Zabezpečení i30 proti krádeži.

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od JoKo »

alarm je druha najvacsia sprostost v aute. ak by mal byt za priplatok, tak si ho urcite neprikupim spolu s prednymi hmlovkami. na cliu som alarm a boli mi to viete co platne. vykradli mi ho aj tak a nikto si nic nevsimol, nikto nic nepocul.
ked idete po ulici a pocujete hukat auto, tak co urobite? volate policajtov? idete za chlapikom, ze ci je to jeho auto? nie, otocite hlavu a nic nevidite, nepocujete.
take tie kadejake hluposti na volant a pedale su pre zlodeja hracka. defent-lock maju tiez uz zmaknuty, takze ani ten moc neochrani. teraz vraj leti zeder, ale myslim si, ze je to otazka casu a maju to prelusknute.
nad cim by som mozno uvazoval je gps alarm, ale o auto sa nebojim. kto by kradol accenta, ked vedla mu stoji x skodoviek {audin, vw a seatov}, kt. sa otvaraju vsetky rovnako...
co podla mna odradi zlodeja je tajny vypinac, kt. odpoji napr. palivove cerpadlo. to ho prekvapi a bud ho odtlaci, alebo odtiahne na odtahovke. urcite nebude mat cas a chut hladat dovot preco to auto nestartuje.
a ked budu mat auto vytipovane, tak uz len mat dobru poistku...

v skratke: tajny vypinac, mozno gps a hlavne dobra poistka
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Reklama
 

F269
*
Příspěvky: 62
Registrován: 04 úno 2009, 22:18

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od F269 »

GPS alarm může být dobré řešení, ale Sherlog je pro mě příliš drahý jak na pořízení, tak na roční poplatky. Osobně zvažuji toto zařízení http://www.topra.cz/index.php?pg=jablotron
Naneštěstí s tím nemám vůbec žádnou zkušenost, ale domnívám se, že v součinnosti s náklonovým čidlem dostanu SMS zprávu v momentě, kdy auto budou zloději nakládat na odtah.
Dle vyjádření policajtů z Kamýku Pha 4, zloději nejprve auto odvezou o pár ulic, kde ho vyloží a čekají 2 až 3 dny jestli si pro ně majitel nepřijde a následně mají jistotu, že vozidlo neobsahuje GPS. To si myslím, že mi bude stačit. Až na maličkost, měl jsem při minulé krádeři služebního vozu z těch policajtů pocit, že spolupracují s organizovaným zločinem, a v tom případě nám pomůže jen velmi dobrá pojistka... :(
Uživatelský avatar
Seemann
**
Příspěvky: 404
Registrován: 09 lis 2007, 14:43
Bydliště: Středozemě - burani,poserte se!

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od Seemann »

F269 píše:GPS alarm může být dobré řešení, ale Sherlog je pro mě příliš drahý jak na pořízení, tak na roční poplatky. Osobně zvažuji toto zařízení http://www.topra.cz/index.php?pg=jablotron
Naneštěstí s tím nemám vůbec žádnou zkušenost, ale domnívám se, že v součinnosti s náklonovým čidlem dostanu SMS zprávu v momentě, kdy auto budou zloději nakládat na odtah.
Dle vyjádření policajtů z Kamýku Pha 4, zloději nejprve auto odvezou o pár ulic, kde ho vyloží a čekají 2 až 3 dny jestli si pro ně majitel nepřijde a následně mají jistotu, že vozidlo neobsahuje GPS. To si myslím, že mi bude stačit. Až na maličkost, měl jsem při minulé krádeři služebního vozu z těch policajtů pocit, že spolupracují s organizovaným zločinem, a v tom případě nám pomůže jen velmi dobrá pojistka... :(


jo, to může být hodně dobré řešení! Hlavně to hlídání z vnějšku, když třeba parkuješ na zahradě.(jen ti po zahradě nesmí lítat zvířectvo - to by ses moc nevychrápal). Ale za desítku s montáží se to asi jednoznačně vyplatí!

edit: nejlepší prevence je ale mít auto, které se nekrade. My Hyundaiisti máme oproti škodovkářům ohromnou výhodu a vyspíme se mnohem klidněji (a navíc máme mnohem lepší auta).
upravené Scoupe GT 8/95 21.11.09 prodáno

Toyota 4Runner ´88 2,4 EFI
TomasK.
Příspěvky: 2
Registrován: 01 bře 2009, 12:34

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od TomasK. »

