problémy

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3713
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: problémy

Příspěvek od Vilda »

ZdeněkSvoboda píše:Ahoj
Tak Davide, chladič to není.
Zpozoroval jsem, že za studena to nevrže, jenom když je motor teplý.
Všimnul jsem si, že mi hází jedno z těch "koleček" :lol: , co vedou klínový řemen a zdá se mi, že to píská odtud.
Nevím, jestli ale to kolečko nemá házet trošku schválně...kvůli vybracím z řemenu.
Tak co?? Mám s tím zajet do servisu...abych nebyl za blbce :lol:
To kolečko, kudy vede řemen, je řemenice a ta, určitě házet nemá ... raději zajeď do servisu, je lepší bejt za blba než půl roku čekat na výměnu vylágrovanýho motoru :idea: To je můj názor ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Reklama
 

Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: problémy

Příspěvek od DanyII »

Tak sa podelim s vami o moje problemy trvajuce od prvej garancky 07/2008
vynatok z listu do Prahy:

"Keď som prijímacieho technika upozornil, že mi fakturujú prehliadku karosérie, ktorá nebola spravená, tvrdil že ju robia priebežne (fakturovaná sadzba 0,5 h). Zrejme pre priebežnosť prehliadky si mechanik nevšimol bublinky na veku batožinového priestoru. Po upozornení sa zbehli traja odborníci a zhodli sa na tom, že to je dôvod na reklamáciu a že sa to bude riešiť opravou a prestriekaním celého dielu, v prípade hlbšej korózie jeho výmenou. Do servisnej knižky nezaznačili nič aj keď sú tam na to určené kolónky, ale bol som spokojný že sa táto nepríjemná záležitosť vyrieši. Nebudem predsa kontrolovať či si niekto plní svoje povinnosti ohodnotené v tom čase sadzbou 550,- Skk/h bez DPH. Prijímací technik (Lisý Ján) napísal do faktúry poznámku, povedal že si to nafotia (kôli schváleniu v Prahe) a budú ma informovať kedy môžem prísť na garančnú opravu. Po mesiaci som sa informoval ako prebieha reklamácia a bolo mi povedané že si to mám nafotiť sám, aby to mohli poslať do Prahy. Tak som to odfotil ako sa najlepšie dalo (v tom čase už bola na bublinke trhlinka cez ktorú vychádzala hrdza) a poslal technikovi. Technik Lisý dal časom výpoveď a reklamácia sa ďalej neriešila. V 02/2009 po umytí vapkou bublinka odpadla, znova som sa obrátil na „autorizovaný“ servis, kde už pracoval nový prijímací technik Fuska Peter. Povedal že mu mám poslať fotky, že ich pošle do Prahy. Nasledovala korešpondencia viď príloha, kde si dovolili poprieť to, za čo si nechali pred rokom zaplatiť. Nakoniec sme sa dohodli že to predsa len pošlú do Prahy, už po tretíkrát. Zrejme v Prahe opravu schválili keďže mi 14.4.2009 volal p. Fuska a povedal že môžem priviezť auto, že majú dieru v lakovni, že to bude trvať 3 dni, že musia všetko odstrojiť, prebrúsiť, nalakovať, zložiť, že sa im stáva že netrafia farbu a musia to striekať na trikrát atď... Štvrtok 16.4.2009 som sa informoval ako prebieha oprava a bolo mi povedané že už to skladajú, že už nalepili polepy a v piatok poobede to určite bude. V piatok pri preberaní o 15:30 bol p. Fuska už na odchode a strašne lialo tak ešte zavtipkoval že v tom daždi by som aj tak nič nevidel a nech si to už beriem.... že nebudeme nič písať do servisnej knižky, že oni to majú v počítači. Na prvý pohľad všetko sedelo, vrátane farby, tak som bol spokojný. Aké bolo moje prekvapenie, keď vyliezlo slniečko, zistil som že na mieste väčšej bublinky je vybrúsená priehlbina zastriekaná farbou (nedá sa odfotiť, je však viditeľná voľným okom proti svetlu), druhá bublinka nebola ani ošetrená gitom, len prestriekaná (ťažko odhadnúť či bola vôbec odstránená hrdza a ošetrený povrch proti opätovnému hrdzaveniu), že mám na veku zalakovanú mušku, že kufor nebol dávaný dole, že polepy sú na svojom mieste od výroby, že pod značkou je vrstva vosku ktorým som cez víkend voskoval auto, že na dverách mám nový škrkanec, že mi niekto fajčil v aute.... Zrejme preto zdvihli ceny na skoro 1000,- Skk/h, veď klamať zákazníka tak aby na to neprišiel je také náročné a po každé si to musia nechať schváliť v Prahe.
Pohár mojej trpezlivosti pretiekol, už nie som ochotný počúvať klamstvá, nemienim platiť za to, že mi „autorizovaný servis zníži životnosť môjho ťažko nadobudnutého auta. Veď takýmto systémom úplne stráca zmysel garancia výrobcu, stačí keď posadia prijímacieho technika do pokladne a od každého iba vyberie peniaze a vráti ho odkiaľ prišiel. Divím sa že v čase krízy je možný taký arogantný prístup k zákazníkovi.

