"švitoření" na volnoběh

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
HonzaE
*
Příspěvky: 83
Registrován: 23 říj 2007, 14:36

"švitoření" na volnoběh

Příspěvek od HonzaE »

Ahoj, všiml jsem si, že naše El na volnoběh nějak "švitoří" - vydává pískavé jemné zvuky, jako kdyby někde něco skřípalo. Motor je benzín 1,6 najeto lehce přes 50tkm. Setkal jste se někdo s tím? Co to je? Díky za poznatky.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: "švitoření" na volnoběh

Příspěvek od Donald »

Mám sice diesel, ale slyším stejné zvuky. Prý je to normal.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: "švitoření" na volnoběh

Příspěvek od Xfield »

Taky to slyším ... no co se dá dělat, hlavně že jede :wink:
Kim
*
Příspěvky: 24
Registrován: 15 srp 2008, 12:28
Bydliště: Praha

Re: "švitoření" na volnoběh

Příspěvek od Kim »

Já měl teď podobný problém a byl to povolený klinový řemen. Projevovalo se to jako takové hvízdání. Když jsem otevřel kapotu, tak se to ozývalo okolo vodní pumpy. Dělalo mi to hlavně za studeného počasí - pomohlo dotažení řemenu (ale muselo se to dělat 2x. Po prvním dotažení se to zase objevilo). Teď už je klid.
Elantra 1.6 r.2006
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: "švitoření" na volnoběh

Příspěvek od zahyx »

ja to mel taky, ale to byl remen od posilovace povoleny nebyl automechanik mi poradil abych ten remen natrel mydlovou vodou a pomohlo:)
recemp:) :lol: nastrouhat mydlo do teple vody a potrit remen melo by to prestat:)
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Jiři
*
Příspěvky: 10
Registrován: 14 říj 2008, 16:59

Re: "švitoření" na volnoběh

Příspěvek od Jiři »

zkontroluj si klínové řemeny, některý může být poškozený. já jsem měl taky ten problém a jen za zjištění závady a výměnu řemene jsem zaplatil 1 336 Kč v autorizovaném servisu Hyundai. pokud máš možnost, sežeň si soukromníka, vyjde tě to levněji. ahoj Jiří
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: "švitoření" na volnoběh

Příspěvek od Xfield »

No u mě to řemeny nejspíš nebudou ... kontroluju je celkem často. Ten na servo už je trochu ztvrdlej, takže občas při plným rejdu prokluzuje (za docela hlasitýho pískání), ale raděj ať proklouzne, než se zadře čerpadlo....
Připadá mi, že ten švitořivej zvuk dělá spíš nějaká kovová část (kladka, ložisko,...?)
tonys
Příspěvky: 9
Registrován: 26 dub 2007, 23:03

Re: "švitoření" na volnoběh

Příspěvek od tonys »

ja mam takovou prihodu blbce. Taky mi neco vydavalo stale takove divne svitorive zvuky, zvonive, az bublajici. Tak jsem zjistil, ze to vydava servo. Vyhodil jsem ho ven v domeni, ze to je lozisko, vymenim lozisko, melo sice vuli, ale ne velkou. Nahodim servo a ono to stale vydavalo. nakonec jsem zjistil, ze je tam malo oleje a cerpadlo si obcas prisalo vzduch a ty bublinky v cerpadlu vydavaly ten divny zvuk:-)) no amater.. Takze mrknete na bublinky nebo lozisko serva:-)
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: "švitoření" na volnoběh

Příspěvek od zahyx »

tonys píše:ja mam takovou prihodu blbce. Taky mi neco vydavalo stale takove divne svitorive zvuky, zvonive, az bublajici. Tak jsem zjistil, ze to vydava servo. Vyhodil jsem ho ven v domeni, ze to je lozisko, vymenim lozisko, melo sice vuli, ale ne velkou. Nahodim servo a ono to stale vydavalo. nakonec jsem zjistil, ze je tam malo oleje a cerpadlo si obcas prisalo vzduch a ty bublinky v cerpadlu vydavaly ten divny zvuk:-)) no amater.. Takze mrknete na bublinky nebo lozisko serva:-)
ja jak sem psal, (oleje mam dost je tam novej) loziskem to take u me neni me to dela remen :)
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“