Ak sa smiem spytat, namontoval uz niekto na svojho Hyundaia Zeder Lock? Hladal som uz aj v predoslych temach, ale nenasiel som nikoho, kto by sa podelil o osobne skusenosti s tymto riesenim. Najlepsie by bolo ak by sa nasiel niekto, kto si ho nechal namontovat do i30ky. Vdaka ;)
F269
*
Příspěvky: 62
Registrován: 04 úno 2009, 22:18

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od F269 »

Doporučuji přečíst:

http://www.zbynekmlcoch.cz/info/auto-mo ... ikach.html

je vidět, že v krádežích jeden nejen policie ČR, ale i prodejci. [-o<

Na dalším odkazu je znát, že se kradou i hnujdaje...

http://zpravy.idnes.cz/dobra-zprava-kra ... 8_krimi_dp
Uživatelský avatar
Seemann
**
Příspěvky: 404
Registrován: 09 lis 2007, 14:43
Bydliště: Středozemě - burani,poserte se!

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od Seemann »

F269 píše:Doporučuji přečíst:

http://www.zbynekmlcoch.cz/info/auto-mo ... ikach.html

je vidět, že v krádežích jeden nejen policie ČR, ale i prodejci. [-o<

Na dalším odkazu je znát, že se kradou i hnujdaje...

http://zpravy.idnes.cz/dobra-zprava-kra ... 8_krimi_dp

15. místo znamená, že se hyundaie kradou? To podle mě teda zrovna značí o opaku. Jen mě překvapilo Volvo a Honda, že jsou až za Hyundaiem.

Vsadím se, že kdyby se do téhle statistiky nepočítalo Santa Fe, tak by hyundai byl někde u Kie.
upravené Scoupe GT 8/95 21.11.09 prodáno

Toyota 4Runner ´88 2,4 EFI
F269
*
Příspěvky: 62
Registrován: 04 úno 2009, 22:18

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od F269 »

Netvrdím, že se hnujdaje kradou ze všech aut nejvíce, ale 461 kráděží je dle mého soudu dost, když uvážím jak málo jich u nás jezdí. Navíc lze očekávat, že krádeže začnou přibývat, jak bude přibývat majitelů i30.
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od laufas »

89majlo96 píše:
mirisko2 píše:
matysekul píše:Nekupovat auto [-X Auto není nedobytná pevnost.Pokud ho někdo bude chtít ukrást,tak ho ukradne,ať jej zajistíte sebevíc.
cim viac prekazok brani zlodejovi v kradezi auta...tym mu to dlhsie trva...aalebo si vyhliadne druhe...menej-malo-vobec zabezpecene...tot moj nazor...
matysekul ma pravdu, ked ti bude chciet niekto ukradnut auto tak ho taketo srandy vobec nezaujmaju. Alarmy sa tam davaju vecsinou iba kvoli tomu aby si mal dialkove od centralu, plus s ostatnymi vecmi je to iba na odstrasenie malynkich zlodejickov, ktory len zacinaju. Profikovi nic nezabrani v tom aby ti ukradol auto. A ked je takychto aut malo ako i30 tak sa tolko kradnut nebudu, lebo aj tak oni to kradnu kvoli dielom alebo kvoli predaju, a to sa kradnu take auta ako skodovky a podobne, lebo ich je plna rit. Ked ti niekto lopkne tvoju i30 tak to bude asi na objednavku... A to ci tam budes mat neviem kolko blbosti za neviem ake peniaze, to je nic...Ked bude chciet tak dojde z odtahovkou a auto ti nalozi a doma v garazi si to pekne v klude poriesi. A tie zamky na riadiace paky??? Tam staci nastriekat tekuty dusik a mas po zamku. Najlepsie co sa v tejto dobe oplati je asi si dat namontovat lokalizacne zariadenie GPS, ale aj to sa da oklamat ak ho nalozia do kamiona, ktory je odizolovany voci tym vlnam :?
Presne tak.
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od Laxius »

Ahojte,

dalsia velmi dobra firma je Secar. Ponukaju lokalizaciu vozidiel cez GPS/GSM/Radiove vlny. Odporucam pozriet si zalozky: Statistika a referencie. Ked som browsoval po ich strankach, daju sa vybrat takmer lubovolne kombinacie tychto systemov. Cize napr: GSM/GPS alebo GPS/Radio alebo len GPS, atd.

Ja som sa pred mesiacom informoval kolko by stala montaz vsetkych 3 zariadeni dokopy(najdrahsia a najbezpecnejsia varianta), cena bola okolo 40-50k SKK, s tym, ze mesacne poplatky su 580SKK.

