Accent 96 dobijanie

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
mischo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 26 dub 2008, 12:07
Bydliště: Kendice SK

Accent 96 dobijanie

Příspěvek od mischo »

Nazdar chalani mam taky problem.Dnes som siel normalne do mesta a kontrolky mi uplne zhasli,ani smerovky nesli proste nic ale motor siel este asi 4 minuty a potom vyplo aj motor.Odstavil som auto a baterka v prdeli.Neviem preco ako keby uplne odislo dobijanie.Moze byt ze alternator je v čudu? Neviem idem teraz rozobrat a mam este jeden tak vymenim a uvidim co a poobede pride pozriet aj elektrikar nan.Kurnik s tym som problem s Accentom este nemam :cry:
Poradte ak mal niekto podobne problemy.Dakujem
Accent 96, 1.5 12V
190 000 km
Reklama
 

zhrado
**
Příspěvky: 166
Registrován: 15 říj 2006, 12:53
Bydliště: SR Ziar nad Hronom

Re: Accent 96 dobijanie

Příspěvek od zhrado »

zisti ci dobija co asi nie ked ti nic neslo, takze altrernator vybrat a dat opravit.. a este sa kukni ci ti svieti dobijanie ked zapnes klucik..
Accent 1.5 12V r.v. 1996
Pri 280 000km totalna buracka :(
Teraz to isté len zhnitý šrot. Snáď z neho niečo bude.
Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Accent 96 dobijanie

Příspěvek od Fulli »

jedine alternator....nema to co ine byt alebo ono sa to zvykne stat ked presmykuje remen od alternatora a potom nedobija a odchadza komplet elektrika
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Accent 96 dobijanie

Příspěvek od Limitz »

mischo píše:Nazdar chalani mam taky problem.Dnes som siel normalne do mesta a kontrolky mi uplne zhasli,ani smerovky nesli proste nic ale motor siel este asi 4 minuty a potom vyplo aj motor.Odstavil som auto a baterka v prdeli.Neviem preco ako keby uplne odislo dobijanie.Moze byt ze alternator je v čudu? Neviem idem teraz rozobrat a mam este jeden tak vymenim a uvidim co a poobede pride pozriet aj elektrikar nan.Kurnik s tym som problem s Accentom este nemam :cry:
Poradte ak mal niekto podobne problemy.Dakujem
přesně tohle se mě stalo po vánocích, z ničeho nic přestaly fungovat směrovky pak se vyplo ABS světla a nakonec mě to zdechlo. Je to alternátorem ten se ti za jízdy stará o veškerou elektriku a dobíjí baterii ta je zapotřebí jen pro nastartování kdyby byla v háji ona tak jenom nenastartuješ. Po otočení kličku do polohy před startem by se měla rozsvítit kontrolka dobíjení pokud je alternátor v pořádku.
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Accent 96 dobijanie

Příspěvek od antek »

Limitz píše:
mischo píše:Nazdar chalani mam taky problem.Dnes som siel normalne do mesta a kontrolky mi uplne zhasli,ani smerovky nesli proste nic ale motor siel este asi 4 minuty a potom vyplo aj motor.Odstavil som auto a baterka v prdeli.Neviem preco ako keby uplne odislo dobijanie.Moze byt ze alternator je v čudu? Neviem idem teraz rozobrat a mam este jeden tak vymenim a uvidim co a poobede pride pozriet aj elektrikar nan.Kurnik s tym som problem s Accentom este nemam :cry:
Poradte ak mal niekto podobne problemy.Dakujem
přesně tohle se mě stalo po vánocích, z ničeho nic přestaly fungovat směrovky pak se vyplo ABS světla a nakonec mě to zdechlo. Je to alternátorem ten se ti za jízdy stará o veškerou elektriku a dobíjí baterii ta je zapotřebí jen pro nastartování kdyby byla v háji ona tak jenom nenastartuješ. Po otočení kličku do polohy před startem by se měla rozsvítit kontrolka dobíjení pokud je alternátor v pořádku.



Ta se rozsvítí i když je alternátor v pryč,ovšem po nastartování by měla zhasnout.
Accent LC CF1 1.3 2006
Uživatelský avatar
mischo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 26 dub 2008, 12:07
Bydliště: Kendice SK

Re: Accent 96 dobijanie

Příspěvek od mischo »

No som dobil baterku.A Pokial je studeny motor je to ok aj na volnobehu aj v zatazi,ale akonahle sa nahreje motor tak v zatazi normalne stahuje prud aspon podla svetiel a topenia pomalsie fuka.Idem vymenit alternator a uvidim ci to pomoze.Kua system s takym autom :cry:
Accent 96, 1.5 12V
190 000 km
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: Accent 96 dobijanie

Příspěvek od Bruno »

Jak máš starou baterku? Může mít vnitřní zkrat v některém článku/ u staré baterky se to stává a projeví se to vždy v mrazech/ a tak pořád vybíjí. Nech to zkontrolovat zátěžovým měřákem na baterky. Mají to v každé firmě kde prodávají a hlavně nabíjí baterky. Postěžuj si, že ti to nedobíjí a oni ti rádi proměří i celou nabíjecí soustavu /práce na 10 minut/ bezplatně. Pokud jsi dobíjel baterku, tak aspoň po dobu10-15 hodin???? A co množství elektrolytu kontrolovals , dolíval jsi destilku /pokud má baterka šroubovací špunty/???
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Accent 96 dobijanie

