CRDi - převodovka

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
sc
*
Příspěvky: 34
Registrován: 20 bře 2006, 16:15

CRDi - převodovka

Příspěvek od sc »

Zdar a sílu,

mám drobný dotaz - co říkáte převodovce u CRDi? Na pětku mi točí přes 3000rpm při 130km/h a přijde mi to na diesel trochu dost... snažím se normálně držet 1500-2500 rpm.
Chtěl jsem něco vyčíst na www.hmaservice.com, ale je tam houby (vnucuje mi to nějaké jiné motory). Dělaly se vůbec na CRDi jiné převodovky, nebo tam cpali normální benzínové? Mě to skoro tak přijde.

Btw. spotřeba po najetých 5000 km stále neklesla, kombinovaná 7l nafty na 100km :-( Asi jdu do servisu.

SC
SC
Reklama
 

Felotron

Příspěvek od Felotron »

2.0 CRDi zere vic, nez je v papirech. Ty otacky a rychlosti ti muzu zjistit...
sc
*
Příspěvky: 34
Registrován: 20 bře 2006, 16:15

rychlosti

Příspěvek od sc »

Felotron píše:2.0 CRDi zere vic, nez je v papirech. Ty otacky a rychlosti ti muzu zjistit...
Já měl na mysli 1,5 CRDi... od té nějaké údaje nemáš? Mě to přijde jako kdyby mě ošidili a dali mi převodovku určenou do úplně jiného auta. Buď ta pětka měla být někde úplně jinde, nebo mi tam chybí šestka. Motor by na to sílu ještě měl, ale tahle převodovka ho zbytečně točí...

SC
SC
Felotron

Příspěvek od Felotron »

ajo... sorac - myslel jsem, ze jsem v sekci Elantra...

...o tom motoru nic nevim...

Ale ta prevodovka tam bude jina nez k benzinu. Kvuli otackam, krouticimu momentu...

...nicmene tech 3000 otacek pri 130 je dost a v kombinaci s tou spotrebou bych mozna myslel na spojku - jestli tam neni kamen urazu....
Andrews
*
Příspěvky: 39
Registrován: 01 úno 2006, 10:57
Bydliště: HK

Re: CRDi - převodovka

Příspěvek od Andrews »

sc píše:Zdar a sílu,

mám drobný dotaz - co říkáte převodovce u CRDi? Na pětku mi točí přes 3000rpm při 130km/h a přijde mi to na diesel trochu dost... snažím se normálně držet 1500-2500 rpm.

Btw. spotřeba po najetých 5000 km stále neklesla, kombinovaná 7l nafty na 100km :-( Asi jdu do servisu.

SC
Mám to samý, výsledkem je že na dálnici jezdím těch 120 což je zhruba 2500otáček. Nevím jak tobě, ale mě švindluje tachák takže ve skutečnosti 120=cca110. Podle několika GPS .... 1500rpm mi připadá jako trápení motoru zvlášť na pětku. Na druhou stranu mi připadá že ta pružnost kolem 120km/h je dobrá. Kombinovaná cca 6.2-6.7l podle stylu jizdy. Když jsem si na to stěžoval v servisu projeli to počítačem a řekli že je vše OK :) A ještě poreferovali jak si všichni chválej spotřebu .... No stači projet konferu a najdeš tu oba názory.
Accent 2002, 1.5CRDi, 55000km - Sold OUT
Uživatelský avatar
HJugo
*
Příspěvky: 89
Registrován: 20 zář 2005, 14:33
Bydliště: Šaľa, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HJugo »

nuz podla mojich prepoctov s xls tabuleckou pri 3000ot/min by 1.5CRDi mal ist na 5 121.8km/h.
Hyundai Accent 1,3 12V '04, H&R, BitPower Technology, 195/50R15 Rainsport1 (plechace R15 6J), K&N in Box, NGK Iridium IX
Uživatelský avatar
Banjo
*
Příspěvky: 41
Registrován: 22 pro 2006, 10:55
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: CRDi - převodovka

Příspěvek od Banjo »

