Pro všechny řidiče: SVÍTIT vs. NESVÍTIT

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Na řidiče kteří nesvítí:

určitě budu troubit vždycky
3
8%
možná zatroubím
5
13%
zatroubím, když uvidím, že to dělají i ostatní
2
5%
spíš troubit nebudu
6
16%
určitě troubit nebudu
17
45%
každýho kdo na mě zatroubí, zabiju!
5
13%
 
Celkem hlasů: 38

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Který auto je tvoje?Ten červený Wartburk? :shock: SUPER.Hned je vidět,že se o něho staráš. :lol:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Kdepak, to zatim:) a vedle braska s felinkou ftuningu, je videt, ze oba mame ploutvicky na strese:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Jestli je u vás potopa tak tu ploutev chápu,ale jinak to není můj vkus. :roll:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

no ale neni nad to privitat jako s novejma koleckama.. :)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Chrom...brrrr,fuj...tak to se vam chlapi nelibi asi ani jeden novej baworak...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Kyrglík
***
Příspěvky: 832
Registrován: 19 led 2006, 20:12
Bydliště: Chotěšov-Plzeňsko

Příspěvek od Kyrglík »

Já třeba svítím automaticky-někdy sice zapomenu :roll: Ale raději svítím dál,pač jsem ze zimy zvyklej.Potom by mi to třeba dělalo problém znovu zvyknout..Takže svítim.A i kvůli tý bezpečnosti.Mě to nic neudělá a ostatním to může zachránit život,když pojedou rychle a uvidí že jedu,líp mě uvidí a včas přibrzdí... :P
Hyundai Coupé 2.0 16v
138 vraníků a 4 očíčka..Krásný očíčka
GREY SHEEP (ŠEDÁ OVCE) tohoto klubu, ale nejsem sám!!
Uživatelský avatar
Masarina
*
Příspěvky: 62
Registrován: 15 srp 2005, 10:12
Bydliště: Plzeň jih

Příspěvek od Masarina »

Svítím od tý doby co jezdím. Celoroční svícení bude zavedeno proto, aby právě nebyly to rozdíly mezi svítícími a nesvítícími. Auto který jede proti slunci je ze světlama daleko lépe vidět. Argumentovat však vyšší spotřebou , nebo cenou žárovek je podle mě nesmysl.

Jestliže za rok najedu třeba 40000 km při průměrné spotřebě 8l/100km udělá to při ceně 29kč/litr cca 92000 kč !!! + náplně, pojistka, gumy, ND atd. Takže kolik procent z celkových nákladů jsou žárovky a nebo nepatrně vyšší spotřeba asi tak 0,01 (0,2l je blbost!!!) protože alternátor je zatížen téměř stejně už jen tím že dobíjí (autoelektrikáři mi dají za pravdu)

Ve skutečnosti je to asi 200,- za žárovky (a to ještě tak jednou za pět let) a když budu přehánět tak 500,- navíc za benzín. Takže to není ani procento. Zkuste si to schválně spočítat. Čísla nelžou.

A mimochodem Hardcame ty jezdíš v autě který má airbag bez pásu? To jsi docela střelec. Už jsem viděl frajera kterýmu to urazilo palici. Při nejmenším ti to zlomí vaz.
New Santa Fe 2.2 CRDI Elegance
Kyrglík
***
Příspěvky: 832
Registrován: 19 led 2006, 20:12
Bydliště: Chotěšov-Plzeňsko

Příspěvek od Kyrglík »

S tím Airbagem souhlasím.Jet bez pasu...Chyba.Při střetu letíš dopředu a jak vyletí airbag,máš zlomený vaz hned :?
Hyundai Coupé 2.0 16v
138 vraníků a 4 očíčka..Krásný očíčka
GREY SHEEP (ŠEDÁ OVCE) tohoto klubu, ale nejsem sám!!
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Airbagy jsme uz resili jinde, je to moje starost...stejne v mejch rychlostech by to uz bylo jedno...jinak mi je vcelku jedno, o kolik roste spotreba, tak jako tak mi to zere jednou 14 jednou 8...kdyz chci, rozsvitim...jednoduchy...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Masarina
*
Příspěvky: 62
Registrován: 15 srp 2005, 10:12
Bydliště: Plzeň jih

