DO k centrálu

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
mysak85
*
Příspěvky: 40
Registrován: 10 lis 2007, 18:48
Bydliště: Jihlava

Re: DO k centrálu

Příspěvek od mysak85 »

1) taky bych se chtěl zeptat, nechal jsem si namontovat dodatečně dálku, ale zarazilo mně jedno, když zamknu klíčem, tak se zamknou jenom jedny dveře, je to tak dobře?
jednota dálky je Jablotron CL-305 Click
ovladače jsou Jablotron RC-10 (hnusnější ovladač sem snad nikdy neviděl)
2) když mám auto zamknuté, jde nějak, aby se mi rozblikaly směrovky? něco jako vyhledávání auta?
3) přední okýnka mám v elektrice, ptal jsem se, jestli je možný automatický dojezd při zamknutí auta, řekli mi, že možný to není, je to pravda?
Hyundai Getz 1.4 16V 71Kw 11/2007 Red
Reklama
 

Uživatelský avatar
matko2005
*
Příspěvky: 65
Registrován: 27 bře 2008, 15:39

Re: DO k centrálu

Příspěvek od matko2005 »

Ja mam domontovavany alarm Jablotron CA 320 Akcent, vsetko funguje ako ma (otvaranie aj smerovky). Co sa tyka dotahovania okien, ktore tiez tento alarm ma medzi funkciami, tiez som to chcel.. ale chlapik ktory mi to isiel montovat par krat zroloval a vyroloval okno pricom pocuval ci motorcek ide.. a povedal ze moje auto nema namontovanu elektroniku na vypnutie motorceku na hornej uvrati, tj keby zapol tu funkciu alarm by pocas celeho impulzu zatvarania okna tocil motorcekom, ktory by tym trpel a mohol by sa pokazit.. preto to namontovane nemam...
Getz Dynamic 1.4i 16V
Obrázek
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: DO k centrálu

Příspěvek od vipe »

michalcz píše:1) taky bych se chtěl zeptat, nechal jsem si namontovat dodatečně dálku, ale zarazilo mně jedno, když zamknu klíčem, tak se zamknou jenom jedny dveře, je to tak dobře?
jednota dálky je Jablotron CL-305 Click
ovladače jsou Jablotron RC-10 (hnusnější ovladač sem snad nikdy neviděl)
2) když mám auto zamknuté, jde nějak, aby se mi rozblikaly směrovky? něco jako vyhledávání auta?
3) přední okýnka mám v elektrice, ptal jsem se, jestli je možný automatický dojezd při zamknutí auta, řekli mi, že možný to není, je to pravda?
1) [-X neni to dobře
2) dálka má jenom funkci při zamčení bliknou jednou a odemčení dvakrát nebo je to obráceně :-k
3) je to pravda
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: DO k centrálu

Příspěvek od Haer »

michalcz píše:1) taky bych se chtěl zeptat, nechal jsem si namontovat dodatečně dálku, ale zarazilo mně jedno, když zamknu klíčem, tak se zamknou jenom jedny dveře, je to tak dobře?
jednota dálky je Jablotron CL-305 Click
ovladače jsou Jablotron RC-10 (hnusnější ovladač sem snad nikdy neviděl)
2) když mám auto zamknuté, jde nějak, aby se mi rozblikaly směrovky? něco jako vyhledávání auta?
3) přední okýnka mám v elektrice, ptal jsem se, jestli je možný automatický dojezd při zamknutí auta, řekli mi, že možný to není, je to pravda?
Pokud se nepletu, mam totozne dalkove. Takze:
1) ridic klickem odemyka/zamyka cele auto, spolujezdec jen sve dvere, myslim, ze tak je to std i bez dalky
Mensi potiz je v tom, ze kdyz je auto zamcene dalkou a odemknu klicem, tak zanovu zamknout dalkou nejde. Musi se prvne dalkou odemknout a pak zamknout (pamatuje si svuj stav a nevi o deni od klicku)
2) Funkce vyhledavani neumi, takze jedine odemknout(2x blik)/zamknout(1xblik), dosah je ale zalostny (tak 10m)
3) Mozne to je, ale je potreba namontovat zvlast elektroniku (dojezdove moduly), se stavajicim systemem (alespon a Accentu) to nejde
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: DO k centrálu

Příspěvek od vipe »

