsem to mel na vsech autech,neresim to. Klima nebo deflektory oken to vyresi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Kim
*
Příspěvky: 24
Registrován: 15 srp 2008, 12:28
Bydliště: Praha

Re: pocení oken zevnitř

Příspěvek od Kim »

Je to běžné. Myslím, že ti nikam neteče. Dělá mi to od nového auta a řeším to klimatizací.
Elantra 1.6 r.2006
Uživatelský avatar
carlos
**
Příspěvky: 144
Registrován: 28 pro 2006, 13:43
Bydliště: nedaleko Chrudimi v H. Městci

Re: pocení oken zevnitř

Příspěvek od carlos »

Taky mně to dělá za vlhkého počasí, ihned po nastartování pouštím ofuk skel na 2. - 3. stupeň, po chvilce stáhnu a je klid. V prvním roce ale nepomáhalo nic. Až mně na srazu někdo poradil, ať filtr klimy vytáhnu a řádně vysuším. A rozdíl to fakt byl. Asi to natahuje trochu vlhkost jako houba.
Elantra 1.6, r.v.2006
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Re: pocení oken zevnitř

Příspěvek od jandaxx »

Na okna se dá koupit spray, proti pocení. Nastříkáš a rozleštíš. Funguje to cca 3 týdny, než se odpaří ta aktivní vrstva.
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: pocení oken zevnitř

Příspěvek od black_sheep »

ja teda nevim. zezacatku jsem na to taky trpel - ale staci se naucit kouzla s ventilaci - mlada mi za to porad nadava ze s tim porad neco delam behem jizdy - teda po ja nevim 20min uz se mnoho nemeni.


delam to takhle. sednu do auta rano v zime. pustim vetrak nekde na pulku, spis studenejsi. chvili se to zamlzi (obcas) - hlavne kdyz je na skle snih, tak to hlavne nesmudlam, a pomalym krokem vyjedu hned jak neco uvidim. postupne se to odmlzi a pak uz je uplny klid. mlzi se to protoze najednou rychle ohreju interier a sklo je promrzly z toho ledovyho snehu. musi se pomalu prohrat... behem toho mam vetrak na plne kule. pak to teprve stahnu ale porad foukam na okna.

dulezity je 95% casu mit zapnutou vnejsi cirkulaci vzduchu a ja nevim 70% casu foukat na okna. taky nevypinat vetrak a nechavat ho bezet ja nevim na 1-2 rychlost, kdyz se objevi naznaky mlzeni tak zrychlit na plno treba na pul minuty :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
slabostka
*****
Příspěvky: 1735
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: pocení oken zevnitř

Příspěvek od slabostka »

Toto sa deje asi už na všetkých autách, na getz fore to riešime tiež... ale ako som si to všímal, zahmlievajú sa všetky typy aut.
Asi je to fakt peľovým filtrom a relat. dobrým utesnením auta- ostáva len zapnúť klímu, najlepšie na začiatku vnútorný okruh, dôjde k rýchlejšieme vysušenie vzduchu- ale napr. na getzíkovy ide ofuk okna len na vonkajší okruh, alebo iná možnosť je otvoriť okno?- teplota vnútri auta sa vyrovná s vonkajšou a nič sa kondenzovať zvnútra nebude... ale asi to nieje to pravé orechové...
tak prajem zábavu s nebezpečnými zaroseným oknami....
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: pocení oken zevnitř

Příspěvek od mirpie »

black_sheep píše:ja teda nevim. zezacatku jsem na to taky trpel - ale staci se naucit kouzla s ventilaci - mlada mi za to porad nadava ze s tim porad neco delam behem jizdy - teda po ja nevim 20min uz se mnoho nemeni.


delam to takhle. sednu do auta rano v zime. pustim vetrak nekde na pulku, spis studenejsi. chvili se to zamlzi (obcas) - hlavne kdyz je na skle snih, tak to hlavne nesmudlam, a pomalym krokem vyjedu hned jak neco uvidim. postupne se to odmlzi a pak uz je uplny klid. mlzi se to protoze najednou rychle ohreju interier a sklo je promrzly z toho ledovyho snehu. musi se pomalu prohrat... behem toho mam vetrak na plne kule. pak to teprve stahnu ale porad foukam na okna.

dulezity je 95% casu mit zapnutou vnejsi cirkulaci vzduchu a ja nevim 70% casu foukat na okna. taky nevypinat vetrak a nechavat ho bezet ja nevim na 1-2 rychlost, kdyz se objevi naznaky mlzeni tak zrychlit na plno treba na pul minuty :-)
k tomu není co dodat, dělám to prakticky stejně
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: pocení oken zevnitř

Příspěvek od black_sheep »

mirpie píše:
black_sheep píše:ja teda nevim. zezacatku jsem na to taky trpel - ale staci se naucit kouzla s ventilaci - mlada mi za to porad nadava ze s tim porad neco delam behem jizdy - teda po ja nevim 20min uz se mnoho nemeni.


delam to takhle. sednu do auta rano v zime. pustim vetrak nekde na pulku, spis studenejsi. chvili se to zamlzi (obcas) - hlavne kdyz je na skle snih, tak to hlavne nesmudlam, a pomalym krokem vyjedu hned jak neco uvidim. postupne se to odmlzi a pak uz je uplny klid. mlzi se to protoze najednou rychle ohreju interier a sklo je promrzly z toho ledovyho snehu. musi se pomalu prohrat... behem toho mam vetrak na plne kule. pak to teprve stahnu ale porad foukam na okna.

dulezity je 95% casu mit zapnutou vnejsi cirkulaci vzduchu a ja nevim 70% casu foukat na okna. taky nevypinat vetrak a nechavat ho bezet ja nevim na 1-2 rychlost, kdyz se objevi naznaky mlzeni tak zrychlit na plno treba na pul minuty :-)
k tomu není co dodat, dělám to prakticky stejně
:wink: a mlzi se ti okna? me ani v nejmensim a pokud sedim v aute a vykecavam, staci na vterinku otocit klickem, a odmlzuje se to i bez klimy pred ocima :-)

jeste na to ma jedna vec vliv (tohle nemam vyzkouseno :-P) - a to jestli si kuraci v aute zapali nebo ne :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“