Kedze nie su peniaze, tak zatial cakam, ale urcite sa spytam aj na lacnejsie varianty neskor a dam popripade vediet.
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od mylys »

Jaky smysl ma "len GPS" zabezpeceni?
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od Laxius »

mylys píše:Jaky smysl ma "len GPS" zabezpeceni?
No asi som to pokaslal, mozno samotne GPS nema, teda urcite nie, to vobec nedava zmysel, kazdopadne na strankach maju popisane mozne variacie. Ale zda sa mi, ze to je ta ista firma ako Sherlog, kedze na sherlog.cz som videl nieco, ze patria do skupiny Bohemia Secar sro alebo take nieco.... Akurat rozdiel je mozno v nazve firmy na SK a v CZ.
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
jokocece
*
Příspěvky: 16
Registrován: 03 zář 2008, 09:15
Bydliště: Slovensko

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od jokocece »

Zdravím, krádež auta je nepríjemná záležitosť. Ja mám tiež Hyundai Elantru. Tiež som uvažoval o zabezpečení auta. Zisťoval som cenu GPS, lenže cena je zatiať príliš vysoká. Dočasne som to vyriešil tak, že som si od mobilného operátora zobral najnižší paušál za 3 eurá s telefonom a mobil som schoval v aute. Samozrejme som povypínal všetky zvonenia na telefone.
Mobilný operátori ponúkajú voľbu v telefone Nájdi svojich známych. Takže môžete nájsť iný mobilný telefon ak ten potvrdí súhlas. Tento súhlas stačí potvrdiť raz a už ho netreba opakovať. Toto mám ja medzi svojim mobilom a mobilom v aute.
Keď si na svojom mobile dám vyhľadať mobil čo mám v aute, tak za pár sekúnd mi príde MMS s polohou mobilu. MMS zobrazí na mape polohu aj vzdialenosť. Nevýhodou je že to funguje iba kde má operátor pokrytie. Ale myslím si že pokrytie je skoro 100 %. No a chce to ešte občas nabiť mobil v aute. Viem že to nie je GPS a podobné zariadenia, ale aspoň niečo. A miest kam sa dá mobil v aute schovať je dosť. A mesačne ma to stojí spomínaný paušál 3 eur, čo je nepatrná čiastka v porovnaní s cenou auta.
jokocece
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od 89majlo96 »

jokocece píše:Zdravím, krádež auta je nepríjemná záležitosť. Ja mám tiež Hyundai Elantru. Tiež som uvažoval o zabezpečení auta. Zisťoval som cenu GPS, lenže cena je zatiať príliš vysoká. Dočasne som to vyriešil tak, že som si od mobilného operátora zobral najnižší paušál za 3 eurá s telefonom a mobil som schoval v aute. Samozrejme som povypínal všetky zvonenia na telefone.
Mobilný operátori ponúkajú voľbu v telefone Nájdi svojich známych. Takže môžete nájsť iný mobilný telefon ak ten potvrdí súhlas. Tento súhlas stačí potvrdiť raz a už ho netreba opakovať. Toto mám ja medzi svojim mobilom a mobilom v aute.
Keď si na svojom mobile dám vyhľadať mobil čo mám v aute, tak za pár sekúnd mi príde MMS s polohou mobilu. MMS zobrazí na mape polohu aj vzdialenosť. Nevýhodou je že to funguje iba kde má operátor pokrytie. Ale myslím si že pokrytie je skoro 100 %. No a chce to ešte občas nabiť mobil v aute. Viem že to nie je GPS a podobné zariadenia, ale aspoň niečo. A miest kam sa dá mobil v aute schovať je dosť. A mesačne ma to stojí spomínaný paušál 3 eur, čo je nepatrná čiastka v porovnaní s cenou auta.
fakt vydareny napad... Super =D> =D> =D>
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2776
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od Espero »

No jo, ale co v zahraničí, kde operátor pokrytí nemá, pouze smluvní propojení a jiného operátora?
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od matysekul »

Tohle je zajímavá možnost,ale podle mně dost nepřesná.Neřeknou Ti jen přibližnou polohu,podle vysílače?
GPS ,jako Sherlog je zajímavá varianta,ale ku....ky drahá,a taky není na 100%.Koukám,že máte zajímavé nápady,ale proč nevrazit o trošku víc do pojištění,popřípadě připojištění.Nebo kvalitnější alarm s otřesovými a náklonovými čidly. Další varianta je ten Zeder Lock.Sice taky trochu kecaj,jako každý obchodník,ale vypadá zajímavě.Jen mně zaráží ta jeho malá rozšířenost,když je to takový zázrak.Věřím,že se o svá auta bojíte.Já mám taky strach,ale ne přehaný a vrážet do auta 50k + 600,- měsíční poplatek,to vám museli auto ukrást už aspoň 5x.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“