"Hagusy" na Elantru

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
HonzaE
*
Příspěvky: 83
Registrován: 23 říj 2007, 14:36

"Hagusy" na Elantru

Příspěvek od HonzaE »

Poměrně často používám zahrádku. Jelikož mám jen nejobyčejnější provedení příčníků, montáž je docela otravná a zahrádka nedrží moc jistě. Na půdě se mi válí kvalitní příčníky Thule z předchozího auta, avšak ty jsou na podélné nosiče "hagusy" z kombíka. Moje otázka zní - zkoušel jste někdo namontovat podélné nosiče "hagusy" na Elantru? Montují se hlavně na kombíky, ale třeba krátké Felicie je také mívaly. Možná by to mohlo jít a mně by se ulehčila práce... Díky.
Reklama
 

Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Re: "Hagusy" na Elantru

Příspěvek od jandaxx »

Tak asi by to šlo. Záleží na profilu hagusů, aby kopíroval střechu. Ta je mírně do kulata, narozdíl od felicie, která jí má rovnou. Takže bys musel najít podobné hagusy, jinak to bude pružit. Právě proto se dávají na kombíky - mají rovnou střechu. Navíc bys musel vrtat do střechy a toho bych se bál. Těžko ty otvory pak perfekně zakonzervuješ. Na střeše se drží voda a za půl roku z toho poteče rez. Elantra má navíc na střeše plech jak od konzervy - měkký a tenký. Já osobně jsem si ji promáčkl při leštění. To se mi u jiného auta nestalo. Takže já bych do toho nešel.
HonzaE
*
Příspěvky: 83
Registrován: 23 říj 2007, 14:36

Re: "Hagusy" na Elantru

Příspěvek od HonzaE »

Hmm, asi bude rozumnější koupit kvalitní příčníky.
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“