Žiadam Vás preto o vyjadrenie k uvedenému postupu autorizovaného servisu Autocomodex Trnava a o stanovisko k riešeniu reklamácie."

vynatok z odpovede:

"ospravedlňujeme sa za neprofesionálne a zdĺhavé riešenie reklamácie. Vyjadrenia oboch prijímacích technikov o Prahe sú nezmyselné a neprofesionálne. Požiadame servis o nápravu a preškolenie personálu.

Sme ochotní vyslať nášho technika na vykonanie kontroly laku po oprave Vášho vozidla, ktorú by vykonal v priestoroch spoločnosti Autocomodex. Potvrďte mi, prosím, Váš súhlas resp. Váš návrh iného riešenia, keď nesúhlasíte.

S úctou
Ing. Juraj Čabrák"

foto:
1_bublinky.jpg
1_bublinky.jpg (140.97 KiB) Zobrazeno 1586 x
2_bublinky po umyti.jpg
2_bublinky po umyti.jpg (153.39 KiB) Zobrazeno 1588 x
3_zalakovana muška.jpg
3_zalakovana muška.jpg (165.95 KiB) Zobrazeno 1586 x
dalsou prilohou bola korespondencia so servisom, ale to by som to tu zahltil uplne.
Este som popisoval v liste posudenie servisu o technologickej nevhodnosti oleja, koho by tato cast zaujimala tak to este pripojim
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: problémy

Příspěvek od DanyII »

a este jedna fotecka, uz sa nevosla...
4_neošetrená menšia bublinka.jpg
4_neošetrená menšia bublinka.jpg (147.72 KiB) Zobrazeno 1884 x
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy

Příspěvek od David C3 »

prosím tě o tom oleji mě to moc zajíma.. pošli mě to bud SZ a nebo na david.pechanec@post.cz

Jinak taky sem si říkal s tím jednáním co mají v origoservisu a jak ze mě dělají vola tak si říkam jestli nejezdit ke kamarádovi co mě opravuje další auta a hlavně za poloviční ceny...
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: problémy

Příspěvek od DanyII »

tak tu to mate...

ja:

"Švagor v uvedenom autoservise robil a keď rozprával ako nevymieňajú olej, lebo je ešte „dobrý“ a ušetrený potom predávajú ďalším zákazníkom, som trval na tom aby som bol prítomný pri garančnej prehliadke 07/2008. Priniesol som si vlastný olej (Castrol EDGE 5W-30 v originálnom zapečatenom balení), chcel som mať istotu že dávam autu to najlepšie a že mi bude ešte dlho slúžiť. Do faktúry mi napísali že som priniesol olej „technologicky nevhodný“. Na otázku prečo tá poznámka a prečo tam neuvedie presný typ mi bolo povedané, že majú príkaz z Prahy od výhradného dovozcu. Zrejme by bolo vhodnejšie tam nechať starý..."

p. Čabrák:

"Nedokážem potvrdiť ani vyvrátiť to, či v danom servise vždy menili olej, len môžem na základe doterajšej spolupráce potvrdiť, že sme nezaznamenali žiadne podozrenie od iných zákazníkov a ani poškodenie motora v dôsledku nevymeneného oleja. V prípade keď si donesiete vlastný olej, považuje sa zo strany servisu za nevhodný, nakoľko servis nepozná pôvod tohto oleja. Vysvetlenie: na trhu sa nachádzajú aj plagiáty originálnych renomovaných produktov resp. oleje inej špecifikácie v „originálnom“ balení a prijímací technik nie je kompetentný posudzovať či ide o originálne balenie alebo nie. Preto je olej z jeho pohľadu nevhodný. Týmto netvrdíme, že donesený olej nemohol spĺňať potrebné normy."

a zase ja:

"K tomu oleju by som len toľko, že nemám najmenší dôvod klamať sám seba. Nebolo mojím zámerom ušetriť na oleji, keďže uvedený olej patrí k najdrahším na trhu. Ako zdroj som využil fy http://www.eurovat.sk/, ktorá je dodávateľom olejov pre čerpacie stanice, autoservisy atď. Originálne balenie bolo označené značkou kvality http://www.castrol.com/castrol/sectiong ... Id=7052469 , ktorá zaručuje originalitu. Na druhej garančnej som bol v servise v Senici, kde som bol absolútne spokojný s prístupom. A keďže nemali žiadne námietky proti vlastnému oleju a dokázali posúdiť kvalitu a originalitu, predpokladám že ani toto nebolo nariadenie z Prahy, ale iba ďalší alibistický krok zo strany servisu na prinútenie zákazníka kúpiť ich predražený olej „zaručenej“ kvality. Pre mňa naďalej zostane zárukou kvality originálne balenie naliate priamo predo mnou a nie prísľub technika ktorý zo seba chrlí jedno klamstvo za druhým."

