AIRBAG svieti

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
lacokubik
*
Příspěvky: 66
Registrován: 09 úno 2009, 14:01
Bydliště: Bernolákovo

AIRBAG svieti

Příspěvek od lacokubik »

Ak by som mohol ja mam otazku. Mam Accenta X3 a začal mi svietiť na prístrojovke AIRBAG predpokladám že mi niekto vypol airbag na strane spolujazdca ale niesom si isty (v ten deň mi ho umývali). Máte s tým niekto skúsenosť, a kde sa zapína/vypína lebo ak otvorím dvere spolujazdca je tam iba nálepka preškrtnutá autosedačka na prednom sedadle ale nič iné som tam nenašiel :( ? Lebo ja som v podstate do áut antitalent ešte som nič závažnejšieho nerobil. Ale to čo ste spominali vyššie s tou poistkou tak to sa mi stalo asi 3mesiace po tom ako som ho kupil.
:hyu: Hyundai Accent X3 - 3dv, 1,3 55kW , r.v.6/1999
Reklama
 

Uživatelský avatar
PhanTom
**
Příspěvky: 296
Registrován: 17 pro 2007, 09:50
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: AIRBAG svieti

Příspěvek od PhanTom »

Ahoj, podobnou věc jsem řešil na svým předchozím Getz-i. Taky při vyklízení, a to v prostoru pod sedačkami. Tam se mi podařilo vyrobit závadu hadicí z vysavačem, kterou jsem rozpojil kabel vedoucí z podlahy do sedačky - asi signalizace toho, jestli tam někdo sedí, nebo ne. Kdy jsem kabel opět spojil, bylo po problému. Tak se podívej pod sedačky, jestli čistě náhohou nemáš něco podobného. Kdy jsem tehdy špekuloval nad schématem, vyšlo mi z toho asi něco v tom smyslu, že řídící jednotka pro airbagy kontroluje, jestli někdo v sedačce. Pokud by tam neseděl, tak v případě kdy má aktivovat pyropatronu airbagu neagtivuje tu, kde nikdo nesedí ( asi tedy hlavně u spolujezdce, předpokládá se, že řidič tam v případě havárie asi sedí :) Jinak airbag spolujezdce se vypínal klíčkem v prostoru schránky u spolujezdce, kde je to u tvýho typu netuším, ale nepamatuji si, že by se kontrolka rozvěcovala, když to bylo vypnuté.
Getz 1.3i Dynamic r.v.2004, 04/09 výměna za
SantaFe 2.0 CRDi, r.v.2004 - silver - omlazení za
NEWSantaFe 2.2 CRDi, r.v.2015 - gray shadow
Znám dvě nekonečna - lidskou hloupost a Vesmír. Ale u toho Vesmíru si nejsem jist - A.Einstein
Uživatelský avatar
lacokubik
*
Příspěvky: 66
Registrován: 09 úno 2009, 14:01
Bydliště: Bernolákovo

Re: AIRBAG svieti

Příspěvek od lacokubik »

To môže byť ale žena tam sedela a svietil stále ale zajtra sa pozriem či je to ono dúfam že máš pravdu a bude po probléme.
Inak neviete niekto kde by som zohnal schémy na časti na Accenta? X3 trojdverový 1999.
Jedna tetuška mi nedala prednosť a mám ťuknutý nárazník. ulámané úchyty na svetlách aj na smerovkách a Lavej hmlovke.
1. nové svetlo stojí cez 4000, a predná L hmlovka skoro 3000 ma takmer natiahlo :(
No čo už :roll:
:hyu: Hyundai Accent X3 - 3dv, 1,3 55kW , r.v.6/1999
Uživatelský avatar
PhanTom
**
Příspěvky: 296
Registrován: 17 pro 2007, 09:50
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: AIRBAG svieti

Příspěvek od PhanTom »

To: lacokubik - K těm ND jsem ti poslal SZ, tak se koukni
Getz 1.3i Dynamic r.v.2004, 04/09 výměna za
SantaFe 2.0 CRDi, r.v.2004 - silver - omlazení za
NEWSantaFe 2.2 CRDi, r.v.2015 - gray shadow
Znám dvě nekonečna - lidskou hloupost a Vesmír. Ale u toho Vesmíru si nejsem jist - A.Einstein
Uživatelský avatar
lacokubik
*
Příspěvky: 66
Registrován: 09 úno 2009, 14:01
Bydliště: Bernolákovo

Re: AIRBAG svieti

Příspěvek od lacokubik »

No mám menší problém Airbag napojenie som našiel iba pod sedačkou vodiča ale tam je všetko OK. Pod spolujazdcovou sedačkou nieje nič iba pružiny na posuv a sklápanie sedačky.

To takej bielej somariny zapichnuté kable z jednej aj druhej strany to je v pohode

Mna asi porazí :cry: kto mi poradí???
:hyu: Hyundai Accent X3 - 3dv, 1,3 55kW , r.v.6/1999
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: AIRBAG svieti

Příspěvek od Kamil »

lacokubik píše:No mám menší problém Airbag napojenie som našiel iba pod sedačkou vodiča ale tam je všetko OK. Pod spolujazdcovou sedačkou nieje nič iba pružiny na posuv a sklápanie sedačky.

