Tonovani oken

Jak upravit svého hjundaje.

Moderátoři: Farrael, Engineer, Moderátoři

Uživatelský avatar
pagy
*
Příspěvky: 43
Registrován: 15 zář 2008, 15:46
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: Tonovani oken

Příspěvek od pagy »

to lada
kde jsi to nechal dělat?
pagy
HYUNDAI MATRIX 2009 1,5 CRDI-VELVET RED
ObrázekObrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Laďa
**
Příspěvky: 144
Registrován: 08 pro 2007, 08:17
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Tonovani oken

Příspěvek od Laďa »

Poslal jsem ti SZ
moukes
**
Příspěvky: 148
Registrován: 28 říj 2008, 18:05
Bydliště: Račice nad Trotinou

Re: Tonovani oken

Příspěvek od moukes »

Nádherná cena. Přední okno nesmí být a boční okna u řidiče jestliže jsou kouřová od vyrobce tak tam taky nesmí být folie. ptal jsem se na technický. Ale pokud je tam dáte tak to stejně nepoznají. Já je mám kvůli bezpečnosti jenom vzadu. Doporučuji vyndání oken a nepotahování folií přímo na autě.
Hyundai Getz 1.1, r.v. 2002
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Tonovani oken

Příspěvek od DEDe »

Haer píše:
Laďa píše:Čelní sklo se zatmavit nesmí a to ani průhlednou fólií, jedině se tam může dát pruh. Je to z důvodu že čelní sklo je bráno jako úniková zóna. Když např. otočíš auto na střechu a nepůjdou otevřít dveře, tak se přes okna s fólii nedostaneš, protože to nerozbiješ. Někde v televizi dělali test s vykrádáním auta s fólií a bez fólie. Použili k tomu baseballovou pálku. Okno bez fólie rozbili na 1. pokus a do okna s fólií (obyčejnou né bezpečnostní) museli mlátit 3x až 4x aby se do auta vůbec dostali.
Četl jsem totéž, že čelní skla nesmí být krom pruhu ničím polepena a to ani průhlednou fólií, nicméně tónovaní mít mohou, spousta aut to má už z výroby. Důvod, proč se nesmí polepovat, neznám, ale ten o úniku se mi moc nezdá, protože od dob, co se čelní skla dělají namísto kalených lepená, tak jednoduše vysklít nejdou, protože fólii mají zalepenou uvnitř skla. Dají se třeba celé vykopnout, ale na tom by fólie nic nezměnila.
Naopak boční okna vysklít jdou, stačí se opřít něčím špičatým a malinko zatlačit a sypou se jak z písku. Viděl jsem instruktáž při havárii, když auto zahučí do vody - odejde elektronika včetně el. oken, a tlak vody nedovolí otevřit dveře ani vykopnout čelní sklo. Jediná šance pak byla rozbít boční okna, počkat, až se auto zaplaví a pak vyplavat.
Někdo na fóru už vzpomínal, že se prodávají udělátka k přeříznutí pásu a vymáčknutí bočního okna právě pro případ havárie...
Ja se na to ptal proc nesmi byt ani pruhledna a prej jde o to ze i ta pruhledna uz prej zastinuje svit i kdyz se tvari pruhledne :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Tonovani oken

Příspěvek od DEDe »

moukes píše:Nádherná cena. Přední okno nesmí být a boční okna u řidiče jestliže jsou kouřová od vyrobce tak tam taky nesmí být folie. ptal jsem se na technický. Ale pokud je tam dáte tak to stejně nepoznají. Já je mám kvůli bezpečnosti jenom vzadu. Doporučuji vyndání oken a nepotahování folií přímo na autě.
okna bych urcite nevytahoval to se nedela snad nikde podleme je to zbytecne udelali to v phoode i bez vytahovani.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Tonovani oken

Příspěvek od DEDe »

moukes píše:Nádherná cena. Přední okno nesmí být a boční okna u řidiče jestliže jsou kouřová od vyrobce tak tam taky nesmí být folie. ptal jsem se na technický. Ale pokud je tam dáte tak to stejně nepoznají. Já je mám kvůli bezpečnosti jenom vzadu. Doporučuji vyndání oken a nepotahování folií přímo na autě.
no sem zvedav za rok na technicou doufam ze nebudu skrabat. Oni to poznaj mas na okne razitko atestu totiz. Mozna by bylo lepsi tam to razitko ani nemit :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Uzi77
**
Příspěvky: 225
Registrován: 21 srp 2008, 23:13
Bydliště: Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tonovani oken

