Autoradio i30 - problémy

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Autoradio i30

Příspěvek od matysekul »

Tak to fakt nemůžu sloužit.V manuálu to asi nebude,když to řešíte tady :oops: No zítra jedu pro auto,tak se s tím snad nějak poperu a konečně budu vědět,co řešíte :lol:
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Reklama
 

Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Autoradio i30

Příspěvek od zello »

matysekul píše:Tak to fakt nemůžu sloužit.V manuálu to asi nebude,když to řešíte tady :oops: No zítra jedu pro auto,tak se s tím snad nějak poperu a konečně budu vědět,co řešíte :lol:
A kebyze sa s tym nedokazes poprat lebo ti (teoreticky) manual nepomoze tak mozes aspon nalistovat manual (z praxe) :mrgreen:
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
havros
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 10:30
Bydliště: Plzeň

Re: Autoradio i30

Příspěvek od havros »

SDVC jsem dnes zkoušel u Nošovické i30 a funguje dobře :)
Přidávalo zhruba při 40, 60, 80, 100, 120 km/h... Dál jsem nezkoušel, ještě pořád zajíždím, ale stupňuje to podle mého v pořádku.
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Autoradio i30

Příspěvek od laufas »

havros píše:SDVC jsem dnes zkoušel u Nošovické i30 a funguje dobře :)
Přidávalo zhruba při 40, 60, 80, 100, 120 km/h... Dál jsem nezkoušel, ještě pořád zajíždím, ale stupňuje to podle mého v pořádku.
A kdyz zastavis ztisi se?
Asi bych to mel taky odzkouset
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
havros
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 10:30
Bydliště: Plzeň

Re: Autoradio i30

Příspěvek od havros »

laufas píše:A kdyz zastavis ztisi se?
Asi bych to mel taky odzkouset
Jasně, spadne o něco :)
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Autoradio i30

Příspěvek od matysekul »

Tak je tam nastavená jen jedna křivka,která jede podle nastavené hlasitosti. Funguje to dobře.Rádio taky,udělal jsem manželce trochu tuc,tuc a zakrývala si ouška.Vím,že to není nějaká bomba,ale na mp3 to bohatě postačuje.

PS:Auto je doma,super vypadá a super jede :shock:
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Autoradio i30

Příspěvek od Dire »

matysekul píše: PS:Auto je doma,super vypadá a super jede :shock:
baľšoje congratulation !!! :wink:
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Autoradio i30

Příspěvek od zello »

zello píše:
Dire píše:Ano, SDVC je zosilnovanie zvuku podla jazdy. Podla mna i funguje, len skoda, ze nejde nastavit uroven (krivka) zosilnenia. Chyb ma to radio viac, uz sme to riesili tu:

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... a&start=45

ale pozitiva prevazuju :)

Dire ano pamatam si ako sme tam riesili preladovanie stanic a podobne haluze.
Akurat ze toto SDVC sa mi aj zdalo ze by to malo byt to automaticke zosilovanie, ale presne tak ako pisal zubmachine nemam pocit ze by to nejako fungovalo, resp. ak to aj funguje tak by som cakal asi ine vysledky od toho.

Aproppo k tomu rozladovaniu stanic este. Mam pocit ze ked odidem z miesta A kde mam naladene vsetky stanice dore a s pustenym USB-ckom prejdem do miesta B kde je uz vsetko rozladene a vratim sa spat do miesta A bez toho aby som pocas jazdy vytiahol USB vsetko je v poriadku a stanice ostanu naladene. Dnes to este raz preverim a potom to tu upresnim.


Odskusane, preverene. Mam na radiu naladene vsetky stanice. Vlozim USB a vydam sa z miesta A do miesta B a vratim sa spat do miesta A. Vytiahnem USB a vsetko je tak ako bolo nastavene. Cize pocas jazdy sa nesmie USB vytiahnut aby nedoslo k rozladeniu radia.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Autoradio i30

Příspěvek od Dire »

Hm, to su veci. Takze sa stanice ani pocas jazdy nerozladili ? Hraje v mieste B furt ta sama stanica, ako v mieste A ? Prepinanie medzi radiom a flashou nevadi ?
Ked som sam, tak mam jednu flashu, tam problem neni, ale na cestach s rodinou tam striedame i 3 flashky za jazdy :?
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Autoradio i30

Příspěvek od zello »

Dire píše:Hm, to su veci. Takze sa stanice ani pocas jazdy nerozladili ? Hraje v mieste B furt ta sama stanica, ako v mieste A ? Prepinanie medzi radiom a flashou nevadi ?
Ked som sam, tak mam jednu flashu, tam problem neni, ale na cestach s rodinou tam striedame i 3 flashky za jazdy :?