To takej bielej somariny zapichnuté kable z jednej aj druhej strany to je v pohode

Mna asi porazí :cry: kto mi poradí???
Neměnil jsi,nebo nevytahoval pojistky při zapnutém zapalování?Taky stačí měnit žárovky,nebo dělat cokoliv jiného s elektrikou při zapnutém zapalování a řídící jednotka nahlásí chybu.Tam nepomůže nic jiného,než jít na diagnostiku a vymazat chybu v registru řídící jednotky.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: AIRBAG svieti

Příspěvek od draceq »

Přesně tak - zkontrolovat pojistky a konektory a pokud se jeví vše OK, zajet na diagnostiku, ať vymažou chybu (oplatí se najít známého mechanika s diagnostikou, origo servisy si berou za diagnostiku 500,-, já si jezdím dělat výmazy chyb za kilčo :D/ ). Airbag má totiž tu blbou vlastnost, že jakmile se někde v obvodu airbagů objeví chybička, tak si to ŘJ airbagů zapamatuje a svítí i po jejím odstranění - až do výmazu chyby na diagnostice.
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: AIRBAG svieti

Příspěvek od Kamil »

draceq píše:Přesně tak - zkontrolovat pojistky a konektory a pokud se jeví vše OK, zajet na diagnostiku, ať vymažou chybu (oplatí se najít známého mechanika s diagnostikou, origo servisy si berou za diagnostiku 500,-, já si jezdím dělat výmazy chyb za kilčo :D/ ). Airbag má totiž tu blbou vlastnost, že jakmile se někde v obvodu airbagů objeví chybička, tak si to ŘJ airbagů zapamatuje a svítí i po jejím odstranění - až do výmazu chyby na diagnostice.
Že se tak troufale ptám.Nemáš taky pro mě možnost výmaz chyby airbagu? Jsi docela blízko a airbagy mi už svítí asi 4 měsíce.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: AIRBAG svieti

Příspěvek od draceq »

no, možnost... můžu ti doporučit servismana - a řekl bych, že to na 100% bude levnější jak v origo servisu (tak levné jako to dělá mě asi ne, jelikož my si prokazujeme vzájemné protislužbičky - on mi spravuje auto, já mu dělám různé blbiny a udělátka k jeho koníčku - vláčkům) Je to Autoservis Kubíček, přesně zde: http://www.mapy.cz/#st=s@sss=1@ssq=id%3 ... e%20284145@@ (na kopci v Havu) Brnkni mu a myslím, že se dohodnete - když tak se odkaž na doporučení od Petra Kolásky, on už bude vědět :mrgreen:
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
lacokubik
*
Příspěvky: 66
Registrován: 09 úno 2009, 14:01
Bydliště: Bernolákovo

Re: AIRBAG svieti

Příspěvek od lacokubik »

Kamil píše:
lacokubik píše:No mám menší problém Airbag napojenie som našiel iba pod sedačkou vodiča ale tam je všetko OK. Pod spolujazdcovou sedačkou nieje nič iba pružiny na posuv a sklápanie sedačky.

To takej bielej somariny zapichnuté kable z jednej aj druhej strany to je v pohode

Mna asi porazí :cry: kto mi poradí???
Neměnil jsi,nebo nevytahoval pojistky při zapnutém zapalování?Taky stačí měnit žárovky,nebo dělat cokoliv jiného s elektrikou při zapnutém zapalování a řídící jednotka nahlásí chybu.Tam nepomůže nic jiného,než jít na diagnostiku a vymazat chybu v registru řídící jednotky.

Práveže nič som nerobil pri zapnutom zapalovaní okrem šoférovania.
menil som si žiarovky na palubovke ale to boli klúče vonku . Ja keď naštartujem najskôr začne blikať ako vždy a po 3s sa vypol a teraz začne blikať a potom stále svieti :( :cry:
:hyu: Hyundai Accent X3 - 3dv, 1,3 55kW , r.v.6/1999
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: AIRBAG svieti

Příspěvek od Kamil »

Taky může být vadné hodinové pero pod volantem.Ale většinou je chyba ta,že se hrabe v elektrice při zapnutém zapalování.Taky to dělá při poklesu napětí.např,když je slabá baterka.
To Draceq:Díky moc.Zkusím to s ním domluvit.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
lacokubik
*
Příspěvky: 66
Registrován: 09 úno 2009, 14:01
Bydliště: Bernolákovo

Re: AIRBAG svieti

Příspěvek od lacokubik »

Kamil píše:Taky může být vadné hodinové pero pod volantem.Ale většinou je chyba ta,že se hrabe v elektrice při zapnutém zapalování.Taky to dělá při poklesu napětí.např,když je slabá baterka.
To Draceq:Díky moc.Zkusím to s ním domluvit.

Vôbec netuším kde je to hodinové pero a ani sa radšej do toho púšťať nebudem ale zajtra pozriem tú baterku ale zdá sa mi v pohode . Naštartuje na prvý raz. ťuk ťuk ťuk aby som to nezakríkol :-#
:hyu: Hyundai Accent X3 - 3dv, 1,3 55kW , r.v.6/1999
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“