Zimní pneu na Getze???

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Zimní pneu na Getze???

Příspěvek od Hardcam »

Jj, to nejsou spatne pneu:) na leto se take priklanim ke Kleber Dynaxer HP2...letos je ale ani na jednom aute mit nebudu, zel bohu...koupil jsem sady s jinymi pneu, alespon je budu moct vyzkouset. Zimni ovsem zustavaji Kleber Krisalp 3 a na Ele tusim HP nebo HP2.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

maxpower
*
Příspěvky: 67
Registrován: 31 bře 2008, 00:41

Re: Zimní pneu na Getze???

Příspěvek od maxpower »

Ja bych videl na leto Pirelli P4 Cinturato

http://www.oeamtc.at/refresh/frameset.p ... rsicht.htm
Getz 1.5 CRDi r.v. 2003
chiptuning z 60kw/182NM na 80kw/228NM
slabostka
*****
Příspěvky: 1735
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Zimní pneu na Getze???

Příspěvek od slabostka »

Len sú cenou troška vyššie než napr. fuldy .... a 300 SK resp. 10 Eur na jednu gumu už je myslím dosť veľký rozdiel, na druhej strane ak pojazdíte napr. 4 roky tak sa to rozloží...
na humus...
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Zimní pneu na Getze???

Příspěvek od XMira »

Tak jsem to už nevydržel a udělal malý test mých zimních pneu (Vredestein Snowtrac 3). Srovnávat mohu s Barum Polaris 2, Goodyear Ultragrip 7+, a Firestone Winterhawk.
Při jízdě perfektně vedou stopu a po vjezdu do břečky jsou sice slyšet hrozivé zvuky z podběhu, ale ve volantu není cítit nic. Rozjezd v čerstvém vlhkém sněhu je bezkonkurenční. Nic podobného jsem ještě nezažil. Totéž můžu říct i o brždění. I když se zapne ABS, je pořád cítit, že gumy mají oporu a auto zpomaluje. V zatáčkách vedou perfektně - Winterhawk i Polaris v tomhle směru zaostávají. Co se hlučnosti týče, jsou na tom překvapivě dobře (vzhledem k tvaru dezénu). I když Goodyear je ještě tišší. Jako velké plus musím uvést fakt, že jsou perfektně vyvážené a vůbec nevibrují (od té doby, co jsem zkusil Kumha, jsem v tomhle směru trochu paranoidní).

Ještě přikládám pár ilustračních fotek :wink:
http://xmira.rajce.idnes.cz/Vredestein/
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
juraj196
Příspěvky: 9
Registrován: 30 bře 2009, 21:53

Re: Zimní pneu na Getze???

Příspěvek od juraj196 »

Dobré skúsennosti mám s Savo Eskimo - teraz som na ne poobúval celú širokú rodinu - sú pri tom najlacnejšie. Tento rok som musel dať na Xsaru Matador MP 59 a celkom to ujde. Na Getza dám ďaľšiu zimu znovu Sava (ak budú). Samozrejme, používam to najlacnejšie - nejaký Michelin alebo Dunlop by bol super, ale ten cenový rozdiel ...
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Zimní pneu na Getze???

Příspěvek od XMira »

juraj196 píše:Dobré skúsennosti mám s Savo Eskimo - teraz som na ne poobúval celú širokú rodinu - sú pri tom najlacnejšie. Tento rok som musel dať na Xsaru Matador MP 59 a celkom to ujde. Na Getza dám ďaľšiu zimu znovu Sava (ak budú). Samozrejme, používam to najlacnejšie - nejaký Michelin alebo Dunlop by bol super, ale ten cenový rozdiel ...
Yep - minimalne 30€ za 4 pneu :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
juraj196
Příspěvky: 9
Registrován: 30 bře 2009, 21:53

Re: Zimní pneu na Getze???

Příspěvek od juraj196 »

50.
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Zimní pneu na Getze???

