Problem se startovanim, baterka? nove svicky? poradte

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Problem se startovanim, baterka? nove svicky? poradte

Příspěvek od DEDe »

Hoj vsem,
Posledni dobou mivam problem obcas se startovanim vetsinou po ranu kdyz je to studene. Nakonec to vzdycky chytne jakoze se tomu nechce ale kdyz tocim cca 5-6 sec tak to se to pak chytne ale odpoji to evidentne elektroniku jako kdyz je vybita baterka (protoze se resne autoradio i hodiny) to uz vim od toho co sem to jednou vybil rozlym svetlem. Tak sem zkoumal cim to teda je protoze pred cca 1.5 mesicem sem baterku napadrt vybil ale pred 14 dnama daval nove svicky iridiove. I tak to vypada spis na baterku zkousel sem mit pustene radio a svetla jestli to bude startovat hur a startovalo.

Cim si myslite ze to je? baterka je solite 68AM 600A, stara dva roky. Ze by ty iridiove svicky meli vetsi odber na start ? jinak auto slape jak hodinky.

Co sem zkusil je nabit baterku po hodine a neco se tvarila ze je nabita tak sem si rikal zase ze je to svickama ale kdyz sem tam baterku dal i kdyz sem myslel ze se skoro nenabila tak to startovalo od vcera zatim dobre i rano tak sem z toho jelen

Nestalo se vam neco podobneho? Jestli je to nahoda ze to blbne ted po svickach nebo ne nevim jedine ze by to auto nebylo schopno od toho uplnyho vybiti ji nabyt na plno i kdyz na nabijecce se tvarila vcelku nabite. je mozny ze se snizila jeji kapacita a nedokaze treba dodat ten startovaci proud uz? I po dvou letech?

Budu mit i lepsi kabely ke svickam tak treba by teoreticky pomohly i ty jinak snad koupim novou baterku 72 Ah 680 A a snad by to bylo lepsi jen skoda tech penez za novou baterku.

Diky za kazdy poznatek.

PS: zatim sem pokazde nastartoval ale asi kdybych to nechal delsi dobu svitit nebo hrat radio asi by to uz pak neslo mozna to doma zkusim a budu vedet hned jestli je to baterka kdyz po 10 min sviceni nenastartuju ze?
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Problem se startovanim, baterka? nove svicky? poradte

Příspěvek od Kony5 »

baterka...mi taky odešla za 2roky dneska to už nevydrží nic...
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2807
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem se startovanim, baterka? nove svicky? poradte

Příspěvek od Espero »

K baterkám jsem psal jinde, u H1 asi toto: Jak mi řekli v Autoplace Butovice Hyundai dává celosvětově do svojí produkce turecké baterky. Moje zkušenosti jsou tristní, původní opdešla po 3 letech stáří auta, nová původní z Autopalace Butovice vydržela půl roku, pak z ní začal vytékat elektrolyt, opět reklamace, vyměnili mi jí a za půl roku to samé. Pak mi vrátili peníze. Budu kupovat novou akumáckou, např. Bosch nemá pro moje auto na trhu baterku 100 Ah s potřebným startovacím proudem alespoň 800 A. Varta je zase moc drahá, neboť technicky prý supermoderní a bezúdržbová. Takže doporučuji všem, zjistit si velikost původní baterky a to, jestli jde vzhledem ke kontaktům o pravostrannou nebo levostrannou a raději shánět jinou než původní hyundai baterku. Vyjde to nejspíš levněji a přitom asi i kvalitněji.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem se startovanim, baterka? nove svicky? poradte

Příspěvek od DEDe »

dobre vedet , mimochodem kdyz sem ji vydelal tak kdyz sem sni manipoloval a dal ji na bok tak zni taky tekl elektrolyt to by snad nemel ani kdyz ji otocim ne ? a je to cele zakrate vubec nevim kudy by se tam mela dolyvat destilka kdyz by tam bylo malo sou tam jen nejaky dva otvurky nahore u plastu a ty nevim k cemu jsou. Taky mam baterii H to si asi poznal podle toho solite. Asi bych to neresil ale shodou okolnosti sem delal rozvody a svicky a ted nekdy to zaclo delat tak si porad rikam jestli to nema spojitost s tim.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2807
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem se startovanim, baterka? nove svicky? poradte

Příspěvek od Espero »

DEDe píše:dobre vedet , mimochodem kdyz sem ji vydelal tak kdyz sem sni manipoloval a dal ji na bok tak zni taky tekl elektrolyt to by snad nemel ani kdyz ji otocim ne ? a je to cele zakrate vubec nevim kudy by se tam mela dolyvat destilka kdyz by tam bylo malo sou tam jen nejaky dva otvurky nahore u plastu a ty nevim k cemu jsou. Taky mam baterii H to si asi poznal podle toho solite. Asi bych to neresil ale shodou okolnosti sem delal rozvody a svicky a ted nekdy to zaclo delat tak si porad rikam jestli to nema spojitost s tim.
No mně ten elektrolyt tekl dnem, když stála rovně a u té druhé přes zátky, taky když stála rovně. Naklánět jsem to radši ze zdravotních důvodů nezkoušel.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“