Andrews píše:
Mám to samý, výsledkem je že na dálnici jezdím těch 120 což je zhruba 2500otáček. Nevím jak tobě, ale mě švindluje tachák takže ve skutečnosti 120=cca110. Podle několika GPS .... 1500rpm mi připadá jako trápení motoru zvlášť na pětku. Na druhou stranu mi připadá že ta pružnost kolem 120km/h je dobrá. Kombinovaná cca 6.2-6.7l podle stylu jizdy. Když jsem si na to stěžoval v servisu projeli to počítačem a řekli že je vše OK :) A ještě poreferovali jak si všichni chválej spotřebu .... No stači projet konferu a najdeš tu oba názory.
Já to mám podobně - taky mi Acentík CRDi (2002/60000km) zatím jezdí za cca 6,5. Ovšem mám ho zatím jen od prosince a najel jsem cca 3000 km.
Accent CRDi 1,5 2002
Uživatelský avatar
dvorlubor
**
Příspěvky: 154
Registrován: 28 říj 2006, 20:53
Bydliště: Brandýs nad labem

Re: CRDi - převodovka

Příspěvek od dvorlubor »

sc píše:Zdar a sílu,

mám drobný dotaz - co říkáte převodovce u CRDi? Na pětku mi točí přes 3000rpm při 130km/h a přijde mi to na diesel trochu dost... snažím se normálně držet 1500-2500 rpm.
Chtěl jsem něco vyčíst na www.hmaservice.com, ale je tam houby (vnucuje mi to nějaké jiné motory). Dělaly se vůbec na CRDi jiné převodovky, nebo tam cpali normální benzínové? Mě to skoro tak přijde.

Btw. spotřeba po najetých 5000 km stále neklesla, kombinovaná 7l nafty na 100km :-( Asi jdu do servisu.

SC
Koukam, ze mame vsichni stejny problem, tak alespon vime, ze nemusime do servisu, protoze je to standart.
130km/h=3150rpm. :?

Tuhle jsem jel do Tater na vylet (celkem 2200km), po dalnici standartne 140km/h (vlastne skoro polovinu cele cesty to byla dalnice, Praha-Hranice)
a zbytek prevazne v horach 90-100km/h.

Kdyz jsem si pak presne vypocital spotrebu, vysla na NEUVERITELNYCH 5.7l/100km :shock: :lol: :) :D

Myslim si a nekde jsem to i slysel, ze tomuhle auticku svedci udrzovani ustalene rychlosti (nemluve o delsich tratich) a pak se to prijemne projevi na spotrebe.
Skoda jen, ze na takovejhle peknej dlouhej vylet se dostanu jednou za uherskej rok a a marnim schopnosti myho naftacka :) jizdami po Praze a okoli. :? :evil:
To pak spotreba vypada uplne jinak :evil: :evil: :evil:
i30 CW 1.4i r.v.2010 (od 2010)
Accent 1.5Crdi r.v.2004 (2006-2010)
Uživatelský avatar
Banjo
*
Příspěvky: 41
Registrován: 22 pro 2006, 10:55
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: CRDi - převodovka

Příspěvek od Banjo »

Koukam, ze mame vsichni stejny problem, tak alespon vime, ze nemusime do servisu, protoze je to standart.
130km/h=3150rpm. :?

Tuhle jsem jel do Tater na vylet (celkem 2200km), po dalnici standartne 140km/h (vlastne skoro polovinu cele cesty to byla dalnice, Praha-Hranice)
a zbytek prevazne v horach 90-100km/h.

Kdyz jsem si pak presne vypocital spotrebu, vysla na NEUVERITELNYCH 5.7l/100km :shock: :lol: :) :D

Myslim si a nekde jsem to i slysel, ze tomuhle auticku svedci udrzovani ustalene rychlosti (nemluve o delsich tratich) a pak se to prijemne projevi na spotrebe.
Skoda jen, ze na takovejhle peknej dlouhej vylet se dostanu jednou za uherskej rok a a marnim schopnosti myho naftacka :) jizdami po Praze a okoli. :? :evil:
To pak spotreba vypada uplne jinak :evil: :evil: :evil:[/quote]

Tak tahle zpráva docela těší, protože koncem srpna se chystám do Itálie a nižší spotřeba na delší trasy by se (nejen) tam hodila. Pak napíšu další zkušenosti.
Accent CRDi 1,5 2002
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“