Příspěvek od XMira »

juraj196 píše:50.
Sava Eskimo S3 stoji 40,3€
ContiWinterContact TS 800 Stoji 48,2€

Rozdil mezi druhou a dvanactou pneumatikou v testu je tedy 7,9€ x 4 = 31,6€
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
juraj196
Příspěvky: 9
Registrován: 30 bře 2009, 21:53

Re: Zimní pneu na Getze???

Příspěvek od juraj196 »

OK. Test nemám k dispozícii. Porovnávam ceny v bežnom e-shope. Je pravda, že doteraz som kupoval pneu kus väčšie ako sú na Getz a tam sú rozdiely aj 2 násobné. Možno u menších to aj stojí za zváženie. Posledný test mal ako jednu z najhorších Matadorku ale rozdiely medzi najhorším a najlepším neboli veľké a všetky pneu obstáli (dokonca aj čínske no name).Celkom by ma zaujímalo ako to dokážu "objektívne" posúdiť aj užívatelia a autom čo má 1050 kg a pevne verím, že sa do situácie, kedy by rozdiel v parametroch pneu rozhodoval nikdy nedostali a dúfam aj nedostanú. Používal som rôzne pneu - Savu, Debicu, Kleber, Good Year teraz mám letné Michellin a pod. Rozdiel je hlavne pocitový. Všetky spomínané značky sú v majetku veľkých nadnárodných firiem a zásadné rozdiely teda nemôžu byť ( Barum, Matador -Continerntal, Debica - Dunlop a čo ja viem). Obzvlášť keď ide o malé, ľahké auto s výkon 48 až 71 kw. Hlavne mať včas obuté zimné. Toľko môj názor.
Uživatelský avatar
matko2005
*
Příspěvky: 65
Registrován: 27 bře 2008, 15:39

Re: Zimní pneu na Getze???

Příspěvek od matko2005 »

Ja mám obuté spomínané Conti WC TS800 a pri "skuskach" ako auto drzi na vozovke prudkym zabrzdenim alebo rozjazdom na snehu/zladovatelom povrchu som bol velmi milo prekvapeny. Nie som ziaden sofer profesional, ale jazdil som uz na vseliakych autach a spomedzi nich by som zaradil Getz medzi tie stabilnejsie.
Co vsak chcem povedat, je ze ono podla mna zalezi hlavne na style jazdy vodica, tj ako s tym autom na ceste v zlych podmienkach jazdi. Niekomu "nedrzia" dobre ani najdrahsie zimne gumy pritom iny je spokojny aj s lacnejsimi, pretoze jazdi tak ze sa nedostava do vypetych situacii, tym padom je aj s menej "cool" pneumatikami velmi spokojny. Tudiz subjektivne hodnotit kvalitu pneumatik je dost obtiazne :). Podstatne je aby sme sa dostali z bodu A do bodu B bezpecne a pokial mozno v relativne kratkom case :)
Getz Dynamic 1.4i 16V
Obrázek
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Zimní pneu na Getze???

Příspěvek od XMira »