Haer píše:
michalcz píše:1) taky bych se chtěl zeptat, nechal jsem si namontovat dodatečně dálku, ale zarazilo mně jedno, když zamknu klíčem, tak se zamknou jenom jedny dveře, je to tak dobře?
jednota dálky je Jablotron CL-305 Click
ovladače jsou Jablotron RC-10 (hnusnější ovladač sem snad nikdy neviděl)
2) když mám auto zamknuté, jde nějak, aby se mi rozblikaly směrovky? něco jako vyhledávání auta?
3) přední okýnka mám v elektrice, ptal jsem se, jestli je možný automatický dojezd při zamknutí auta, řekli mi, že možný to není, je to pravda?
Pokud se nepletu, mam totozne dalkove. Takze:
1) ridic klickem odemyka/zamyka cele auto, spolujezdec jen sve dvere, myslim, ze tak je to std i bez dalky
Mensi potiz je v tom, ze kdyz je auto zamcene dalkou a odemknu klicem, tak zanovu zamknout dalkou nejde. Musi se prvne dalkou odemknout a pak zamknout (pamatuje si svuj stav a nevi o deni od klicku)
2) Funkce vyhledavani neumi, takze jedine odemknout(2x blik)/zamknout(1xblik), dosah je ale zalostny (tak 10m)
3) Mozne to je, ale je potreba namontovat zvlast elektroniku (dojezdove moduly), se stavajicim systemem (alespon a Accentu) to nejde
Já mám tu stejnou Jablotron CL-305 Click a tuhle potíž nemám. :-k
Odemknu klíčem a zamknu dálkou v pohodě.
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
mysak85
*
Příspěvky: 40
Registrován: 10 lis 2007, 18:48
Bydliště: Jihlava

Re: DO k centrálu

Příspěvek od mysak85 »

takže v servisu mi řekli, že to je normální, prej museli odpojit centrál aby mohli připojit dálku,(prý to takhle dělaj každýmu a nikdo si zatím nestěžoval) řekli mi, že nevěděli že tam chci mít jak centrál, tak i dálku, ale kdo má vědět, že když si nechám udělat dálku, tam mi potom nepůjde centrál, no nic, půjde tohle nějak spravit? řekli mi, že do dveří dali dvouvodičový servomotorek, kdybych sehnal čtyřvodičový, myslíte že to bude fungovat?
Hyundai Getz 1.4 16V 71Kw 11/2007 Red
Uživatelský avatar
matko2005
*
Příspěvky: 65
Registrován: 27 bře 2008, 15:39

Re: DO k centrálu

Příspěvek od matko2005 »

Tak ja neviem, nie som do toho žiadny fachman, ale keď mne montovali ovládanie dverí na autoalarm, tak tam proste primontoval ďalší motorček ktorý otvára dvere u vodiča. Tým že sa tam tie dvere odomknú, dá sa signál ostatným dverám aby sa skrz centrál pootvárali. Otvára sa mi tak bezproblémov všetkých 5 dverí. Tak mi to bolo aspoň vysvetlené :)
Getz Dynamic 1.4i 16V
Obrázek
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: DO k centrálu

Příspěvek od Haer »

Nevidel jsem to rozebrane, ale cekal bych, ze bude stacit pripojit ridici jednotku ke stavajicimu centralu, takze zadne dalsi moturky apod bych tam necekal. Podle schema puvodni el. instalace accenta a jeho centralu (u Getze to bude asi totez) by melo vyhovovat zapojeni "s primym pripojenim motoru CM2" dle instalacniho manualu 305 Click. Ale berte to s rezervou, nevrtal jsem se v tom :)

To vipe:
Tak to pak musi jit stisknout treba i zamceni nekolikrat po sobe a pri kazdem povelu se musi pokusit opetovne zamknout a bliknout, ne? Protoze jednotka nema vstupy snimajici stav odemceni a pokud se da opetovne zamknout i po odemceni klickem, tak musi zamykat a odemykat opakovane bez ohledu ne predchozi stav. Mozna by se mohla ridit informaci o otevreni dveri, ale ty u me nepripojili :( U me to tak bohuzel nechodi a ani jsem nenasel volbu v moznostech preprogramovani, ze by se mohl chovat jinak. Je to urcite 305 click?
Muzu si s tim doma zkusit pohrat, mam jeste jeden, ktery mel prijit namontovat jinam, ale zatim jsem se k tomu nedostal.
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: DO k centrálu

Příspěvek od Haer »

vipe píše:Já mám tu stejnou Jablotron CL-305 Click a tuhle potíž nemám. :-k
Odemknu klíčem a zamknu dálkou v pohodě.
Jeste jedna vec. Jak je naprogramovana jednotka - zamykani jednim a odemykani druhym, nebo oboji stejnym tlacitkem a druhym se otevira kufr, pokud ma odskok? V te druhe variante totiz hrozi, ze po odemceni klickem dalsi stisknuti nezamkne, jak by si jeden myslel, ale "odemkne" (stav tahel se nezmeni a zustane odemceno ) :) Je to ale poznat na cvaknuti - moturky dostaly impuls, ale mechanicky se neprestavely.
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
mysak85
*
Příspěvky: 40
Registrován: 10 lis 2007, 18:48
Bydliště: Jihlava