Příspěvek od Limitz »

antek píše:
Limitz píše:
mischo píše:Nazdar chalani mam taky problem.Dnes som siel normalne do mesta a kontrolky mi uplne zhasli,ani smerovky nesli proste nic ale motor siel este asi 4 minuty a potom vyplo aj motor.Odstavil som auto a baterka v prdeli.Neviem preco ako keby uplne odislo dobijanie.Moze byt ze alternator je v čudu? Neviem idem teraz rozobrat a mam este jeden tak vymenim a uvidim co a poobede pride pozriet aj elektrikar nan.Kurnik s tym som problem s Accentom este nemam :cry:
Poradte ak mal niekto podobne problemy.Dakujem
přesně tohle se mě stalo po vánocích, z ničeho nic přestaly fungovat směrovky pak se vyplo ABS světla a nakonec mě to zdechlo. Je to alternátorem ten se ti za jízdy stará o veškerou elektriku a dobíjí baterii ta je zapotřebí jen pro nastartování kdyby byla v háji ona tak jenom nenastartuješ. Po otočení kličku do polohy před startem by se měla rozsvítit kontrolka dobíjení pokud je alternátor v pořádku.



Ta se rozsvítí i když je alternátor v pryč,ovšem po nastartování by měla zhasnout.
mě se právě nerozsvěcuje od té doby co mám problémy s dobíjením :?
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
mischo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 26 dub 2008, 12:07
Bydliště: Kendice SK

Re: Accent 96 dobijanie

Příspěvek od mischo »

ano dolieval som destilku v bolo menej trocha v clankoch.Neviem no mam druhy alernator tak vymenim a uvidim ci je to on alebo baterka alebo nieco ine.Ale uz ma to sere
Accent 96, 1.5 12V
190 000 km
Uživatelský avatar
broža
**
Příspěvky: 280
Registrován: 10 říj 2008, 11:33
Bydliště: Bohušovice nad Ohří

Re: Accent 96 dobijanie

Příspěvek od broža »

Limitz píše: mě se právě nerozsvěcuje od té doby co mám problémy s dobíjením :?
no a nepraskla ti žárovka dobijeni??? to ti potom nedavá budici proud do altiku a muže se podelat
:hyu: Hyundai Lantra 1.6 16V GLS 84kW r.v.1996 zelená metalíza

Seat Cordoba 1.8 červená metalíza r.v.1999 R.I.P 2010

VW Passat Variant 1.9 TDI 85kW r.v2000
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Accent 96 dobijanie

Příspěvek od Limitz »

Bruno píše:Jak máš starou baterku? Může mít vnitřní zkrat v některém článku/ u staré baterky se to stává a projeví se to vždy v mrazech/ a tak pořád vybíjí. Nech to zkontrolovat zátěžovým měřákem na baterky. Mají to v každé firmě kde prodávají a hlavně nabíjí baterky. Postěžuj si, že ti to nedobíjí a oni ti rádi proměří i celou nabíjecí soustavu /práce na 10 minut/ bezplatně. Pokud jsi dobíjel baterku, tak aspoň po dobu10-15 hodin???? A co množství elektrolytu kontrolovals , dolíval jsi destilku /pokud má baterka šroubovací špunty/???
kdyby to bylo baterií tak snad mu to za jízdy nezdechne ne? o to by se měl při spuštěném motoru postarat alternátor.......
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Accent 96 dobijanie

Příspěvek od Limitz »

broža píše:
Limitz píše: mě se právě nerozsvěcuje od té doby co mám problémy s dobíjením :?
no a nepraskla ti žárovka dobijeni??? to ti potom nedavá budici proud do altiku a muže se podelat
no celá věc se má asi takhle, dneska sem připojil dobitou baterii a otočil klíčkem do polohy před startem a kontrolka dobíjení se asi tak na 3 vteřiny slabě rozsvítila a potom zhasla tak jsem to opakoval a už se kontrolka nerozsvítila :evil: no a když už jsme u těch alternátorů nevíte jak je uchycený ten šroub ke kterému je přidělaný ten drát od dobíjení do alternátoru?
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Accent 96 dobijanie

Příspěvek od antek »

Nerozsvěcuje se zřejmě protože máš ve pryč regulátor dobíjení,za normálních okolností po zapnutí zapalování svítí kontrolka protože plus dostává ze strany sp.skříňky a mínus od regulátoru,po nastartování altik začíná dobíjet a z regulátoru jde plus žárovka zhasne jelikož má na obou stranách stejnou polaritu.
Accent LC CF1 1.3 2006
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Accent 96 dobijanie

Příspěvek od Limitz »

antek píše:Nerozsvěcuje se zřejmě protože máš ve pryč regulátor dobíjení,za normálních okolností po zapnutí zapalování svítí kontrolka protože plus dostává ze strany sp.skříňky a mínus od regulátoru,po nastartování altik začíná dobíjet a z regulátoru jde plus žárovka zhasne jelikož má na obou stranách stejnou polaritu.
panebože ten regulátor je zase co? :lol: :lol: je to součást altíku?
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: Accent 96 dobijanie

Příspěvek od Bruno »

Jo jo regulátor je součást alternátoru!!! Může to ale také zaoxidovaný konektor toho spoje na altíku, pokud je tam konektror.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“