I u rozmeru 196/65 R15 se porad bavime o rozdilu v hodnote jedne nadrze benzinu. To mi neprijde zas tolik, vzhledem k tomu, ze pneu kupuju jednou za 2-3 roky.
Ted k tem testum a rozdilum: Nevim, jaky jste kdo cetl test. Ja vychazim z nejvetsiho evropskeho testu, ktery porada kazdorocne nemecky ADAC spolecne s rakouskym a svycarskym autoklubem. V mem rozmeru pneu byl rozdil takovy, ze vytez testu oznacili za "novy rozmer jizdy na snehu" a pneu na poslednim miste oznacili za nebezpecnou a uvedli, ze i znamka 6 je na petistupnove skale malo. Ja ze sve zkusenosti muzu rict, ze rozdil je poznat hned, jak se zimni gumou vjedu na neupraveny povrch (hlubsi snih, mokry snih, apod.). Na letnich zas staci vyjete koleje plne vody. Pak jsou to casto rozdily k nezaplaceni (a pri brzdeni uz zas tak o kW nejde).
Proc tady vlastne zvracim pismena? To, co na foru piseme dost casto nebyva prilis objektivni. Malo kdo z nas muze za zimu ve stejnych podminkach vyzkouset deset ruznych pneu. Proto budu radsi verit testum, ktere nekteri radi bezduvodne zpochybnuji, nez nadseni z gumy, kterou mam nove na aute. No a prece nebudu hanit neco, co jsem si zrovna koupil :D Samozrejme, ze kdyz nekdo napise "bacha, tyhle gumy mi hazely, filtr se rychle ucpal, rohozky nepasujou...", tak je to uzitecna informace, ktera je dulezita i pro ostatni.
Maly priklad: Na kole mam hydraulicke brzdy Hayes se 180mm kotoucem. A presto, ze jsem s nima spokojenej nikde netvrdim, ze jsou nejlepsi a nesrovnavam je s 6ti pistkovejma Hope. Ale mam dost kamaradu, kteri moje brzdy srovnavaji s jejich veckama :D
Zrovna tak jsem nadseny z letosniho modelu Dynastar Omeglass (lyze). Ale vim, co dokazou lyze, dovezene z tovarny primo pro zavodni ucely (a naopak ze obcas jsou uplne k prdu).
juraj196: Prosim, tohle vubec neber osobne. Vyse uvedene neni bezprostredni reakce na Tvuj prispevek. Verim, ze jsi se svyma pneu spokojenej. Ja tohle pisu jen proto, aby si ctenari fora uvedomili, ze casto existuji kvalitativne mnohem lepsi nebo vhodnejsi alternativy a cena nemusi byt o tolik vyssi.
Naposledy upravil(a) XMira dne 05 dub 2009, 09:28, celkem upraveno 1 x.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
matko2005
*
Příspěvky: 65
Registrován: 27 bře 2008, 15:39

Re: Zimní pneu na Getze???

Příspěvek od matko2005 »

Malo kdo z nas muze za zimu ve stejnych podminkach vyzkouset deset ruznych pneu. Proto budu radsi verit testum, ktere nekteri radi bezduvodne zpochybnuji, nez nadseni z gumy, kterou mam nove na aute. No a prece nebudu hanit neco, co jsem si zrovna koupil :D
...casto existuji kvalitativne mnohem lepsi nebo vhodnejsi alternativy a cena nemusi byt o tolik vyssi
Suhlasim :mrgreen:
Getz Dynamic 1.4i 16V
Obrázek
juraj196
Příspěvky: 9
Registrován: 30 bře 2009, 21:53

Re: Zimní pneu na Getze???

Příspěvek od juraj196 »

Súhlasím bez výhrady. A o užitočnosti takýchto fór nepochybujem - napr. než som kúpil nové staré auto (Xsaru) tak už som vedel veľa, práve vďaka takémuto fóru.
slabostka
*****
Příspěvky: 1735
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Zimní pneu na Getze???

Příspěvek od slabostka »

Kupil som vredestein snowtrac 3 a mal som vo vyhlade aj Fuldy kristall montero- poviem na rovinu pozeral som na testy... ale čo chcem napísať- tie vredesteiny majú tak primitívny vzor dezenu ze dumám či tie všetky čachre-machre gumárenských firiem nie sú blaf... jasné aj zmes asi niečo znamená ale vzorka typu pruh-uhol-pruh je sila....
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Zimní pneu na Getze???

Příspěvek od XMira »

slabostka píše:... dumám či tie všetky čachre-machre gumárenských firiem nie sú blaf...
Myslím, že bys vůbec nemusel být daleko od pravdy. Výrobci se předhánějí s šílenějším a komplikovanějším řešením vzorku, ale pokud se koukneš na traktor nebo crossovou motorku, tak tam bude vždycky šíp, resp. špunty. V tomhle směru nikdo nic lepšího zatím nevymyslel. Takže je otázka, nakolik ovlivní vlastnosti pneumatiky nějaký "základní" dezén a nakolik ty kravinky okolo. Obecně mám pocit, že čím horší pneu, tím komplikovanější dezén. Takové to milé české přísloví "na všechno a na ho..o" :D
A jinak gratuluju k výběru. Jsem si jistý, že na prvním sněhu tě mile potěší!
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Odpovědět

Zpět na „GETZ“