Re: DO k centrálu

Příspěvek od mysak85 »

já to mám nastavený, že prvním tlačítkem odemknu všechny dveře, včetně kufru, druhým všechny zamknu. zkusím se podívat na to zapojení kabelů, uvidíme jak to bude fungovat.
Hyundai Getz 1.4 16V 71Kw 11/2007 Red
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: DO k centrálu

Příspěvek od vipe »

Haer píše:
vipe píše:Já mám tu stejnou Jablotron CL-305 Click a tuhle potíž nemám. :-k
Odemknu klíčem a zamknu dálkou v pohodě.
Jeste jedna vec. Jak je naprogramovana jednotka - zamykani jednim a odemykani druhym, nebo oboji stejnym tlacitkem a druhym se otevira kufr, pokud ma odskok? V te druhe variante totiz hrozi, ze po odemceni klickem dalsi stisknuti nezamkne, jak by si jeden myslel, ale "odemkne" (stav tahel se nezmeni a zustane odemceno ) :) Je to ale poznat na cvaknuti - moturky dostaly impuls, ale mechanicky se neprestavely.
takže v servisu mi řekli, že to je normální, prej museli odpojit centrál aby mohli připojit dálku,(prý to takhle dělaj každýmu a nikdo si zatím nestěžoval)
[-o< To je právě ta blbost, aby odpojili ten stávající centrál potom ti to nemůže fungovat. Jednotku mám na chlup tu stejnou odemykám jedním a zamykám druhým tlačítkem.

Zapojený je to asi takhle:
Všechno jsem nechal tak jak to bylo a přidal jsem jeden servomotorek (dvouvodič stačí) do dveří řidiče, od něj jsem natáhnul dva dráty do řídící jednotky Jablotron CL-305 Click. Jenotku propojil na výstup směrovek a připojil dveřní spínač aby šla použít funkce znovuzamčení když neotevřeš dveře.

Popis funkce:
Na dálce zmáčkneš otevřít -> srvomotorek pohne stávajícím táhlem -> táhlo odemkne stávající zámek u řidiče -> zámek dá impuls do stávající jednotky centrálu nebo jen relátku (podle verze a zapojení) -> stávající jednotka centrálu dá povel ostatním dveřím, které se také odemknou. To stejné opačně.

Proto na to nemá vliv jestli odemkneš klíčem nebo dálkou (od řidiče!!). Funkce zůstávají zachovány. :D/
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: DO k centrálu

Příspěvek od Haer »

vipe píše:Všechno jsem nechal tak jak to bylo a přidal jsem jeden servomotorek (dvouvodič stačí) do dveří řidiče, od něj jsem natáhnul dva dráty do řídící jednotky Jablotron CL-305 Click. Jenotku propojil na výstup směrovek a připojil dveřní spínač aby šla použít funkce znovuzamčení když neotevřeš dveře.
Popis funkce:
Na dálce zmáčkneš otevřít -> srvomotorek pohne stávajícím táhlem -> táhlo odemkne stávající zámek u řidiče -> zámek dá impuls do stávající jednotky centrálu nebo jen relátku (podle verze a zapojení) -> stávající jednotka centrálu dá povel ostatním dveřím, které se také odemknou. To stejné opačně.
Proto na to nemá vliv jestli odemkneš klíčem nebo dálkou (od řidiče!!). Funkce zůstávají zachovány. :D/
Ze se v tom porad vrtam, ale neda mi to...
1) Kdyz zamknes dalkou, auto blikne a zamkne se. Co se stane, kdyz zmacknes na dalce znovu povel zamceni? Blikne a slysis dalsi pokus o zamceni?
2) Pokud se nesnazi znovu zamykat (ta moje se nesnazi),tak jak se dalka dozvi o odemceni klickem? Rekneme ze dvere jen odemknes, ale neotevres.
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
mysak85
*
Příspěvky: 40
Registrován: 10 lis 2007, 18:48
Bydliště: Jihlava

Re: DO k centrálu

Příspěvek od mysak85 »

Lidi, potrebuju poradit, dneska sem chtel dalkou zamknout auto a nic, svetla blikla ale auto zustalo odemcene, pojistka je v poradku, kabely taky, pokud zamknu klickem, tak se zamknou pouze dvere ridice (tatko uz to zlikvidovali pri montazi dalky) jinak mam tam jablotron a jednotku Click 305, nevi nekdo cim by to mohlo byt? [-o< [-o< [-o<
Hyundai Getz 1.4 16V 71Kw 11/2007 Red
Odpovědět

Zpět na „GETZ“