Příspěvek od Masarina »

Neber to osobně je to samozřejmě tvoje věc. Psal jsem to obecně, protože to platí pro spoustu lidí.
New Santa Fe 2.2 CRDI Elegance
Uživatelský avatar
Ráďa
**
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2005, 15:11
Bydliště: Dv.Kr. n.L.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ráďa »

Masarina, souhlasím s Tebou, já taky svítím od doby co jezdím (21 roků). Je to o tom BÝT VIDĚN. Když jsem měl auto bílý, béžový, 2xvínový by vidět, ale Lantru mám šedou metlu a to je ASFALT. bez světel bych nejel ani 150 metru k Aralu na kafe.Spotřeba je opravdu zanedbatelná (autoelektrikář to počítal u 100 koní-Šk..Oct...) a zátěž alternátoru a Waty žárovek mu vyšlo při 28,-Kč/lit Naturalu 1,-Kč na 100km---fakt zanedbatelný. Mrzí mě že naše auta nemají tak zv.žárovku na letní svícení. Už jsem to někde viděl--ale u novejch kusů. V přední lampě je nějaká vetší dioda, která má cca 1W místo 50W.v tom zrcadle je to jako by svítil, ale v noci by neviděl ani na krok, to musej přepnout na normální žárovky a pak jedou v noci dál. Docela dobrej nápad jak kvuli spotřebě tak i opotřebení předních a tedy nejdražších žárovek.
Čau
"H" i30HB. 1,4. černá metal, 2009, palivo E85
----------------------------------------------------

dříve:"H" Lantra. 1,6, šedá metal. 1996
Georg
*
Příspěvky: 31
Registrován: 20 črc 2005, 12:24
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Georg »

Já samozřejmě svítím celoročně, protože můj Accent je stříbrný a na silnici je špatně vidět. Odpůrci svícení však tvrdí, že jim to zatím zákon nenařizuje (a mají bohužel pravdu). Takže ti rozumnější svítí, ti méně ne. Povinnost svítit celoročně doufám všechno vyřeší a od 1.7. 2006 bude konečně pokoj a pořádek, alespoň co se týká svícení. Svítím ne že bych blbě viděl, ale aby mě viděli ti, co blbě viděj !
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Josef »

Georg píše:Svítím ne že bych blbě viděl, ale aby mě viděli ti, co blbě viděj !
:!: Co dodat :?:
Zdenalek
*
Příspěvky: 37
Registrován: 06 bře 2006, 11:57
Bydliště: Vyškov na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenalek »

Tak se dívám, že jsem rozpoutal poměrně vášnivou debatu. Díky za názory, hlasování tam ještě chvíli nechám, i když už teď je jasný, že s tím troubením jsem to přepálil. Ale to jen proto, že mě to fakt štve. Navíc, když máte známýho, kterej takhle jedno neosvětlený auto v řadě osvětlených přehlídl a pod jeho Avií skončili dva lidi (definitivně skončili...) :cry:

Ale dvojnásob mě těší, že se Hardcam snad nechal přesvědčit a bude teď svítit, i když "ze zákona nemusí".
Hyundai Accent 1,5 (12 valve)
r. v. 99, nájezd 100 000
Uživatelský avatar
prim
*
Příspěvky: 42
Registrován: 23 říj 2005, 02:00
Bydliště: Blanensko

Příspěvek od prim »

Nehoukám-zablikám. Ale rozhodí mě mlhovky, když není mlha a ještě k tomu v noci.
Ahoj.
Čau hyundai! Accent 1,3 2005
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“