To urcite nie. Ak v mieste B vytiahnes flashku tak mozes ladit nanovo. Ja som tam mal cely cas jednu a nevytiahol som ju pocvas celeho tripu. Ale ak to vytiahnes a uz budes mimo dosahu vysielaca tak predpokladam ze to stanice uz budu v haji.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Autoradio i30

Příspěvek od Dire »

Aku ma toto logiku preboha ? A suvislost ? Stanice su predsa ulozene v nejakej internej EPROMke, Flashdisk na to nemoze mat vliv. Ale tych nelogickych veci je tam viac (nemyslim len radio). To radio je myslim Siemens, ze ?
P.S. A co CD, to ta nenapadlo nahodou vyzkusat ? Vymena CD tiez stanice rozhodi ?
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 940
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoradio i30

Příspěvek od tatchwud »

Dire píše:Aku ma toto logiku preboha ? A suvislost ? Stanice su predsa ulozene v nejakej internej EPROMke, Flashdisk na to nemoze mat vliv. Ale tych nelogickych veci je tam viac (nemyslim len radio). To radio je myslim Siemens, ze ?
P.S. A co CD, to ta nenapadlo nahodou vyzkusat ? Vymena CD tiez stanice rozhodi ?
Je to vše otázkou naladění.Čas,stanice atd. Po chvíli trápení jsem naladil tak jak to má být a nemám problém se stanicema.(má to RDS a pod. vychytávky.) Flash disk tam mám 8 Gb a je tam vše,co kdo púoslouchá,takže si naladí každý co chce.proto mám radši,když je disk schovaný v opěrce narozdíl od nové i30,kdy je venku a musí se vždy vyndat.
i30, Champaigne Silver, Style, 1.6 benzín, 09/2008
I30 kombi, Ecotronic Gray Pearl, Style, 1.5 DPI, 07/2024

old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Autoradio i30

Příspěvek od zello »

zello píše:
Dire píše:Hm, to su veci. Takze sa stanice ani pocas jazdy nerozladili ? Hraje v mieste B furt ta sama stanica, ako v mieste A ? Prepinanie medzi radiom a flashou nevadi ?
Ked som sam, tak mam jednu flashu, tam problem neni, ale na cestach s rodinou tam striedame i 3 flashky za jazdy :?

To urcite nie. Ak v mieste B vytiahnes flashku tak mozes ladit nanovo. Ja som tam mal cely cas jednu a nevytiahol som ju pocvas celeho tripu. Ale ak to vytiahnes a uz budes mimo dosahu vysielaca tak predpokladam ze to stanice uz budu v haji.

Dire nadviazem na tuto nedokoncenu temu. Teraz som bol u rodicov a pred jazdou som sa trochu pohral s s nastaveniami radia, :idea: nie som si celkom isty ale zda sa mize sa to volalo nejak region daco. Mal som to vypnute. Po tom co som to aktivoval som absolvoval cestu domov s radiom. Vsetko v pohode, radio si hladalo nove frekvencie zo silnejsim signalom. Cestou nazad som si pustil muziku z flashky. Presiel som 200 kilometrov spat domov. A potom som zase pustil radio. A cuduj sa svete sviniar jeden nasiel si spravnu frekvenciu naladeneho radia.
Cize cele je to v tom blbom nastaveni radia cez SETUP o ktorom sa kazdy majitel tak vela docita vo svojom manuali.
Treba sa stym asi iba trochu pohrat :wink:
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoradio i30

Příspěvek od vlado1979 »

Súhlasím so zellom. Nastavenú rádiostanicu si rádio hľadá automaticky podľa najsilnejšej frekvencie. Trasa naprieč celým Slovenskom a stále tá hrá tá istá stanica, len frekvencie sa menia. Po odpojení USB takisto.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Autoradio i30

Příspěvek od Dire »

Pozriem na to, nejake nastavenie uprednostnenia regionalnych stanic tam urcite je. Otazka je, ci to ale nie je len vec nahody, ze prave ta prednastavena stanica ma regionalnu pobocku so silnymi signalom, tak sa to skor nahodou radio pri preladovani vratilo k nej ? Skusim prenastavit, u minulych aut som mal regionalne vyhladavanie vzdy vypnute.
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“