Nezostava nam nic ine ako bombardovat s nedostatkami servisov importera

Ing. Juraj Čabrák
Manažér popredajných služieb
Hyundai Motor Czech s.r.o., organizačná zložka Slovakia,
autorizovaný dovozca HYUNDAI pre SR
www.hyundai.sk
e-mail: cabrak@hyundaimotor.sk
Tel: +421 2 321 58 402
Fax: +421 2 321 58 499

aby sa aj servisy zacali chovat tak korektne ako importer a aby aj oni robili svojej znacke reklamu
Ved nas nutia platit 3 roky za garancie ktore su prinajmensom neiste...
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: problémy

Příspěvek od DanyII »

Z toho vsetkeho samozrejme vyplyva, aby ste sa vsetci oblukom vyhli servisu Autocomodex Trnava
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy

Příspěvek od David C3 »

jj vtomhle se mě přístup Hyundai servisu taky nelíbí... přesně to samé tvrzení že to nemusí být origo atd.. ach jo.. nechápu proč si někteří tak odhání zákazníky... ](*,)
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2807
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy

Příspěvek od Espero »

No a to je důvod, proč do origo servisu jezdím jen v případě specifických závad, které by se univerzálnímu servisu špatně řešily z pohledu shánění dílů, jako třeba nedávno ten problém s řídící jednotkou el. funkcí. Tam se mnou nikdy nediskutují jestli můj přinesený olej je takový nebo makový ale prostě ho nalejou, když ho nemám, seženou jaký tam patří stejně dobře jako origo servis (třeba když jsem měnil olej v zadním diferenciálu), nenutí mě kupovat celé stěrače, když potřebuju jenom gumičky po záminkou, že by nemohli na opravu poskytnout záruku, nesbíhají se hromady techniků jako psychiatři na Švejka při posuzování prkotin.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: problémy

Příspěvek od Andy4 »

Story zo včera:

- včera večer som chcel odísť z Carfouru aj s nákupom ale po naštartovaní motor šiel veľmi nepravidelne (akoby na tri valce) nereagoval na stlačenie plyn. pedála (resp. reagoval, pri plnom zošliapnutí zvýšil otáčky o cca 500 ot/min).
- samozrejme som ho skúšal vypnúť/zapnúť .... ale sa to opakovalo dookola

Nádrž bola do polovice plná, auto chodí na servis pravidelne.


Existuje nejaké tel. číslo na aké sa môžem obrátiť v prípade, že auto ktoré je v záruke a je nepojazdné ? Lebo v čase keď som auto kupoval Hyundai ešte nemal asistenčnú NonStop službu. V predajni Hyundai mi to samozrejme nikto nebral....

Nasratý som tam ten črep nechal. Dnes naštartoval normálne.


Problém môžu byť podľa mňa:

sviečky
palivový filter
vstreky ???
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: problémy

Příspěvek od Andy4 »

DANYII:

máš rovnakú farbu ako ja a rovnaký problém. Som zvedavý ako to poriešiš. Mne po prelakovaní dielu veselo koroduje aj pod novým lakom!!
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy

Příspěvek od David C3 »

Andy vidím že problémy se tě drží a u mě to bylo celý rok taky docela špatné pořád něco :-( asi si už nekoupíš Hyundai co?
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1011
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: problémy

Příspěvek od rokolo »

Tady nejde o Hyundai, ale o přístup servisů a hlavně lidí, kteří je řídí a lidí kteří v nich pracujou :!:
Jak se změnil přístup servisů v dnešní době o proti době minulé (pokud to tu někdo pamatuje).....NIJAK :!: Vlastně ano, vše je podstatně dražší a člověk je na nich více závislej kvůli složitějším zařízením.....
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: problémy

Příspěvek od DanyII »

Andy, nemyslim ze to bude podobny problem. Vyzera to tak, ze pri striekani zostala nejaka necistota na kasni a po roku to vyliezlo von. Nikde inde sa to nevyskytuje. Podobny problem som zazil u WV.
Dnes idem na obhliadku priamo importerovi v Bratisleve, tak som zvedavy ako pochodim.
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: problémy

Příspěvek od DanyII »

tak sme sa nakoniec dohodli na dvojrocnej zaruke na opravu. Vzhladom na to aky mam omlateny predok ma to az tak neirituje a keby to nahodou znovu zacalo hrdzaviet tak to spravia nanovo.
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: problémy

Příspěvek od Andy4 »

Zdravím DanyII, dúfam že po prelakovaní ti už hrdzavieť nebude. Mne tá lakovačka nepomohla.

ĎALŠÍ PROBLÉM: odišla vodná pumpa a auto je nepojazdné. Už nikdy žiadny turecký výrobok !!!
mx5/swiftsport/santafe/accent
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“