Příspěvek od Uzi77 »

dede ta znamka tam je a jestli ti ji tam nekdo da a nebo dal se zatmavením vetsím jako 30% tak je idiot ja mam zatmaveny 75% a mam tam znamku ze je to 30% a je to hotova vec i kdyz nejsou idioti a poznaji to tak maji stejne smulu. a nemuzou to resit jak sem psal zadnej meřák na to není.
Matrix 1,5 CRDi R.V. 2008
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Tonovani oken

Příspěvek od DEDe »

Uzi77 píše:dede ta znamka tam je a jestli ti ji tam nekdo da a nebo dal se zatmavením vetsím jako 30% tak je idiot ja mam zatmaveny 75% a mam tam znamku ze je to 30% a je to hotova vec i kdyz nejsou idioti a poznaji to tak maji stejne smulu. a nemuzou to resit jak sem psal zadnej meřák na to není.
jo znamku tam mam na tech povolenych 70 procent, no bylo by to asi na hadani kdyz by nekdo argumentoval ze mam zatmaveny i okna ale nevim jak je to stou kartickou kterou k tomu mas mit tam samozrejme predni okna napsany nemam.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
moukes
**
Příspěvky: 148
Registrován: 28 říj 2008, 18:05
Bydliště: Račice nad Trotinou

Re: Tonovani oken

Příspěvek od moukes »

Potahováním folií přímo na autě se může stát že se začne odlepovat. I když to je malá pravděpodobnost. Na technický jsem byl upozorněn že bych měl mýt okna s atestem což mám ani se nedíval
Hyundai Getz 1.1, r.v. 2002
Uživatelský avatar
zdena
*
Příspěvky: 12
Registrován: 07 dub 2007, 11:31
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Tonovani oken

Příspěvek od zdena »

No,Já jsem měl docela problém.Ta kartička na stk nikoho nezajímala,prostě přiložil kontrolní sklo s max. stupněm zatmavení a bylo vymalováno!!!!!
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Tonovani oken

Příspěvek od Limitz »

taky přemýšlím o zatónovaní oken, ale 70% propustnost se mě zdá málo tmavé a nevím jak to by to vypadalo kdybych měl ve předu 70% a vzadu např. 20% :roll: podle mě dost blbě :D nemá to někdo takhle udělané abych se na to mohl podívat??
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Tonovani oken

Příspěvek od DEDe »

Limitz píše:taky přemýšlím o zatónovaní oken, ale 70% propustnost se mě zdá málo tmavé a nevím jak to by to vypadalo kdybych měl ve předu 70% a vzadu např. 20% :roll: podle mě dost blbě :D nemá to někdo takhle udělané abych se na to mohl podívat??
nevim jestli si to pochopil 70 ma temer kazdej zatonovany uz z vyroby. a jak rikas davat tam folii 70 jeste k tomu je blbost to ani nepoznas skoro ani ta 50 nejde poznat. Ty folie vypadaj tak tmave hlavne z venku ale zevnitr je videt pomerne dobre.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Tonovani oken

Příspěvek od Limitz »

jo no ](*,) teď sem se byl kouknout a na Lantře mám okna na 70% už zatónované 8) asi na předek dám 50% a na zbytek 20%
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tonovani oken

Příspěvek od dantasik »

S temi foliemi na STK uz se tu resilo - zalezi na jakyho blbce se narazi. Stejne je lepsi kdyz uz ma clovek takovydle veci to dat nekomu kdo stim projede jinak. Ja mel zkusenost ze oficialni STK uz nejdu nikdy vice :)S blbcema se dohadovat je hnus. U coupe kdyz jsem ho jeste mel zacinal delat i ramena ze nenasel stitky k homologaci na zadnich lampach a to jsou origo. Tak jsem mu to musel ukazat aby zmlknul. Jinak sonatu co mam tak mam ty nejtmavsi lumary a foto je tu nekde na foru. Potazmo foto tu: http://www.nitex.cz/cz/new/P1000458.JPG

Jezdil jsem i v nemecku a ani pri 3x kontrolach na folie nic nerekli. Kontrolovali pouze papiry a zavazadlovy prostor. Dohromady sem po nemecku najezdil tak 2500Km takze ne ze bych tam jel jen na cumendu na chvili :)
Ti co byly na srazu potvrdi ze to je opravdu cerny jak bota :)
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
Laďa
**
Příspěvky: 144
Registrován: 08 pro 2007, 08:17
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Tonovani oken

Příspěvek od Laďa »

Limitz píše:taky přemýšlím o zatónovaní oken, ale 70% propustnost se mě zdá málo tmavé a nevím jak to by to vypadalo kdybych měl ve předu 70% a vzadu např. 20% :roll: podle mě dost blbě :D nemá to někdo takhle udělané abych se na to mohl podívat??
Já to mám 70% a 20%. Mrkni na 1. stranu
Odpovědět

Zpět na „Tuning“